Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích III


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

zdravim vas, tak sa pripojim tiez do vlakna nech len nespehujem ;)

marcossoft:

ohladom sledovania trhu ci vyplnil SL alebo PT,, pre mna to bolo dost na nervy ked sa snazim sustredit na samotny trh a do toho hlaska z reprakov "Stop filled" ... no na porazenie,, takze som pekne krasne odskrtol zvuky pre vyplnene SL a PT a rovnako po zadani obchodu vypnem aj obchodovanie z grafu, aby som nevidel urovne SL a PT vykreslene v grafe.. ked to tam mam a vidim ako sa trh nezadrzatelne blizi k SL tiez to nie je "buh vi co" + vypol som v grafe aj zaznacenie predchadzajucich zrealizovanych obchodov, takze sa mozem sustredit na ten dalsi..

PetraSR:

ahoj, trochu som studoval niektore tvoje grafy a ak by ti to neprekazalo mam otazku, akurat sa divam na graf z 8.3 a trochu mi nejde do hlavy, ked si vzala signal z priblizne 15:57, preco nie aj z 15:40 a 15:48, myslim si ze podla WCCI je to tiez platne ZLR.. graf zo 7.3 tam myslim ze nie je o com ten siel krasne a co sa tyka 4.3, tam bol trh v riadnom chope, tam si asi so ZLR moc nepochodila, ci? diky

nech sa dari

@Slavo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

miking:
dnes už bylo lepší volume na dalším kontraktním měsíci tak si to přehoď na 6-11 :)
@slavo:
vykreslene obchody překáží spíše když se jich tam naseká hodně, a osobně vidím největší výhodu na obchodování z grafu právě ty vyznačené SL a PT, navíc se dají pěkně posouvat do logických zón, např po slipage, nebo když přednastavený PT nevychází v kontextu se situací na grafu. a proti zvukům já sám nic nemám, i když samozřejmě nejraději poslouchám cinkání pokladny a trefu do PT :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Slavo:

Som rada, ze si sa na moje grafy mrkol, mozno odhalis nejaku chybu a mna to posunie dalej :)
Takze 8.3. som vstup cca v 15:40 nebrala pretoze EMA 34 bola moc plocha a neukazovala trend.
V 15:48 som nebrala zas preto, lebo trh je uz moc daleko od EMA a cakal som na korekciu, po korekcii by som signal urcite brala.
Podel sa o nejake infosky, aky system ides, live alebo paper?
Dik, nech sa dari,Petra

To miking: Ja osobne nekoukam na konkretni hodnotu ceny ani psychologickou hranici, pokud by trh prolomil LOW HIGH dne a EMA si to razila nahoru (trh by od EMA nebyl na hony vzdalenej), tak na vstupni signal bych brala i na 900 :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

marcossoft:
tak daleko bohuzial nie som aby som myslel na chyby u brokerov, budem rad ak sa zbavim tych vlastnych na zaciatok, ale dobry napad (tu)

PetraSR:
si ma potesila ze ides WCCI, tiez sa ho snazim dostat poriadne do "hlavy", zacinal som s FinWinom a kedze su obidva systemy zalozene na CCI, dal som ich dohromady. Studoval som aj A. Eldera a jeho Triple Screen, ale to by uz bolo moc, kazdopadne este ma tam caka jedna kniha od neho.. momentalne citam Rossov "Day trading", nech sa viem lepsie orientovat v grafoch a hlavne si vsimam, vsimam a vsimam.. nejaku kratku dobu idem paper, ked nie paper tak opat backtesty a ked ani jedno ani druhe, citam knihy :) ... optimisticky som si myslel ze live od buduceho mesiaca, ale nevidim to moc realne,,

ked ides range bary 7 tak s akym SL prosim ta, diky

@Slavo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TO Slavo:
Ja som tiez zacinala s FinWinom, ale potrebovala som nejake hmatatelnejsie pravidla pre vstup. Ponechala som si BigV ale ten aplikujem len vo vybranych situaciach. Woodie sa mi zapacil svojou jednoduchostou a , budem uprimna, dost ma oslovil fuxov dennik www.financnik.cz/forum/read.php?7,175139,177931#msg-177931
Ta jednoduchost a nekomplikovanost sa mi velmi paci. Inak ako tu chlapci prezentuju Rossa, ten ma tiez nieco do seba a tiez chcem nejaku knizku od neho objednat.
Dost sa mi paci aj L.Williams, hlavne svojou myslienkou "let the profits grow". Takze po navyseni 10% kapitalu (este musim zvazit, ci to nenavysim), priberiem druhy kontrakt, ktoreho PT nastavim na silnejsiu S/R uroven.
SL mam 100 dolarov , taka to moja psycho hranica. Z backtestu mi to vychadzalo okolo 80tich. Teraz ma napada otazka, preco riskujem viac, ako ukazuje backtest.. pretoze backtest je na historickych datach.. paper mi ukaze, ci priskrtim SL alebo necham na 100vke. Jo a backtest som robila len do 18:00.
petraSR

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to slavo:
ano cci mam 14,50. Nehladam signaly len na 50 je to kombinacia oboch. Woodieho nastavenie 14,6mi nesedelo zbytocne vela signalov a rychlo z trhu to mi moc nevyhovovalo..

PetraSR:
Williams mal dobru myslienku, neviem ci mas len pevne PT ale dobre je si zapisovat niekolko vystupov naraz teda fixny PT, PT na nejakej S/R, podla CCI ci dalsieho indikatora. Po par obchodoch je to dobre porovnat co vychadza lepsie a s cim by si sa mohla stotoznit..
Napriklad jedna metoda v tomto vlakne sa vola Mplay 123 je to velmi zaujimavy vystup..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mikky182, PetraSR:

hej CCI 14/50 chapem,, ale mikky182 tam ma CCI 50/14, z toho som bol trochu mimo ale ked mikky hovori kvoli mnozstvu signalov tak uz chapem..

PetraSR:
myslim ze rozmyslame tak podobne nejak, som ale zacinal backtesty na 3min. grafoch, ked som presiel na paper zistil som ze na SL idealnom z backtestov (12) ma vyhadzuje skoro presne na tick, takze som presedlal na SL 15, tiez som si zacal vsimat hlavne ako vyzera ked som naozaj v trendujucom trhu a kedy je jasny chop, vyznamne S/R urovne, swingy a podobne.. cital som aj clanok od Tomasa ktory tusim vyuziva range bary 15 (namiesto zauzivanych Volume 2000 z ER2), takze som zacal sledovat aj tie spolu s range 12... range 12 a 15 mi prisli ako logicke kedze idealny stop z backtestov mi vysiel na 12 a z paper na 15.. a musim povedat ze range bary sa mi pacia viac ako tie zalozene na case, davaju citatelnejsie signaly.. takze momentalne idem naspat k backtestom, co sa mi teda vobec nechce ale co uz vsak? :) inak diky za link, prave sa tym luskam, a kedze som dnes lenivy backtestovat, asi to prejdem rovno cele..

mikky182:
"...ale dobre je si zapisovat niekolko vystupov naraz teda fixny PT, PT na nejakej S/R, podla CCI ci dalsieho indikatora." (tu) - clovek ma hned prehlad, co funguje pre konkretne vstupy, trh a timeframe najlepsie, svata pravda

@Slavo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no, a uz riesim dilemu pri prechode na range.. dajme tomu mam signal na range baroch 15, ale pozriem na 3min graf a vidim, ze by som v tom momente nebral radsej nic, nakolko usecky maju dlhe knoty a tela nic moc, proste nerozhodnost na trhu.. ide o to, ze range nemam zatial tak "nakukane" a tam to nerozoznam, ale napada ma, ze to ma co docinenia s prekryvanim sa range barov ako som tu uz cital.. vie s tym niekto helfnut?

mikky182:
pozeram prave na tvoj posledny graf, tam to mas uz nejak vyfiltrovane? myslim to prekryvanie sa range barov.. diky

inak asi je to dost off topic, takze sa ospravedlnujem :/

@Slavo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Slavo: Ja som sa snazila najskor brat signaly na range a divat sa u toho aj na minutovy graf, ale pre mna ako zaciatocnika v plienkach nemyslitelna zalezitost.. Mala som velke sklzy na vstupe. Takze mam pusteny vedla 15minutovy graf a len omrknem S/R urovne, ale nejak neanalyzujem. Proste nezvladam :)

Tiez cakam, kedy mi da niekto po prstoch za off topic..

PetraSR

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Slavo:
vola sa to anatrustbars, je to vizualne spracovane prekryvanie RB (viac menej chop). Presne tak pouzivam to ako filter ak je nieco nejednoznacne a signal je na sedej vynecham obchod, dalej pri vystupoch ma to podrzi dlhsie na korekcii, mam vystupy podla CCI nemam fixne PT.

Petra:
Nemusis ostatne vystupy hned davat do systemu len si ich vsimaj a zapisuj, je jedno ci hned poskonceni obchodu alebo az uplne na konci dna ;)

Ohladom RangeBars:
Nerozumiem tomu ak niekto presiel na RB na co sa pozera na 1,2,3,5 minutovy graf? Napriklad ak je nastavenie RB6-15 tak sa to priblizne rovna 2-5 minutovemu grafu (neberte to technicky je to len napozorovany odhad). Nevidim ziadnu vyhodu pozerania sa na oba TF naraz, ked by bol otvoreny dlhsi minutovy graf 15,30 atd to by som pochopil. Takto otvorene grafy vlastne len podaju uplne rovnaku informaciu 2x len vizualne trosku inak, co z mojho pohladu viac skodi ako pomaha...
(tu)

hodne zdaru,
martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...