Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích III


Doporučené příspěvky

Drobna poznamka. Mam pocit ze se zde neustale resi jak nejlepe vstupovat do trhu. Co na to rika ten ci onen. Po uz docela dlouhe dobe co obchoduji na burze jsem musel prijit na to ze je vstup sice dulezity ale ne zasadni pro uspesny trading. Nechci psat o tom ze je dulezitejsi vystup atp.
Pokud dnes vstupuji do trhu, tak vim ze tam kde zadavam objednavku je misto na ktere jsem cekal klidne nekolik dni, zkratka je to nejake logicke misto / odraz od silne S/R, trendovy swing, prutaz na zaklade pohybu na vyssich TF, odraz od OPEN dne atd/. Je to proste misto kde je ocekavany pohyb s alespon 50% pravdepodobnosti v mem uvazovanem smeru a hlavne misto kde ma tento pohyb nejaky potencial k nejakemu dalsimu bodu, tedy RRR alespon 1/3. Jesti vyuziji ke stanoveni daneho mista treba krizeni 2x EMY nebo cokoliv jineho je uplne nepodstatne. Napsat ze je neco na burze opozdene je take trochu usmevne. Pro nekoho muze byt takove opozdeni zasadni vyhodou protoze si muze treba v klidu pripravit dalsi kroky po krizeni EMA. Napriklad postavit silny TRENDOVY system na zaklade EMA34+204 a jakehokoliv indikatoru neni vubec problem - jenze jedna vec je postavit a druha obchodovat na 100% podle OP.
Nyni obchoduji podobny system s kolegou a vede se nam od zacatku roku velmi dobre. Jenze my uz neresime vstupy, ale nyni se snazime system zefektivnit na zaklade denniho podrobneho rozboru cele seance. Je velky rozdil obchodovat LIVE a je velky rozdil sednout si ke stejne seanci v sobotu po obede - verte tomu ze stejny trh uvidite uplne v jinem svetle. Pak si clovek uvedomi ze vstupy nejsou o nic dulezitejsi nez rizeni pozice, vystupy atd.
Jen jsem chtel upozornit ze uspesne obchodovat neznamena jen dobre nacasovany vstup, ale je treba venovat pozornost obchodovani jako celku.

mejte se focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

focus: Zcela souhlasím, akorát mám pocit (mluvím za sebe), že k tomu nadhledu se musím přepracovat tvrdou prací...
Pro mě tvrdá práce znamená nejdřív mít velice jednoduchý systém a na něm se snažit pochopit, proč to jde, nebo to nejde, nebo co je blbě... tím, že tady rozeberu své vstupy (a někdo ze zkušenějších mi je okomentuje) se mi pomalu pomalinku otevírají oči..
Já se snažila mít hned od začátku ten "nadhled", ale u mě to nejde, musím si tím asi projít jak osel po malým krocích ... ale doufám, že jedou taky budu řešit trh jako celek, ne jako "vstup na 6té úsečce TŘI DVA JEDNA TEĎ" :)

Ale možná mám na to jen špatný pohled....

PetraSR

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to: IMik

- díky za tvoji reakci a za práci s mým grafem (příště se budu snažit dát na web větší obrázek, nevím, přesně jak to ale udělat)
- dle mého OP byl vstup vpořádku, dříve bych do obchodu vstoupit nemohla, dle OP je to na close úsečky při vykreslení patternu a navíc se jednalo o proražení trendové linky
- šlo mi o názory ostatních, jak oni by zobchodovali situaci, kdy jsou EMA téměř u sebe
- trendové čáry si do grafu zakresluji, pro přehlednost jsem je do včerejšího grafu nedala a tím pádem neposkytla úplné informace
- článek o průrazech a odrazech si vyhledám a díky díky za tip, opáčko mi určitě neuškodí

Ať se daří

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdar rogi -
diky za tvoje zhodnoceni situace v 15.23. Ja jsem si to napred otloukl o hlavu (mel jsem jit STOPem ale nesel) ale po precteni tvyho vykladu uz na sebe tak prisnej nejsem :-)) ... po bitve je kazdej general, co?? - je fakt, ze to moc prehledny nebylo a takova dlouha svice se tezko honi.
Pak uz jsem to vypustil - blizi se FOMC.
zdar
pajus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

focus Napsal:
-------------------------------------------------------
> ...
> Napriklad postavit silny TRENDOVY
> system na zaklade EMA34+204 a jakehokoliv
> indikatoru neni vubec problem - jenze jedna vec je
> postavit a druha obchodovat na 100% podle OP.
> ...

Veľmi pekný príspevok. Sledujem jedného tradera, ktorý obchoduje veľmi jednoduchý systém live už viac ako dva roky a úspešne. Má na grafe rýchly EMA a pomalý EMA. Čaká na close úsečky a pokiaľ pri ňom rýchly EMA pretne pomalý nahor tak ide long a naopak. To znamená, že je permanentne v obchode – pri zmene smeru zavrie starý obchod a v opačnom smere otvorí nový. Samozrejme, že sleduje S/R úrovne, PA, či je „cross“ validný – teda napríklad vzdialenosť medzi EMA pri pretnutí a podobne. Toto ale v tejto chvíli nie je podstatné. Podstatné je to čo si napísal:

>jenze jedna vec je postavit a druha obchodovat na 100% podle OP.

Toto vôbec nie je jednoduché. Jedná sa o trendový systém, ktorý v congestion nadeľuje straty. A vydržať sériu niekedy aj dosť veľkých strát a počkať na runner to chce poriadnu CONFIDENCE.

>Jenze my uz neresime vstupy, ale nyni se snazime system zefektivnit na zaklade denniho podrobneho rozboru cele seance.

Áno, nájdenie správnych (správnejších – konečné riešenie neexistuje) výstupov je tá správna medecína.

Happy Trading,
J.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tvrzení typu "výstupy je tá správna medecína", "vstup sice dulezity ale ne zasadni pro uspesny trading", "vstupovat se dá i podle zahnuté kosy" a pod. podsouvající nenápadně myšlenku, že vstupy jsou nepodstatné a ten, kdo se jimi podrobněji zabývá je "tak trochu mimo mísu" jsou poměrně dost zavádějící.

Důležitá je posloupnost. V určité fázi vývoje obchodního systému a vzdělávání tradera je důležité něco a něco jiného v další fázi. Bez dobře zvládnutých vstupů nelze efektivně řešit výstupy. Kvalita výstupů je přímo závislá na kvalitě vstupů a nevím o nikom, kdo by do trhů vstupoval náhodně a jen nějakou geniální metodou řízeních svých výstupů trvale, dlouhodobě profitoval.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Môj príspevok nebol mienený tak, že na vstupoch nezáleží. Samozrejme, že nie je možné vstupovať úplne náhodne. A tiež je pravda, že je to vec vývoja. Začínajúci trader rieši na začiatku samozrejme vstupy a postupne sa prepracuje ďalej. Chcel som len povedať toľko, že aj jednoduchý systém môže pri správnom managemente produkovať zisk.

J.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Samozřejmě, že vstupy hrají důležitou roly, ale ty jsou založeny pouze na naší nákupní strategii, na nějaké předem dané technice a ta nám buď vyjde, nebo nikoli. O celkovém úspěchu, ale rozhodují výstupy, protože zde se nemůžeme spolehnout pouze na předem danou šablonu, ale chce to i více improvizace, vědět jestli mám vystoupit nyní, nebo pohyb ještě není u konce a trh nám bude nadělovat dále, tak proč toho nevyužít. Možná, že někdo může namítnout, že má předem daný potenciál zisku, který mu postačí a v případě jeho splnění z obchodu vystoupí. Je to správná strategie i v případě, že jsou známky pokračující nálady, která jde naším směrem? Já si myslím, že nikoli, protože bude velký rozdíl pokud dostaneme našich 10 % a druhý kreativnější trader například 30 %. Zde se pak dostáváme do oblasti psychologické odolnosti a ta je mnohem složitější, než technické signály založené na matematických vzorečcích. Pravou podstatou úspěchu je snaha dostat z trhu maximum možného a proto pak nemusíme obchodovat tak často. Každý vstup nás dokáže vynervovat a pokud jde cena naším směrem, je v našem zájmu nechat obchod běžet a né při prvním zisku z trhu utéct.
Podle mého názoru je vstup stále se opakující šablona, kterou může zvládnout každý, ale výstup je jíž o určité psychologické kreativitě, která není každému daná, kterou se někdo nikdy nenaučí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Merkur: Pises zaujimave prispevky a zda sa, ze preferujes pozicny trading. Rad by som sa ta spytal, ako teraz vyhodnocujes fundamentalnu situaciu na USA-indexoch.Myslis, ze uz nastava downtrend alebo je to len korekcia sposobena Japonskom.
Ja som uz longy zastavil ale do shortov sa este bojim ist.
Ako to riesis ty v pozicnych obchodoch?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já dnes koukal na celou seanci a nikde jsem se v trhu do 18:00 nenašel, přitom trh si lítal sem a tam, ale i takové dny jsou přínosem, protože člověk si alespoň muže protrénovat disciplínu a uvědomit si že nemusi každy den udělat obchod :)... Jak Vy dneska přátelé tradeři ? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...