Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Nabídka a poptávka - Supply and Demand


rusty517

Doporučené příspěvky

PetraSR:
a jakou vlastne používáš obchodní metodu, když tvrdíš, že Ti funguje lépe na měnových trzích než na indexech. Zkus ji jednoduše popsat (tržní charakteristika, vstupní situace, způsob řízení a výstup), možná přijdeme na to, kde je zakopaný pes (možná je tam někde zakopaný i celý slon). Taky je důležité, za jak dlouhé období jsi konzistentně obchodovala danou metodu na obou trzích. Hmmm hmmm ?? ?? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 504
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 3 týdny později...

PetraSR: Tak přesouvám diskusi sem, ať se to tu zase trochu oživí. Přikládám jeden obrázek z ledna, kdy jsem to neodhadl s umístěním PT. Byl jsem odhodlán počkat, až se obchod uzavře sám, ale nakonec jsem stejně posunul SL a vystoupil alespoň s menším ziskem. Takových obchodů jsem měl víc, někdy to skončilo úplnou ztrátou. Určit správně potenciální velikost pohybu mi dělá větší problém, než najít samotnou zónu (i když i tam mám ještě velké nedostatky).

18848

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gumved:
Zkus si odpovedet na otazky:
1. jak vypada vstup na vyssim TF? Kde jsou S/D na 4H tf?
2. Jak vypada daily trend?
3. jsou spleny pravidla odd enhancers?
4. proc jsi dal PT az nad tu mini zonu, kde cena nevedela, kam ma jit.. podivej se na ten ocasek dolu u down baru, co ti to rika, ze tam bylo hodne nakupujicich? osobne bych takhle PT pri prvnim kontraktu nenastavila, ale mozna ma nekdo jiny nazor.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetraSR: Díky za rozbor. Takhle zpětně už bych se také zachoval trochu jinak, ale vždycky je lepší, když to vidí i někdo jiný. To se pak odhalí další chyby. Řekl bych, že většina podmínek byla splněna, ale nejvíce jsem zanedbal tu mini zónu, o které píšeš. Nějak jsem si ze Samových článků zafixoval, že je důležitá hlavně vzdálenost, kam cena od zóny dorazí, a potom způsob, jakým se do zóny vrací, aby na cestě nebyly žádné překážky. Proto jsem se zaměřoval hlavně na začátek a konec a opomíjel jsem to, co se děje mezi tím. Takže v tomto případě by měl být PT podstatně níž a obchod bych už asi ani nevzal, protože by neměl dostatečné RRR. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gumved: Spravne :) Ale takhle jako ty uvazuje na zacatku kazdy, chce to mit jen troska nakoukane. Je potreba taky davat pozor na to, ze Sam si urcite nechava i neco pro XLT studenty, ze ano :) Takze chce to na to vic koukat. Nevyhoda tady je, ze jdes indexy a on je moc nerozebira ve svych webinarich. Ja i kvuli tomu presla ted vice-mene na libru, tick je 6 dolaru, cili umoznuje maly SL a jak sam Sam tvrdi, S/D sice funguje na vsem, ale nejvetsi uspesnost je na menovych parech. Kazdopadne ja pouzivam na konformaci vstupu dolarovy index, u tebe by to mel byt taky dolar nebo SP500.
Taky koukej na to, jak vysoko/nizko jsi na krivce a jak daleko jsi od silnejsi urovne na vyssich TF a v jakou hodinu seanse naskakujes. Ale zrejmne tohle vsechno delas, jen to z jednoho grafu neni videt.
Drz se, Petra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetraSR: U těch indexů je to tak, že občas jich sleduji víc a stává se mi, že když se vyskytne ve stejném čase podobná situace, tak na jednom indexu by obchod vyšel a na druhém ne. Buď zóna není zasažena nebo je, ale cena přeleze až za SL než se obrátí. A vychází to různě, není žádné pravidlo, u kterého z nich to zrovna vyjde, ať už je to NQ, YM, TF nebo ES. Jsem u AMP a chci se vyhýbat zpoplatněným evropským trhům, tak už tam asi moc možností není.
Pokud jde o EMA, tak to je ještě pozůstatek z doby, když jsem backtestoval finwin. Teď už ho nijak nepoužívám, tak ho dám pryč. A na volume už vlastně také nekoukám, tak bych mohl graf trochu pročistit. Možná by mě volume mohlo upozornit, kdybych zapomněl, že je některý den burza zavřená.
Děkuju za hodnotné připomínky a za podporu. ;)
Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gumved: Spis u toho SP500 a dolaru jde o to, jestli nestoji u nejake vetsi S/D zony. Proti nim nechces jit na NQ. V grafu si nenechavej nic, co nepotrebujes. Pokud ale umis EMA nebo volume spravne vyuzit, nic proti tomu, ale zbytecne ti to zdeformuje graf. Mne taky pomaha si zakreslovat zony na vyssim TF jinou barvou, pak vidim, ktera ma tendenci byt silnejsi a tak.
Predpokladam, ze AMP ma moznost i paper uctu. Ja ted vyuzivam zakoupenou 3mesicni licenci u NT i tak, ze na paper uctu si zadavam prikazy stylem "set and forget", dovolim si tam vyssi SL, vse si predem promyslim, je to pro mne profitabilnejsi, nez live, ktery jeste porad obcas zkazim svou disciplinou.
Ty na Samove webinare nekoukas vubec? Pokud jo, kolik % mluveneho slova zachytis?
Pokud chces videt zacatek seanse (dle meho nazoru a oka) je troska lepsi si v NT vymazat vsechny cary a nechat si jen ty, co budou ukazovat otevreni seansy (data series - session break line). Podle mne pak ty levely jakoby lip vidis, ale mozna je to jen muj nazor. Mozna ti to ale u indexu vyhovovat takhle nebude, chce to to vyzkouset a hrat si :)
Petra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetraSR: Odstranil jsem si ty čáry a je to mnohem lepší, díky. Co se týče větších S/D zón, tak jich mám několik vyznačených, ale jak od začátku roku cena roste, tak se mi od nich zatím stále vzdaluje:)
Webinář jsem zatím sledoval jen jeden a mluveného slova zachytím tak do 70 %, jak kdy, Sam mluví dos rychle. Dost si toho musím domýšlet, ale díky obrázkům většinu věcí pochopím. Zatím spíš čtu články, postupně od roku 2007 a jsem teprve někde v polovině roku 2009, tak mě toho čeká ještě dost.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetraSR: To je pravda, čerpám hlavně z článků, což je asi chyba. Jednak tam tolik nejsou indexy a také se tam obchoduje s většími účty, které umožňují podstatně širší zóny. V pátek by to bylo fajn a měl jsem zónu zakreslenou, bohužel jsem se dostal k počítači až večer. Obchoduji podle toho, jak to stihnu z práce. Vzácně to stihnu i na půl čtvrtou. Ale jak koukám na ten pátek, tak cena došla k zóně už ve 13:30, podle toho, jak jsem ji měl zakreslenou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gumved: No ja taky bojuji s velikosti nekterych zon a pak blbnu s posouvanim SL prilis brzo a vse to zmrvim svym zasahovanim. Ale snad jsem na dobre ceste. Ja bych klidne tady rozebrala vsechny tve vstupy, ale myslim si, ze clovek by si mel opravdu nechat radit jen od lidi, co se danou metodou zivi, coz ja nejsem... zatim :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetraSR: Přesně, nebo zónu posunu tolik ke kraji, že až k ní cena nedojde a odrazí se těsně před ní. Tak až zase budu mít nějaký vstup, tak ho sem zase dám (pokud se za něj nebudu moc stydět:)). Jinak sem klidně také nějaký obchod dej, ať už úspěšný nebo neúspěšný. A k tomu třeba i obrázek, jak to vypadalo na vyšších tf. Nebo se rovnou rozepiš, jaké tf používáš. Já jsem párkrát udělal i tu chybu, že když zóna na vyšším tf nevypadala tak, jak bych si představoval, například tam byl moc dlouhý knot, tak jsem postupně snižoval tf tak dlouho, až z dlouhého knotu byly pěkně vykreslené svíčky. Ale takhle podvádět se nedá...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...