Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích III


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

o 15tej som uz tiez cakal nejaky ten signal do shortu, uz uz to vyzeralo ze usecky sadnu na lep (EMA 16/34 v mojom pripade), pride signal a ideme.. ale nic, naviac sa mi na 3 min. grafe vobec nepacil knot usecky o 15:03, ktory si to strihol cez vsetky EMA,, o jeho dlzke ani nehovorim,, o 15:42 mi uz bolo jasne ze z toho asi nejaky zmysluplny trend nebude, takze som vytiahol dalsiu sadu nastrojov pre tieto pripady (momentalne len v testovacej prevadzke), uvidime co to spravi..

PetraSR: tipujem ze Rogi chcel vstupovat so zlavou, preto ti to nejak nesedi :)

P.S.: "calculate on bar close" pri EMA mate nastavene na TRUE ci FALSE? diky

Slavo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rogy: 1, Ja pouzivam divergencie na filtrovanie 0/V teda tvoj prvy obchod som nebral (divergencia na LOD pre RTH), bral som jeho zlihanie takze som bol na druhej strane obchodu, tiez som sa netesil iba BE 2, Beries signaly aj pocas vyhlasovania sprav? Dost riskatne z mojho pohladu. na porovnanie moj graf, po tom reporte sa uz nic extra neudialo dnes to balim a ide sa oslavovat paddy(st patrick)..juchuu guiness :D

15623

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Vás. Dnes jsem obchodoval pouze jednou a to asi úplně mimo plán, protože jsem šel proti silné S/R, která se utvořila a taky se neodehrála ani korekce jak mám popsanou ve strategii. Pouze se vytvořili "nejaké" V-čka a já to slepě zobchodoval... :( Ani nevím proč jsem nad tím vlastně uvažoval, když trh neustále protinal Emy. I když to byla ztáta a ke všemu vyplněná ještě se skluzem 1 tick, tak si myslím, že to někomu může pomoci jak to NE-dělat. Správně jsem dnes neměl udělat žádný obchod. :)

15624

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetraSR: je to zatial len myslienka v hlave, nechystam sa vrhnut na obchodovanie v chope, zvlast ked poriadne neviem zobchodovat trend.. ale vid dva obrazky, prvy je idealny pripad ktory hladam, druhy ako to vyzeralo dnes.. pointa je, ze kym si uvedomim, ze sa nachadzam v chope, vacsinou uz su vykreslene prve dve nohy trading range.. potom cakam na tretiu a vstupujem na niecom, co sa podoba na Hook from Extreme z Woodie CCI (idealne ak sa pata zobaka nachadza medzi 180 - 220 / -180 az -220, druhy zobak na obr. z 10.3. nie je az taky idealny, iba na ilustraciu).. chybycka krasy je v tom, ze cely pristup je zalozeny na tom, ze sa trh bude "pinkat" medzi vrcholmi trading range = mozem rovno obchodovat LONG pri spodnej linke alebo SHORT pri hornej linke a dufat, ze to nepreleti cez trading range proti mne.. co sa "calculate on bar close" tyka, tiez to mam na FALSE, ale dnes ma to trochu zradilo, som na to pozeral v polovici vykreslenia celej usecky,, mam sa este co ucit.. Slavo

15625

15626

Link to comment
Sdílet pomocí služby

při současné situaci vstupuju s maximální obezřetností. Včerejší 1min svíčky měly v úvodu délku přes 200 usd, což vyžaduje obrovské SL.. pak není možné dosáhnout smysluplných RRR, jelikož trh včera neměl žádný směr, tudíž se nedalo svézt na žádném trendu pro odpovídající targety. Já zůstal mimo a udělal jsem dobře. Nemá smysl dělat obchody za každou cenu... pozor na to

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to mikky182:
pravda na tu div. jsem opomněl a ty reporty, když backtestuješ strategii sleduješ reporty? Snažim se vyhnout
jen obchodováni při Unemployment claims a FOMC a to v té době nebylo, můžeš popsat jak to maš ty s těma reportama (kde, jak a co ať mám co dělat o víkendu)?
to BOBR:
myslím že to mám obdobně jak ty no v 14,55 a 15,00 atomová elektrárna v Japonsku nám nepomohla :)
to PetraSR:
vstup klasicky po večkarskym signálu a když se podíváš kde mně to vyhodilo, tak vidíš že jsem měl SL vždy v log zoně,
no trh již odmítl pokračovat v načatem signálu.
Dík za reakci a Váš pohled, pěkný (i když u nás deštivý ) a úspěšný poslední obch. den.

Ať se daří !

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rogi:

Ked backtestujem na reporty sa nepozeram (staticke grafy), ale na live ci sim ak je nejaky report a je zavaznejsi (na forex factory cerveney a niektore oranzove) tak sa drzim stranov par minut pred (ak som v pozicii tak sa snazim ist rychlo na BE, alebo zavriet s nejakym profitom) a cca 10min po a cakam co sa bude diat. Mam este otvoreny marketwatch keby sa dialo nieco co nieje na FF napriklad to o japonsku. Osobne mi je jedno ci je report pozitivny ci negativny cakam ako na to bude trh reagovat. Napr vcera phily fed report najlepsi od rokov 80 rokov a aj tak trh zostal sideways. Da sa potom odhadovat nalada napr:
Ak je trh silny tak ani zle reporty ho nezastavia teda su viac menej ignorovane
Ak je trh slaby tak ani dobre reporty s nim nepohnu a ide do strany, alebo pomaly dolu
Pre short je to opacne. Teda mozem to vyuzit asi takto:
Trh je silny tak budem brat viac s trendom signaly a budem viac opatrny na proti trendove
Ak je trh slaby s trendom budem dost opatrny a budem viac brat CT signal napriklad na HI dna atd
To neznamena ze ak mam podla planu nejaky signal ho nezoberiem len preto lebo sa mi zda ze je trh silny/slaby len budem striktnejsi pri vybere signalov.
Je to velmi subjektivna vec nie pre kazdeho, da sa obchodovat aj bez toho, ja mam len rad aj viac celkovy pohlad na trh (pracujem na swingovej strategii) nielen kde mam S/R zo vcera tym nechcem tvrdit ze moj pohlad na vec je ten spravny a ze sa neda zaobist len s S/R zo vcera (tu)

Uvidime co sa bude diat s tym bombardovanim a G7 ale do trhov sa dnes hrnut nebudem. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...