Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Brooks Price Action


Miles

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 741
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky


jasny Detrot jenom te skadlim :)
chtel bych tomu dodat svoji zkusenost, ze kdyz jsem se vratil po nekolika letech ke cteni knizek a to prave k temto novym vydanim tak me to hodne posunulo v pred.
Kdyz clovek sleduje trhy a posloucha All k tomu ma zatez s zivym obchodovanim backtestem a nedostatkem casu, protoze chodi do prace, tak jsem jednu dobu vseho nechal a dal si cas precist knizky a najedniou to vsechno nejak lip zapadlo, ale kazdy jsme samozdrejme jiny a kazdemu z nas vyhovuje neco jineho a to je samozdrejme naprosto v poradku
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka Napsal:
-------------------------------------------------------
> to a-friend: ahoj... jsem v praci a nemam tu
> obchodni software takze nemam pristup k ATR ani
> grafum... ale stahnul jsem si graf ze 4.2.2014 co
> jsem postoval vedle a zaznacil jsem, co jsem mel
> priblizne na mysli... tech pripadnych vstupu je
> tam celkem hodne (asi by to vazne chtelo 5 min
> tf)... zrovna 4.2. by dopadlo az neuveritelne
> dobre, ale je mi jasne, ze by kazdy den nebylo
> takove posviceni... koukal jsem i na jine dny, kdy
> to tak ruzove nebylo... tenhle screen je ale k
> nejcerstvejsimu datu co jsem dal olnine, tak tu
> davam tohle...


ahoj Taraka: koukam na tve prispevky a popravde receno nevim kde zacit (asi to bude tou nocni :)
zvetsil jsem si tvuj screen shot 2 min tf ctu si tve poznamky, prinutil jsem se prepnout na 2 min time frame i kdyz bych to nejlepe popsal na 5 min nalil jsem si slivovicku :) z Moravy od staricka :) a asi se na me budes zlobit, kdyz ti reknu, ze mam pocit, ze se tady bavime jeden o koze a druhy o voze :)
S/R mas zvladle skvele, break out s velkou bar chapes take, ty tecky jsou intradenni pivots jako s/r?? atd
az se zactes do jeho knizky tak uvidis, ze All Brooks vicemene deli technickou analyzu na makro a mikro. Macro muze byt 60 min 15 min day chart open, weekly open test. Kouka se na predesli den a pouziva zakladni channel overshoot a trend line break, always in long potom korekci kouknout jak silna je korekce higs ci lows udelala, jestli je dostatecna a potom se kouknout na velikost signal bar a zvazit sl a pt a porovnat pravdepodobnost zasazeni.
Toto vsechno ti zatim si dovolim rici unika nez si prectes knizku a nastudujes to a podle me nema smysl abych se tady o tom rozepisoval.
Koukam treba na tvuj vstup 1636 a na 5 min grafu tam vidim 4.2 od zacatku 3 bear bars down to yesterday sideway bottom which rejected and formed higher kow (nevidim v tom major trend reversal, protoze pohyb dolu byl obrovsky, takze spis 2 sided and more down) after 03.02.14 TLB pote big bull bar expecting more price up, but also need to consider entry in the middle of trading range so possible pull back and sl needs to be below bar, pote koukam na to jak to vypada na 15 min a trigger tam neni ci na 60 min tam proste jeste neni jisty bottom a to vsechno mi pomuze posoudit risk, zisk a pravdepodobnost a hlavne mi to doda jistotu vzit obchod pokud trh potvrdi pozdeji moji analyze. Priikladam shot tveho vstupu green line a toho co se pote stalo.
Kdyz koukam na 2 min a pominu vsechno ostatni tak je to validni obchod mame tight bull channel kde se vytvorilo L3 a to vetsinou v takovem pripade fails, takze ok long, ale jsme na high previous 2 sided a trh se dnes 3 krat v teto area otocil k tomu je tvoje vstupni bar big bull bar a kdyz se podivas na na dalsi bar tak je to L4 samozdrejme v uzkem channel, takze failed ale bears se snazili o reverse a pravdepodobnost tam podle All Brooks vykladu nebyla dostatecne velika, lepsi to bylo 4 bars later H2 vic nez 50 % m(podle me :)

a ted koukni na to jak byl blizko tvuj vstup k reversu a test low a vzpomen si na to jak jsem na zacatku ocekaval lepsi bottom, tedy test down, take 5 min wedge a tahle analyza by mi dala duveru jit treba na 5 min 1810 do swing short a zustat v trhu dele popripade prihodit pozice.

Nechci si na nic hrat, to uz mam snad za sebou:), ale pokud se budeme ucit All Brooks vyklad tak to berme postupne.
snad to dava smysl :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

detroit Napsal:
-------------------------------------------------------


> Davam vcerejsi screen, byl to hodne agresivni
> scalp - pred timto typem vstupu Al varuje vsechny
> zacatecniky, je to jen na zaklade struktury a de
> facto bez signal baru, resp. signal bar zde je
> prave zmineny exhaustion gap, ktery se vykresili
> vcera na dulezitem supportu, takze jsem vsadil na
> BO failure se SL 4 ticky a PT 8 ticks, coz je
> vynikajici traders equation (pravdepodobnost byla
> na klasicky scalp prilis nizka, zato dvakrat vetsi
> RRR nez u high probability scalps, takze rozumna
> matematika...).
> Zapracovane do planu to zatim nemam, ale vyhledove
> mam v umyslu obchodovat breakouty dvema ruznymi
> zpusoby. Jednak do trendu - vsadit na follow thru,
> a jednak protitrendove v situacich jako zde, kdy
> se trh prilis utrhne a pravdepodobnost pokracovani
> stejnym smerem je tak mala, ze dava smysl vsadit
> na vyber profitu v podobe pullbacku (zde se trend
> otocil zcela, ale to clovek nemohl tusit).
> Vyhodnocovat budu oba typy vstupu samostatne, nema
> cenu delat statistiky pro oba najednou.
>
> Mimochodem - dnes to vypada zajimave. Trh mi ujel,
> vstup mel smysl podle me hlavne na prvnim baru,
> ale to zase ja nerad, takze potom uz bylo pozde a
> myslim ze zbytek dne budem mit jen trading
> range...

Dokonali scalp 100% :)
ale co ty swingy ? na ty nejak zapominas :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

a-friend Napsal:
-------------------------------------------------------

> Dokonali scalp 100%
> ale co ty swingy ? na ty nejak zapominas :S

Uz delsi dobu se orientuju hlavne na scalpy misto swingu, duvod je jednoduchej. Vyssi win ratio, takze mene ztratovych obchodu, samozrejme za cenu mensich profitu. Ale v tomhle se shodnu s Brooksem, jak rika "It just feels good to be right!". On taky radsi scalpuje z toho stejnyho duvodu. Radsi malej zisk, ale zisk. Ztraty nejsou nic prijemnyho, i kdyz jsou soucasti ziskovyho systemu.

Jinak nevim clovece to tvoje psani prelouskat je docela narocny, rozepisovat se takhle do podrobna bez screenu, nevim jak ostatni ale ja se v tom neorientuju. Monza by bylo lepsi psat do primo do screenu aby clovek vedel o cem mluvis, jinak se v tom clovek ztraci po dvou vetach :) Mimochodem, AL = muzske jmeno, ALL = vsichni, vsechno...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

detroit Napsal:
-------------------------------------------------------


> Uz delsi dobu se orientuju hlavne na scalpy misto
> swingu, duvod je jednoduchej. Vyssi win ratio,
> takze mene ztratovych obchodu, samozrejme za cenu
> mensich profitu. Ale v tomhle se shodnu s
> Brooksem, jak rika "It just feels good to be
> right!". On taky radsi scalpuje z toho stejnyho
> duvodu. Radsi malej zisk, ale zisk. Ztraty nejsou
> nic prijemnyho, i kdyz jsou soucasti ziskovyho
> systemu.

tak to jsem nevedel, ze se hlavne soustredis na scalpovani :)
Al Brooks take rika, ze vetsina scalps jsou i dobre swings, tak proc je rovnou nevzit jako swings
Osobne si myslim, ze scalp do zacatku proc ne, spis bychom se meli pokusit z toho udelat swing a scalping nechat jako tresnicku na dorte.

Al take rika, ze zacatecnici by se meli vyhnout scalpovani a soustredit se na best swing setup :)
a pokud scalpujes, protoze se bojis riskovat tak je to spis krok zpet nez kupredu

Osobne si myslim, ze pri skalp dochazi k mysleni rychle in and out nez se ucit postupne prijimat risk u swings.

> Jinak nevim clovece to tvoje psani prelouskat je
> docela narocny, rozepisovat se takhle do podrobna
> bez screenu, nevim jak ostatni ale ja se v tom
> neorientuju. Monza by bylo lepsi psat do primo do
> screenu aby clovek vedel o cem mluvis, jinak se v
> tom clovek ztraci po dvou vetach

mas pravdu ten posledni prispevek byl mozna neprehledny, ale hlavni smysl byl ukazat Taraka komplexnost Al Brooks systemu a zapisovat to vsechno do grafu podle me nebylo v tuto chvili to podstatne.

Pokud to nedava Taraka smysl, protoze to je neprehledne dej mi vedet prepisi to,ale snad to smysl dava, alespon trochu.

Mimochodem, AL =
> muzske jmeno, ALL = vsichni, vsechno...

nevim proc mam potrebu neustale komolit jeho jmeno, ale samozdrejme je to to Al Brooks dekuji za opravu (i kdyz vetsinou je to preklep :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to a-friend: taky jsem z moravy, konkretne kralovstvi slivovice (valasska) :D, i kdyz ted ziju a pracuju v brne :) muj vyklad a screenshoty rozhodne nejde brat jako aplikaci toho, co Brooks uci, spis jako aplikaci obecnych informaci z uvodu te knizky.. proto se nezlobim, protoze se vazne bavime kazdy o necem jinem :D jeste jsem nemel cas procist se ani k zakladnim pojmum jako L1 H1 atd... to co sepisujes mi prijde pomalu jako nejaka vize z jine planety :D mam hodne rad jednoduchost, a jak pise detroit, bez obrazku se celkem ztracim (zvlast, kdyz jeste nemam ani zakladni terminologii zvladnutou :)

mym cilem ve studiju a tradingu vseobecne neni nekoho kopirovat (vcetne Ala), ono to dost dobre ani nejde, bo jsme kazdy jiny a ruzne situace vnimame a vyhodnocujeme jinak... dalsi diskutujici a zkusene tradery a knihy beru spis jako sirokou zasobarnu podnetu ke studiu a posouvani se vpred...

koukam na ten screenshot cos dal, vstupoval jsi teda nekde? nejak mi to z toho neni jasne, pokud jsi nikde nevstupoval, vidis tam nektera konkretni mista, kde bys vstoupil a kde bys vypadl?? :) vidim tam jen spoustu popisku, ze kterych mi to neni moc jasne :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka Napsal:
------------------------------------------------------


> koukam na ten screenshot cos dal, vstupoval jsi
> teda nekde? nejak mi to z toho neni jasne, pokud
> jsi nikde nevstupoval, vidis tam nektera konkretni
> mista, kde bys vstoupil a kde bys vypadl?? vidim
> tam jen spoustu popisku, ze kterych mi to neni moc
> jasne :D

obchod jsem na zivo v es nebral jinak:
trade 1: vstup by byl around low bar4 (jakmile vidim L1 ) se scalp SL below bar 3 a profit target bych sel 4 points predchazejici den trh vytvoril double bottom than move up than correction a dnesek byl target for leg 2=leg1(jsou tam take zakreslene measured moves, ktere AL hojne vyuziva ci magnets jako previous important 60 min gap, nebo TLB )

trade 2: L2 (mozna L3 tezko rict) vstup around low 9 po uzavreni bar around low bar 10 SL zase scalp pod low bar 9 a posouval bych SL pretty tight pod lows previious bars jinak profit target 60 min gap coz fungovalo jako nevyhnutelny magnet a kdyz jsem videl bar 15 = barl jsem ji jako exhoust bar = take a gift

trade 3: bar 24 entry for H2 for high test stop below bar entry on the stop price above bar

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka Napsal:
-------------------------------------------------------
> to a-friend: taky jsem z moravy, konkretne
> kralovstvi slivovice (valasska) :D, i kdyz ted
> ziju a pracuju v brne muj vyklad a screenshoty
> rozhodne nejde brat jako aplikaci toho, co Brooks
> uci, spis jako aplikaci obecnych informaci z uvodu
> te knizky.. proto se nezlobim, protoze se vazne
> bavime kazdy o necem jinem
V Brne jsem zil 3 roky dobre se tam kali :)


> mym cilem ve studiju a tradingu vseobecne neni
> nekoho kopirovat (vcetne Ala), ono to dost dobre
> ani nejde, bo jsme kazdy jiny a ruzne situace
> vnimame a vyhodnocujeme jinak

naprosto s tebou souhlasim najit musime kazdy svou cestu a toto forum je skveli nastroj :)

Kdyz jsem obchodoval Woodie CCI patterns tak mi to prislo jako kopirovani, jiz vymysleny indikator jasne dane patterny a ty se hlavne staras o brani kazdeho vstupu.
Nemyslim si, ale ze ucenim se od AL Brooks neco kopirujes (v pravem slova smyslu) Al Brooks to co uci nevymyslel.
To co uci je cista price action, ktera tu byla i pred nim a bude i po nem :), ale jak rikas vnimame a vyhodnocujeme jinak



Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...