Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Brooks Price Action


Miles

Doporučené příspěvky

Souhlasim stebou. Obecne pravidla a patterny samozrejme muzes popsat, ale jak rikam, a jak rikas taky, nemyslim si ze se tady klasicky backtest na hist.grafech da brat smerodatne.
Sam Brooks doporucuje zacit obchodovat live (ne papertrading), treba na mensich pozicich na akcie, etf...spis nez papertradovat futures.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 741
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Miles
ktere setupy si testoval? Mas v podminkach i jak ma vypadat signal bar? Myslim, ze kdyz je to potencialni swing trade, tak se vyplati jit i pro 4-8 bodu. To by ti dalo lepsi rrr. Na druhou stranu, spravne vyhodnotit, jestli jit pro scalp nebo pro swing, je opet hodne subjektivni..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to majkll a AND1

Naprosto souhlasím s tím co napsal AND1. Brooksův přístup je neustálá analýza situace, pořád odhaduje co udělají býci a co medvědi a když se to pro něho převáží na jednu stranu vstupuje do obchodu. Praktikovat se to dá jen na základě zkušeností s pozorováním grafu. Majkll to asi myslel tak, že si zapíšu do backtestu třeba H1 Pullback a statistika mi řekne jak na tom je ta situace, ale tak to není, vždy záleží na kontextu. Brooks analyzuje i denní a tádenní grafy, 60 minutové grafy, 15 minutové apod. Na základě dlouhodobější i krátkodobé situace si udělá obrázek o setupu, rozložení trhu a podle celkové situace může být H1 Pullback dobrý setup i špatný. Sám Brooks píše, že jakákoli klasifikace, což znamená označit pattern nějakým názvem a zapsat do deníku je ztrátový přístup. Trhy jsou příliš složité na to, aby se dalo vydělávat jen obchodováním jedné formace, třeba seskupení třech úseček. Vždy záleží na celkovém obrazu situace, která se nikdy neopakuje zcela přesně. Backtest je podle mého názoru jen na to vědět, zda mám své znalosti a dovednosti číst graf takové, že jsem v černých číslech.

Zrovna v současné době sleduju Brooksovo obchodování v jeho trading roomu a můžu říct, že je to ještě víc subjektivní, než jsem čekal. Jestli chce někdo vidět a slyšet, jak vypadá intradenní diskréční obchodování, tak vřele doporučuju.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

to Miles:

ako pokračuješ so štúdiom? Ideš už live podľa Brooksa? Ja som prečítal knihu, všetky jeho články na futuresmag.com, denne sledujem jeho komentáre ku grafom a rozmýšľam o zapojení sa do trading roomu. Bolo ti to prínosné? Pokúšam sa so striedavými úspechami papertradovať jeho metódou FGBL.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to lostekos

Live ještě stále nejedu, ale každý den sleduju trading room. Beru to jako finální výukový krok :-) Vobčas říká dopředu, kdy bude vstupovat, úplně to svádí jet podle něho, ale většinou řekne, že byl v pozici až vystoupí. Dost důležitá je pro něj jeho analýza vyšších time frame (15 min, 60 min, Daily), takže se nekoncentruje jen na 5 min.

Co to je FGBL?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím

už asi 2 a půl měsíce sleduju Al Brooksův trading room, teda asi 2-3 hodiny denně.To co tam komentuje mě přijde logické, prostě mi to dává smysl, ale nějakej velkej kouzelník to asi nebude. Popravdě řečeno mě to trochu zklamalo. Dělal jsem si statistiky obchodů, které říkal v reálném čase:

0
0
-75
100
75
-130
-92.5
-168
celkem: -290,5

Většinou dopředu řekl, že bude vstupovat na stop příkaz. Na limitní příkazy to neříkal dopředu, vždy až něco jako I did buy... Jeho výsledek ale může být trochu jiný, protože někde třeba rychle vystupoval a vstupoval znovu jako re-enter když to vypadalo dobře. Každopádně mám z toho pocit, že to obchodování je hrozně na hraně. Rozhoduje se v posledních pár sekundách a jeho edge je hodně malej.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...
  • 1 year later...

Dnesni ES seance, za povsimnuti stoji ze i kdyz jsem se neucastnil ani jednoho ze tri obrich pohybu, presto koncim den v profitu ($87.50). Navic chybel jediny tick a byvalo by to bylo dvakrat tolik. Omlouvam se ze popis je v anglictine, prijde mi to praktictejsi a snaze popsatelne. Vyznam zkratek lze najit zde: http://www.brookspriceaction.com/acronyms.php

23686

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Cau Miles,
jo jo uz bylo na case to tu trochu ozivit. Ja jsem na demu, kazdy den si delam replay poctive kdyz mam klid po pracovni dobe, a pak si to porovnam s Brooksem na jeho foru, fakt mi ti hodne dava kdyz si svuj graf muzu srovnat s takovou kapacitou jako je Al. Nejvic ze vseho mi ale dal ten jeho novy kurs, to je fakt parada, mnohem snadneji vstrebatelene nez knizky, a pritom vzhledem k objemu informaci by se dalo rict i levnejsi.
Koukal jsem ze jsi byl nejak zklamanej z jeho vysledku pote co jsi pozoroval jeho pristup v trading roomu. To me dost zarazilo, me prijde tenhle system genialni :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...