Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Brooks Price Action


Miles

Doporučené příspěvky

dejv0 Napsal: ------------------------------------------------------- > az teraz som si vsimol tvoju odpoved nad piatkovym > obchodovanim, tak postupne. V pohode, delej dal replay tak jak jsi to zacal, ta kontinualita je dulezita. Ja take pojedu nadale 5min TF, jen jsem to myslel tak ze bych nejdriv ze vseho chtel hledat signaly na vyssim timeframe a pak teprve koukat na ty jemnejsi vstupy podle 5min, no zatim to nedelam ale vim ze Brooks na to kouka, i kdyz drive tvrdil ze jede podle jedineho grafu, tak to bud kecal a nebo to uz proste ted neplati :) Stejne tak s tim pocitanim H2 jak pises, je to proste subjektivni a dva ruzny lidi to proste obcas budou pocitat rozdilne. Ano, 5 bodu na NQ je $100 a to myslim ze je naprosto v pohode, pokud by to bylo konzistentne. Pamatuj ze velky penize se nevydelavaji chytanim mega pohybu, ale navysovanim kontraktu. To je svata pravda. Samozrejme bys pak musel mit tomu primerene velky i prumerny ztratovy den, napr. max. $50 denni ztrata a to uz je tezsi. Dnes toho uz moc nenapisu, je mi nejak blbe (td) Screen z pondelka: .

26223

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 741
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Jeste k tomu tematu vyssich timeframe a proc mam v planu zacit hledat signaly prave na nem, prikladam screen po ukonceni pondelni seance a myslim ze toto je opravdu zajimave. Nemam to z vlastni hlavy, sam jsem si toho nevsiml ale mluvi o tom Brooks na svem webu. Na dennim grafu se vytvorila ukazkova formace WEDGE do smeru short, ktera se vcera aktivovala a tudiz by napriklad dnes melo nejvice smyslu hledat na 5min TF obchody short, jelikoz kontext (denni graf) jim jednoznacne favorizuje. Take to muze byt high letosniho roku, ale to uz je dost odvazne tvrzeni, ktere radeji nechavam na vasem vlastnim posouzeni. .

26225

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nohavica Napsal:
-------------------------------------------------------
> Ahoj detroit, se zájmem sleduji Tvé snažení, sice
> je pro mě 5min divočina, sleduju hlavně Forex a
> Daily grafy, i když na tom Brooksově videu co je
> tu se vlastně jede i forex, ale co jsem chtěl
> probrat je že pro 5min Tf se mi zdá trend z Daily
> trochu mimo, tak m15,1h ale 1D ?-není to moc ?

Ahoj nohavica,

myslim ze te chapu s tou divocinou, me to taky nekdy prijde ponekud rychle a myslim si ze jednou skoncim spis na timeframe 15 min nebo vyssim, a u forexu to plati dvojnasob, tam jsou tyhle minutovky opravdova sebevrazda :) Ale jinak bych rekl ze denni graf urcite ma svuj vyznam ve vztahu k 5-minutovemu. Zase tak velky skok to neni a hlavne se na nej divaji "smart money", tedy nejvetsi hraci, takze kdyz clovek vypozoruje zasadni obrat (jako treba vcera), myslim ze dava smysl prinejmensim zvysit opatrnost na stranu long v intradennim obchodovani, pripadne kouknout treba na 60min a potvrdit si domnenku ze trh ma namireno dolu. Ja koukam na denni graf temer pokazde pred seanci, jen se mi v nem ty patterny dost tezko zatim hledaji, jeste to nemam v oku ;)
A jakej system jedes na forexu ty?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to detroit:
Já jsem na forexu zkoušel kde co, začal jsem testovat na 5min Tf a posunoval se stále víš, teď jsem na 1D a od novýho roku chci konečně live a to hlavně podle Nialla Fullera, to je podle téhle divočiny úplná lahoda, stačí tak púl hoďka denně při zavíračce NY, za rok kolem 50 obchodů, no je to rozdíl od intraday na nízkých Tf, ještě k tomu trendu, když se mrkneš na Forexu na trend 1D a pak sleduješ 5min graf, najdeš trendy na obě strany a se stopkou z 5min, tě podle mě ten 1D trend nevytrhne, je krásný vidět přijít zisk několik R za pár minut, na nízkým Tf, ale je tam mraky falešných signálů, každopádně držím palce !

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nohavica: Zagooglil jsem trochu Nial Fuller a vypada to rozumne, myslim ze jsi "v dobrych rukou". Kouknul jsem na jedno video a hned me rozladil ten australsky prizvuk, ale jinak super ;) Dnes jsem pres situaci na dennim grafu zkusil nejdriv opatrne long, jelikoz signal a kontext byly relativne silne, ale zpetne si myslim ze to zas tak chytry vstup nebyl. Ten bar 2 se 100% prekryval s barem 1 takze to nebyl reversal ale jen obycejny DB, coz v downtrendu ma sanci na uspech tak 35% :). To jsou typicke chyby ktere delam kdyz se grafy hybou, vidim tam to co chci a ne to co tam je. Navic chybel jediny tick a mohl jsem vyletet na plnem SL ;) Pak zase tick chybel k PT, proste klasika. Druhy vstup uz byl o necem jinem, jen jsem nevedel co s vystupem tak jsem zakreslil trend channel line a vyskocil tam. .

26240

Link to comment
Sdílet pomocí služby

davam aj ja screen zo svojho oneskoreneho tradingu. po dvoch doji dnoch dnes prisiel krasny bull trend day, kde sa dalo spravit spusta profitu, bohuzial musim na takychto dnoch pracovat. prvy obchod som vobec nevedel kam by som sa mal uberat s PT a zlakol som sa pullbacku tak som zobral profit 1 bodu. druhy obchod mal trochu viac rozumu, a dal som si PT na TCL, ale skor som mohol ist na measured move, bohuzial na to sa este necitim. na bare 4 som mohol ist este do jedneho obchodu, bohuzial som si vdaka vyssiemu volume na predchadzajucich baroch myslel, ze nastal climax a micro DT bude HOD. svoje zohrali aj dva uspesne obchody predtym a bal som sa, ze pridem o svoj "zisk" celkovo dobry pocit, robim spravne veci, ale na riadeni svojich obchodov musim este popracovat

26254

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dejv0 Napsal: ------------------------------------------------------- > davam aj ja screen zo svojho oneskoreneho > tradingu. Super, myslim ze jsi to nezvladnul o nic hur nez bych to dal ja. Mimochodem tento den (13.11.) jsem neobchodoval, takze nemuzeme porovnat. Ale jak na to koukam tak si myslim ze bych dopadl bud stejne nebo hure, peru se s podobnejma problemama dodnes, vystupy, strach, atd. Co se tyce measured move, tak to mi zatim vubec nejde, a vzdycky koukam jak to zakreslil Brooks a rikam si, je to jednoduche, a pak dalsi den zas nevim jak to kreslit sam :) Ale urcite to hodlam pouzivat na vystupy, jen co se to naucim. Prijde mi ze to funguje snad jeste lepe nez S/R urovne. U me to dnes byl fofr a jsem rad, protoze mam spoustu jine prace. Mimo jine vyplnovani prihlasky na Tradestation, uz se na to tesim :)

26259

Link to comment
Sdílet pomocí služby

detroit Napsal:

> Super, myslim ze jsi to nezvladnul o nic hur nez
> bych to dal ja. Mimochodem tento den (13.11.) jsem
> neobchodoval, takze nemuzeme porovnat.
>
problem je, ze takyto den by som mal zvladat ovela lepsie, aby som vacsim ziskom vykril stratove dni.

okolo 12:00 a 13:00 sa mi celkom pekne singaly na short, preco si neobchodoval?


Link to comment
Sdílet pomocí služby

v dnesnom replay (14.11) hlupe chyby v prvom obchode som hladal vhodne miesto na bear vstup, aj ked som mal cakat druhy leg bullu - bull som nespravne povazoval iba za pullback. micro DT mi dodal istotu a siel som do obchodu kde ma vyhodil SL hned na dalsom bare. druhy obchod bol spravny na 7 barov sa vytvoril uzky channel s nizkym volume. vstupoval som pri konci baru, ktory vytvoril DB a mal vyssi volume, vsetko bolo ako ma byt. PT som nastavil na TCL, ale spravil som chybu a mal PT o jeden tick nad TCL a samozrejme to bol ten tick co chybal. tymto som sa pripravil o 6 tickov profitu. tretim obchodom som chcel trochu vylepsit profit - trh sa pohyboval v channely velkom cca 15 tickov. vstupoval som po malom bull IB na spodku channelu a chcel som zobrat 10 tickov. vdaka tomu, ze bol bar maly a pri dolnom konci som si mohol dovolit maly SL, ktory ma stal obchod - hned po mojom vstupe cez stop sa trh otocil, zisiel dole na moj SL a zacal stupat presne k mojmu PT.

26269

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dejv0 Napsal:
-------------------------------------------------------
> okolo 12:00 a 13:00 sa mi celkom pekne singaly na
> short, preco si neobchodoval?

Uz jsem tou dobou trh nesledoval, nektery dny mam opravdu omezeny cas a nekdy to musim uplne vynechat - napriklad ctvrtek jsem vubec nestihl a delal ho spolu s patkem az ted o vikendu. Povedlo se mi dostat jeden obchod do otevreneho profitu pres $200 abych ho pak nechal dojit na BE+2 a pak uz nebylo co obchodovat. Totez v patek, tam se zase vse odehralo pri reportu jeste pred open.

K tvemu screenu - potesil jsi me jak davas popisky presne jak ja, dobra prace! Ne ze by na tom zalezelo, ale je to fajn ze ti to tak vyhovuje. Co se tyce obchodu, uplne se v tom vidim, taky muj den obcas dopada takto. Druhy obchod byl podle me spis stesti, vstup pobliz horni hrany kanalu a navic horni hrany trading range, asi se ti libil ten vstupni bar - vypada jak reversal bar, jenze on v tomhle kontextu nic nereverzuje. Musel by mit knot pod predchozima svicema a close by take musel byt nize. Sam jsem na podobnem vstoupil nedavno a taky jsem si uvedomil az dodatecne, ze to bylo spatne :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ja by som ten svoj druhy obchod radsej povazoval za svoj um ako stastie :) spozoroval som, ze medzi 6-8 vecer sa obchoduje malo a na nejaky cas sa vytvori 1-2 bodovy channel. potom pride bar s vacsim volumom, ktory prerazi a pokracuje sa v smere aky bol pred channelom. to bol tento pripad, aj ked som mohol pockat na este jeden bar na potvrdenie.

btw k tym reportom, kde zistujes kedy bude report, ktory ovplyvni trading? ja tieto veci zatial nesledujem, pretoze obchodujem az po zverejneni, ale asi by sa mi to zislo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dejv0 Napsal:
-------------------------------------------------------
> ja by som ten svoj druhy obchod radsej povazoval
> za svoj um ako stastie spozoroval som, ze medzi
> 6-8 vecer sa obchoduje malo a na nejaky cas sa
> vytvori 1-2 bodovy channel. potom pride bar s
> vacsim volumom, ktory prerazi a pokracuje sa v
> smere aky bol pred channelom. to bol tento pripad,
> aj ked som mohol pockat na este jeden bar na
> potvrdenie.
V pohode, jdes na to spravne. O to prave jde aby si clovek v tom trhu vypozoroval tu svoji vyhodu a aby tomu duveroval, takze je jen dobre ze si za logikou vstupu stojis. Je fakt ze tam byl dost zretelny obrat nahoru (bull reversal) bar pred barem 1 takze se dalo spekulovat na vyssi ceny, ale zaroven se hodne bary prekrejvaly takze ja bych na to zrejme koukal jako na trading range, kde plati buy low sell high, nicmene v tomto pripade bych se byval spletl - je fakt ze se to nenapadne sunulo nahoru takze lepsi bylo vsadit na channel jako jsi to udelal ty. Me se ty channely taky moc nedari vcas rozeznat. Kazdopadne 70% breakoutu z chanelu ve smeru channelu (napriklad bull breakout z bull channelu jako na screenu) selhava, takze to je dobre mit na pameti.

> btw k tym reportom, kde zistujes kedy bude report,
> ktory ovplyvni trading? ja tieto veci zatial
> nesledujem, pretoze obchodujem az po zverejneni,
> ale asi by sa mi to zislo
Reporty jsou dulezita vec. Naprikald kdyz neni cely den zadny "cerveny" report, tak se da ocekavat maly range a mala volatilita, takze uz na zaklade toho treba brat spise obraty nez nejake trendove vstupy. Dale pokud je velky report FOMC tak ten byva az ke konci seance, a cely den se trh pak vetsinou placa sem tam az do reportu (viz nekolik screenu co jsem daval drive, tam jsem cekal az na report a vyplatilo se). Stejne tak nema cenu lezt do zadnych obchodu 5 minut pred reportem, to je temer zaruceny SL i kdybys spravne odhadl smer, jelikoz behem reportu trh v 80% pripadu nejdriv udela falesny pruraz jednim smerem a pak se prudce otoci na stejnem nebo dalsim baru a jde na opacnou stranu. Jdi na www.forexfactory.com/calendar.php?day=today a tam si nastav svoji casovou zonu kliknutim na hodiny vlevo nahore vedle "Login" a potom nastav filtr (ikona trychtyre vpravo) tak aby se ti ukazovaly pouze cervene reporty pouze pro USD, vice info zde www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/burza-fundamenty.html

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnes jsem obchodoval trochu jinak - na pohodu. Stale vice si uvedomuju ze behem vetsiny obchodnich seanci me dost zasadne ovlada uzkost a nervozita, a ze prave diky tomu delam chyby. Zaroven se snazim snizit frekvenci obchodu, jelikoz jich delam vice nez bych vlastne chtel (idealne 0-1 denne, v praxi 2-3 denne a nekdy az 5). V tomto ohledu se mi dnes darilo, ale zase jsem udelal zbytecnou chybu, ktera me nakonec nic nestala. Vstup jediny, short na double top patternu z 60min timeframe (signal bar tam nebyl nic moc - mel jsem pockat na jeho dokresleni). Dal jsem S/L tick nad HOD, kde presne na chlup vydrzel, a nakonec jsem z toho vylezl na breakeven. Odpoledne byl report, na ktery jsem si pro jistotu daval pozor, i kdyz jsem tusil ze z toho nic nebude. Kdyby mluvil helicopter Ben tak by to bylo jiny kafe :) .

26305

26306

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...