Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Brooks Price Action


Miles

Doporučené příspěvky

Miles:

Neviem úplne presne reágovať pretože nezaoberám sa brooksom. Ja poznám tieto termíny z volume spread analysis. V tomto pojatí to znamená že tento climax sa nachádza na konci trendov kde vstupujú posledný amatéri v hojnom počte a tým predávajú profesionáli. Preto vzniká vysoké volume v tejto fázy už profesionáli chcu zmeniť smerovanie trendu preto chcú chytiť čím viac amatérov aby nemuseli nakupovať/predávať za nepriaznivé ceny. toto samo o sebe nepredstavuje vstupné signály treba počkať ako na to trh zareáguje.

Nesúhalsím ale s tvrdením, že po zakreslení buď trendových liniek alebo S/R bodov volume postráda zmysel práve naopak vtedy ten zmysel dostáva. Obchodujem práve velmy podobný systém kedy vstupujem podla volume pri S/R bodoch. Jedná sa o to, že pomocou volume zistíme či sa bude jednať o brak alebo sa lnika udrží. Ak trh robí korekcie na nízkom volume vtedy vieme že trh trend udrží lebo nieje žiadny profesionálny záujem o zmenu pohybu. Vynimkou je práve zmena trendu kedy je vysoké volume nevyhnutné(popísane v prvom odstavci).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 741
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to iigis

Vysvětlení co dělají profesionálové a amatéři je pěkné, proč ne. :-)

Netvrdím, že volume postrádá smysl po zakreslení trendline a SR. Postrádá smysl, když označíme climax na grafu a to po proražení Trend Channel Line, tyto čáry jsem se snažil ukázat na těch sreenshotech. Vždy, když je TCL overshoot, což je climax na grafu, tak je i climax na volume, takže je to jen ta stejná informace interpretovaná jinak.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Milles:

Ano, vždy keď dôjde k prerazeniu tak to znamená aj increased volume u Vás climax. To že došlo k prirazu zistíme aj na samotných TL, S/R. čo ale nezistíme je či bol tento break falošný alebo nie. Každý break môže mať pozitívnu a negatívnu odozvu. Pozitívna odozva je zjavná break bol úspšený a ceny pokračujú v smere breaku. V prípade negatívneho prierazu ( keď trh nezachová smer) má volume velkú rolu a to vtedy ked volume výrazne klesá po prieraze a naopak pri dosahovaní TL, S/R z druhej strany volume stúpa. Vtedy by som stavil na falošný break a hladal miesto pre vstup v smere originálneho trendu. Ak budete mať záujem môžem pohladať pár grafov zobchodovaných podla VSA. Teraz ich nahrať nestíham škola volá:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

miles: z tykaním nieje žiaden problém len vzhľadom na vek vikám radšej všetkým:) Priložím screeny z minulého týždňa konkrétne streda a štvrtok. Boli to najziskovejšie dni ale to nieje dôvod prečo som ich vybral. Vidno tam či už protitrendové obchody ale aj tie trendové. Rovnako sú tam dve straty na ktorých je krásne vidieť čo spôsobý keď sa na trh nekukám z kontextu. Streda: 1obchod. Mal to byť trendový obchod po korekcií. Už od rozbehnutia som čakal na korekciu a tak som si vôbec nevšimol že trh utvoril vrchol. trh sa síce naštartoval vysokým volume ale dalšia úsečka už zavárala bližšie pri strede a tretia úsečka zatvárala na high ale s najmenším volume. Vstupovať do trendu po takomto niečom sa nevypláca. Akonáhle mi vymietlo SL čakal som an swing low break. 2obchod: Trh prerazil na vzrastajúcom volume swing low čo značí zdravosť pohybu. Po tomto som už len čakal na korekciu aby som do trhu skočil so SL umiestneným nad swing low prvej korekcie. Vstupoval som na malej úsečke s najmenším volume (no dmenad) SL 2body, PT 7, RRR 3,5. Obchod skončil PT 3 obchod. Bola špekulácia na protitrend v úrovni včerajšieho HOD. Najvyšie volume od začiatku donwtrendu značilo že došlo k akumulácií. Čakal som na test ktorý musí byť doprevádzaný nízkym volume aby som si bol istý že v trhu už nieje supply. K tomu aj došlo vstupoval som na teste k low (doublebottom). Posun na be nastal keď trh urobil falošný pohyb do longu.Falošný preto lebo nedstal pozitívnu odozvu v podobe dalšieho pohybu, ale išiel do strany a up úsečky boli nízkom volume(no demand). obchod skončil BE Štvrtok: 1obchod. Bol to protitrendový obchod na úrovni kde včera došlo k výraznému vstupu supply do trhu. Po to ako urobil high volume vrchol presne na S/R, trh ešte urobil falošný pohyb hore v podobe úsečky kt zatvorila v strede čo značí že tam muselo by viac predávajúcich ako kupujúcich. čakal som na test v podobe low volume up bar (no demand) short. SL 2,5, PT 9, RRR 3,6. obchod skončil na PT. Výstup bol podla plánu ešte sa nezaoberám viac kontraktami preto by sa z tohoto výstupu dalo vytrieskať ovela viac:) 2obchod: Trendový obchod. Bol som rpavdepodobne v euforíí aký skvely pohyb som odhadol a vôbec som nehladeľ nato že trh urobil dno presne na S/R s extrémnym selling climax. Opäť krásna ukážka toho ako sa dá nedisciplinovane obchodovať absolútne mimo kontext trhu. SL 1,5. Keby nebolo takýchto obchodov myslím že tradeing každého by stagnoval na jednej úrovni. 3obchod: Trh sa vrátil do high volume oblasti(selling climax) preto som hladal vstup do longu. down úsečky ktoré nás tam dosatli síce boli na vzrastajúcom volume ale persne na SR sa trh stočil a vytvoril up úsečku s nižším low čo je test nižšie ceny niesú zaujímave. na dalšej down úsečke ktorá bola na low volume som šiel long. SL 2,5, PT 7, RRR, 3. Obchod skončil na PT. Nevstupujem do obchodov s menším RRR ako 1:3, a s požadovaným SL viac ako 3 body (60usd) Snáď to bude niekomu na úžitok. Tradeing môže byť bez indikátorov s malým riskom. Je to určite tažšie ako obchodovať určitý pattern ale pre mňa osobne je to perspektívnejšie.

15833

15834

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to iigis

No zajímavé to rozhodně je, ale z většiny tvých popisků jsem se na grafu nezorientoval.

"Každý break môže mať pozitívnu a negatívnu odozvu. Pozitívna odozva je zjavná break bol úspšený a ceny pokračujú v smere breaku. V prípade negatívneho prierazu ..."

Spíš bych uvítal, kdyby jsi dal jeden příklad s breakem s pozitivní odezvou a jeden s breakem s negativní odezvou. To mě právě zajímá, jak při breakoutu zapojuješ volume. Pokud se podívám na tvůj 2. obchod ze středy a 3. obchod ze čtvrtka, tak oba jsou po klesajícím volume... v 2. obchodě jsi po klesajícím volume šel na pokračování... ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Miles:

Ako som si to prečítal tak uznávam že som to napísal pomerne rozhádzane.

Keď dôjde k prierazu tak trh musí odychovať a preto nemôže hneď pokračovať preto sa dá až z nasledovnej korekcie určiť či to bude pozitívny alebo negatívny break.

K tomu druhému obchodu zo stredy - pozitývny break. Trh prerazil swing low na vzrastajúcom volume čo je známka zdravého pohybu. Nasledovná korekcia bola na najnižšom dennom volume čo bola jasná známka že teda cesta najmenšieho odporu nevedie.

Negatívna odozva na break je taká ked trh síce prerazí swing. ale volume na následnom otestovaní prierazu už nieje nízke ale podobné ako pri prieraze.

Snáď to bude teraz trošku jasnejšie.

georgie:

na tých screeanoch je všetko čo používam. všetko to je velmy logické ale zároven obsiahle sem sa to rozpísať nedá treba to vyhladať používam koncepty VSA, supply/demand.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To samozřejmě, už to tam píšu :). Ale já se chtěl spíše zeptat, jak přesně má vstupy, protože tam nevidím žádný průraz swingu nebo S/R, co by se dalo přesně definovat. Výstupy má na vysokém volume a big candle, asi :).

VSA se snažím nakoukat, ale přijde mi mnohem rozumnější používat MFI od Billa Williamse, protože je to velmi rozumný koncept a ve spojení s jednoduchými průrazy (čehokoliv), flipy nebo tech. formacemi je to velký pomocník. Indikátor je rovněž založený na volume, ale navíc k němu přídává i hodnotu ve formě relevantnosti svíce jako takové, měřením rozpětí svíce. Výpočet je porovnán s poslední svící, takže se vždy jedná o nejčerstvější údaj z trhu. BW to zevrubně popisuje ve své knize.

Zkoumal tady někdo MFI podrobněji? Jestli ano, jaký je rozdíl mezi VSA a MFI?
Dost by mi pomohl i názor někoho zkušenějšího, než jsem já.

Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Cashflowz:

Je to presne tak ako píšete. Ja beriem VSA ako koncept náhladu na trh preto nemám žiadne "recepty" jednoducho sledujem trh a snažím sa obchodovať s profesionálmi čo je práve úlohou VSA. Áno je to tažší koncept ako čakanie na patterny no hádajte ktorý má aj dlhodobejšie predpoklady uspieť. Teda aspoň v mojom ponímaní trhu.

Ešte som sa chcel spýtať či ste sa touto metódou aj zaoberali a hlbšie študovali či len on nej viete?:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigs

ja sa nevenujem VSA, ale Wyckoffovi a jeho tape reading. Viem, ze tieto dve metody maju nieco spolocne, ale su aj svojim sposobom odlisne. Precital som Wyckoffovu knihu (420 stran) aby som zistil, ze "viem, ze nic neviem" a tak citam knihu este raz a popritom checkujem grafy a sledujem climaxy, trendlines, tape atd. Wyckoff je beh na dlhe trate a snazim sa pochopit mu :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já o ní jen vím, to říkám na rovinu. :)
Ale rád si rozšířím obzory. Pomalu mi po roce začíná docházet, že to, jak jsi napsal, není jen o těch patternech ... ;)

Vlastně mě teď trápí jediná věc. Je možné zůstat v trhu profitabilní bez nějakých úprav systému? Přizpůsobení se podmínkám, optimalizace na jiné trhy, apod.?

Jak jste si s těmito stavy mysli (psychologie obchodování), poradili vy?!

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...