Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Brooks Price Action


Miles

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 741
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

dejv0 Napsal: ------------------------------------------------------- > druhy vstup nebol trochu neskoro? neviem to > rozoznat, ale vyzera to, ze uz je to zopar tickov > nad high predchadzajuceho baru. ten SL si posuval > naozaj zbytocne skoro, ja to robim az ked sa trh > zacne hybat mojim smerom. Pokud si vzpominam tak mi trh ujel, takze jsem bral o tick horsi cenu. Posun kdyz to jde mym smerem, ano souhlas. To prave delam. Ale co kdyz to tvym smerem nejde, v tom je prave ten hacek. Kdyz neposunes, tak mas plny SL. Nekolik takovych a je po profitech :) Jak tak koukam na tve screeny, snazim se pochopit jestli vstupujes podle nejakych pravidel, nebo proste jen tak podle pocitu. Pokdud to druhe, tak jsem docela zvedav jak ti to pujde na live. Muzes narazit na problemy s konzistenci, ale nechci strasit. Na ty povzbuzujici dny taky pozor, znam ty pocity dobre. Pak clovek ma vice sebevedomi a prestava byt selektivni, coz zase vede ke ztratam a prilisne opatrnosti. Hlavne bych byt tebou delal papertrading s poctivym zapisovanim vysledku do excelu minimalne 3-4 mesice, nez zacnes na ostro. Jen moje doporuceni. Jeste davam screen z mikro GBP kde je tick jen 60 centu. Po bull spike nasledoval channel, ktery vystoupal az k vyznamne resistanci z weekly grafu kde se dal cekat vyber profitu (spike and channel se dokonce zopakoval dvakrat po sobe behem 2 dnu, na screenu to neni videt, kazdopadne proto jsem usoudil ze korekce je velmi pravdepodobna). Tyhle mikro currency futures jsou pro me temer bez stresu. Zadam prikaz, jdu spat, rano se probudim a koukam jak to dopadlo. Plny SL, a hned se zacal rysovat dalsi vstup na zaklade stejneho setupu. Zadal jsem prikazy a odesel na pul hodiny od PC - risk je 25 dolaru, coz mi za ty nervy nestoji, tak radsi nesleduju. Za pul hodiny koukam ze trh uz doklesal na muj target a jsem i pres predchozi ztratu celkove v plusu. Zcela jiny prubeh po psychologicke strance nez kdyz jedu intraday na indexech. A navic mensi casova narocnost. P.S. Prvni obchod byl bez signalu, jen na zaklade kontextu - resistance z May 2011. .

26723

Link to comment
Sdílet pomocí služby

detroit Napsal:
-------------------------------------------------------
.
. Posun kdyz to jde mym
> smerem, ano souhlas. To prave delam. Ale co kdyz
> to tvym smerem nejde, v tom je prave ten hacek.
> Kdyz neposunes, tak mas plny SL. Nekolik takovych
> a je po profitech
> Jak tak koukam na tve screeny, snazim se pochopit
> jestli vstupujes podle nejakych pravidel, nebo
> proste jen tak podle pocitu. Pokdud to druhe, tak
> jsem docela zvedav jak ti to pujde na live. Muzes
> narazit na problemy s konzistenci, ale nechci
> strasit.

Ked mas problem prijat plny SL tak v tom pripade mas velky SL. ja sa napr snazim vyhybat vstupom kde by som mal SL, ktory je pre mna prilis velky. Nemusi to platit pri vsetkych situaciach, ale SL davam do oblasti kde si myslim, ze sa trh nedostane. A ak sa tam dostane, tak som vychadzal z nespravnych predpokladov. Je samozrejme tazke pozerat sa na to ako som stale vo vacsej strate a blizim sa k SL, ale to uz je na psychike. Ja mam urcenu pevnu hranicu straty na den, a ci sa tam dostanem jednym zlym obchodom alebo piatimi je jedno, skratka prestavam obchodovat.

Drviva vacsina mojich vstupov byva do trendu na H(L) 1,2 a mam pocit, ze to som sa uz naucil. A do toho sa snazim postupne skusat ine prvky, napr dnesny druhy obchod - po beare na ktorom som vstupil by som skoro urcite pri mojom obvyklom systeme siel na H2 o 4 bary neskor a bol som v pozicii o 8 tickov neskor a s vyssim SL.
Podla mna je cele PA dost pocitova zalezistost (aspon pre mna), samozrejme, ze ked sa pozriem spatne na graf som mudry a vedel som co mam robit, ale pocas toho ako sa to deje je to uplne ine. A mam pocit, ze uz som z toho svojho trhu dost vycital, takze viac skusam. Preto nejdem na technicku analyzu, lebo tam sa mi nepacil moj zisk (35% rocne) a najma vsetky vstupy mi prisli dost neskore. Sam som zvedavy ako to bude na live, tie obchody budu urcite dost ine, dolezite je, aby som nebol v strate

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rad bych se pripojil ke komentovani price action s allbrook vykladem dejvO: prispevek Jan 16 2014 a graf ktery 5 min, tak jeden vstup tam byl, ktery allbrooks bere a ma dobrou pravdepodobnost uspesnosti a jeste lepsi R/R pokud se vstoupi na limit order (coz mimochodem albrook dela v 90 % ale vstupy na zivo komentuje ke stop order, kdyz jsem nad tim premyslel tak to jinak asi nejde kdyz neco komentujete zive tak prece jen se musite o neco oprit jako napr close 5 min) K tomu grafu: Spike and channel (vetsinu co vim je od allbrook, takze si odpustim neustale rikat allbrook a grafy jsou posunuty 1 hr, protoze bydlim v uk)

26779

26780

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ctu si dal vase prispevky detroit jan 18 2014 vstupy 1 testing open of week,vstup 2 and vstup 3 vstup 1) osobne si davam pozor na tyto obchody clovek ma vetsinou sl v hlave a neco jasne ocekava, potom se to nestane a potom neni schopny vzit jasny obchod s jasnym swing sl, protoze se cicite rozhozeny a k tomu vam potom al rekne,ze vzal obchod s limit order a scalp for 1 point drive a je uz venku. Kdyz se na ten scalp divam tak bych se sam sebe ptal, opravdu mi to za to stoji , scalp 1:1 RRR a k tomu close is close enough, coz se v tomto pripade i stalo missed by 1 tick. Co se taky deje vsichni maji sve prikazy nakupovat a prodavat pod important lows/highs a trh je jak boure a clovek nestaci reagovat obzvlaste, kdyz chce jenom scalp a to muzeme pridat jeste slippage a jak uz jsem zminil neschopnost hned pokracovat v analyze pokud se naskytne obrat, coz nastal. Jinak je to BO Pullback short stop entry 1837.50 area coz je mnohem drive (viz picture) Vcerejsi last 3 bear bars=BO dnesni open=breakout pullback (sice 3 bars doji & big tails&around MA, takze problem se SL, ale pattern je tady BO-PB+cena je pod expoMA, tedy v nasem smeru a hlavne 3rd bear bar vytvorila failed BO a 14:45 shaved bottom. Tohle byl urcite vstup a pokud allbrook nekoukal na neco jineho tak si myslim, ze ho vzal. (viz screen) prikladam odkaz na trading updates albrook forum a zni to ze jo: http://www.brookspriceaction.com/viewtopic.php?t=2446

26782

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@a-friend

Diky za prispevky! Jsem rad ze se nekdo zkusenejsi k nam pripojil, zda se mi ze jsi ostrilenej "Brooksak" - jen mas trochu tendence psat jeho jmeno zkomoleny, bez S na konci a bez mezery pred prijmenim ;)
Jinak je to tak jak pises, on bere hlavne limit order scalpy, a zive je nekomentuje, az teprve kdyz z toho je venku a clovek jen krouti hlavou, jak se mu to povedlo kdyz sam jeste ani nevstoupil, nebo zrovna vstoupil a je v otevreny ztrate ;) Kazdopadne pozorovat ho na zivo je fakt zazitek, sice se podle toho neda v zadnym pripade obchodovat ale na uceni to je parada.
Mimochodem, mas zajimavou platformu. Myslim ze jsem o ni uz slysel, ale neznam nikoho kdo by ji pouzival. Ty z toho obchodujes live? A jak dlouho? Nejvic me ovsem zajima jak to mas s obchodnim planem, jestli ti nevadi trochu priblizit tvuj "system". Brooks PA, to je jasne. Ale jake vstupy? Ptam se proto, ze Al sam zadny konkretni plan nema, on je opravdu trochu blazen (v dobrem slova smyslu). On proste bere co zrovna nabidne, stop loss dava od oka a ani ho nepocita, treba 5-6 bodu daleko ale nakonec vzdy vyleze kolem B/E nebo s profitem. Obchody si ani nezapisuje a na konci dne si uz vubec nepamatuje ktery obchody kde bral, coz je pro me nepredstavitelne. Chapu ze si to po 30 letech tradingu muze dovolit, ale moje dilema je jak to uchopit coby zacatecnik, aby tam byla nejaka konzistence. Zkouset to tak jako on nema podle me cenu, i kdyby si to clovek zapisoval, to pak nelze statisticky analyzovat protoze to je pokazde jiny obchod. Beres jen konkretni patterny nebo take zkousis vse mozne podle situace jako on?

edit: A na co mas ten CCI ve screenshotech, proboha? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

detroit:

ok Al Brooks tedy

tak to musim byt asi opravdu stara skola, kdyz reagujes na cci proboha:) CCI jsem pouzival, kdyz jsem zacinal a i kdyz podle neho neberu obchody pomaha mi nekdy se jednoduseji z orientovat ve smeru trhu (nebo bych mel rict momentu :) i kdyz ted je to spis sentiment na nej zapomenout, tak nejak tam proste sedi na chart a ja jsem klidnejsi :)

Na financniku se v roce 2006 pouzivala Sierra Chart a Trade Navigator a u TN se clovek nemusel o nic starat (samozdrejme za cenu toho, ze to stalo vic), na TN beru obchody od chvile co jsem zacal obchodovat.

Obchodovat podle AlBrooks jsem zkousel a jak pises je to dost tezke, hlavne kdyz ti rekne tohle je ok vstup do long a na dalsi bar ti rekne, ze tohle je ok vstup do short (zatimco ty jsi stale v long) k tomu pak jeste podotkne, ze long entry predtim scalpoval na limit order zatimco ty jsi tam lezl na stop order.

Porad jsem si neudelal jasny nazor na to, jestli jde obchodovat zive i s nim a nebo ne.
Asi se priklanim ted k tomu, ze to jde, ale musis mit dobrou znalost toho o cem mluvi ( a kdyz pisi dobrou znalost tak tim myslim rict co rekne drive nez on, podivej se na jeho bar by bar analyze ve foru a nez si to prectes tak si zkus rict co ted vidi), coz samozdrejme trva a taky mit svuj jasny plan toho co delas.

Jinak je skvele ho poslouchat a udelat si predstavu o smeru trhu, profit targets, MM, legs 1&2 etc., ale spolehat na jeho prikaz ke konkretnimu vstupu do trhu je nerealne a albrooks se o tohle ani nesnazi a my bychom se o to snazit, taky nemeli.

Nekdy se ptam jak dlouho to Allbrooks bude jeste komentovat, protoze nekolikrat zminil, ze chce ucit na univerzite a tohle je takova cesta k tomu a nebo zminil o hedge funds, taky na te fotce nevypada uplne nejmladsi.

Al Brooks jak vime je veteran v obchodovani, drive pracoval jako ocni chirurg a mel i svoji kliniku a zamestnaval lidi.
K obchodovani pry tak nejak presel, kdyz zjistil ze mu to muze vynest mnohem vice. Chci rict, ze to musi byt hodne talentovany a chytry clovek, nekolikrat jsem se ptal sam sebe jak dokazal v tak kratke dobe napsat 3 knizky (pokud nepocitame prvni, kterou mu zmrvili pri opravovani:)

Jo to, ze si nepamatuje na konci dne, jestli to vzal a nebo ne me taky dojima :), ale da se to pochopit.

Premyslim jak nejlepe odpoved na to, ze All Brooks muze, pripadat jako blazen v dobrem slova smyslu.
Predne to ma vsechno nahledene 1000x hodinami, rikal, ze drive obchodoval na 1 min chart,scalpoval 30 krat za den, zkousel ruzne indikatory atd., takze to same co my, ale stim ze je o 30 let napred (nebo kolik?)
Myslim si,ze All Brooks ma plan, ale proste a jednoduse zahrnuje kazdou bar-trend bar, doji bar, climax, outside bar, reversal bar, close bar,
trend lines and channels and micro channels
rozdeluje dny na trends spike and channel kde jsou legs a s nima porovnava silu bears a bulls
obchoduje jinak spike and channels, trending trading range days reversal day ci resumption day, triangle.

ted beru do ruky druhou knizku :)
popisuje silu reversal a co takhle major trend reversal, ci climactic reversal ci wedge, final flag, expanding triangles, double bottom and double tops
ci always in

No rekl bych ze by to stacilo k tomu co se ti snazim rict 3 knizku otvirat nemusim proste jak pise v chapter 24:
THE BEST TRADES: PUTTING IT ALL TOGETHER

All Brooks podle me konkretni plan nepotrebuje, protoze dokaze obchodovat v situaci kde je vetsi pravdepodobnost a vzhledem k tomu ze vetsinu bere s limit order, ci scale in, kdyz to jde proti nemu stop loss je malokdy zasazen.

Jednou dostal plny zasah sl kdyz scale in a moc do reci mu nebylo a jak sam all rika porad ma pravdu jenom v 50 ci 60 +-%, takze si nemyslim, ze nema plan podle me plan ma obchoduje tam kde je vetsi pravdepodobnost zasazeni PT pred SL.
A tim, ze se neomezuje pouze na urcite situace to vsechno vypada sloziteji na prvni pohled.
Obchodovani je tezke v tom, ze ve vetsine pripadu je duvod jak pro short tak i pro long.

Osobne doporucuji jeho 3 knizky a nebo video kde vsechno popisuje pohromade, protoze kdyz neco rika zive tak k tomu nerika logiku za tim, proste tam na to neni cas, ale v knizkach clovek vidi logiku toho jaky je napr rozdil spike ve trading range a spike pri BO.

A tohle byl taky duvod proc jsem prestal pouzivat cci k obchodovani, pri cteni samotne ceny dokazi urcit lepsi pravdepodobnost, jestli ZLR, ghost, famir etc.

Snad to vsechno dava trochu smysl, chtel bych zacit taky prispivat do foru, protoze to cloveku prece jen pomaha v rozvoji a obchodovani muze byt nekdy lonely.






Link to comment
Sdílet pomocí služby

a-friend Napsal:
-------------------------------------------------------
> tak to musim byt asi opravdu stara skola, kdyz
> reagujes na cci proboha CCI jsem pouzival,

V pohode, nemyslel jsem to nejak provokativne. Jen ze mi to prislo zvlastni kdyz ovladas PA lepe nez vetsina z nas, a presto mas v grafu CCI. Ja sam take zacinal prave na Woodies's CCI, takze nostalgie ;)


> Obchodovat podle AlBrooks jsem zkousel a jak pises
> je to dost tezke, hlavne kdyz ti rekne tohle je ok
> vstup do long a na dalsi bar ti rekne, ze tohle je
> ok vstup do short (zatimco ty jsi stale v long) k
> tomu pak jeste podotkne, ze long entry predtim
> scalpoval na limit order zatimco ty jsi tam lezl
> na stop order.
> Obchodovani je tezke v tom, ze ve vetsine pripadu
> je duvod jak pro short tak i pro long.

On nekolikrat za den opakuje, ze swing short a swing long muzes vzit prakticky kdykoliv, a ma pravdu. Vstupy samy o sobe nejsou pro tento system dulezite, leda ze se jedna o breakout, pak samozrejme neskakat pred rozjety vlak, to je jedina vyjimka. Vse to je o trade managementu, takze short i long dava v 99% pripadu smysl. Proto je trading tak zatracene tezky, protoze medvedu je priblizne stejny pocet jako byku.


> Porad jsem si neudelal jasny nazor na to, jestli
> jde obchodovat zive i s nim a nebo ne.

V tomto mam jasno, clovek musi obchodovat sam za sebe, ne podle nekoho jineho, i kdyz se treba zkousi ucit jeho system. Duvody snad ani nebudu rozebirat, myslim ze toto je samozrejmost.


> Asi se priklanim ted k tomu, ze to jde, ale musis
> mit dobrou znalost toho o cem mluvi ( a kdyz pisi
> dobrou znalost tak tim myslim rict co rekne drive
> nez on, podivej se na jeho bar by bar analyze ve
> foru a nez si to prectes tak si zkus rict co ted
> vidi), coz samozdrejme trva a taky mit svuj jasny
> plan toho co delas.

Jeho bar by bar analyzu sleduju denne bez vyjimky cca rok, byl to dalsi velky posun vpred, denne jsem si delal svuj papertrading a pak to vzdy porovnal s jeho bar by bar na foru, az pote jsem zkusil trading room, a to jen ze zvedavosti tento mesic, nevim jestli v tom budu pokracovat, ale kazdopadne to byl dalsi posun v chapani vseho mozneho.


> Nekdy se ptam jak dlouho to Allbrooks bude jeste
> komentovat, protoze nekolikrat zminil, ze chce
> ucit na univerzite a tohle je takova cesta k tomu
> a nebo zminil o hedge funds, taky na te fotce
> nevypada uplne nejmladsi.

Je mu neco pres 60, mozna 61, presne si nepamatuju, ale v tom video kursu to rikal, a jeste v nejakym jinym videu. Uz nevim kde, videl jsem od nej snad vse co kdy kde natocil.


> Al Brooks jak vime je veteran v obchodovani, drive
> pracoval jako ocni chirurg a mel i svoji kliniku a
> zamestnaval lidi.
> K obchodovani pry tak nejak presel, kdyz zjistil
> ze mu to muze vynest mnohem vice.

Zrovna minulej tejden k tomuhle zive sam komentoval, a pro upresneni bylo to trochu jinak. On se jako ocni chirurg zacal nudit, delal treba 20 operaci za den, a vzdycky kdyz k nemu prisel novej pacient, frustrovalo ho to ze behem okamziku (instantly) vedel co je jeho diagnoza a jak to operovat, a pak furt operovat to same, proste nuda :) Koho by to bavilo hahaha ;) Je videt za ma velky ambice a je mimoradne chytrej. Je fakt ze zaroven nekde take zminil to ze trading je proti ocni chirurgii lepsi v tom, ze se muze zvysovat prijem (multikontrakty), zatimco pocet operaci za den se na urcitem cisle zastavi a vice jich proste nestihne, takze prijem "omezeny".


> All Brooks podle me konkretni plan nepotrebuje,
> protoze dokaze obchodovat v situaci kde je vetsi
> pravdepodobnost a vzhledem k tomu ze vetsinu bere
> s limit order, ci scale in, kdyz to jde proti nemu
> stop loss je malokdy zasazen.

Jasne, ze plan ma, ale asi uz jen v hlave. Co vim na beton je ze ma nejradsi high probability a na to ceka, tedy preferuje scalping pred swingovanim, prinejmensim na intraday futures to tak plati. Samozrejme dela i do options a tam drzi treba nekolik dni, tedy swing.


> A tim, ze se neomezuje pouze na urcite situace to
> vsechno vypada sloziteji na prvni pohled.

Abych rekl pravdu, me to po intenzivnim studiu jeho pristupu vice nez rok uz ani nijak slozite neprijde, naopak velmi jednoduche na pochopeni a logiku celeho systemu, terminologii znam i pozpatku, neco jineho je aplikovatelnost v praxi, kde vstupuje do hry spousta dalsich okolnosti, vcetne emoci. Paradoxne jedine v cem jsem jeste obcas nejisty je jeho koncept H2 / L2, ktery spolu s MTR doporucuje zacatecnikum. Problem je v tom ze H2 je nejvice subjektivni ze vsech jeho patternu, da se pocitat mnoha zpusoby a nekdy vypada H3 jako H2, jindy zase H4 a nekdy to je jeste mnohem komplikovanejsi, kdyz jde o "big H2" atd. Asi dobre vis o cem mluvim. Proto nemam v planu H2 nebo L2 obchodovat, protoze mi to prijde az moc diskrecni. Dejv0 - nenech se odradit, vim ze toto mas v planu pro zmenu ty :)


> Osobne doporucuji jeho 3 knizky a nebo video kde
> vsechno popisuje pohromade, protoze kdyz neco rika
> zive tak k tomu nerika logiku za tim, proste tam
> na to neni cas, ale v knizkach clovek vidi logiku
> toho jaky je napr rozdil spike ve trading range a
> spike pri BO.

Ano, to jsou zaklady, ktere uz mam nastesti zazite. Knizku prectenou (osobne jsem volil tu prvni), cely video kurs jsem videl nekolikrat a kdyby bylo pokracovani, urcite bych opet zakoupil. Dodnes si ty videa poustim kdyz beham v posilovne na pasu, ale uz je to trochu nuda, protoze na to koukam ponekolikaty.


> Snad to vsechno dava trochu smysl, chtel bych
> zacit taky prispivat do foru, protoze to cloveku
> prece jen pomaha v rozvoji a obchodovani muze byt
> nekdy lonely.

Takze to zni ze jsi uz uspesny live trader ktery se dostal do stadia kdy se vydelavani velkych penez stalo nudou, coz si myslim ze je presne to co potkalo Brookse a proto se rozhodl prispivat na ty stranky, a proto take ma svuj trading room, protoze jinak je to samotar a tohle mu zrejme prinasi vetsi poteseni nez ty miliony co vydelava. Nemyslim si ze ho nejak zajimaji prijmy z techto aktivit, pro nej to musi byt drobaky :) Je to borec a ma muj velky obdiv a respekt. Doufam ze se na to hned tak nevykasle, a ze "s nami" jeste nejaky cas vydrzi. Pravda ze jeho cil je ucit trading na vyssi urovni (universita) a toto vidi jakozto cestu, jak se k tomu dostat, takze se na to muze vykaslat kdykoliv. S tim se holt musi pocitat. Nastesti se daji koupit archivni videa toho co denne obchoduje, takze to je podle me studijni material na mnoho let, jsou to stovky a tisice hodin jeho vykladu, kdyby se treba rozhodl nic dalsiho nepublikovat.


To by mohlo pro zatim stacit. Ted zrovna je FOMC report, to bude zase jizda. Jsem na to zvedavej.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

detroit:
procetl jsem si toto vlakno a zkouknul rychle tve prispevky, koukam, ze to tady uz chvili vytrvale tahnes dal.
Zapomel jsem odpoved na otazku , jestli obchoduji na zivo? Na zivo obchoduji od roku 2008 zacal jsem se cci a utratil 2 x 5K ucty, na YM, tf, nq k tomu jsem hodne delal opce ted si nejsem jisty jak dlouho delam brooks ale zacalo to clankem na financniku konec roku 2009 od te doby jsem na zivo jel se 2 ucty 3 x 5K a uspesne se mi je podarilo blow ten druhy ted pred vanoci, takze jsem si nadelil christmas present.
docela si ted uzivam, jenom rozumovat a necitit pressure :) musim jit jsem v praci :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Detroit: jak pises, ze je jednodussi testovat es a porovnat s All vysledky, ale ja osobne ne
nedoporucuji zacinat na es ci tf, proste ty ztraty jsou prilis velke na psychiku a jenom to zablokuje
vnimani a to co se clovek naucil se tezko pouziva. K es mam nevuli, kterou ve me vypestoval woodie
kdyz neustale tvrdil, ze je to nejhorsi nastroj pro cci protoze ma naprd momentum sam all rika,ze es
Je nejtezsi na obchodovani, nema cenu se rozepisovat vsichni vime proc. TF je skvele,pekny swingy rychli profit ci ztrata, ale aplikovat ho jako zacatecnik na all brooks price action cteni, kde vetsinou pouzivas swing stop je na bednu a stejne i es. Co vim jiste je, ze si to musis uzivat, okusovat si nechty ci odchazet od obrazovky, protoze nemas nervy na to hledet je pekne depresivni po nejake dobe. Nq pekne v klidku zadny stres o nic nejde nebojis se davat sl pod swings, nemas problem vstoupit ci vystoupit kdyz se to nerozjede a jakmile se otrkas hodis tam 2contrakty a jeden vezmes na pt druhy nechas bezet na mm ci be ci jasny obrat a mas silny mm. YM mi pripada linej a pomalej, ale dlouho jsem na nej nekoukal takze uplne nevim. A pravdepodobnost,ze prijdes o ucet je tady tak se alespon toho vic naucis na vice obchodech :)


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jasny, nehrozi ze bych obchodoval ES s uctem $5000, jedinej duvod proc se ucim na ES je abych mohl porovnat jak to zobchodoval Al a zjistit pripadne co jsem kde spatne vyhodnotil. Driv jsem testoval Woodieho na NQ ale podle me to je skoro totez co ES, jen je polovicni hodnota ticku a trh urazi cca dvakrat vetsi pocet ticku za stejnou dobu, takze rozdil minimalni. I kdyz se zde vseobecne doporucje riskovat 2% uctu na obchod, myslim ze to je na psychiku samo o sobe takovy zasah, ze presne jak pises - zablokuje ti to vnimani. Ticky litaji ryhle a dostat tri SL po sobe napriklad behem 30 minut, kazdy po 100 dolarech, tak mas stav uctu 4700 a to je zacatek konce, emoce se postaraji o zbytek. A to mluvim o "levnych" a relativne pomalych indexech ES / NQ, nedokazu dodnes pochopit proc je zde tolik popularni mezi zacatecniky TF, ta uplne nejvetsi divocina. Osobne si myslim ze ucet 5000 je adekvatni tak akorat na ty mikro currency futures, kde se da pracovat se stopem $30, coz je risk neco pres pul procenta, ale hlavne jde o to ze v takovym trhu ten stop vydrzi treba i nekolik hodin, takze to neni fofr a clovek muze byt relativne v klidu a zkoumat PA objektivne kdyz ma otevrenou pozici.
No nic, musim jit spat, u nas je pul druhy rano, taky vstavam do prace, trading me jeste nejakou dobu zivit urcite nebude, obzvlast kdyz jen zakladni naklady na zivobyti jsou zde cca $3500 mesicne (kanadskych $$).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jsem dnes zase v praci na nocni :( a hledim podrobneji na vase prispevky
musim rict, ze se az stydim, kdyz vidim jak vam to jde panove jste sikulove ;-) a dobra motivace to nevzdavat pro me.
Pisi z mobilu,takze chart prilozim az se vyspim a deti mi nebudou skakat po hlave, ale par snad vecnych pripominek k vasim vstupum mam.
1) vstupujete na close price bar a nebo nad high/low?
2)mozna se ted mylim, ale prijde mi ze opomijete casto podivat se na trh trosku zoom outO :)
Napriklad berete L2 a zapominate na to ze jste v uzkem channel a nebo ze bulls jsou prilis silni a nebo ze tam byla predchazejici leg korekce a druha leg je prilis mala ci, ze je pod vama expoMa ktery byl rejected ci ze den je big up and big down, takze korekce bude vetsi.Skoro mi to prijde, ze to malo filtrujete z pohledu predesle sily bars, EMA a cele charakteristiky trhu
3) taky mi prijde, ze si berete dost tezke obchody, kde je prilis hodne bars pohromade,
4) muzeme prikladat jednu chart jenom po bar vstupu in futuru please
5) Pri vstupu pisete si co je proti vstupu

Musel jsem to napsat,nez se mi to vypari z hlavy :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...