Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích III


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tak ja dnes 1xBE v 14:49 a pak uz zadny signal, i kdyz ten pohyb nebyl na zahozeni..
Co ostatni?

Jinak dnes jsem si udelala male vanoce a na zaklade dnesniho clanku tu na financniku objednala 4 knizky (Steenbargera, myho milacka L.Williamsa a Eldera). Bohuzel i kdyz mi anglina necini zadny problem, tak zjistuji, ze jak dojde na odbornou literaturu, tak kdyz ji ctu v cestine/slovenstine, tak mi poznatky utkvi v pameti lip... mate nekdo stejnou zkusenost?

PetraSR

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bowrider : obchoduji NQ live. Používám více tf , Ema 34 pivoty a kontroluji současný vývoj ES,TF,YM . Ve večerních hodinách se mi NQ obchoduje velice špatně - velmi malé pohyby, náhlé zvraty. Takový boj s větrnými mlýny... Jestli můžu poradit, /neznám vůbec Tvůj system/, zaměř se na vyšší tf. Podle mě je to na tomto trhu jediný způsob, jak ho večer obchodovat. Na vyšším tf lépe uvidíš místa, kde se cena v minulosti zastavila a obrátil se trend, tzn.nejvhodnější místa k nákupům.Z mého pohledu jsou to místa, kde je jediná šance vlézt do trhu a dosáhnout rozumného RRR . Doufám že Ti můj příspěvek pomůže :-).....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: Novafashion

Díky za reakci. Obchoduji TF na 3min. grafu, základní FinWin. Po 10 měsících každodenního večerního paper obchodování mám výsledek cca 800 USD/kontrakt/měsíc. Pak jsem udělala pár live obchodů a zažila 3xSL a psychický blok. Nyní jsem se vrátila k paper a zároveň hledám chyby, které jsem udělala v live obchodech a znovu studuji knihy o psychologii obchodování a programuji své podvědomí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bowrider:

Obchodujem NQ live niekedy aj vo vecernych hodinach ako som pisal. Suhlasim s novafashion vecer su pohyby mensie, chodim si pre profity najcastejsie okolo 100usd. Na druhej strane staci relativne maly SL 40-50 usd, cize da sa ziskat aspon trocha zaujimave RRR. Samozrejme niektore dni sa trh hybe viacej a da sa zobchododvat aj vacsi profit. Primarne obchodujem v smere trendu (EMA204, EMA34). Trh sledujem na 5min TF a vstupy casujem na zaklade FinWin na 1min TF.

DJ

"Na co sa zameras, to dostanes".


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Psychický blok po prvních live SL je naprosto normální, nevyčítej si ho. :-)... Backtest nepřeceňuj, používej ho k hrubému ověření, zda system funguje, k hrubému výpočtu velikosti SL a poznání systemu - tj.kolik SL v řadě je normálních. Jak jsi zjistila , live kontakt je náročný , mozek je třeba vytrenovat, aby si zvykl na zátěž, zvyknout si na emoce a nedovolit jim, aby Tě ovládaly. Nejde to ze dne na den. Nikam nespěchej, buď vytrvalá,sleduj grafy, trenuj denně... Burza je umění,kterou přirovnávám ke hře na klavír - je třeba se s ní sžít a to vyžaduje DLOUHÝ čas.... Opatruj kapitál - neriskuj v obchodech , kterým nevěříš, buď vždy připravna na to, že i 100% obchod dle plánu může skončit SL, to prostě neovlivníš. Pokud svému systemu dostatečně nevěříš,dej si na čas , zkoumej ho, vylepšuj , ale vždy zůstaň u jednoduchých pravidel - nekomplikuj si situaci, dokonalý system neexistuje ... Burza neuteče, bude tu za týden i za rok . Výsledek stojí za to :-).
Vstupy také ladím na 1min.tf, SL 35-40 USD,ale průběžně kontroluji 3,5,15, dokonce 60 i 240 min. tf, - mají větší vypovídací schopnost.
Moje dobrá rada na závěr: nenech se zlákat vysokými PT na trhu TF - zůstaň na NQ. Psychika je skutečně základním kamenem úspěchu a min.dvojnásobný SL na TF jí nesvědčí.:-) A neboj, vládneš to - holky jsou v tradingu lepší :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...