Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích III


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to kuba:

tyto dny pro můj systém nebyly zrovna super,ale po 2 měsících super výsledků se dá nějaká korekce očekávat :-)
16.3.:
agresivní vstup long ve 14:31 = SL (směr odhadnutý dobře, ale velikost SL nestačila)
long 15:37 do up trendu na proražení high pre-market = B/E+1
long 16:17 - špatný vstup, trh byl nervózní a obě ema´s blízko sebe = SL

17.3.:
short 15:59 - trh předtím v chopu, vstup na jeho proražení a down pohyb = SL
short 16:13 - 3x se trh otočil na high kanálu down - vstup u jeho vrcholu na proražení = PT

teď se snažím od trhu držet stranou a čekám až se zase začne hýbat a nebo se naskytne dobrá příležitost ke vstupu. Ono teď na RB15 se toho moc obchodovat nedá a tak budu čekat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to kahiros:
ja som na tom podobne. Ked sa clovek pozrie na denny graf e-mini trhov, tak je jasne ze momentalne obdobie bude skor o trhoch v kanaloch a falosnych prierazoch ako o nejakom dobre obchodovatelnom jasnom trende. Trh sa zastavil kratko pred dlhodobim high a zacal tu chopovat (z pohladu denneho timeframu). Takze sa budem snazit byt maximalne trpezlivy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

a niekto to dnes ukazkovo zbabral.. najskor neskory prichod k pocitacu, este som sa ani nerozhliadol uz som bral prvy signal a aby to bolo tip top tak som do toho vliezol o par useciek neskor => stopka + uz som radsej nebral dalsi signal do longu z ktoreho by som si este teraz mydlil ruky.. takze dnes iba SL

chcem sa ale opytat skusenejsich, pokial je takyto rozbehnuty trend a na bezne pouzivanom timeframe je to bez signalu, ci sa pokusate naskocit na napr. nizsich timeframe pomocou ci uz indikatorov alebo PA.. diky

Slavo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Po dlhom čase prispievam svojím dnom na paper. Dôvod je, že dneska mi trh spôsobil peknú dávku nervov ked mi nevyplnil limit, preto by som žiadal o radu od ludí ktorý vstupujú na close úsečky aký vstup používajú. Uvažujem nad skúsením STOP príkazu len neviem či nemôže dôjsť k väčšiemu sklzu (viac ako 1tick). preto ak by bol niekto ochotný poradiť bol by som za to vdačný. 1. vstup na close úsečky som dal limit hned po vykreslení no trh ma nestihol vyplniť a potom som už len sledoval pohyb k môjmu PT na 2321. SL 1,5 PT 7 RRR 1:4,5. 2 protitrendový vstup na silnej resistance z 9.3. SL 1,5 PT 6 RRR 1:4. Posun na BE ked trh začal javiť silu. Každopádne ten nevyplnený príkaz mi narobil vietor v hlave viac ako keby to bol SL. často naskakujem tesne pred začatím pohybu preto by mi takéto nevyplnenia mohli nabúrať výsledky podstatným spôsobom. Teda ešte raz prosím podelte sa o svoje poznatky. Vďaka iigis

15671

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to: novafashion Nazdar, tak jsem zjistil, že mám velmi podobný OS alespoň pokud se týká timeframe a sledování EMA 34 a pivotů i sledování dalších trhů, při obchodování NQ, jinak zajímavé je použití SL 30-40 usd spolu s 1 min grafem na vstupy. Já jsem kdysi z původních 3b na NQ přešel na 2,5b, při vstupech na grafu V 500, až po dalších backtestech a precizněji nastavených vstupech. Je vidět, že se lze dále zlepšovat. Jinak máš pravdu při radách pro bowrider, NQ je na začátek daleko méně stresovější než TF (i ten trh jsem dříve obch. live - byla to jízda na horské dráze, trh dravý, rychlý, otáčí se někdy nečekaně, jindy velké korekce a SL min. 100 usd lépe 150 usd). Proto NQ je v poho a pokud chce někdo vyšší zisky má možnost přidat kontrakty. Jinak je fakt, že holky jsou na trading lépe vybaveny :) jsou klidnější, nesoupeří ani se sebou ani s trhem či s jinými tradery a lépe plánují. Přeji mnoho pěkných obchodů. Jirka

" Je lépe zapálit svíci než proklínat houstnoucí tmu" :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim rogi:
ne, ze bych vyslovene obchodoval HS ale vstoupil jsem v 15.03 long na 1 min tf pri odrazu od vnitrku EMA a vystoupil opet pri odrazu od EMA v 15.13 - bylo tam spoustu rikam tomu drobeni do polivky (kratkych svici) a nechtelo to prejit pres open, tak jsem to ukoncil ... net 70 $ ... no a pak, vzdyt vis kam to az jelo
stavaji se horsi veci a prijde zas neco jinyho

pro vsechny:
ted ve stredu jsem se prihlasil na webinar od burzy ice.com (mimochodem maj na webu nahrany webinare, tak si to muzete v klidu projet)
www.traderkingdom.com/futures-trading-education-events/archived-futures-trading-webinars

Create a High-Probability Trading Strategy through Technical Analysis
By Nick McDonald
Company: Trade with precision

... velice jednoduchy pristup, ktery se snazi nekomplikovat si veci vic nez jsou. Proc o tom pisu??Vic a vic se totiz zamotavam do stanoveni ruznych SR urovni (tech existuje, kolik si jen prejes - skoro) a v podstate poradne nevim, jake brat jako podstatne ... vyse zmineny webinar/pristup v podstate prdi na vsechny, proto me to tak zaujalo
zdar

pajus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pratele, musim s pravdou ven.. nachazim se v "chopu".

Mela jsem zbacktestovany system postaveny jen na wcci ZLR a BigV. Backtest mel slusne vysledky a nez jsem s tim sla na paper, tak jsem mu verila. Bohuzel, nejsem ten system schopna zobchodovat v realnem case.
Cim vic vnimam pohybujici se ucesky, tim vic mam pocit, ze se snazim zobchodvat neco, cemu vlastne ani poradne nerozumim a to jen na zaklade nejakych barevnych usecek nebo vecek. Citim se jak jednonohy mezi bezci snazici se vyhrat maraton.
Ne, ze bych neverila paternum jako takovym.. ale prave paterny (a tahle diskuze) mi ukazali, ze jsou prinosne jen pokud chapete zaklady trhu, cim myslim trend, chop, S/R urovne...
Vracim se tedy na zacatek, moji jedinou snahou ted bude urcit trend.

Proc ale tenhle "citovy vylev".. chci se vam vsem tady, co prispivate do diskuze, podekovat. Kdybych nemela tu moznost tady ukazat par grafu a kdyby neprisli vase komentare, trvalo by mi mnohem dele prijit na to, ze jednoduche paterny jsou pro ty, kteri trhu rozumi. Petr a Tomas to rikaji porad, ale ja si porad myslela, ze mne se to netyka :)

PetraSR


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...