Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Brooks Price Action


Miles

Doporučené příspěvky

Dnes jsem inkasoval $250 na kontrakt, ve dvou obchodech. Vstupy byly pekne podle planu a jsem s nimi spokojeny. Skoda ze nemam zatim otestovanou nejakou dokonalejsi vystupni strategii, protoze trh nabidl pri stejnych vstupech profit podstatne vetsi, dalo se zarobit $1000 na kontrakt i vice (tu) Ke konci dne trh jeste vytvoril dva solidni signaly major trend reversal (higher low), ale to uz jsem nesledoval.

23903

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 741
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to detroit

Pokud vstupuješ na limit na místě kde měl být stop tak to chápu, to je něco jiného, ale jinak Al limit bere třeba pod úsečkou vstup do long a nebo nad úsečkou vstup do short, což je přístup vyžadující více zkušeností. Ale vždy limit příkazem vstupuješ proti aktuálnímu pohybu, kdežto stop příkazem do pohybu trhu. Ideální je, když po vstupu na stop jde trh rychle tím směrem a už se nevrací. Vstupem na limit už tato varianta nenastala.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano Miles, rozumim tomu stejne, takto to Brooks vysvetluje a urcitou logiku to ma, ale je to jen teorie, z pohledu zkuseneho obchodnika jako je on. Vstupovat na stop sice znamena ze te trh "smete s sebou" ve smeru breakoutu, zni to hezky, ale to pak taky musi clovek mit spravnej odhad kam ten stop order umistit a kam ne, protoze ve vetsine pripadu jde trh jen tick nebo dva tvym smerem, takze se prikaz aktivuje, ale pak se hned obrati a jde rovnou na tvuj SL - takze vstupujes de facto stopem proti aktualnimu pohybu, i kdyz ses domnival ze to bude naopak. One-tick failure je bohuzel prilis casty jev, a proto radsi nekdy cekam az trh urazi treba dva nebo tri ticky mym smerem a pak davam limit, coz ma zas tu nevyhodu ze mi obcas ujede vlak. Potom je tu take situace breakout jak jsem jiz psal, kde podle Brooksovy metody lze vstoupit jakymkoliv zpusobem, napr. marketem nebo jednoduse na close of bar limitem, coz je pripad kdy je limit v poradku i pro zacatecniky, prestoze vstupujes long NAD useckou limitem, a vice versa. Ale tento typ obchodu jsem se rozhodl jiz uplne vynechat, z vyse popsanych duvodu.

Dik za doplneni a samozrejme mas pravdu v tom co jsi napsal - takto je to popsane v knize a se stejnym konceptem pracuje Brooks v celem svem kursu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnes jsem hledal predevsim vstupy short, prestoze trh doklesal k vyznamnemu supportu okolo 1600 kde nejspis mnoho instituci cekalo naopak na prilezitosti long. Ja se ale snazim byt opatrnejsi pri vstupech proti trendu, obzvlast kdyz nedoslo k vyznamnemu prolomeni trendline, coz byla i dnesni situace. Na screenu to neni naznacene, ale po druhem odrazu od zony 1599 a ctyrech bull svicich bych nejspis uz longy bral, ale to uz jsem mel jeden ziskovy obchod za sebou a seanci ukoncil (mimochodem volume ukazuje taktez na mozny obrat). Tento tyden jiz tri dny za sebou v profitu, premyslim co bych delal v takove situaci live. Mozna bych patek (zitrek) uplne vynechal, protoze pravdepodobnost ctyr ziskovych dnu po sobe je pomerne nizka a i kdyz nemam stanoveny tyenni maximalni profit, myslim ze kdybych mel, asi uz by byl dosazeny (inspirace nejnovejsim clankem od Petra). Zatim je prilis brzy na hodnoceni ale uz vidim ze se zacinam odklanet od sveho obchodniho planu kde jsem si stanovil soustredit se predevsim na pattern MTR. Ze vsech obchodu tento tyden byl jediny MTR, ostatni low, high 2 a odrazy od trendlinek, takze pres dobre vysledky myslim ze se mi nedari dodrzovat plan...

23960

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Po nekolika ziskovych dnech jsem vcelku byl pripraven, ze prijdou nejake ty ztraty. Co me tesi je ze celkova denni ztrata je mensi nez prumerny denni zisk predchoziho tydne. Kdybych to udrzel v podobnem pomeru, equity by mohla byt stabilni. Dnesek zacal patternem BDBU (big down, big up), coz ve vetsine pripadu predznamenava, ze zbytek dne bude prevazne v chopu (nejdrive velky vyprodej, nasledovan silnym uptrendem zpusobi zmatek v hlavach traderu). Prvni obchod jsem udelal proti planu, dalo by se rict implusivne, i kdyz uz to neni ta stejna impulsivnost jako v mych zacatcich, prece jsem nad tim chvili premyslel nez jsem vstoupil, ale dodatacne vidim ze to byla blbost. Druhy obchod podle me byl zalozeny na temer ucebnicovem signalu, ale trochu jsem zas experimentoval se vstupnim prikazem a misto stop buy nad barem #43 jsem sel limitem na close #44 pote co jeho high prekonal bar #45, a ten jediny tick rozhodl o vysledku. Kdybych spravne zadal stop buy, vubec bych nedostal plneni a obchod by se neuskutecnil. Za povsimnuti stoji jeste gap po obratu up na baru #11, coz je asi pro mnoho traderu neznamy jev. Gap totiz nemusi byt pouze rozdil mezi close predchoziho dne a open nasledujiciho, gapy vznikaji i behem seance...

24009

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnes jsem byl bez obchodu, mel jsem malo casu a seanci si projel jen na zrychlenem replay, navic jsem si by vedomy ze nejsem plne soustredeny, takze jsem rad ze jsem nevletel to nejake hlouposti. Priznavam si ze svou roli sehral i strach ze ztraty, po pondelnim vysledku. V jednom momente jsem totiz spravne identifikoval HOD ale nevstoupil, jelikoz signal nesplnoval moje podminky vstupu. Mohl jsem ale vzit 2nd entry, coz mi strach ovsem nedovolil.

24022

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Neprida se nekdo se svymi screeny? Prece neni mozne ze bych byl jediny kdo se timto pristupem zabyva :) Ja jsem mel ted z osobnich duvodu od trhu prestavku, ale v nedeli jsem si udelal patecni replay, kde jsem zacal uplatnovat trochu agresivnejsi rizeni pozice, ke kteremu bych rad svoje obchodovani smeroval. Prvni short skoncil diky tomuto pristupu na BE, druhy short jsem naopak ukoncil vcas s profitem, nez se trh obratil a sel zpet na moji vstupni cenu. P.S.: Pokud se nezapoji jeste nekdo, budu davat zrejme screeny s mensi pravidelnosti...

24076

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Aby to tu neusnulo, davam uterni screenshot s ukazkou na jaky typ vstupu a rizeni pozice se momentalne snazim soustredit. Vyhledavam situace kdy je pravdepodobny breakout, ale pozici otviram az kdyz je znatelne urcite momentum, za cenu mensiho potencialu. Zaroven pomerne rychly posun SL ke vstupni cene, coz se obcas nevyplati, ale jindy zase usetri plny SL, a to je na psychiku rozhodne lepsi. Vstup B jsem nezvladl, bylo to higher high major trend reversal, ktere jsem mel puvodne v planu, ale rozhodl jsem se je dal neobchodovat vzhledem k nizkemu win ratio. Takze jsem to vubec nemel brat - nastesti vystup BE.

24270

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Minuly tyden jsem neobchodoval vubec, cas byl uplne mimo moje moznosti, navic jsem jel na malou dovolenou do Vancouveru. Pekna motivace pro uspech v tradingu, tam je sice peknej zivot, ale vysoka nezamestnanost a zivotni naklady :D Od pondelka jedu zase paper, strategie breakout momentum, ktera v poslednich dnech nenabidla zrovna moc vhodnych prilezitosti, takze to dopada obcas tak ze vlitnu do trhu tam kde bych vubec nemel. Napriklad dnes vstup B byl jednoznacne nelogicky a vstup C sice dopadl dobre, ale vubec se nejednalo o breakout, ale naopak o vycerpani, takze profit mimo plan.

24509

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnes FOMC meeting minutes ke konci seance, ale necekal jsem ze bude cely den mrtvo az do tohoto reportu. Nicmene se opakovala situace z 19.6., tj. presne ve dve odpoledne EST (report) se do trhu nahrnulo hafo instituci a zacalo to litat do vsech stran :D ) Prvni dva vstupy opet mimo plan, asi ze me jen tak full time trader nebude :) Dalsi dva vstupy po reportu, nejdriv long scalp pro test HOD, pak short scalp s targetem LOD. Nakonec den skoncil v zisku, ale prekrocil jsem denni limit 3 obchody, coz me netesi.

24526

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...