Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích III


Doporučené příspěvky

cau rogi:
dik za ukazkovy zobchodovani Rh - celkem me pobavilo, jak sis to vyfik jen tak mimochodem, z nudy a bez zapocitani do vysledku - no dobra ... proc je neobchodujes??

... ja platim 8 Eur/mesic za DAX + 1USD/mesic za TF (jelikoz mam ucet v EUR, tak si vsechny USD popl prehodej dle kurzu do EUR a pak zauctujou) ... prvni 3 mesice po otevreni uctu maj dalsi popl zdarma, pak uctujou mim monthly fee 10 USD (do toho ale nepocitaj popl za data). Proto v tvym pripade je to 1USD za TF+ 10USD za min. mes. popl.
Dovede nekdo rict, jak je to v pripade Kinetick, ktery NT preferuje??

Ja si statistiku zatim moc nevedu, jelikoz az tak posl 14 dni moje vstupy byly +/- dle pravidel. Predtim to bylo spis placani do vody = nedisciplina. Ted si delem revizi prave tech posl 14 dni - ani ne tak kolik jsem vydelal ale spis, kvalitu obchodu, za jaky situace na trhu jsem vstupoval, jestli vse bylo dle pravidel, jak jsem to ridil, vystupoval, SL, PT, ... takova retrospektiva, co vlastne delam
zdar
pajus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Slavo:
děkuji za velmi rozsáhlý popis tvého přístupu.
Je docela zamímavé že dnes mě napdala asi velmi podobná myšlenka. Vstupovat do trhu na základě interTime porovnání trhu. Zobrazit jeden trh ve více time frame a pokud se jich bude více schodovat v pattrenu tak vstoupit, atd.
Ale to je jen holá myšlenka která nenmá zatím vůbec žádný podklad realného zkoumání.
Třeba jednou to skusím. Až dám výpověd a trading mě bude živit tak na podobné testování budu mít spoustu času :o)
Teď se pokouším o finwin a nechci to momentálně motat s něčím jiným.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Fid:
asi na tom něco bude, jel jsem 1´tf u TF a měl jsem tendenci rychleho vstupu ať nepřídu o ten pohyb kteří se tvoří při 0/v vykreslenem signalu.
Taď koukam co se děje na vyšším tf a místo 1´ se snažím vstoupit na stejny signal na 2´ a 1´beru jako potvrzení, no zatím jen 14 dní sim a má to jakýsi potenciál. Sleduji teda 3 grafy. Jen tak pro zamyšlení, třeba to k něčemu bude,chce to nakoukat a zapojit další intuice ;-)

to pajus:
díky (tu) , proč nepoužívám Rh, nemám to zbactestováno a teď jsem se zaměřil jen na jedno a i když už docela rozeznám určitý patterny a ze začátku je používal tak mi to připadalo komplikované.
Vem si DT,DB; trendový DT,DB; průrazy vlajky,prapory, trend. čary, Hlava a ramena, Klokaní ocas, Rh k tomu 0/100,Extremcross, 0/v, 100/v, 2v, ...... Když se zadaří a u každýho to zrovna navijde tak účet dostane zabrat, proto jsem zvolil ze začátku cestu jednoho patternu a zatím nerozkládám riziko. Čas ukáže.
Pěknou neděli jedu trenovat na krále Šumavy, ať se daří.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak přikládám slibovaný screen. Screen nepotřebuje myslím žadný podrobný komentář. Jen bych chtěl upozornit, že tento vstup nyní vypadá skoro jako mimo plán - vykresliní CCIs a Ema34, ale v přůbehu vykreslování se odraz předchozí červené svíčky odehrával přesně na Ema34 a V-čka byli znatelnější. Když jsem načítal zbytek seance, tak cci a Emas dopočítali hodnoty podle zbylých svíček před uzavřením, aproto tyto hodnoty teď nevypadájí zcela přesně. :)

15765

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fid, no gratulujem k prvemu obchodu. Nic strasne, si tu, si zdravi. tak nabuduce drzim palce aby ti to pekne islo aj nadalej

ja dnes ropa vsetko zachranne misie, alebo ja to nazyvam Profit Loss (profit na strate) ta moja technicka co som tu niekde popisoval. strata ziadna, profit, aj napriek tomu ze ani raz sa mi nepodarilo odhadnut smer trhu, zisk cez 1000 usd. Este sa hram dalej s tym, este mozno nieco vytazim.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetraSR:
Peta ja idem stale demo, ucet este nemam ale pojdem cez Mirus Futures, nakolko 10K kaceroviek pre otvorenie u IB nebudem mat.. btw, co neotvoris dalsie demo, "nemalo by sa" viem, ale da sa..

Fid:
tak super aspon ze to nebola iba ta strata, inak (ale len moj nazor) castejsie sa stava, ze sa trh rozbehne pouzatvarat gapy, este mozno zlezie kusok nizsie k low predchadzajuceho dna ak nie je daleko, otocka a naspat

Stranger:
tak super, by ma zaujimalo co je to zac :) ale inak palec hore

este som sa chcel opytat na rozdiel medzi Rosenthal Collins Group a Dorman Trading, nevie nahodou niekto? resp. ktoreho by som si mal vybrat, diky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@Slavo v zjednodusenej forme asi tak. mas napriklad definovany SL na 10 tickov napriklad. kupis 2 kontrakty, SL posunies o 10 tickov alebo o tolko kolko posuvas (ja mam fixny SL) umiestnis PL tzv (predaj jedneho kontraktu ked dosiahne tu hranicu) o napriklad tiez 10 tickov. trh dosiahne 10 tickov, zbavys sa jedneho kontraktu a ostatny zostava v hre. Ten SL ak posunies na vstupnu cenu tak uz nestratis nic, ak ho nechas tam kde si ho nechal na zaciatku tak tiez nic nestratis lebo zisk bude 0 USD. Podla mojho OP mam ale overene ze ak trh dosiahne hranicu PL (profit loss) tak mozem smelo posunut SL na vstupnu cenu, pretoze ak sa jej dotkne tak sa v 90 percent pripadoch otaca a ide opacne. ti prikladam obrazok ako to robim. len pre opravu v tom obrazku. pri BT kupujes jeden kontrakt a teda obchodujes opat s dvoma. tam je napisane 4. cize tlacova chyba :) a pri pt1 sa zbavujess 1 kontraktu.

15771

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stranger:
vzdialene mi to pripomina Rossov pristup k zbavovaniu sa kontraktov (pokial obchodujes s viacerymi), akurat mi tam trochu nesedia cisla:

1 - kupim 2 kontrakty
2 - predam 1 kontrakt
3 - kupim dalsie 2 kontrakty (cize by som mal mat 3 smer LONG ak tomu rozumiem), prosim ta co je ta skratka BT, asi mam zatmenie :)
- teraz co s tym, ked mam tie 3 kontrakty a otoci sa to este pred PT pre tie druhe 2 kontrakty.. tie druhe 2 idu obidva do straty a ten jeden co mi ostal este z prveho obchodu, ak skonci na BE tak z prveho obchodu mam zisk z 1.ho kontraktu, ale stale mam 2 kontrakty z druheho obchodu ktore skoncili na stopke, ci? snad som sa ako tak vyjadril.. skor ci neskor sa na to pozriem, momentalne musim off

majte sa zatial a pls, Rosenthal Collins Group alebo Dorman Trading.. diky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@Slavo
mna k tejto analyze inspiroval na konci knihy dougles v knihee trading in tie zone.
On tam popisal ze ak ako obchodnik citis ze nemas co stratit, tak teda sa neobavas a nechas poziciu pekne sa rozbehnut bez toho aby si zbrklo uzatvoril obchod ked sa nahodou na korekcii vrati spat na tvoj vstupny bod.
On tam popisoval ze po par tickoch vezme si cast profitu, potom zasa, potom zasa. myslim ze to ma rozdelene na 3 casti. Pretoze z jeho analyzy mu vyslo ze trh pred tym ako sa otocil naozaj ubehol par tickov v spravnom smere. Myslim ze to sa deje bezne. Tak ako dnes ropa. jednoducho vstup, vybrat profit, posunut sl na vstupnu hranicu a je vymalovano.
Zanalyzuj si kolko obchodov ti skor ako sa definitivne otocili proti tebe presli nejaku cestu tvojim smerom a zistis ci sa ti to oplati.

dougles to popisoval tak ze jemu z 10 obchodov len 1 isiel proti nemu hned.
tzn ze dajme tomu 2 contracty je 100 SL.
cize 1 x strata 200 USD
9 x zisk 900 zisk.

Cize straty patria k tradingu ako to popisuje sa vzdy a plne to akceptujem, ale otazka znie, preco sa nenaucit profitovat aj na stratach?

Co sa tyka toho obrazka, ja som to robil v noci a oci som uz mal unavene a par veci mi uslo. Ked som to tu zavesil v ten den o nejakej 1 rano, tak som si to az potom uvedomil. Cisla si tam daj ake chces, ide o to pochopit to a z obrazka je to jasne si myslim :)


tak snad to nekomu pomoze

A mimochodom prikupovat kontrakty nemusis, je na tebe ako si to prisposobis, ani dougles neprikupuje.

Lukas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to: PetraSR

Ahoj Petro,

existuje řešení, jak jet demo bez nutnosti stahovat "různě" 30 denní verze. Já jela demo 10 měsíců než jsem si otevřela live účet. Stačilo každý měsíc požádat brokera (mimochodem sám mi posílal upozornění, že mi brzo demo vyprší a ptal se, jestli chci nové přihlašovací údaje). Nové přihlašovací údaje vždy přišly obratem. Žádný problém s tím za celou tu dobu nebyl. A navíc, což velmi vítám je, že broker mluví slovensky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...