Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Brooks Price Action


Miles

Doporučené příspěvky

Taraka Napsal:
-------------------------------------------------------
> caute chlapi, dostal se mi do rukou originalni
> brooks v aj (hledal jsem neco na cteni trhu) a
> hned prvnich 40 stranek bylo teda docela slusne
> vyzivnych... :D hodne se mi zalibilo, jak si
> hezky jednoduse rozdeluje bars na trendove a
> netrendove (doji), kdyz tak clovek kouka na graf
> hezky svicku po svicce a dedukuje, co s asi bude
> dit ma to sve kouzlo...

Nazdaaar jsem rad ze jsi objevil Brookse, myslim ze nebudes litovat. Ta knizka je ze zacatku docela mazec, ja jsem mel z ni po 40 strankach pocit ze se to nikdy nenaucim. No o rok pozdeji uz to vidim zcela jinak, a jeho system mam tak trochu v krvi, i kdyz porad zdaleka nedokazu cist trh jako Brooks, dalo mi to fakt hodne. A vubec nejvic mi daly jeho dalsi "resources" nez jen knizka, to taky casem objevis (kurs, website, trading room...)


> moje prvni otazka zni: pouzivate nekdo i nizzsi
> timeframe nez 3 a 5 min? napr 2 min?

Zkousel jsem to ze zacatku, protoze jsem byl hodne zvyklej na 2 min a porad mi to nedalo a nedokazal jsem u toho 5 min vydrzet, prislo mi to nekonecny cekani nez se candle vykresli, atd :) Furt jsem si rikal ze mi utikaji vstupy ktery jsou viditelny na 2min atd.. no po case si clovek na ten 5min zvykne tak, ze uz bych na nizsi nesel ani za nic, samozrejme stop je trochu vetsi, ale zalezi taky co obchodujes, jakej typ vstupu a na jakym trhu, takze staci to poladit a budes mit takovej SL jakej ti vyhovuje i na 5min TF (napr. muj stop je mezi 4-8 ticky). Jinak samozrejme jde to obchodovat na libovlnym timeframe of 1min az po monthly, a Brooks hledi na vsechny stejnym zpusobem, ty patterny jsou na vsech i kdyz se treba trochu lisi. Je tu jeden borec, kterej Brookse obchoduje na 1min TF myslim ze jeho nick je motor140bpm a docela mu to jde ;)


> treti otazka: Pouzivate ATR na verifikaci
> vyznamnosti trendovych baru? Brooks to zminuje
> hned nekde na zacatku knizky a kdyz jsem nad tim
> premyslel a dnes to trochu pozoroval, neco na tom
> bude

Tak to nevim ani ze neco takovyho zminoval, urcite to nepouzivam a asi ani nebudu, leda na AOS :) Osobne bych se zameril spis na kontext pro verifikaci trend baru, to funguje nelip, ale samzorejme je nejtezsi na nauceni :) Ja mam jen EMA 20 na 5min, a pak mam otevreny naraz jeste maly okynko s 60min TF a druhy maly okynko 15min TF, na nichz obou taky mam EMA 20 a to je vse. Takhle presne to dela Brooks a me to vyhovuje, uz i tak toho je dost na sledovani, ale ono to je opravdu dulezite si uvedomit treba hodinu po open, ze zavira 60min candle a tim padem co se deje treba na 5min je v ten moment skoro irelevantni, protoze PA je v tu chvili prevazne "ovladnuta" tim co se deje na 60min, atd.

Zatim vse, jeste jsem v praci ale hodim mozna pozdeji screen z dneska... Pripadny dalsi dotazy klidne davej sem, a vitej v rodine :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 741
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Detroit to napsal moc hezky a presne jak to All Brooks uci. Dival jsem se na tve screen shots. Na tf vlaknu a prijde mi, ze system mas jenom hledas nejake filtrace all brooks vycemene je
takova neustala filtrace pro a proti, pouziva hodne h1 a h2 coz je ABC korekce vycemene
A od to se hodne veci odrazi a filtruje

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Detroit:
Co rikas na zhrnuti All Brooks 52 video a postupne zapsani je do tohoto vlakna.
Na tomto vlakne je jiz hodne informaci, ale chybi celkovi prehled pro udelani si obrazku.
Ty videa znas i pozpatku ;-) a ja je mam v bodech vypsane. Tak bychom tady mohli postupne popsat jednotliva videa, which will show whole picture of Price Action ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Detroit:
Obsahlost video se nam vycerpat nepodari. Pokud to nekdo mysli vazne, tak si stejne musi zakoupit knizku ci zminena videa.
Nam to tady da vsem nejakou kostru = index prop lepsi prehled toho o cem se bavime a ostatni to namotivuje a pomuze si uvedomit, ze price action se obchoduje jako celek. A All Brooks to jenom pomuze udelat vetsi publikum.
All Brooks nekolikrat sam zminil, ze hlavni duvod predavani svych zkusenosti v zadnem pripade neni dalsi prijem a prijem z knih a video je pro nej zanedbatelny.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj :) no zacal jsem s knizkou Reading Price Charts Bar by Bar :)

on nemluvi primo o ATR ale v knizce v sekci Price action hned na strane 8, odstavec zacinajici "An ideal trend bar..." a pokracujici na druhe strane... popisuje, ze znakem silneho trendbaru je jeho prumerne nebo nadprumerne range, vetsi telo a close blizko high/low... na cemz se da vystavet celkem solidni automaticky filtr, ze ktereho je treba jeste odfiltrovat exhaustion bars :D (napr. tak, ze by zas nemelo byt rozpeti vic jak 50% nad prumerem)

prvni, co mne napadlo je prave vyuziti ATR 1 a treba ATR 6, pricemz aby byl validni signalni bar, musi mit ATR 1 stejnou hodnotu nebo vetsi nez ATR 6, dale nemel by to byt Doji, nemel byt to byt exhaustion bar a nemel by to byt ani bar s podprumernym range... Mel by to byt trend bar s prumernym ci nadprumernym range...

tohle samo o sobe rozhodne nebude funkcni cesta, ale pridejte k tomu vyuzivani techto signalnich baru pouze na odrazech a prurazech S/R, tak abyste meli "nejakou silu za zadkem" a muze se to stat pomerne zajimavym nametem na test :D nerikam, ze to je nutne profitabilni obchodni system (zatim jsem koukal jen na par dni touhle optikou), ale spis takovy prvni nastrel zakladu po par strankach knizky :)

jinak naucit se cist kontext bude samozrejme nejprinosnejsi, ale jak pises, i nejdelsi cesta :D

musim rict, ze po chvili cteni knizky jsem musel prikrocit k tvorbe poznamek (coz jsem snad u trading literatury jeste nedelal v tak rozsahle podobe) :D je tam tolik zajimavych informaci a nametu k prozkoumani, ze bych si je jednoduchym ctenim proste vsechny nezapamatoval :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka:

jen tak dale@)

ATR: pokud to chces z automatizovat tak to zni zajimave :) pokud to chces brat mechanicky tak je to jasne videt okem

Jinak Reading Price Charts Bar by BAr je All Brooks prvni knizka.
All Brooks zni moc nadseny neni, protoze pri korekture mu ji vydavatel jednoduse zmrvil :)
Samozdrejme, ze se da cist, ale obtizneji a pravdepodobne na vicekrat.
All Brooks pak vsechno znovu sepsal do 3 knizek 1-Trends 2- Trading Ranges 3-Reversals
www.brookspriceaction.com/portal.php?page=4
ktere se ctou jednoduseji a jsou srozumitelnejsi

Jinak hod sem nejaky grafy jak to chapes a muzem to porovnat s tim jak to uci allbrooks :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to a-friend: ahoj... jsem v praci a nemam tu obchodni software takze nemam pristup k ATR ani grafum... ale stahnul jsem si graf ze 4.2.2014 co jsem postoval vedle a zaznacil jsem, co jsem mel priblizne na mysli... tech pripadnych vstupu je tam celkem hodne (asi by to vazne chtelo 5 min tf)... zrovna 4.2. by dopadlo az neuveritelne dobre, ale je mi jasne, ze by kazdy den nebylo takove posviceni... koukal jsem i na jine dny, kdy to tak ruzove nebylo... tenhle screen je ale k nejcerstvejsimu datu co jsem dal olnine, tak tu davam tohle...

26902

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka Napsal:
-------------------------------------------------------
> on nemluvi primo o ATR ale v knizce v sekci Price
> action hned na strane 8, odstavec zacinajici "An
> ideal trend bar..." a pokracujici na druhe
> strane... popisuje, ze znakem silneho trendbaru
> je jeho prumerne nebo nadprumerne range, vetsi
> telo a close blizko high/low... na cemz se da
> vystavet celkem solidni automaticky filtr, ze
> ktereho je treba jeste odfiltrovat exhaustion bars
> :D (napr. tak, ze by zas nemelo byt rozpeti vic
> jak 50% nad prumerem)
>
> prvni, co mne napadlo je prave vyuziti ATR 1 a
> treba ATR 6, pricemz aby byl validni signalni bar,
> musi mit ATR 1 stejnou hodnotu nebo vetsi nez ATR
> 6, dale nemel by to byt Doji, nemel byt to byt
> exhaustion bar a nemel by to byt ani bar s
> podprumernym range... Mel by to byt trend bar s
> prumernym ci nadprumernym range...

Aha, chapu. No ja jsem si na tohle udelal takovej primitivni indikator v TradeStation kterej mi hodi alert kdyz ten bar splnuje tyhle podminky, tj. urcitou velikost, abych nemusel cumet na graf celej den, na coz nemam cas ani trpelivost. Neumim zatim sice v EasyLanguage skoro nic ale tohle se mi povedlo naprogramovat docela bez problemu. Prozatim neresim automatizaci close near high/low protoze me zajima kdyz bar je velkej uz behem vykreslovani a pak to sleduju vlastnima ocima, jestli jde o breakout nebo ne. Jelikoz se zameruju jen na breakouty, maly bary me moc nezajimaji (leda ze by byly dva pekne mensi za sebou), a kdyz to jde dve hodiny v tight trading range, tak inidikator mlci a ja do toho nemusim netrpelive cumet :) Exhaustion bar je pomerne snadnej na odfiltrovani, proste se kouknes jestli to je na konci trendu a kdyz ten bar vypada skvele tak logickej kandidat na exhaustion...
Vcera jsem koukal do 3 rano na Brooksovo zaznam z trading room (mam prisup k January archive) a nemohl jsem se od toho odtrhnout, to je podle me zdaleka "nejvyzivnejsi" na informace ze vsech materialu co se daji od nej poridit, jen to asi nema moc hodnotu pro toho kdo jeste nema v krvi tu terminologii, takze zacit se musi zrejme od knizky. Ale jen zkratka ted zpetne muzu rict ze co mi dala knizka byl fakt jen uplnej zaklad, ale teprve ted se do toho zacinam dostavat a chapat uplne jiny souvislosti ktery v ty knizce nejsou popsany, a ani dost dobre bejt nemuzou, to se proste musi "videt" :) Nevim jak v tech dalsich trech knizkach, tam to urcite je do podrobna, ale i tak si myslim ze z nich se clovek nauci leda tak sirsi zaklad (kterej je samozrejme dulezitej a nezbytnej).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to detroit: no koukal jsem na obsahy tech tri knizek a vypada to jak psal a-friend, tozn. ze jen obsahleji a lepe vysvetlujou, co je v ty knizce co uz mam... no to mozna rovnou prejdu na prvni z tech tri, pokud je to lip napsane :D kazdopadne dnes zatim na 2 min TF byly dve prilezitosti jit dle vyse popsanych pravidel long a obe by skoncili uz na PT 400, v realu bych ale asi bral jen jednu, protoze druha by byla navysenim pozice a na to jsem si uz trochu odvyknul :D na 5 min tf byla prilezitost jedna a ta by skoncila bud na posunutem BE nebo by stale jeste cekala na vysledek :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka Napsal:
-------------------------------------------------------
> to a-friend: ahoj... jsem v praci a nemam tu
> obchodni software takze nemam pristup k ATR ani
> grafum... ale stahnul jsem si graf ze 4.2.2014 co
> jsem postoval vedle a zaznacil jsem, co jsem mel
> priblizne na mysli... tech pripadnych vstupu je
> tam celkem hodne (asi by to vazne chtelo 5 min
> tf)... zrovna 4.2. by dopadlo az neuveritelne
> dobre, ale je mi jasne, ze by kazdy den nebylo
> takove posviceni... koukal jsem i na jine dny, kdy
> to tak ruzove nebylo... tenhle screen je ale k
> nejcerstvejsimu datu co jsem dal olnine, tak tu
> davam tohle...

to Taraka:
napisi ti k tomu vic vecer dnes ted jsem se probral po nocni.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


to Detroit:
- Ale jen zkratka ted zpetne muzu rict ze co mi dala knizka byl fakt jen uplnej zaklad, ale teprve ted se do toho zacinam dostavat a chapat uplne jiny souvislosti ktery v ty knizce nejsou popsany, a ani dost dobre bejt nemuzou, to se proste musi "videt" smiling smiley Nevim jak v tech dalsich trech knizkach, tam to urcite je do podrobna, ale i tak si myslim ze z nich se clovek nauci leda tak sirsi zaklad (kterej je samozrejme dulezitej a nezbytnej).

skoro mi to prijde Detroit, ze se branis cteni All Brooks serii 3 knizek ;)
Link to comment
Sdílet pomocí služby

a-friend Napsal: -------------------- > skoro mi to prijde Detroit, ze se branis cteni All Brooks serii 3 knizek Naopak, me ty knizky velmi zajimaji, vim ze jsou urcite kvalitnejsi nez ta prvni (kterou skutecne zmrvili a je narocna uz jen svym usporadanim). Jde spis o to ze casu je malo a hodnotnejsi mi prijde prace se zivym trhem, papertrading a porovnani vysledku s vudcem :) Davam vcerejsi screen, byl to hodne agresivni scalp - pred timto typem vstupu Al varuje vsechny zacatecniky, je to jen na zaklade struktury a de facto bez signal baru, resp. signal bar zde je prave zmineny exhaustion gap, ktery se vykresili vcera na dulezitem supportu, takze jsem vsadil na BO failure se SL 4 ticky a PT 8 ticks, coz je vynikajici traders equation (pravdepodobnost byla na klasicky scalp prilis nizka, zato dvakrat vetsi RRR nez u high probability scalps, takze rozumna matematika...). Zapracovane do planu to zatim nemam, ale vyhledove mam v umyslu obchodovat breakouty dvema ruznymi zpusoby. Jednak do trendu - vsadit na follow thru, a jednak protitrendove v situacich jako zde, kdy se trh prilis utrhne a pravdepodobnost pokracovani stejnym smerem je tak mala, ze dava smysl vsadit na vyber profitu v podobe pullbacku (zde se trend otocil zcela, ale to clovek nemohl tusit). Vyhodnocovat budu oba typy vstupu samostatne, nema cenu delat statistiky pro oba najednou. Mimochodem - dnes to vypada zajimave. Trh mi ujel, vstup mel smysl podle me hlavne na prvnim baru, ale to zase ja nerad, takze potom uz bylo pozde a myslim ze zbytek dne budem mit jen trading range... .

26909

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...