Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Brooks Price Action


Miles

Doporučené příspěvky

Hola a-friend, nestihal jsem celej den, prace a jeste sledovat Brookse, dnes posledni den nez mi vyprsi subscription takze jsem toho chtel vyuzit. Taky davam dnesni screen, vzal jsem jeden obchod kterej mel dost velkou pravdepodobnost (tj. mozna tak 65-70%). Podobne jako nedavno kdyz jsem spekuloval na test of OOW, jen tentokrat jsem naskocil vcas a stihnul urvat 7 ticku profit, coz je v ES docela vyzivnej scalp :) Byl tam jeste jeden breakout drive pri prolomeni opening range, ale ten jsem nebral, vadil mi hlavne klouzavej prumer, a trading range PA, so breakouts should fail. Pote uz se charakter trhu zmenil na bull trend takze melo vice smysl vsazet na uspesny breakout. a-friend Napsal: ------------------------------------------------------- > Jsem dnes zase v praci na nocni a hledim > podrobneji na vase prispevky > musim rict, ze se az stydim, kdyz vidim jak vam to > jde panove jste sikulove ;-) a dobra motivace to > nevzdavat pro me. Nevzdavat se urcite! Ted je nas tu na to vice, tak to pujde lepe. Ja si myslim ze mi to zas tak az nejde. Nezapomen, ze screen nedavam kazdy den, a na rovinu rikam ze kdyz skoncim na B/E nebo v minusu tak screen spis nedavam, protoze to neni nic zajimavyho. Celkove vysledek kolem nuly (na konci mesice), takze to docela jde, ale z toho zaroven vyplyva ze na live by to bylo pomalu vice a vice do minusu, zname jak to chodi. > 1) vstupujete na close price bar a nebo nad > high/low? Az donedavna jsem cekal na close, ted uz to nedelam. Ale to se tyka pouze vstupu pri breakoutech. U tech nema cenu cekat, vidis ze trh se rozjizdi, a nez uzavre svicka, bude po funuse. Navic treba minutovy graf uz ma close za sebou, a trhu je jedno jaky timeframe sledujes ty (toto jsem si zrovna precetl na Petrovo blogu a musim souhlasit). Ovsem pozor, neco jineho je pokud vstupujes proti trendu, nebo v dobe kdy je TTR, a v podobnych situacich, vlastne vse krome breakout - tam je naopak close svicky velmi dulezita. Na to je potreba cekat az do posledni vteriny. Pokud jsi nekdy sledoval Brookse tak to asi vis. Vzdy se ceka na close a teprve potom se clovek muze rozhodnout jestli je to validni signal bar nebo ne. V knizce tomu Al venoval celou kapitolu. > 2)mozna se ted mylim, ale prijde mi ze opomijete > casto podivat se na trh trosku zoom outO > Napriklad berete L2 a zapominate na to ze jste v > uzkem channel a nebo ze bulls jsou prilis silni... Ano, sam za sebe priznavam, ze delam blbosti a proste to tak jeste nejakej cas bude. Lepsim se po kouskach. Neni to snadne, synchronizovat vse najednou a delat spravna rozhodnuti o vstupech. Clovek se snazi ale vzdycky na neco zapomene a pak zpetne se ty chyby snadno ukazou, ale kdyz se graf hybe, tak leccos cloveku unikne. > 4) muzeme prikladat jednu chart jenom po bar > vstupu in futuru please Jako davat samostatny screen v dobe vstupu a potom dalsi jak to dopadlo? Nekdy si to tak delam pro vlastni potrebu, pak to prochazim a testuju sam sebe, jak bych to zobchodoval treba po pul roce, kdyz nasbiram vice praxe. Je to dobra metoda. Jestli jsi myslel toto. O vikendu hodim mozna jeste dalsi obchod z M6E, jestli budu mit cas. Zatim vse, dnesni screen zde:

26816

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 741
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

me to do toho screen pridelava praci, chapu, ze to je prehlednejsi, ale jsem zvyklej si psat sve myslenkove pochody do one note, jinak klasika z obchodoval jsem es a jasne jsem citil tense drazsiho trhu u nq by to bylo jednodussi, hold psychologie dela vsechno.

Jinak hezky spike profit, lepsi nez ten minuli :)
a co ten 2nd leg H2 below MA double bottom, bottom of the 2sided range that sounds like long to me
I like to use limit order in these situation works pretty well

Jinak u me klasika, patek po nocni neco jsem spal a pak si lehl, abych sedel u obchodu odpoledne coz neni ideal. obchodoval jsem es a below je z kopirovani poznamek, trochu jsem se zapotil s tim spikem dolu.

Ano, sam za sebe priznavam, ze delam blbosti a proste to tak jeste nejakej cas bude. Lepsim se po kouskach. Neni to snadne, synchronizovat vse najednou a delat spravna rozhodnuti o vstupech. Clovek se snazi ale vzdycky na neco zapomene a pak zpetne se ty chyby snadno ukazou, ale kdyz se graf hybe, tak leccos cloveku unikne.

naproste souhlasim trva to, nez si to clovek vsechno da dohromady.
osobne si myslim, ze delas chybu pokud ses nepustil do cteni all Brooks 3 knizek a zustal si jenom u jeho prvni knizky. Jasne je to sechno opakovani s vice slovy, ale lepe se to cte a clovek si dobre zvyka na vsechny dulezite detaily, ktere ti davaji odvahu zustat ci vzit obchod.



Link to comment
Sdílet pomocí služby

prikladam ty poznamky:

1435
We have been in the TR last few days up and down so possibility of continuing, testting 29.01.2014 low and big bull bar closing on its high, there is space to moving average, but not confident with that risk on first bar, we could go lower and I know I would have to move my sl lower and scale in, unless always in become short than i would have to close my position.

1445
Is it failed L1 (never know, but it could be than H1, 2 inside bars+ H1 + space to exp MA also bottom of the range looking to go kong, but would prefer higher prob. And see bull BO with nice strong bar

1450 Long entry 1771.25 SL Below the low of the day
Looks like my wish came true :) always in long probably H1, plenty of space to ema or test yesterday low, possible spike and channel failed low 1, bulls closing on its low
Big SL only 1 position and willing to close it if bears gets in

1455
Doji bar, and blinking 1500 report, not good, but relax its doji not bear lets see what happens now

1500
Break out pull back i wish, strong bear bar, closing mikro gap below, possible more sideway correction
Staying in the trade to see what happens next, bulls still having chance.

1505
Thats better, but starts getting tails on the top noty sure where to put sl if it starts going against me, actual risk was 150 $, looks like we start to be in the tight channel, and there are more bulls than bears, also spike and target above dont forget we are in the bottom of TR and 15 min bar is good size bull bar
Not sure what I am doing with SL if it starts going against me, but right now it has to stay there

1520
Wedge low 3 which should not be taken in bull move, tight channel, 3 bull bars which should be ok to move my sl below, but leaving it so far where it is too many time been taken out because of this situation lets see what market does i would expect correction and than second leg up which should test MM target or EMA target or yesterday low too many magnets above lets be patient

1530
Back to open loss 170 $, well it was wedge low 3 and testing the bottom of it, not very pleasant and
If get 2 leg that might take us even lower, start getting in the mode of getting out than expecting some profit,
First break out of tlb usually fail should give chance to get out on be lets see what happens

1535
Big up big down i do not think this has fliped short in looks like the trading range and we are at the bottom of it do not have much chance to tight my sl if i did it already would be out at lest it looks like H1

1540
Good

1545
Not so good, my brain starts shutting down, bulls closed micro gap, but that doji looks nasty bulls failed to go up and taking profits insted initiating positions, p[ossible 2nd leg down if leg 2 size leg 1 that will go below and get my sl, also H1 triggered, but if took position now i could not place my sl below bear spike it would have to be lower, lets wait always in long still if next bar is bear strong closing on its low below swing spike closing position.

1550
Nice, more up, bears out bulls in still waiting for profit target, or price to let me know to take profit

1605
MM for profit target reached, ema tested, below yesterday low so reason to take profit especially only with one contract, also leg 1 looks like leg 2 in size, but big bar lets wait.

1610
That is gift = taking profit, tested 15 min 20ema, but always in long and looking to get in, character of days in TR confirmed

Too tired going to bed after night.





Link to comment
Sdílet pomocí služby

1435 bar 1
No nic zadna kritika tak si ji I guess musim udelat sam, neposlouchal jsem all brooks, ale prvni bar byla pod 5 dayTR so LR prob, moc nechapu jak to mysli, koukam na 5 min a tam mi to prislo jakko rejection, ale kdyz koukam na vyssi tf tak to vidim, toto jsem nezvazil protoze jsem to nevidel.

1445 bar 3
Normalne si toho jsem vedom, ale to close of bar below the H previous bar je weekness, ktereho je dobre si vsimnout.

1450 bar4
Unahleny vstup, nepockal jsem si na follow through a kdybych pockal tak bych to nevzal a byl v obchode az 1540
Take jsem nevzal v uvahu double bottom ktery byl pouze micro=weak

1505 barbar 7
Channel jsem si byl vedom a take mi to dodalo odvahu keep sl kde mel byt

1530 bar 12
To jsem videl dobre bears potrebovali follow through, coz se nestalo :) a sl nice and safe

1550 bar 16
Tak to uz pak byla jenom otazka money management kterou jsem zvladl with many obvious magnets above, final RRR 1:2, i kdyz 100 to nebylo, protoze jsem jenom videl test of 15 min ema a nebral jsem v potaz possible exhs. bar & top of daily range & ema rejection (tedy bral, ale nechtelo se mi to zavirat V jednom okamziku jsem byl v profitu 300 $ potom to bylo 100 $ a ja jsem vedel, ze dat sl by melo byt pod big bull bar, ale ve skutecnosti jsem ho mel na be+1 coz byla polovina bull bar. S jednim kontraktem to bylo stupid. Tohle je lepsi delat se 2 kontrakty, protoze ta korekce mohla byt vetsi pred rozjetim, vzhledem k tomu, ze to nebyl strong bull day a to je taky duvod proc se musim pokusit prinutit obchodovat NQ, kde jsem happy pouzit 2 kontrakty, kde bych jeden vzal off na PT a druhy nechal na SL tam kde ma byt.
I kdyz mit SL v lower half takove big bull bar je spravne, protoze bears by tam nemeli dojit a pokud ano tak trh by sel pravdepodobne jeste niz nez pod low teto big bull bar a mozna i zmenil charakter dne coz nikdo samozdrejme nevi a to si snazim uvedomit, ze vlastne zadny z tech programu nevi kam to pujde a vsechno je to musical chair a ceka se kdo tam naskoci az hudba zastavi :) samozdrejme jsou vyjimky pokud je to strong bull/bear day, ale to tohle nebyl

Jinak tohle mel byt obchod k pridavani pozic a nebo samozdrejme ke vstupu, ale ty 2 doji okolo ema + high of day BO and big bar by me bez predchazejici analyze nutili pockat na H1.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jinak, kdyz jsem se ptal kdy vstupujes, jestli pod low ci na close predesle bar tak uvadim jako priklad screen shot from december 03 2013 es short entry after your bar 4, kde vchasis na close bear bar a ne pod jeji low Jinak pokud bych chtel jit do short tak bych mel problem: - momentem up too many bull bars - Last 4 bars tight + above ema - All Brooks rika, ze nekdy nemas velky price posun ale v case je tam prilis jedne strany - Bylo to v channel a scalp buy low sell high, - Korekce a po vykresleni doji u ema (2 bars before bar 5 bych kreslil TL) tedy tl rejection - Doji H2 (nikdy nevim, ale vidim to jako 2 legs correction a zavrit bych to spravne mel jiz nad high bar 5, ale pri takovem vstupu bych mel sl nad high of the day a kdyz jsem videl bull bar 5 tak bych ho posunul jeste vis a kdyz vidim bull after 5 tak ho posunuji jeste vis na pt spike - Samozdrejme potim se a modlim se :) a pridavam pozice jak risk narusta no ne nadarmo jsem prisel o nekolik uctu :) scale in kdyz to jde proti tobe neni zatim pro me a hlavne ne pro muj ucet:)

26819

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Z tohohle screen shot jsi u bar 3 necekal na uzavreni bar, chapu possible reversal, ale nerikali jsme , ze naskakovat kdykoliv u strong bull pruraze a ne uprostred 2 sided trading :) na close area bar 11 tedy ne pod low, yes big bar and another follow through smalll bear after, ale still pod low of the day a pod low of the previous bar, takze se ochuzujes o pravdepodobnost podle me, az pod low 10, ja si rikam ne nadarmo ta bar nezavrela pod low proste tam bulls jsou a pozici zavroui pokud to pujde pod low 10 a radeji budu mit mensi profit nez se potit a resit jestli je failed bo a kdyz uz cekam celou tu dobu a riskuji vetsi sl ci spise beru scalp a doufam, ze trh se ani neopovazi obratit proti me proste to neptrichazi v uvahu pri predstave kde bych mel spravne mit SL, tak proste chci to extra ukaz mi, ze muzes jit below apro me by to bylo 3 tics below 10 coz da prostor na hit bulls sl Jo jeste k tomu PT, nebut tak striktni pokud vidim, ze bar 6 je bear with big tail on top a druha to same a k tomu to udela micro double top tak close is close enough a high bar 8 je pro me gift, tvuj profit target je v tomto pripade ema rejection a price action to na tebe krici, k tomu si pomaham s tim jak ALL Brooks neustale pocita 2 points target 3 points target 4 points target etc.

26820

Link to comment
Sdílet pomocí služby

U tohoto screen shot,
Nekoukam na vetsi tf protoze se mi to nechce hledat, ale mark bar 1 bull reversal:
- too much strengh down
- The best bull can get is 2 sided
- Pokud opening reversal pockej si radeji na higher low at bulls ukazi nejakou silu
- You are going to loose your trunks :) by deth of thousands cuts is you do not keep your sl below major S/R which is below 1 and if you are too scared do not take a trade
- If looking for long after such a bear slide down :) wait for low 1 failed and H1 trigger
- That tlb better be 60 min because this is barbwire (which wait for breakout which fails and than go the other way, failed low 2 perfect to go long, but only scalp for me and this is too much work and stress, as beginners we should awaid this stress and used to be patient
- Patient is good collum folr your statistic tracking, kolikrat denne jsem byl schopny si rict ne, musim pockat je to zatracene tezke, ale v pripade,z e mame takovou bear sale its better to do it, market potrebuje cas a ta bw v tomto pripade bala pro me chapana jako transformation between bulls and bears bitva and musical chair, cekam kdo vyhraje a ukaze lepsi zakus, ale profit is taken faster, protoze 2 sided market keeps coming back a sl musi casto zustat much further nez moje psychika zvlada tezky obchod pro me
- U obchodu long exit -4 t, tak to je clasika, ktera me neustale stve na neco cekas porad to nejde, prece jen trh uz nekkolikrat otestoval tuto uroven tak tam dam svuj sl, ktery by mel byt v bezpeci trh prijde vyhodi me, jenom proto aby se otocil :) All Brooks (misim si davam pozor psat jeho jmeno spravne, kdyz si me na to upozornil :) o tom casto mluvi, ze trh se jak jde cas dostane pod previous swing low , ale neznamena to, ze by se otacel ale zastavi se nad tim dalsim, chyba mit tam sl musis ho nechat pod big bull bar rejecting TL okolo 1040

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mooooc hezky short a analiza (tohle bych nedal :( , ale pokud obchodujes jeden kkontrakt na es tak low bar 5 is my PT 100%, koukni n a to jasny 2 sided day, never mind it can be the biggest bear trend in the world:) je to 2 sided and spike dawn and last bar is huge a co market does best in 2 sided? All Brooks says we often see spikes in 2 sided market where bulls step aside only to appear from nowhere after strong move down. Why should they buy high when they can wait and get in lower for better price and bears knows it and that why we get these sell off only to see reversal After shaved bull bar 7 you were only loosing money and in hope mode to see any more $

26822

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tento vstup do long na BO :) neni to nahodou jedna ze situaci, kde mame silnou bull bar ktera vypada tak skvele tak jasna tak hmmmm Jenom, aby se potvora otocila tesne pred zavrenim a byla z toho doji closing high below previous bear signal bar jasny ted jsem si vsiml jak pises zbrkly vstup a ja to delam porad :) nikdy se nepoucim ty bars jsou pri BO vypadaji tak silne a jsou jak droga :) Ale koukni na to wedge a pohyb nahoru mel 2 sided action overlap, bo doji a signal bar for bo bear bar after bar 2 more likely exhoust a pokud jsem nevzal profit po 2 ii doji ci na test of bull doji tak below that bear bar s jednim kontraktem urcite jinak musis mit swing SL a jak cena jde tak premyslet jestli se vyplati ten druhy kkontrakt drzet, ale vystoupit na tail Bear bar ktera testing ema to se deje porad dokola proste tam ten stop nemuzes strkat death of thousands cuts, rekni proc si sl nedal pod big bull bar between 2 and 3? :) ja to vim :) Ten vstup pod bear 5 mi nepripada jako 1 tick below low 5 ? :) Jinak hezky obchod, ale SL 100 above day H a mozna jeste vyse, ale ty 3 bull bars = micro tlb fail=lower prob = sl unsafe needs to be higher, ale moc hezky obchod a jeste hezci profit taking

26823

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Teda ty ses nejak rozjel! Zda se mi ze jsi byl vzhuru celou noc a sjizdel tady tohle vlakno :) Ja na to bohuzel nemam cas jednotlive reagovat, ale v zasade to je tak: Ty "problemy" tam ted s odstupem samozrejme vidim taky, ale kdyz ty rozhodnuti clovek dela s otevrenou pozici, i kdyz to byla jen replay, tak to je neco uplne jinyho nez koukat na hotovej screen na konci dne. Hlava mi zatim nedovoli abych objektivne dokazal posoudit PA a podle toho udelal spravny rozhodnuti v dobe kdy je potreba ho udelat (rizeni pozice), a to je v zasade cely.
Posledni dva mesice ctu opet knihy o psychologii (Trading in the Zone, Daily trading coach), a opet si uvedomuju ze vlastne vsechno delam spatne. Vim ze behem obchodu reaguju na kazdej tick bud radosti nebo uzkosti, podle toho jestli jde v mem smeru ci ne, a to je velkej problem se kterym se musim vyporadat. Bez toho nema cenu nic live ani zkouset. Dokud se o penize trader boji, tak o ne taky prijde. Bez vyjimky. Az se mi povede strach odbourat a hlavne vylepsit konzistenci, tak ty screeny budou o necem jinym :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...