Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Brooks Price Action


Miles

Doporučené příspěvky

Ve ctvrtek jsem nemohl obchodovat, jelikoz jsem nedopatrenim videl graf v predstihu, cimz by se ztratila moje objektivnost na replay. Patecni replay jsem si dal dnes, a nedopadlo to vubec dobre. Tri chybne vstupy a jeden rozumny, ktery ale nevysel. Musim priznat ze ani dodatecne si nejsem jasny jakou ze to mel dnes trh strukturu, prvni dve hodinky jednoznacne trading range, ale nakonec bull breakout, nebo spis trending trading range day. Miles, jeste se venujes tomuto pristupu, nebo uz delas neco jineho? Doufam ze se nekdo prida, abych tu nebyl sam... Jeste jedna zajimavost: po vykresleni svice #8 jsem spravne odhadl ze jsme dosahli denniho low, presto jsem nebyl schopny zobchodovat rozumny long a inkasovat profit - vypada to snadno, ale je to zatracene tezke! Zde muj odstrasujici screen:

23726

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 741
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Detroit:

Máš počas týždňa čas na aj na obchodovanie ES v reálnom čase? Replay je určite dobrá pomôcka, ale už len tým, že je tam možnosť zrýchľovať priebeh seansy je to určité skreslenie.

Neviem, akú máš pracovnú dobu v zamestnaní, ale možno by bolo dobré rátať s tým, že až sa ti začne dariť v replay, tak nejaký čas budeš chcieť obchodovať popri zamestnaní ( najprv SIM a potom LIVE).

Ja by som ti doporučil sa zamerať už teraz na nejaký trh, ktorý môžeš obchodovať po práci, počas voľna v reálnom čase. Viem že je po práci niekedy namáhavé, ale určite existuje riešenie. Ono ten faktor času, kedy si proste musíš počkať tie sekundy,minúty na vykreslenie úsečky má podľa mňa vplyv na obchodovanie.

Ale je to len návrh z môjho pohľadu, čiže možno to máš všetko ošetrené.
Všetko dobré!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

S tim zrychlovanim replay to delam jen nekdy, podle casovych moznosti, obvykle jedu 1-3x coz podle me je rozumna rychlost, tentokrat jsem byl uplne rozladeny a jen to zrychlil na konci seance abych uz mohl odejit od PC, jelikoz se mi nedarilo - jinak bych na 20x rychlosti neobchodoval za zadnych okolnosti. Vim ze bych to nemel delat ani vyjimecne, je to spatny zaklad do budoucna - mam jeste hodne co zlepsovat.
Samozrejme ze nez bych sel live tak bych nekolik tydnu nebo mesicu musel striktne papertradovat na real time v obchodnich hodinach ktere pojedu live, ale mam dojem ze k tomu zatim jeste je dost daleko abych musel jet konkretne tentyz trh co hodlam obchodovat live. Naopak jsem presel z NQ na ES z jednoducheho duvodu, a to sice ze kazdy den je na internetu ke shlednuti analyza ES podle Brookse osobne, takze si to po seanci porovnam se svym vysledkem a to je skoro jak chodit na denni lekci tradingu do skoly :)
Pri praci jsem obchodovat zkousel a vysledky nic moc, clovek se nemuze plne soustredit. Naopak se mi zda ze od te doby co delam jen replay, je to lepsi. Live bych pri praci radsi neriskoval, urcite by to nedopadlo nejlepe. V blizke dobe se budu asi stehovat (nekolik tisic km daleko) takze prace bude uplne jina, a jeste nevim jaka, a v jakou denni dobu, takze do te doby uz vubec nema cenu vybirat nastalo jeden konkretni trh.

Nejvetsi problem mam stale s disciplinou, bohuzel ne a ne se zbavit tech vzoru chovani ktere jsem si prinesl ze sve prvni live zkusenosti, musim jeste hodne zapracovat abych prestal delat impulsivni vstupy, snazit se dohanet ztraty, atd.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Detroit, ok

inak k tej disciplíne, ono je to možno o tom, ako na to pozeráš. Samozrejme treba dodržiavať OP, o tom nepochybujem, ale jednotlivé súčasti OP by mali podla mňa hrať s mojou povahou. Znamená to zmieriť sa s tým, aký risk si ochotný prijať bez bolesti, či chceš od trhu vysoké RRR za cenu nižšej % alebo naopak, ďalej ako dlho si schopný sa sústrediť na seansu atd. Ďalej vyčítať zo svojich výsledkov, čo ti ide a v čom sa necítiš dobre a rozvíjať tvoje pozítívne stránky. Myslím si, že by sme nemali bojovať proti sebe (proti tomu, v čom nie som dobrý) a jednoducho, keď nie som ochotný sa vystavovať prílišnému risku ( môj prípad) za cenu malého zisku, tak OP tomu prispôsob. Potom sa aj lepšie dodržuje disciplína, keď ťa ten plán baví, keď je tvoj kamarát :)
Ono časom sa obchodník určite zlepšuje vo všetkých oblastiach, ale aspoň zo začiatku by sme mali na seba dávať nízke nároky. Už tu o tom písali v článkoch, ale ja som rád aj za výsledok na nule (napr za mesiac) a chápem to ako medzikrok od strát k ziskom. Ešte jedna vec k tomu replayi, , myslím že je to lepšie ako BT, ale nie je to 100%tný SIM. Čím skôr sa posunieš k SIMu v reálnom čase, tým skôr sa posunieš ďalej - toto je však zas len môj názor, ktorý by najskôr platil pre mňa. Ja mám sám ešte čo robiť na sebe.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je to urcite neco jineho, SIM v real time oproti replay, s tim naprosto souhlasim. Kdyby to slo, jel bych real time demo, a snad se k tomu dopracuju diky zmene zamestnani.
Druha moznost kterou zvazuju je prechod na zcela jiny trh a timeframe ktery by se hodil k tradingu v zamestnani, napriklad trhy jako M6E nebo ZF obchodovane na 30-60min TF, kde se da pracovat s podobnym SL jako na indexech intradenne, ale bez nutnosti byt "prilepeny na monitoru". Nevyhodou by pak byla nutnost obcas drzet pozici pres noc, a nemit tedy moznost aktivne obchody ridit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

V pondeli Memorial day, trhy byly zavrene. Utery jsem skoncil ve ztrate 7 ticks, prestoze jsem sel trikrat short v medvedim trendu. Casovani vstupu nebylo nejlepsi a v dusledku toho jsem byl z trhu pokazde vyhozen na posunutem SL. Kdybych byval mel v trhu prikaz stop limit na pokryti ztraty u tretiho obchodu, celkova ztrata by byla vetsi jelikoz me to vyhodilo na tick presne, ale z toho nedelam zadne zavery, chci to testovat v dlouhodobem horizontu.

23771

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Detroit: čo sa mňa týka, tak radšej ako posun na BE uprednostnujem rovno uzavretie pozície na 1k, alebo rovno celej pozície (aj keď je profit len pár tickov) . Tieto posuny na BE mi podľa testov vychádzali najlepšie až keď som bol v profite cca 10 tickov - ale to už je zároveň otvorený profit, pri ktorom by som tak či tak uzavieral pozíciu. Dovolím si citovať užívateľa MNOVAK: ------------- Re: ZTRÁTY - jak na ně Vloženo uživatelem: MNovak Datum: October 14, 2008 04:51PM Statut uživatele: Gold member Ztráty se nejlépe zdolávají tak, že se snažíte je omezit na minimum a to minimo ještě se snažíte vystoupit nejhůř na nule. Pokud vám strategie naděluje moc ztrát a ještě občas jsou i dost veliké, pak neexistuje žádná psychologická metoda, která by vám pomohla. Snažte se vylepšit vlastní strategii. Doladit metodu vstupů a hledat způsob jak co nejrychleji a bezbolestně vystoupit v okamžiku, kdy se trh rozhodne jít proti vaší pozici. Dále určit metodu výstupů, aby vás v trhu udržela co nejdéle. Z počátku je ideální naučit ve vystupovat na TF na kterém vstupujete. Později budete experimentovat s výstupy na vyšším TF, ale SL musíte mít nejprve vždy na B/E. -------------

23772

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dik za komentar, rajco. Myslim ze jsem tenhle prispevek od MNovak kdysi uz cetl, a take to porad opakoval gladiator028, hlavne pri vstupu myslet na to aby mel trh vysokou sanci dojit nekam do bodu kde muzeme posunout na BE, a zbytek uz je otazka casu, nekdy to vyjde a nekdy ne, ale hlavne omezit ty ztraty a profity prijdou temer samy od sebe. Davam screen ze vcerejska, ktery byl podle me docela dobrym prikladem ze posuny na BE muzou byt dobra vec. Hlavne u toho prvniho obchodu jsem rad ze jsem nevahal a po doji candle to hned zavrel. Jinak bych den v profitu asi nekoncil. Jeste pro doplneni, Brooks doporucuje zavirat pozice marketem nebo limitem 1 tick od bid / ask, jakmile si uvedomi ze "nema pravdu" a ze trh pujde proti nemu, takze podobne jako to rikas ty.

23793

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ctvrtek zacal prudkym UP momentem, nastesti jsem se nenechal nachytat a tusil ze se to odrazi od trend channel line, a hledal nastup az po two-legged korekci. Jen jsem si nebyl jisty kde presne konci prvni "noha" a sel long uz na candle #13, jenze jsem prehledl ze tam mame barb wire formaci, ktera je nejnebezpecnejsim mistem pro jakekoliv vstupy (barb wire = ostnaty drat, nesahejte na ostnaty drat pokud nechcete vykrvacet ;) ). I kdyz by tam byl byval prostor pro scalp, vystupu -4 ticks nelituju, bylo to podle planu. Vstup B jsem bral jako swing, ale vzhledem k up momentu jsem mel spis jit pro scalp, ktery by byval dosazen byl. Nakonec v bode C jsem udelal po vystupu na BE-1 revers pozice na odrazu od spodni hrany trading range, a zakoncil den v profitu pres $100 (tu)

23810

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Premyslel jsem jestli dnesni screen vubec zverejnovat, je to jeden z tech kdy jsem behem seance zazival opravdu silnou frustraci a navic zkousel novy pristup reversovani pozice po vystupu na S/L, coz se trochu vymklo kontrole. Navic se jedna o posledni den mesice, coz je velice dulezity den pro obchodniky na mesicnim grafu, casto dochazi k tvrdemu boji mezi bulls a bears, predevsim na konci dne, jak obe strany chteji aby jejich sila byla viditelna na monthly grafu. Zrovna nedavno jsem koukal na lekci od Brookse kde o tomto mluvi a mel jsem si z ni pamatovat to, ze nejvetsi boj se odehrava v poslednich 2 hodinach pred close a mel jsem hledat vstupy predevsim tam. Misto toho jsem se snazil naskocit uz od rana ale trh sel vzdy proti me, a v bode D kdy proti me nesel, zase nedosahl na PT a vystoupil jsem na BE. Vstupy E a F jsem uz nemel vubec realizovat vzhledem k obchodnimu planu, ale snaha dohanet ztraty vzala za sve a nakonec jsem skoncil v plusu, ale vim ze takhle bych to v live urcite nezvladl. Byl to narocny den, a muzu se z nej hodne ponaucit do budoucna. Mimochodem, na weekly grafu mame vyznamny signal short, coz je videt i na 5min ctyri svice od konce, volume 215 tisic kontraktu, instituce zrejme jiz spekuluji na all-time-high, indexy mohly minuly tyden jiz dosahnout sveho maxima na nekolik dalsich let a nebo dokonce historickeho maxima. P.S. rajco: vim ze s tim reversovanim pozice jsem to neprovedl spravne, tak jak bys to delal ty, ja jsem se v tom hlavne uz po chvili tak trochu ztratil a reversoval i ty reversovane pozice, a nevedel na cem vlastne jsem. Takhle se to urcite nema delat a jestli to budu dale testovat, musim mit presne definovana pravidla.

23837

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Detroit:

Nie je dôvod sa hanbiť za chyby, ktoré robíme pri tradingu. Náš obchodný štýl sa stále len vyvíja k ziskovému prístupu a takéto dni nám ukazujú, čo nerobíme správne.

Každý z nás si musí nájsť vlastný prístup, pridám však pár postrehov z môjho pohľadu:

- Pre reverz s vyššou pravdepodobnosťou úspechu musím vstúpiť v prípade short obchodu na resistance (ideálne LIMIT, nie na konci dlhej úsečky). Vtedy si môžem dovoliť umiestniť SL/reverz pozície na logické miesto, ktoré by už malo znamenať zlyhanie short obchodu. Ale ako si písal, už to asi vieš.

- na základe skúseností z LIVE môžem doporučiť prispôsobiť obchodný štýl na čo najmenší počet obchodov denne. Na začiatok sú 1-2 obchody denne až až. Najprv sa môže zdať, že sa náš progres hodne spomalí, ale z dlhodobého hľadiska to ušetrí emočný aj finančný kapitál.

Všetko dobré!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdar chlapi. Od vcerejka zacinam paper trading na cistem listu, od nuly s equity na virtualnich $5000 dolarech. Trochu jsem si vylepsil spreadsheet a vykresulje mi ted tri ruzne equity - jednu aktualni, jednu hypotetickou jak by obchod dopadl kdybych nesahal na S/L a jednu jak by to dopadlo kdybych tick za SL umistil SLM prikaz, ale tyto prikazy do trhu zadavat nebudu, jen dodatecne zhodnotim a propocitam. Z chyb se clovek musi ucit, a rozhodne povazuju za jednu ze svych nejvetsich chyb preobchodovani, a netrpelivost pockat si na pekny obchod, jako v patek. Take bych radsi 2-3 obchody za den, nebo jen jediny povedeny, ale ono kdyz ten prvni skonci na SL, je tezke nezkusit to jeste jednou ci dvakrat.

Miles - ano, nekdy vstupuju na limit, napriklad kdyz trh protne cenu jeden tick pod / nad signal barem, a bud jsem to promeskal a nebo chtel videt trh jit alespon 2 ticky mym smerem, pak dam limit presne na stejnou cenu kde bych vstupoval stopem, a casto dostanu plneni na stejne cene, ne-li lepsi (jelikoz u stop prikazu muze byt slip). Pak mam samozrejme situace kdy jsem vstupoval limitem uprostred usecky, behem breakoutu (napriklad na poslednim screenu), kdy Brooks doporucuje vstupovat i marketem, coz nehodlam nikdy zkouset - pred tim vetsina uspesnych traderu varuje. Od techto vstupu ale hodlam zcela upustit, jelikoz nevychazeji temer nikdy dobre a vyzaduji velky SL, coz me potom vede k jeho posouvani proti planu a nakonec vystupu ve ztrate. Celkove bych mel omezit pocet patternu ktere obchoduji, jelikoz zkousim tak trochu vsechny jeho patterny a to nemuze dopadnout dobre, pokud nemam ten system nekolik let nakoukany. Konkretne se nejvic chci soustredit na pattern MTR (major trend reversal), ktery on sam zacatecnikum doporucuje, jelikoz se da ocekavat mnoho usecek dopredu a obvykle tez umoznuje dostatek casu na rozmyslenou.

Chtel jsem dat screen ze vcerejska ale koukam ted ze jsem asi doma vypnul notebook driv nez se mi screen stacil zesynchronizovat do Dropboxu a ted ho tady v praci nemam, tak to doplnim az vecer. Vysledek byl 3 ticks ztrata.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Detroit držím palce, a na začiatok paperu niečo pre motiváciu (možno si to tu už čítal, ale mne to zakaždým povie niečo nové):

Jak se stat traderem v 5 krocich

Krok Prvni: Nevedoma nezpusobilost

Prvni z kroku ucinite, kdyz se zacnete zajimat o obchodovani. Uvedomite si, ze je to dobry zpusob jak vydelavat penize, protoze jste o tom slyseli tolik veci a slyseli o velmi mnoha milionarich. Nanestesti se domnivate, stejne jako kdyz jste poprve zatouzili ridit automobil, ze to bude snadne – konec koncu, jak obtizne to muze byt? Cena se pohybuje bud nahoru nebo dolu – jake velke tajemstvi se za tim tedy skryva – pojdme to rozlousknout!

Nanestesti rychle zjistite, ze tak jak jste se poprve posadili za volant, ani zde nemate poneti o tom co hodlate udelat. Pustite se do mnoha obchodu a velkeho rizika. Kdyz vstoupite do obchodu, obrati se proti vam, zareagujete tudiz opacne a ono se to opet obrati .. a znovu a znovu.

Muzete dosahnout pocatecniho uspechu a to je dokonce horsi varianta – protoze to vasemu mozku rekne, ze je to opravdu jednoduche a vy zacnete riskovat s vice penezi.

Pokousite se sve ztraty zvratit zdvojnasobovanim vkladu na kazdy obchod. Nekdy mate uspech, ale casteji odchazite pomlaceni a s modrinami. Na svou nezpusobilost k obchodovani totalne zapominate.

Obchodovani v ramci tohoto kroku muze trvat tyden nebo dva, ale trh je obvykle rychly a vy prechazite do dalsi faze.

Krok Druhy – Vedoma nezpusobilost

Krok druhy nastava, kdyz si uvedomite, ze obchodovani v sobe zahrnuje vice prace a ze asi budete muset pochopit nekolik veci. Uvedomite si, ze jste nezpusobilym obchodnikem – ze nemate schopnosti nebo nahled k ziskavani pravidelneho profitu.

Nyni zacnete s nakupovanim mnoha systemu a e-knih, procitate webove stranky nachazejici se kdekoli od USA po Ukrajinu a poustite se do hledani svateho gralu. Behem tohoto obdobi budete systemovym nomadem – den za dnem, tyden za tydnem budete tekat od metody k metode a nikdy u zadne nesetrvate dostatecne dlouho na to, abyste zjistili jestli vlastne funguje. Pokazde, kdyz na sve ceste narazite na indikator budete u vytrzeni, ze to je ten, ktery zajisti, aby se vsechno zmenilo.

Vyzkousite automatizovane systemy na Metatraderu, budete si hrat s klouzavymi prumery, Fibonacciho liniemi, suportem a rezistenci, Pivoty, Fraktaly, Divergencemi, DMI, ADX a stovkami dalsich veci. Vsechno v marne nadeji, ze dnes povstane vas „magicky system“. Budete sberaci vrcholu a dna pokousejici se nalezt pomoci svych indikatoru presne body obratu a zjistite, ze se pachtite za ztratovymi obchody a dokonce k nim pridavate dalsi, protoze jste si velice jisti ze pravda je na vasi strane.

Zapojite se on-line do chatovaci mistnosti, uvidite jak jini obchodnici ziskavaji sve pipsy a budete chtit vedet, proc to nejste vy – polozite miliony otazek, z nichz nektere jsou tak prostoduche, ze kdyz pohlednete zpatky, budete se citit tak trochu jako noumove. Pote dosahnete bodu, kdy si budete myslet, ze vsichni kdo ziskavaji pipsy v rade za sebou jsou lhari – oni takovych objemu nemohou dosahovat, protoze vy jste studovali a vy toho nedosahujete. Vite toho tolik co oni a oni vas museji obelhavat. Oni se zde ale vyskytuji kazdy den a jejich obchodni ucet stale narusta, zatimco vas ztraci.

Budete jako vyrostek – obchodnici, kteri vydelavaji penize vam zdarma poskytnou informace, ale vy jste tvrdohlavi a myslite si, ze vite vice – niceho si nevsimate a svuj ucet zatizite prilis mnoha pozicemi bez ohledu na to, ze vam vsichni rikaji, ze jste potrhli – ale vy vite sami vsechno lepe. Zvazujete odhady, tak jak to delaji ostatni a dokonce ani tehdy to nefunguje, takze se pokusite platit za signaly nekoho jineho – ale ani ty vam nebudou fungovat.

Snad dokonce navazete kontakt s „guru“ jako je Rob Booker nebo s nekym z chatovaci komunity, kdo vam slibi, ze s vas udela obchodnika (obvykle samozrejme za poplatek). Bez ohledu na to, jestli je guru dobry nebo neni neuspejete, protoze screen time se neda nicim nahradit a vy si stale myslite, ze vite vsechno nejlepe.

Tento krok muze trvat cele veky – pokud se tyka opravdove reality, nazory ostatnich obchodniku, stejne jako jejich osobni zkusenosti potvrzuji, ze to muze snadno trvat od jednoho do 3 let. Jedna se o krok, behem ktereho to pravdepodobne z duvodu naproste frustrace vzdate.

Zhruba 60% novych obchodniku v prubehu prvnich 3 mesicich konci – nechavaji toho a to je dobre – zamyslete se nad tim – pokud by bylo obchodovani snadne, vsichni bychom byli milionari. Dalsich 20% pokracuje nadale cely rok a pote v zoufalstvi riskuji natolik, ze je garantovan zanik jejich uctu, k cemuz samozrejme dojde.

Co by vas mohlo prekvapit je, ze z tech zbyvajicich 20% vydrzi vsichni zhruba 3 roky – a budou si myslet, ze jsou za vodou a v bezpeci – ale za tri roky bude uz pokracovat, a v podstate smerovat ke konzistentnimu vydelavani penez, pouze jen dalsich 5-10%.

Mimochodem – jedna se o realna cisla, ne o takova, ktera jsem si jen vymyslel – takze se nedomnivejte, ze budete mit pred sebou po 3 lete ucasti ve hre uz jednoduchou plavbu.

Setkal jsem se s mnoha lidmi, kteri se se mnou dostali ohledne techto casovych meritek do sporu – bylo dost zabavne, ze nikdo z nich neobchodoval dele jak 3 roky – jestli si myslite, ze toho vite vice, zeptejte se na chatu nekoho, kdo obchoduje 5 let jak dlouho trva stat se 100% schopnym. Predpokladam, ze existuji vyjimky – ale ja se jeste s nikym takovym nesetkal.

Nakonec tuto fazi ukoncite. Pravdepodobne jste sebe a sve penize ohrozili vicekrat nez byste predpokladali, prisli o 2 nebo 3 nadite ucty a nejmene 3 nebo 4 krat to vzdavali. Nyni se vam to ale dostalo do krve.

Jednoho den – ve zlomku okamziku vstoupite do faze 3.

Krok Treti – Heureka okamzik

Kdyz se budete blizit ke konci faze dva, zacnete si uvedomovat, ze to neni system, ktery vytvari rozdily. Zacnete si uvedomovat, ze pokud zapojite dohromady svuj rozum a money manegement, je v podstate mozne vydelavat penize s nicim jinym, nez s jednoduchym klouzavym prumerem. Zacinate cist knihy o psychologii obchodovani, identifikujete se s osobami v nich popisovanymi a posleze prichazi heureka okamzik.

Heureka okamzik zpusobi, ze se ve vasem mozku vytvori nova spojeni. Nahle si uvedomujete, ze ani vy ani nikdo jiny nedokaze presne predpovidat co trh ucini v pristih deseti sekundach, o pristich 20 minutach ani nemluve.

Na zaklade tohoto odhaleni prestanete brat v uvahu co si mysli ostatni – co tahle zprava a co tahle udalost udela s trhy. Stavate se individualitami se svou vlastni metodou obchodovani.

Zacinate pracovat pouze s jednim systemem, ktery jste si vyladili pro svuj zpusob obchodovani, zacinate byt obratnymi a definujete si sve hranice rizika.
Zacinate vstupovat do kazdeho obchodu, u ktereho vam vas odhad naznaci, ze ma dobrou pravdepodobnost uspechu. Nerozlobite se, kdyz se obchod obrati ve ztratovy, a to i proto, ze si ve sve hlave uvedomujete, ze jste jej nemohli v zadnem pripade predpovidat a ze to neni vase chyba – ve chvili, kdy rozeznate obchod jako spatny, uzavrete jej. Dalsi obchod nebo ten po nem nebo ten dalsi bude mit vyssi sance na uspech, protoze vite, ze vas system funguje.

Prestavate sledovat obchodni vysledky z pohledu kazdeho obchodu a zacinate sledovat tydenni hodnoty s vedomim, ze jeden spatny obchod neni zapricinen slabym systemem.

Najednou si uvedomujete, ze obchodovani je jen o jedne veci – o duslednosti v uvazovani a ukaznenosti v nastupovani do vsech obchodu bez ohledu na to, jestli se jak vite pravdepodobnost obrati na vasi stranu.

Ucite se ohledne money manegementu a paky – rizika uctu atd. atd. – v teto chvili vam to docvakne a myslite na ty, kteri vam s usmevem doporucovali stejne veci rok zpatky. Tehde jste nebyli pripraveni, ale nyni jste. Heureka okamzik se dostavil presne ve chvili, kdy jste si pravdive priznali, ze nedokazete trh predvidat.

Krok Ctvrty – Vedoma zpusobilost

Vstupujete do obchodu kdykoli vam vas system rekne, ze to mate udelat. Prijimate ztratove obchody stejne snadno jako uspesne. Sve uspesne obchody nyni nechavate bezet az k jejich uplnemu zaveru, plne prijimate riziko, vite, ze vas system vydela vice penez nez o kolik prijde a kdyz jste ve ztrate, hbite ji ukoncite bez toho, ze byste svemu uctu zpusobili byt jen male utrapy.

Nyni se nachazite v bode, kdy po vetsinu doby pokryvate rezii – jak pujdou dny za dnem, budete mit tydny, kdy vydelate 100 pips a tydny, kdy o 100 pips prijdete – v zasade pokryvate rezii a o sve penize neprichazite. Nyni si uvedomujete fakt, ze rozhodnuti, ktera delate, jsou v podstate v poradku a ziskavate respekt vuci ostatnim obchodnikum, se kterymi chatujete. Porad na tom musite pracovat a o svych obchodech premyslet, ale jak pokracujete, zacinate penize vice konzistentne vydelat, nez o ne prichazet.
Zacinate den s prijmem 20 pips, pote ztratite 35 pips a nebudete mit pocit, ze jste tyto pipsy venovali zpet, protoze vite, ze se opet vrati. Nyni zacnete pipsy konzistentne vydelavat kazdy tyden, jeden tyden 25 pips, dalsi tyden 50 pips a tak dale.

Trva to kolem 6 mesicu.

Krok Paty – Nevedoma zpusobilost

Nyni mame za lubem – tak jak kazdy den ridite automobil, zasednete na zidli a obchodujete – vse nyni delate na nevedome urovni. Mate zapnuteho autopilota. Kdyz vstoupite do opravdu velikeho obchodu a zislate za den 200 pips, nevzrusi vas to vice nez jako kdybyste ziskali 1 pip.

Vidite na foru novacky kricici „utikej dolare utikej“, jako kdyby pobizeli kone k viteztvi na velke narodni a vidite sami sebe – ale pred mnoha lety.

Je to obchodni utopie – ovladli jste sve emoce a nyni jste obchodnikem s rychle narustajicim uctem.

Jste hvezdou v chatovaci mistnosti tykajici se obchodovani a lide naslouchaji tomu co rikate. V jejich otazkach rozpoznavate sami sebe z obdobi nejakych dvou let zpatky. Poskytujete sve rady, ale vite, ze vetsina z nich je zbytecna, protoze se jedna o vyrostky – nekteri z nich se dostanou tam kde jste nyni vy – nekteri to dokazi rychle a nekteri pomaleji – doslova tucty a tucty nikdy neprekonaji fazi dva, ale nekolika z nich se to povede.

Obchodovani jiz nadale neni vzrusujici – pravdepodobne je k ukousani nudne – jako vsechno v zivote v cem se stanete dobrymi nebo to delate jako sve zamestnani – stava se to nudnym – delate svoji praci a tak to je.

Nakonec z chatovacich mistnosti odejdete a date se dohromady s nekolika vybranymi lidmi, se kterymi budete o trzich hovorit bez toho, ze by vas to nejak ovlivnovalo.

Celou dobu sve metody zdokonalujete, abyste z trhu ziskali maximalni zisk bez toho, ze byste navysovali riziko. Vase metoda obchodovani se nemeni – pouze se stava lepsi – nyni vite co zeny oznacuji za „intuici“.

Nyni muzete s hlavou vztycenou rici „Jsem obchodnikem s kurzy“, ale byt uprimnymi, ani se neobtezujete to nekomu rikat – je to prace jako kazda jina.

Doufam, je jste si procitani teto cesty do obchodnikova vedomi uzili a doufejme, ze jste se s nekterymi zde uvedenymi body identifikovali.

Pamatujte, ze to vlastne dokaze pouze 5% - duvodem toho ale nejsou schopnosti, je to sila vytrvat a schopnost menit sve predstavy a paradigmata tak, jak prichazeji nove informace.

Porazeni jsou ti, kteri se chteji „stat bohatymi rychle“ a behem 6 mesicu pristupovali k trhu se zapnutymi blinkry, takze nedokazali videt zrejme – dalo se by se to popsat takto „je to zpusob, ktery vidim jako urcity druh nazoru a scenare – odmitani prijmout novou informaci, ktere meni takovou predstavu.

Jsem rad, ze vam mohu rici, ze duvodem, pro ktery jsem zacal obchodovat, byl postoj me mysli „rychle zbohatnout“. Az nyni jej vsak vidim jako „zbohatnout pomalu“.

Pokud uvazujete o tom, ze toho nechate, mam pro vas jednu radu ....

Zeptejte se sami sebe „kolik let byste chodili do skoly, pokud byste vedeli, ze po jejim ukonceni ziskate urcite praci za milion dolaru“?

Budte opatrni a vsem vam preji ziskove obchodovani.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry, to jsem jeste necetl. Diky! Tady uz ten vcerejsi screen. Prvni obchod long jsem otevrel na hezkem LL MTR signalu, ale okamzite trh zacal konsolidovat a samozrejme jsem se rohodl vystoupit v mirne ztrate, usecku predtim nez se to rozjelo :) Druhy uz byl jen takovy maly scalp, ktery nedosel na PT, a posun na BE byl definitivne v poradku.

23897

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...