Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Brooks Price Action


Miles

Doporučené příspěvky

a-friend Napsal:
-------------------------------------------------------
> 2) Jinak All by ve vetsine pripadu nebral prvni
> signal po dvou big bear bars a pokud ano a trh sel
> proti nemu (vpripade, ze nevzal scalp profit) tak
> by scale in lower.
Jenze detail je ten ze nejdou ty bear bary po sobe a navic v poslednich sesti barech mas jen dva bear bary, jinak spoustu buying pressure, doji a bull bary, a to momentum se tam jednoznacne vycerpava, takze na tom supportu si medvedi zacnou vybirat zisky, to je prave ten edge, chci scalpnout 6-8 ticku proti trendu kde si trend traders vybiraji profity. A to jeste muzem diskutovat jestli tam vubec nejakej bear trend byl, podivej se na sklon 60min EMA, jde uplne vodorovne, trading range jak vystrizena z ucebnice => Buy low Sell high and scalp...

> Osobne si myslim, ze pokud zacinas, tak sis pro
> zive obchodovani vybral psychologicky tezke
> vstupy.
> A podle me duvod proc sis jej vybral je ten, ze
> se bojis riskovat a ne ten, ze v tom vidis vetsi
> pravdepodobnost.
Mozna psychologicky tezsi pro nekoho jinyho, ale ja si vybral toto prave proto ze mi to psychologicky prijde nejprijatelnejsi, obchod se rozjede hned protoze smysl je vytezit z toho okamzityho odrazu, musi to bejt prave ten prvni odraz kde se vybiraji profity, parkrat jsem to zkousel na 2nd entry tak jako mi to doporucujes, coz se obcas muze zdat lepsi, ale to uz je podle me uplne jina logika obchodu, to uz vsazis na to ze konci trend a obraci se na druhou stranu, coz neni vzdy pravda. Neco jinyho je vstupovat 2nd entry kdyz cekas na signal bar, coz ja momentalne nedelam, signal bar je pro stop entries, zatimco ja jdu do obchodu limitem. Jsem stejnej jako Al, preferuju vyssi win % za cenu nizsiho RRR, chci mit prevazne profity i kdyby byly malinky, a kdyz ne profit tak B/E coz je opet jeho pristup - davam ukazku z jeho webu ze ctvrtka:

When I sell closes for scalps, and see bad FT, i usually get out breakeven and look to sell again higher

On taky chce videt ze se obchod okamzite rozjede a kdyz se to nestane, radsi to ukonci a pak do toho vleze znova, coz je zatim pro me to nejtezsi, kdyz z toho jednou vyskocim tak znova uz se mi do toho nechce, ale to je otazka casu nez to clovek dostane do krve :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 741
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Detroit: hmm to mas pravdu 2nd entry jiz neni scalp jako spis swing, i kdyz vetsina dobrych scalpu je i swing, tak proc to rovnou ne swing. Koukam na ten tvuj vstup o kterym se bavime a souhlasim, pokud to beres jako scalp tak je to bez diskuzi get in get out :) Pises ze scalp 8 az 10 tics. koukam na to a tvuj vstup byl 1859.50 a nez se to dotklo tveho be+1 tak ti to dalo 10 tics 1862, nebo ne? Proc jsi nevzal scalp profit? Nechtel jsi nahodou z toho udelat swing? Predpokladam, ze ten druhy profitovy obchod, byl 1866 vstup a vystup 1864 z obchodu jsi vysel s profitem 8 tics. 27355

Link to comment
Sdílet pomocí služby

a-friend Napsal: ------------------------------------------------------- > > to Detroit: > hmm to mas pravdu 2nd entry jiz neni scalp jako > spis swing, i kdyz vetsina dobrych scalpu je i > swing, tak proc to rovnou ne swing. Kuvli nizsi pravdepodobnosti swing radsi ne - pak je obtiznejsi trade management, coz i Brooks sam uznava ze je tezke i pro nej na psychiku managovat swing a proto radsi celej den scalpuje i v silnem trendu. A jak vime, profity jsou celkove zalezitost prave trade managementu, nikoliv vstupu. Takze si tuto cast chci udelat co nejjednodussi, aby nebyl prostor na chyby. Vystup na nizsim targetu nebo BE, pripadne SL, vse behem nekolika minut, a ne to drzet pul hodiny a resit pri kazdym ticku jestli to mam zavrit nebo nechat :) > koukam na to a tvuj vstup byl 1859.50 a nez se to > dotklo tveho be+1 tak ti to dalo 10 tics 1862, > nebo ne? Proc jsi nevzal scalp profit? Nechtel jsi nahodou > z toho udelat swing? Good catch, buddy :) Nachytal jsi me na svestkach. Ja ale po pravde nevim co odpovedet, uz si to nepamatuju. Pridavam screen z 1min TF, je tam videt ze slo vzit 9-10 ticku scalper's profit, a ja ho nevzal. Proc, to si ted nevzpomenu. Asi jsem koukal na ten potencial a rikal si ze z toho dostanu 12 ticku, coz stale vychazi pod EMA a myslel jsem si ze tam trh urcite dojde, mozna jsem fakt zkousel z chamtivosti swing, nevim. Bohuzel moje disciplina je stale na velmi nizke urovni. Tento vikend si do podrobna prepisuju obchodni plan, abych to vice zklidnil a mel tam tu konzistenci, a ne toto kde sam nedokazu vysvetlit co jsem vlastne delal... You've got me! :D > Predpokladam, ze ten druhy profitovy obchod, byl > 1866 vstup a vystup 1864 z obchodu jsi vysel s > profitem 8 tics. Ano > Souhlasim se vsim co pises a sam se to snazim > praktikovat a pokud te me prispevky k tvym screen > shot otravuji dej vedet a ja zadny jiz nenapisi Nevadi, jen nemam cas se moc rozepisovat. > Kolik kontraktu obchodujes pri scalp? Vzdy jen jeden kontrakt, zatim o dvou neuvazuju. Na to mam jeste cas. Viz vyse, chybi patricna konzistence. screen

27356

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> Good catch, buddy smiling smiley Nachytal jsi me na svestkach.
Posledni o co se snazim je nachytat te na svestkach :)

Chtel jsem tim vsim jenom rict a tim bych to ukoncil, ze mit hlavni nosny bod v obchodovani jako zacinajici obchodnik s zivim uctem, kde beres scalps s limit orders na profit 10 tics v es s 1x contract, kde posouvas na be+1 pokud se to okamzite nerozjede ci to jde proti tobe......proste si myslim, ze mysleni pri rychlem vstupu a rychlem vystupu a neudelat chybu jako zacatecnik.......:) :) :)

Sam obchoduji scalps s limit orders, tak to budem moc porovnavat:)


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jinak me prosim dopln, ale toto jsou Al`s Limit entries:

1) fade climaxes (uses wide stop and scale in lower)

2) fade BO of stairs pattern (scale in lower)

3) frequently fades TR BO (scales in lower)

4) often fades poor H/L 1`s and assumes flag will form before a BP in the direction of the trend

5) Al often fade the EMA and scales in. this can be WT trade if the prior leg is strong and not clear top/bottom is in place

6) He will often buy/sell the close of strong bar in a spike and use a wide stop at the extreme of the spike.
Assuming BO is good this is a WT trade

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jinak vsichni vime, ze Al je scalper s limit orders, ktere delaji 70 % jeho obchodu.

Kdyz ho poslouchas stop entries casto komentuje:
- this is not ideal
- SB could be stronger
- this is not strong sell/buy
- You have to wonder why there is tail on the top/bottom of the SB
- If you take this you have to manage it carefully and consider it could reverse
- Because the SB looks so good it could be trap
- This might be swing and not scalp
- - I entered early and just scalp out. Would I buy again with 5 minut signal? I am not sure.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

detroit Napsal:
-------------------------------------------------------

> Kuvli nizsi pravdepodobnosti swing radsi ne - pak
> je obtiznejsi trade management, coz i Brooks sam
> uznava ze je tezke i pro nej na psychiku managovat
> swing a proto radsi celej den scalpuje i v silnem
> trendu.

Jeste k tomuto, jo Al Brooks scalpuje, jenomze jeho jeden profitabilni scalp bude to co vetsina nasich uctu (pravdepodobne) a nas scalp bude 100 $ pri jedne pozici a to jeste gross :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

prikladam screen shot obchodu, ktery casto beru

always in long, nasledne vznikla korekce dolu 2 legs, ktera close previous gap, confusing picture as we have strong bear bars after always in long = 2 sided

vetsinou se prepinam na 1 min chart

v tomto pripade gap nebyla close, takze by mi to mozna uteklo :) (uz jsem u pocitace nesedel)

Jinak prvni nohu korekce pouziji pro mereni 2nd velikost nohy dolu coz mi doda jistotu korekce + uroven gap a move prvni nohy nahoru pouziji pro priblizny profit target. Vetsinou se mi dari dodrzet RRR 1:2, ale vetsinou se to da odhadnout vizualne.
Co se tyce SL, tak below gap few tics, pokud to protne gap a jde proti me s dalsi bear bar, vetsinou neco missing a obchod zvazuji podle velikosti bar atd. ale vetsinou se podari vyjit na be+1

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Good catch, buddy smiling smiley Nachytal jsi me na svestkach. Ja ale po pravde nevim co odpovedet, uz si to nepamatuju. Pridavam screen z 1min TF, je tam videt ze slo vzit 9-10 ticku scalper's profit, a ja ho nevzal. Proc, to si ted nevzpomenu. Asi jsem koukal na ten potencial a rikal si ze z toho dostanu 12 ticku, coz stale vychazi pod EMA a myslel jsem si ze tam trh urcite dojde, mozna jsem fakt zkousel z chamtivosti swing, nevim. Bohuzel moje disciplina je stale na velmi nizke urovni. Tento vikend si do podrobna prepisuju obchodni plan, abych to vice zklidnil a mel tam tu konzistenci, a ne toto kde sam nedokazu vysvetlit co jsem vlastne delal... You've got me! :D

jeste me k tomuto brani profit napadlo:
Podle toho co pises tak predpokladam, ze tam prikaz k ukkonceni pozice zadavas manualne az po vstoupeni do pozice, nebylo by jednodussi pro emoce, tak i prehlednost nastavit si auto exit na scalp profit?
Bezne to delam a pokud potrebuji tak to jen posunu a nebo cele ukoncim manualne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...