Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Brooks Price Action


Miles

Doporučené příspěvky

no zase bych to nevidel tak komplikovane o penize se proste bat budes a tak to je k tomu aby ses prestal ti zadna knizka podle me nepomuze k tomu potrebujes z kusenosti a postupne do nich tyhle knizky v souvat stejne jako podivat se po live co jsem to udelal spatne.
tohle je prace a knizka je dobra k precteni, ale odpoved vni podle me nenajdes, pis je dulezite vymyslet si dobrou filtraci vstupu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 741
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

podla mna tam bude rozdiel, je ine triast sa od strachu pri kazdom ticku opacnym smerom a prepocitavat svoju stratu alebo brat stratenu poziciu ako nevyhnutnu cast tradovania. ja si podobne ako a-friend nemyslim, ze na to treba citat psychologicke knizky (ale skor najst svoj klud v sebe), na druhej strane, ak to detroitovi pomoze tak v tom nie je nic zle.
koniec koncov, kazdy si bude hladat svoj vlastny edge, ci uz je to najst lepsi sposob vstupovania, alebo lepsie riadit obchod. hlavne nech sa nam dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dejv0:
tu nezbytnou ztratu si pripodobnuji k tomu, ze kdyz jsem mel podnik s obcerstvenim a prodaval jsem napriklad pivo musel jsem ho napred koupit v makru a potom jsem si na nem pridal svuj margin. :)
ale napsal jsi to moc hezky dejv0. jedna vec je trast se z kazdeho ticku a rikat si hlavne at nejsem ve ztrate, hlavne at neklesnu na min uctu, kde jiz nemoho obchodovat, hlavne at nemusim posilat penize na ucet znovu :) atd
a druha vec je pocitat v planu s tim, ze ztraty budou a zaradit to do planu.
Trading in the Zone & Trading Coach (the daily trading coach)jsou skvle knizky, jsem moc rad, ze financnik prelozil Steenbarger knizku a pokud chces detroit, tak ti poslu rozhovor s mark douglas, kterou presented woodie a mel na svojich strankach (pokud ji nemas:), vlastne mozna tam porad je, prece jen jsem na jeho strankach nebyl nekolik let.
ten prispevek jsem psat nemel a omlouvam se za nej :) jsou to skvele knizky a ma smysl je cist. Na zacatku si myslim ti ukazi jak velkemu challenge celime, ale jak pise mark douglas " aha uvedomeni " podle me prijdem az ziskame
zkusenosti.
Proste mi prislo, ze kdyz jsi psal, ze se soustredis na cteni knizek o psych. obchodovani, tak se na to prilis upinas.
Bohuzel tak jednoduche to nebude :)
Zbrkle vstupy pri demo jsou a budou, proste to je demo :)
All Brooks rika jak sam vis, lepsi je obchodovat malicko, ale na zivo. Ja s tim naprosto souhlasim ,ale nekdy se to muze zvrhout :( na hodne a draho, ale to je hloupost netrpelivosti a tomu se da predejit.
nikdo, ale nerika, ze musis prijit o celej ucet.
Rekni si napriklad tak tady mam ucet 5000 $ a ted vezmu vsechny sve poznatky, zkusenosti, dovednosti a odhodlani k tomu abych udelal sample obchodu dle sveho planu written ! ( dostatecne velky sample, treba 10) na zivo.
Neocekavam zbohatnout a neocekavam si znicit ucet, ale pokud to z obchoduji na nq kde si vystacim ve vetsine pripadu s 50 $ SL, tak v nejhorsim pripade mam ztratu 500 $, nekdy to muze byt vic a nekdy udelam chybu a vezmu obchod, ktery bych nemel a treba se rozhodnu jich nekolik nezahrnout do sample me pravdepodobnost budu je vest jako nezbytnou ztratu.
Vzhledem k tomu ze jsem pri obchodovani novacek a moje racionalni mysleni se muze zablokovat tak si zvysme mou hranici na 10 obchodu + nejaky ten zbrkli obchod (prece jen nemuze po sobe chtit byt 100% v zacatcich) = 1000 $ ztrata a prece jen nejaky ten SL bude vetsi.
Proste by jsme meli delat krucky a nesnazit se hned sezrat celou kravu.
Jedn vec ti garantujji :) pokud budes trpelivy cekat, cekat, cekat, cekat ma ten vysneny obchod s velkou pravdepodobnosti a nechas byt vsechny ostatni obchody u kterych si nejses ani trochu jisty byt (coz jsou samozdrejme vsechny :), tak ta trpelivost
( videt obchod na zacatku dne, ktery vypada dobre a nevzit ho a pak byt trpelivy pozdeji a nevzit obchod, ktery vypada taky dobre a nevzit ho a videt, ze mel taky profit a cekat dalsi den a nevzit zadny obchod) tak clovek na zacatku potom potrebuje 2 dny oddychu, aby se zase opravdu soustredil :), ale ta trpelivost, z toho ze se nebojis, ze ti to ujede obchod ti pomuze vzit obchody s dobrou pravdepodobnost, vstupem, korekci, profit target s RRR a SL a hlavne hlavne, zacnes pouzivat racionalni mysleni, ktere se tak rado zablokuje pri zivem obchodovani a zacnes ziskavat zkusenosti na zivo.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

koukal jsem se na zacatek tohoto vlakna a nikdo jiz na financniku neprispiva v diskuzich na financniku (?? zapomel jsem nick anechce se mi hledat) ale napsal jsem mu do vlakna kde prispel last year, jestli by nemohl hodit par prispevku jak se mu dari s PA pokud u toho jeste je:) , ale zatim to vypada, ze moc lidi tady neni a nebo se mylim?
No asi to vsichni vnimaji podone :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jeste jedna poznamka k tomuto topic podivej na Taraka member v TF -E mini Russel PA system, jeho system vypada hodne mechanicky a toto je presne to co Mark Douglas doporucuje ve svem exercise. Taraka mi prijde, ze to proste bere podle planu a na nejake pocity a sirsi objektivitu moc nepripousti :) a jak sam rekl "vubec se mi to nechtelo brat, ale je to vstup a plan je plan" proste skvele pri zacatku :) bere BO a pouziva malej sl a jak podle All brooks vime je lepsi na tyhle ty BO si lepsi pockat, ale na druhe strane i tyhle ty BO funguji a pokud mas system, kde pravdepodobnost je, tak je to skvelej zpusob jak se odrazit a mit nejake hranice a ted jsem se koukal na jeho prispevky a uz sam nekolikrat rikal, ze to potrebuje nejak filtrovat, proste postupuje krucek po krucku a ten malej sl ho drzi, aby se otrkal a nasbiral zkusenosti a posunul se dal a to zrovna ted dela. Zacal na mechanickem systemu, ktery mu da jistotu zkusenosti a naprosto dulezity zaklad k pokracovani, umerny SL a posouva se dal skvele :)
Snad se na me nebude zlobit, ze ho tady tak zminuji :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dneska se dockali ti kdo predpovidali ze se podivame trochu vic dolu. Vzal jsem short az po reportu a opatrne vylezl na profitu $125 - na screenu to vypada jako nic, ale to je mi vcelku jedno. Do obchodu jsem sel s umyslem scalpovat a to jsem taky provedl, vysledek je tedy uspokojivy. Profit mohl byt sice patnactkrat vetsi, ale to se stava jednou za dva roky, nema cenu se tim trapit. Dale jsem trh uz sledoval jen napul, ale zakreslil jsem do screenu jeste par zajimavejch malickosti. Napriklad measured move a vyber profitu na teto urovni (tails, micro double bottom). Pozdeji odpoledne pak trh nemel silu ani otestovat EMA, natoz vytvorit EMA gap bar na pripadny dalsi short, takze jsem tusil ze to bulls vzdavaji. Ale zitra by to mohlo byt presne naopak, prikladam screen daily grafu, jsme presne na major trendline, takze do shortu bych se moc nehrnul (tu) .

26842

26843

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja jsem to malem zmeskal :) Jit do long bych potreboval nejakou korekci a v kazdem pripade videt rozjety bul higher low, kdyz jsem k tomu sedl tak 15 min breakout, vypadal silne na MM V takovych obchodech se divam i na TF s time frame 3 min a koukam po necem co by me presvedcilo morgage my account :) 1554 (london time) 1112.7 price 3 min tfbear doji, ktera sla 1 tick above 4 previous bar with closing on its low, testing a ema and making a gap good enough for me = 4 contract short risk 250 $ per position Nejprve jsem sel na scalp previous 2 sided test low ale 1606 big BO bear bar closing on its low a nasledne dalsi bars closing below me prinutili zustat v trhu + silny pruraz and basicly bulls nowhere near :) nasledne to proste padalo a padalo :) hledel jsem na MM targets a ema gap test abych vzal profit, ale poprve se to dotklo ema az 1736 a to byla jenom doji, takze jsem hledel na profit taking bull reversal 1724 price okolo 1096, ale to slo taky dolu, takze jsem nakonec po vsech moznych MM`s cekal na 15 min MM of previous 2 sided coz bylo tested s velkou bear bar closing on its low a videl jsem to jako exhaust, wedge a parabolic pote nasledovala bull bar 1087.5 jsem uzavrel vsechny pozice.

26844

Link to comment
Sdílet pomocí služby

caute chlapi, dostal se mi do rukou originalni brooks v aj (hledal jsem neco na cteni trhu) a hned prvnich 40 stranek bylo teda docela slusne vyzivnych... :D hodne se mi zalibilo, jak si hezky jednoduse rozdeluje bars na trendove a netrendove (doji), kdyz tak clovek kouka na graf hezky svicku po svicce a dedukuje, co s asi bude dit ma to sve kouzlo...

moje prvni otazka zni: pouzivate nekdo i nizzsi timeframe nez 3 a 5 min? napr 2 min?

druha otazka: Pokud pouzivate jen vyssi 3 a vic minut, jak resite SL?

treti otazka: Pouzivate ATR na verifikaci vyznamnosti trendovych baru? Brooks to zminuje hned nekde na zacatku knizky a kdyz jsem nad tim premyslel a dnes to trochu pozoroval, neco na tom bude :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,
Taraka jsem v praci tak budu odpovidat na pokracovani 5 min pouzivam nejcasteji ale
Musim se priznat, ze 3 min je nekdy snadnejsi cist, protoze je na nem lepe videt korekce.Vim ze pouzivas 2 min graf a price action funguje na vsech, ale je to vzdycky neco za neco rychlejsi tf min casu na premysleni a vice falesnych prurazu ja se vetsinou prepinam na nizsi tf, kdyz mi vyssi tf potvrdi smer a chci lepsi vstup, ale postupem casu to vidim jiz i na 5 min, ktery kdyz potrebuji tak pouziji limit order nez se prepinat na nizsi tf

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...