Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích III


Doporučené příspěvky

novafashion: Tak ja jsem nekde na zacatku 3tiho , rekla bych... :)
Cetla jsem par tvych prispevku, jsi druha zena, co tady znam (po bowrider). Smim se zeptat, jake byly/jsou tve zacatky.. zajima me ta cesta, nez jsi se rozhodla byt full time trader. Jak jsem cetla, tak full time jsi zacala delat v breznu 2008?
Dik za prispevky
(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

pajus kucera
Díky za inspiraci, na této strance je spousty videií, takže to bude určitě dlouhodobější přínosný zdroj informací pro rozšíření vědomostí a taky skvělý trénink angličtiny :).
Díl, který odkazuješ je prima a zase mě potěšíl, že nejdu až tak proti síle většiny traderů, ale spíše s nimi. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

novafashion: (tu) PetraSR: Petra to nic, to je v poriadku.. po tyzdni paper som si tiez uvedomil ze brat signaly "hala bala" nebude ten najstastnejsi sposob.. na backteste som to bral vsetko asi takym stylom: "tento by mohol byt, tento nie, tento dame tiez atd..", mal som nadherne vysledky, uz som sa videl v novom aute pomaly.. na paper uz to take nadherne nebolo, za prvy tyzden som spravil asi 20 obchodov a cuduj sa svet, narastajuca strata.. v dalsich dvoch tyzdnoch som uz obchodoval menej ale stale s narastajucou stratou (aj ked pomaly, o to viac isto).. mal som dojem ze mi nieco unika, takze som zacal opat hladiet do grafov. Akekolvek diskusne fora by mi boli k nicomu, pretoze mi bolo jasne, ze to je nieco, na co clovek proste musi prist sam. Mne osobne velmi pomaha 3min graf, z ktoreho viem celkom dobre vycitat, co sa na trhu deje (aspon si to myslim) a pomahaju mi k tomu obycajne EMA16, 34 a 170, ak je trend sviznejsi, pouzijem 1min graf s EMA 16, 50, 102 a 510 (50=16 na 3min, 102=34 na 3min a 510 je moja 170tka na 3min. grafe), btw 170 je 5x34 na 15mingrafe.. neverila by si, ako krasne mi teraz vsetko do vsetkeho zapada, teda aspon s tymi znalostami, s ktorymi mozem momentalne narabat, casom sa mozno zasa posuniem dalej.. prvu polhodinu vacsinou ani neuvazujem o vstupe, rad sa pridam az sa pani rozhodnu, ktorym smerom, takze vstupujem az ked trh vyzera tak ako si predstavujem, potom hladam nejake tie zobaciky, ZLR, 0/v alebo cokolvek, co clovek povazuje za signal k vstupu.. prilozil som nejake obrazky, vsimni si ako trh, ak je v trende, lezie po EMA, ci uz je to 16 alebo 34 ..to su tie prilezitosti, ktore vyhladavam. Momentalne idem replay, za 6 dni sice iba 4 obchody, ale hadaj ake ;) takto nejak to cele vidim, ale budem rad ked sa mi k tomu niekto vyjadri a pokritizuje pekny zvysok vikendu Slavo

15692

15693

15694

15695

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To @Slavo: Joj dakujem brachu, normalne sa v tvojich slovach vidim! Aj ja som uz po mesiaci, co som objavila Financnika, si v snoch vyvazala zadok v novom SUV :)) Ale sak co, SUV aj cestovanie bude, len to nebude holt tak rychlo.
Tie backtesty u mna vyzerali na vlas rovnako.. teraz sa snazim skor sediet kazdy den nad zivymi grafmi, omnoho viac pozeram na EMA a swingy, ako len na paterny. Prichadzam tiez na chut inym timeframom, momentalne cumim na 2 a 4min. Sranda, ze pred polrokom mi tie minutove grafy prisli take rozhadzane, som z nich bola nervozna, teraz mi prave pride, ze mi akosi viac povedia o akejsi nalade na trhu, nez iba striktny RB, co som mala doteraz.
No, som velmi zvedava, co budem vraviet za mesiac :)
Inak, taky offtopic, aky velky mas monitor, ak smiem vediet.. grafy preklikavas alebo ich mas otvorene sustavne a nejak stabilne poukladane na monitore?
Diky ti , aj za grafiky, mas to dobre okomentovane, sice dost pestre, ale napriek tomu super prehladne, teda aspon pre mna.
PetraSR

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetraSR:
noo niektore veci mam radsej pestrofarebne ;) ..inak 23`ku, preklikavam.. mal som objednany este druhy monitor ale ked mi z dalsieho obchodu zavolali, ze dopredali posledne kusy tohto co mam, vravim si kaslat na to, nech si ta masinka najskor na seba zarobi.. tak snad to bude "co nevidiet" ..uvidim co prinesie april, ale ak sa mi na replay podari byt priemerne tisicku v pluse a paper co mi plava v minusoch dostanem na nulu, chcem opacit trochu z toho ziveho v maji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dnes to bylo slabe ... je nekdo, kdo skoroval?? ... prikladam screen ... ale co je na nem podstatne je jedna vec, ktera me moc potesila: koupil jsem si knihu od kapitana Rosse Hooka, v sobotu vyzvedl na poste a zacal cist. Pro me je to dost nesikovne napsana kniha a po asi 80 strankach v podstate ani poradne nevim, co to ten Rh je ... navic pocitani ruznej svicek pro me neni a tak to asi jen prolistuju. Co jsem si vsak odnesl a myslim, ze toto stoji za tu tisicovku, je jeho risk mangmt se 3 kontr. Trochu jsem si to poupravil (nejen na pokryti nakladu ale i neco navic) a hned vyzkousel. Mam totiz pomerne dost obchodu, ktery jdou do +70-120$ a pak se proti me otoci a vyhodi na zakl SL (nebo i trochu snizenem) a nebo na BE+1. Hned 1. dnesni obchod prave vysel z hlediska tyhle metody naprosto ukazkove - viz screen a misto ztraty -90$ (po staru) me to krasne podrzelo a zavrel jsem na +50$. Jina vec je, pokud by se trh otocil ihned po vstupu a ja byl 3x-90$, jak by se mi to libilo. Ale takovejch obchodu je nastesti opravdu malo. Zatim jsem na tom nenasel chybu ale treba se mi to neosvedci - uvidime. zdar pajus

15701

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ZDAREC PAJUSI ja jsem to musel taky přehodnotit a otestoval zpětně vstupování na 1´tf a 2´tf za březen a teď když trh je dle mne takovej neslanej nemasnej tak du do vyššího tf 2´lepší výsledky a věčší pohoda. Dnes i když dle mně log. vstupováno (až na 2. vstup překlik mimo plán), :) celkem -96 USD. Teď to vyhodnocuji zpětně, tak jsem tam dnes neměl vůbec vlézt.

15702

Link to comment
Sdílet pomocí služby

fid:
jde o to, ze prvni 2kontr ze 3 (nebo treba jen 1kontr) se uzavre hodne brzo po vstupu (pochopitelne v +) a tim se pokryjou naklady (komise+slippage) na vsechny 3 a takhle se muze postoupit dal. Posledni kontr nechas jit na tvuj cilovej PT. Mezi tim ovsem musis posunout SL toho 3. kontr na BE+1.
To, co jsem udelal ja (viz screen) bylo neco navic nez jen pokryti nakladu:
1. kontr close @ +30
2. kontr close @ +60 (diky lepsimu plneni) - jinak jsem mel cil na +50
3. kontr plan PT na 250 ale jak jsi videl, tak me to vyhodilo na snizenem SL (-40)
total: +50
musis si to vyzkouset na svoje obchody a odladit dle toho, co chces
zdar
pajus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnešek byl poměrně těžší den, ale vytěžit se dalo. Nevím jestli se tu publikují výsledky nebo spíš jenom grafy, omlouvám se, že grafy nezveřejním, obchoduju zcela jinak než je tady zřejmě zvykem. Při aplikaci správného sizingu a definování výstupních podmínek pro daný trh lze přežít i v poměrně složitých fázích trhů. Přeji hodně štěstí všem a ať se daří.

15707

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...