Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích III


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdarec tradeři a ky, tak jsem víkend ztrávil úpravou plánu a dnes bez obchodu z mého pohledu jsem to viděl asi takhle viz screen. Budu se ze začátku soustředit jen na jeden pattern, klasickej véčkař no budu se snažit vybírat jen lepší zboží :) čas ukáže, otestováno to mám no míchal jsem do toho další patterny. to BOBR: mužu se zeptat udělals vstup 16,07? Ať se daří !!!

15598

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Můžu poprosit o názor? Přikládám graf, kde jsou dvě šipky. První je jasný signál BigV, ale co druhá šipka.. je to takový oblouček.. u backtestu jsem to brala, ale u paperu jsem z toho nějaká zmatená... Jinak já dnes -300, z toho jen první vstup byl na správně vyhodnocený signál, druhé vstupy nebyly správné. Pokud bych tento stejný graf backtestovala, měla bych zisk +300. Vítej krutá realito. Díky předem za názory. PetraSR

15599

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetraSR: Dovolil jsem si načrtnout do Tvého grafu pár čar. Neznamená to, že mám pravdu, ale možná by stálo za úvahu doplnit systém o drobet diskréčního přístupu. V grafu máš vykresleny swingy,nějaké EMY, nějaké "čáry" (zelená a červená čárkovaná), ale když mrknu na Tvé vstupy napadne mne otázka, používáš je k něčemu? Na tom grafu 1. vstup vysoko nad EMou, trh už leze pěkně dlouho nahoru, podívej se na průběh CCI, nepřipadá Ti, že trh jakoby ztrácel dech. Neznamená, že do toho nešlo vstoupit, ale jsou i lepší příležitosti. Druhý vstup. Kam spěcháš? Podívej se kam až ta cena padla! Není nejasnější situace - takhle korekce trendu nevypadá. Zde už musíš počítat se změnou, cena může začít padat. A podívej se na swingy. Postupně stále více a více řvou, asi to půjde dolů. Stačilo jen vybrat si ten správný okamžik. Buď být agresivnější a vlézt do toho poté ihned, co trh poměrně okatě v UP pohybu selhal (vidíš ty moje kroužky) a nebo počkat na průraz toho dna, který se kryje s průrazem EMA204. Fakt je, že ta volba Range 7 je pro vytváření diskrečních pravidel z mého pohledu asi trochu nešťastná, ale bez nich to bude vždy trochu hra na slepou bábu. Ten Tvůj poslední vstup je totéž, co vstup č.1. Ono se to nezdá, ale stačí jen trochu diskréčního pohledu na trh a velmi rychle vyfiltruješ falešné signály a dostaneš podporu pro ty "pravé ořechové" (viz to Tvoje bigV).

15601

Link to comment
Sdílet pomocí služby

IMik:
Děkuju moc, že sis dal práci a okomentoval jsi můj graf.

Takže, 1.vstup byl (podle mě) na signál, trh v up trende, prolomil L/H aktuálního dne a "véčko" na správné straně.. Ještě neumím odhadnout, jestli je trh vyčerpaný nebo ne ( trh mě už takhle vícekrát překvapil), takže vstupní signál beru - systém je mechanický.

2. a 3. vstup byl signál špatně vyhodnocen. Začíná mě to štvát, protože zjišťuji, že v backtestu bych reagovala úplně jinak, než reaguji na hýboucích se grafech. Byla jsem ráda, že mák systém čistě mechanický, ale jak vidím, tak pokud nezapracuji diskréční pohled, tak tu mechaniku nebudu schopna zobchodovat.

Opravdu děkuji za komentář, zejména to "Kam spěcháš" si budu pamatovat :)
Malinko si pootevřel mé zavřené oči.. holt cesta to bude trnistá ...

PetraSR


Link to comment
Sdílet pomocí služby

mikky182:
mas pravdu, ale na RB zatial "nevidim" chop alebo CG ako na casovych grafoch, nehovorim ze casove grafy budem pouzivat donekonecna (aj ked jeden nikdy nevie), ale aspon teraz kym si zvyknem na RB beriem to ako pomocnu barlicku.. inak som sa dival na ten anaThrustBars vylepsovak, ale strycko google je nejaky bezradny, vedel by si prezradit odkial je? ..samozrejme ak to tajne nie je, diky

Slavo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bowrider : nejlepší cesta ,jak dostat nejpravděpodobnější verzi správných odpovědí na ověření svého vlastního systemu, je sednout k backtestu a na historických datech prozkoumat .... Svůj system obchoduješ TY , i kdyby ten samý system obchodoval někdo další, budou v něm nuance, které mohou u něho zanamenat ANO , ačkoliv u Tebe NE... jen TY si můžeš správně odpovědět, věř mi...
;). Petra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

bowrider: Ten screen je tak malý, že je na něm prd vidět. Ale obecně klouzavé průměry (EMA) jsou cenové úrovně, na kterým má cena tendenci obracet nebo stagnovat, zastavit svůj pohyb - jít do strany. EMA34 a EMA204 asi nebyly vybrány náhodně, u nich to evidentně platí o to víc. Na toto téma je zbytečné ztrácet čas s nějakým backtestem, stačí si tady na finančníku najít odpovídající článek a pro začátek to brát jako fakt. Jakýkoliv vstup "proti" výše uvedeným klouzavým průměrům tak, jak jsou prezentovány na Tvém screenu je jisté zvýšené riziko selhání, ale to neznamená, že je to špatná volba. Vždycky jde víc o to, mít adekvátní, situaci odpovídající plán a dokázat z toho v pravý okamžik včas vylézt. Moc toho tam nevidím, tuším, že jsi nakupovala, pak ale ten vstup byl pozdě, mám pocit, že jsi naskakovala do rozjetého vlaku, stačilo o tick dříve a šlo by s tím v pohodě něco dělat. Tady šlo spíš o to ten pohyb předvídat, když už tedy vstupovat. Obecně bych doporučil ještě článek o průrazech a odrazech tady na finančníku a začít pracovat s trendovými čarami a s S/R úrovněmi. Přidání těchto dvou technik jako jisté poměrně jednoduše zvládnutelné formy diskrečního přístupu by Ti mohly pomoci jako filtr pro vstupy do trhu. Něco v tom duchu jsem načrtl do Tvého grafu. To "NE" a "ANO" v tom obrázku jen symbolizuje podle mne jeden dost podstatným fakt - není dno jako dno a je dobré si počkat na skutečně dobrou příležitost - ona vždycky přijde a nikdy to netrvá moc dlouho. Teda, pokud bych mohl radit.

15603

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...