Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Nabídka a poptávka - Supply and Demand


rusty517

Doporučené příspěvky

ahojte, zony by se mely kreslit dle jejich realneho rozsahu, urcuji nejen vstupni oblast, ale i rozpeti SL. Pokud z hlediska MM nevyhovuji, nebrat, nekdy je trh opravdu volatilnejsi a i zony jsou tim zasazene.
Pro vstup pouzivam vlastni pravidlo posunu vstupniho prikazu o 5 pips od zony, a pro vypocet velikosti SL vezmu sirku zony a vynasobim ji 1,3x ,
tim mam opravdu dostatecne podchyceno ve vetsine pripadech, ze naskocim do obchodu ( beru jen prvni test, ktery pri silnem trendu casto letmo dosahne na okraj zony) a naopak pokud dochazi k "boji" mezi kupujicimi/prodejci mam ve velikosti SL dostatek mista pro pripadne vypady.
PT resim nasobkem SL, musi se mi vlezt do prostoru, ktery vymezuje dalsi nadchazejici zona (proste je treba mit vzdy spocitane RRR) .
Uspesnost vysokou sice nemam, ale da se s tim zit bez stresu. Jo, zapomnel jsem dodat, ze SL neposouvam. Rucne zaviram pouze na konci tydne, jinak vystupy resim pomoci nastaveneho PT, SL.

at se dari

R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 504
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím, dnes další dva SL za celkem 90 USD. Takže přepínám zpět na papír a dokud nevyrovnám alespoň na paperu současnou celkovou ztrátu přes 600 USD a k tomu nepřidám minimálně dalších 600 do plusu, zakazuji si přepínat na live. Prostě mi to zatím nejde, nebudu si nic nalhávat. Navíc se k trhům nedostanu každý den, třeba včera jsem se dostal až večer a koukal na dva zmeškané obchody a zítra mi celé odpoledne zase uteče. Když se pak k tomu dostanu, zbytečně se to snažím dohánět a dělám jednu chybu za druhou. Leden ještě šel, ale za únor mám jeden ziskový obchod z osmi a úspěšnost stále klesá. Proto to chci zastavit, než bude pozdě. Na účet jsem pracně šetřil dva roky, tak ho nemůžu jen tak rozfofrovat. Pro zajímavost uvádím přehled, jak to vypadalo na konci ledna a jak to vypadá dnes.

Stav na konci ledna:
obchodů celkem 13
ziskových 5
ztrátových 8
úspěšnost 38,46%
počáteční stav $9 000.00
aktuální stav $8 845,84
nejnižší stav $8791,16
nejvyšší stav $9024,04
největší série ztrát $211,6

Stav k dnešnímu dni:
obchodů celkem 21
ziskových 6
ztrátových 15
úspěšnost 28.57%
počáteční stav $9 000.00
aktuální stav $8 393,28
nejnižší stav $8393,28
nejvyšší stav $9024,04
největší série ztrát $366,6

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gumved: Myslim, ze ti zejmena nenahrava ten uptrend na NQ. Ja jedu paralelne demo na forexu, miniloty , set and forget, dva kontrakty, drzim pozice i pres noc a tam to fici hezky.
Pockam do konce dubna a pak se rozhodnu, jestli nepremistnim ucet na forex z duvodu moznosti jet vice kontraktu, dovolim si brat i S/D na 4H timeframe, ktere bych na future nevzala kvuli velikosti nutneho SL.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Gumved: diky za detaily, muzu te poprosit spis o blizsi info k obchodnimu planu? pokud chces nejak pomoct, tak tim bych zacal.. urcite bych se prohrabal jiz realizovanymi obchody a pokud ziskove nebyly realizovane "po haluzi" , tak bych si je dal pred sebe jako referencni. To same bych provedl s neuspesnymi, vytahnul bych z nich opakujici se detaily, vlastni chyby a zkusil se maximalne venovat vyvarovani se temto bodum. Dost tu zminujes promeskani vstupu, akciove indexy jsou bohuzel casove limitovane na atraktivitu pohybu, nevim, jak je to s podporou brokera, co se tyce drzeni prikazu mimo tvou platformu, urcite by ti to usnadnilo zivot. ja se venuji primarne menam a prikazy si planuji (zadavam do trhu) dny, tydny dopredu. Zrovna dnes doslo k exekuci prikazu, ktery jsem nastavil cca. 2 tydny zpatky. Jsem pracujici a take nestiham porad sledovat trhy. Je treba si najit vhodnou cestu v tradingu, jinak budes porad bojovat s temito malickostmi, ktere jsou jen setina opravdovych potizi v tradingu..

moje rada zni: do konce unora rozpytvej, co jsi nastradal v realizovanych obchodech a zkus se od toho nejak odrazit, pokud mozno bez zmen v OS, ale spis v osobnim pristupu. Paper bych vynechal uplne, zbytecne to nahlodava soustredenost na live.

at se dari

R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

RobCz: Díky za podporu. Přiznám se, že obchodní plán mám nejasný. Odvíjí se to hlavně z toho, že nevím, jaký timeframe volit, stále v tom tak těkám. Na daily nebo 4h si akorát hlídám, abych nebyl blízko nějaké zóny. Jinak konkrétní zóny pro obchod jsem hledal nejčastěji na 15 min tf. Občas 30 nebo 60 min, ale tam už byly zóny dost široké. Včera byly dva pěkné vstupy na 5 min tf, což mě zvyklalo, tak jsem to chtěl dnes použít, ale nevyšlo to. Byly to takové dvě menší zóny nad sebou (zrovna včera jsem četl článek o levels on top of levels, tak jsem asi podvědomě podobnou situaci hledal). První to projelo, tak jsem rychle vstoupil na té druhé v domění, že to už musí být ona. Byla to moje blbost. Cena se tam sice chvíli zdržela ale pak pokračovala dál. Obrázek z těch dvou obchodů raději ani přikládat nebudu. Jen přidám obrázek z toho, jak trh vypadal o hodinu později, kdy byla zasažena pěkná supply a cena se ukázkově odrazila. Tuhle zónu jsem předtím přehlédl nebo spíš nebral v úvahu, protože se od ní cena odrazila tento týden už několikrát. Co se týče držení příkazů, tak jsem u AMP, nemám placenou verzi NT, tedy ani přístupné ATM strategie. Všechny příkazy tak musím zadávat ručně, ale zase by měly být držené u brokera. Ale abych si zadal příkazy třeba dnes večer s tím, že zítra se v mé nepřítomnosti vyplní, to mi přijde pro začátečníka až moc riskantní (i když to eliminuje vliv emocí). Pokud by byl zasažen SL, pak by se cena obrátila a zasáhla PT, tak bych byl v další otevřené pozici, která by už nebyla nijak chráněná, ne?

18880

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gumved: ahoj, první věc, která mi z tvých příspěvků padla do oka, je tvá emocionální vazba na výsledky jednotlivých obchodů (attachment to the results). Píšeš, že se domníváš, doufáš...to je jasný signál, že se na trh nedíváš objektivně a pokud se v takovém stavu přistihneš, neměl bys obchodovat. Nejsi schopen vidět všechny informace. Hledáš ty, které podporují tvé domněnky nebo přání, kam by měl trh jít a ignoruješ ty, které hovoří proti. Ale to je jiné téma, tak se omlouvám za odbočení.

Podle mě je jen dobře, že sleduješ vícero timeframe. Já se dívám na všechny od týdenních dolů. Je dobré vědět, který timeframe ovládá trh a jak trh vidí obchodníci na jednotlivých TF.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gumved na prvnim screenu vidim pouze swing hign nevidim tam zadnou zonu, na druhem screenu vsimini si, kdyz kouknes doleva ze tam mas uz jendnu navstevu (spike) >> zona neni fresh, dal pohyb vychazi z gapu, coz by me vedlo k ignorovani a prohledl bych si poradne kontext gapu zdali potencial vstupu neni tam.

Carousel> me trvalo neco pres rok nez jsem se oprostil od sledovni P/L a zacal sledovat pouze trh, a prinasi to vysledky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za připomínky.
Carousel46: Je evidentní, že dělám zásadní začátečnické chyby. Na potenciální obchod nahlížím příliš optimisticky, hledám důvody proč by měl vyjít místo toho, abych naopak hledal veškeré možnosti, proč by vyjít neměl. Už z toho důvodu mi připadá lepší, přesunout se na paper. Pokud by se výsledky na paperu zlepšily, znamenalo by to, že jsem příliš ovlivňován psychikou a budu se na ni muset zaměřit víc. Ale obávám se, že v psychice je to tak z poloviny. Druhá polovina je nepochopení správného určování S/D.
jenda701: To, že u prvního obrázku je to jen swing se pozná podle toho, že cena klesá postupně bez prudšího propadu v podobě dlouhých svíček? Když teď koukám na ten druhý obrázek, tak asi měla být demand spíš dole těsně pod tím gapem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gumved: Pokud muzu, taky trosku okomentuji. Vyznacila jsem tve dva levely na jednom TF, vybrala jsem si 30 minutovy. Jak vidis, nejde o TF, jde o to si nelhat sam sobe. Nevim, jestli sis uvedomil, ze si jednou spekuloval na vyplneni gapu. Ten tvuj druhy level , ktery ti prisel jako profitabilni, bych nebrala, jde o nekolikanasobni odraz. Ano, vzdy muzes spekulovat stylem - pullback tesne pred tim ani nedosel k puvodnimu levelu a zrejmne tam bude jeste nejaka supply schovana, ale pravidla all stars entry nesplnis. Obchodni plan by mel byt jasny na 100% !!!! , jsou to odds enhancerns (u tohoto slova se vzdy zapotim:) ) Schvalne, o vikendu si projdi kazdy svuj live vstup, vem si napsane pravidla odds enhancerns a ohodnot kazdy vstup. Myslim si, ze lzes sam sobe a umele hledas vstupy tam, kde nejsou.. ja delala to same. Na indexech je potreba mit 3x tak velkou trpelivost, signaly tam posledni dobou nechodi kazdy den! Snad jsem nebyla moc neprijemna, myslim to dobre.. kazdpodapne jak rikam, nejsem full time trader, me slova je potreba brat s maximalni opatrnosti :) Jak uz jsem rekla, po bitve je kazdy general a kazdy pak umi delat ramena a omlatit ti tve vstupy o hlavu , ale o to mi fakt nejde. Delas ty same chyby, jake jsem delala ja (a jeste je obcas porad delam), tak bych jen chtela zkratit tve utrpeni :) Nepremyslels nekdy udelat si demo na menove pary a o vikendu si behem jedne hodiny nastavit vstupy na dennich / 4H TF , nechat je tam a dalsi vikend omrknout, jak se ti darilo? Je to podle mne opravdu zabava, nic to nestoji a menove pary , ty hlavni, se porad krasne hybou, bude te to bavit :) Tim te nenavadim na forex, to rozhodne ne, ale byla by skoda ztratit duveru v S/D jen proto, ze za PC muzes usednout po 17te hodine a to jeste k trhu, ktery v posledni dobe moc prilezitosti nedava... At se ti dari , hlavne neztracej viru v sebe, na zacatecnika je supr, ze si ztratu uvedomujes hned takhle v pocatku a nechovas se jak byk v arene (tak jsem se chovala ja prvni tyden :) ! Petra

18885

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to gumved: zkus si vlastnimi slovy jasne definovat "vzhled" supply/demand, zamer se max. na 2 tf, napr. 10min/60min (aspon do zacatku).
Uz pri vlastni interpretaci (doporucuji pisemnou formou) muzes narazit na nekolik "aha" momentu,
ktere ti daji vice odpovedi, nez byses docetl zde na foru, nebo ve videich a clancich od S.S. .
Podloz si to screeny, v kterych si jasne vse vyznacis, pak si zkus zpetne projet mesic, pokud budes mit pocit, ze se ti dari uspesne urcovat s/d zony a uvidis v nich potencial,
tak si k nim nadefinuj vstupni/vystupni podminky a znovu si vse projed. Pokud ti bude vse aspon trochu do sebe zapadat, zkus provest hlubsi backtest
a zaroven se pokousej o urcovani s/d na zivem trhu, vcetne vstupu/vystupu (nemyslim realizaci obchodu).
Ze zacatku bych se zameril na jednoduchy koncept bez posouvani SL, uz i takovy pristup by ti mel minimalne ucet drzet kolem nuly P/L.

Co se tyce tveho pristupu po psychicke strance, tak jsem mel tendenci te podporit zaslanim penez na muj ucet, abys to mel co nejrychleji za sebou :-) .
Myslim, ze "bible" trading in the zone ti pomuze maximalne. A hlavne nasledny rozbor vsech obchodu, ktere jsi provedl/provedes, nebrat to jako nutne zlo, ale naopak jako moznost dozvedet se vice o sobe.
Jsi ve stadiu, ve kterem jsem se take nachazel a dobra zprava je, ze pokud budes bojovat, tak se to zlepsi :-).
Hlavne slepe neopakovat porad stejne chyby, jinak se progres jen tak nedostavi. Zkusenejsi ti urcite porad vice konstruktivne.

at se dari

R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gumved: Pokud si chceš ušetřit (možná) týdny času, tak zapomeň na paper. Paper ve tvém případě nemá smysl. Nadělá víc škody než užitku. A nakonec zjistíš přesně to, o čem píšeš. Tvé výsledky jsou ovlivňovány (nebo spíš určovány) psychikou. A není to 50%, ale je to spíš 90% a možná i hodně přes.

Rozeber si v klidu všechny obchody a udělej si seznam chyb. Já jsem tak zjistil, že tři chyby jsou zdaleka nejčastější. Např. že obchod začnu „vylepšovat“. Tak jsem si dal pravidlo, že po vstupu vypnu nejméně na hodinu monitor. Pravidlo je nutné NAPSAT do OP. Nestačí si to jen říct. Co je psáno, to je dáno :-)

Zároveň je nutné si udělat deník, kam si budeš psát VŠECHNY myšlenky o tradingu i mimo něj. Vše co tě napadne během obchodování i mimo něj. (já jsem např. alergický, když mi nějaký moron zaparkuje před garáží a já nemůžu vyjet – i takové emoce můžou mít vliv na obchodování). Pocity, když jsi analyzoval trh, emoce, když jsi měl vstoupit, během obchodu, když jsi měl pocit, že bys měl vystoupit, protože se ti v trhu něco nelíbí, co jsi nakonec udělal. Po několika týdnech takového zapisování si to vyhodnotíš a začneš vidět, co funguje a co ne. Třeba cítíš strach vstoupit a takové obchody nakonec vyjdou. Tak si napíšeš pravidlo, že pokud ti trh nabídne příležitost, nebudeš se bát vstoupit. Nebo chceš vystoupit a kdybys počkal ještě jednu úsečku, trh by šel ještě dál. Tak si dáš pravidlo, že v takové situaci ještě počkáš jednu nebo dvě úsečky. Potřebuješ zjistit jednu věc: jaké chování vede k ziskovým obchodům a co děláš a jak se cítíš, když máš ztrátové obchody. První druh chování chceš rutinně opakovat a druhého chování se vyvarovat. Na rovinu ti řeknu, že tenhle deník a vyhodnocování je pěkná otrava, ale jinak to nejde.

Studiem grafů se moc dál nedostaneš. Cena nic neznamená. To my jí dáváme význam. Jestli je příliš vysoko nebo příliš nízko. Proto potřebuješ poznat sebe, co v tobě vyvolává nutkání vstoupit, vystoupit, atd.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gumved
pár hrášků na zeď

Buď k sobě upřímný a nelži si. Obelháváním sama sebe poškozuješ zase jen sám sebe. Sem tam se přistihnu, že mám tendenci si lhát. Jakmile jsme si to ale přiznal, tak jsem s tím mohl začít bojovat. Sem spadá veškeré vylepšování bactastů, paperu, obhajování obchodů, které vyšly, ale neměl jsem je brát dle OP, nebo jsem je nevzal, ale vzít jsme je měl, spětné "odmazávání" neúspěšných obchodů atd.

Stanov si kde se nalézáš. Souvisí s prvním bodem. Upřímně si řekni kde na svý cestě jseš, co umíš co neumíš a měl by jsi umět, aby jsi se stal traderem, kterým toužíš se stát. Já jsem začátečník. Víc jak 4 roky se tomu věnuji každý den (poslední dobou již jen obchodování dopoledne a spíš se věnuji poznávání sama sebe) a pořád jsem na začátku cesty, ale bez toho, že bych si řekl kde jsem bych ani nemohl vykročit dopředu.

Přestaň se honit za svým ocasem jako pes. Když si už řekneš kde jsi, tak si i řekni kam chceš dojít za určitý časový úsek, napiš si to (co je psáno to je dáno) a přihoď k tomu pár záchytných bodů. Je až neuvěřitelný, že jsem byl schopný se zaobírat přes dva roky různými bactasty a zkoumáním tuny indikátorů, abych pak vše zahazoval kvůli ztrátovým týdnům nebo měsícům. Všude se to píše a stejně si tím asi každý musí projít. Samo jsem si myslel, že mě to potkat nemůže bo jsem chytřejší než ostatní to dá rozum:-)

Vzhledem k tomu, že jsi už ochutnal Live (magické slovo a hlavně neúspěšní se z patra koukají na ty, kteří jen papertrejdujou) tak už víš co jsou emoce. Nejslabší částí trejdingu je trader. Svaž se pravidly. Stanov si jak má vypadat vstup i výstup. Neboj se zajít do podrobností. Já jsem si musel popsat i něco tak jednoduchého jako jak vypadá swing. Přesně jsme si musel napsat kolik ho minimálně tvoří úseček i jak mají vypadat. Musel jsem začít abecedou, abych se mohl začít učit slova. Pokud váháš zda obchod vzít či ne tak je to špatně a dopad bude tvrdý.

Papertrejding. Nevím třeba ho vážně někteří nepotřebují (to bude emocí). Já ho potřebuji. Pokud nejsem schopen stabilně (neznamená tři týdny za sebou vydělat pár babek a s pocitem jsme v plusu jít live) vydělávat na demu tak jak si můžu myslet, že přechodem na live se to zlepší. Očekávání zázraku? Zda jsem v plusu je jedno z kritérií. Obchodování pro dobré ochodování je ta cesta. Pocit, že jsem v tom co dělám dobrej, že nedělám chyby a jsem schopen se plně ovládat v tu chvíli má cenu uvažovat o live, jinak se staneš kořistí pro disciplinovanější obchodníky.

Obchodování není o pár výhrách nebo homerunech. Je to mnooohem pomalejší cesta než sjem si na začátku představoval a je to cesta, která je úplně jiná, než jakou jsem si ji představoval. Na druhou stranu kdybych věděl co vím dnes, nevím zda bych měl sílu se na ni vydat. Hodně ti veme, hlavně iluze o sobě, ale strašně moc ti toho dá a tím nemyslím peníze (ty zatím nevydělávám - papertrejduji), ty jsou vedlejším produktem toho co umíš a čím jsi.
No je toho hodně, ale už musím končit. Jak jsem psal na začátku je to jen pár hrášků a je na tobě zda v tobě ulpí, nebo spadnou bez užitku na zem....



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý krásný únorový zimní den))

To ALL:

Zavítal jsem sem po dlouhé době a je zde perfektní diskuze, jsem rád že se vlákno chytlo a jede :)..Chci se zeptat všech diskutujících. Backtestujete tento přístup obchodování ? Jak lze Backtestovat obchodování zón ?

Můj primární tf je 15 min. K tomu sleduji 60 a 240 min na těchto tf si určuji potenciál zisku a "obchdoní trand" dále sleduji denní graf a týdení kde si určuji "dlouhodobý trand" + mě velké tf pomáhají k nadhledu, aby jsem neobchodoval na malém tf proti zónu, která je aktivní na velkém tf....jako rozhodující detail pro vstup sleduji tf 5 min, kde vidím jak cena opouštěla úroveň, musí to být stejná tekoucí svíce jako na tf 15 min..( i když na 15 tf je tekouci svíce, kolikrát na malém 5 tf je "odskákána" takové úrovně neberu, potřebuji zkrat.

Vždy když jsem chtěl dělat Back test (a to jsem se snažil nejméně 20x) jsem to zabalil po prvních 30 obchodech, protože mě to zkrátka nedávalo smyls. Jak lze dělat backtest na trhu, kde pro potvrzení vstupu potřebuji více pohledů na tf. Vždy když jsem viděl vstup na obchodním tf, podíval jsem se na větší a tím pádem viděl jak obchod dopadne. Dostával jsem výsledky, které mě dávali nulovou informaci. Proto jak děláte BT vy? Ja jsem to vyřešil tak, že jsem zkrátka jel papertrading v reálném čase tak dlouho dokud jsem nenazbíral potřebný vzorek dat.

GUMVED:

Existuje možnost propojení příkazů. Pokud zadáš automatickou exekuci určité strategie, kde se ti po vstupu zaktivuje Stopka a Profit target můžeš je propojit příkazem OCO (one cancled others) znamená to, že když se ti vymele stopka tvuj příkaz na profit target se automaticky ruší taky, platí to i naopak pokud vyděláš a protne se ti profit target, stopka se ti stornuje. Takže se ti nemůže stát že po exekuci jednoho z příkazů je jiný stále aktivní. Můžeš s klidným svědomím vypnout pc a nechat vše automaticky. Zjisti si jak je to u tvého brokera. Jinak bych nebral ani jeden vstup co jsi hodil screen na tuto stránku, analýzu máš úplně přesně od jedny701..

Příjde mě to, že si moc uplý na jeden trh a snažíš se předpovídat každý jeho odraz od nějakého většího pohybu ceny. Víc obchdouješ DT/DB než areas(oblasti)..Klidně se neboj sledovat zóny na 2 trzích. budeš mít více příležitostí a nebudeš si vynucovat vstupy, jen proto aby jsi nějaké měl. Zkrátka trh navíc ti dá na výběr z jiných zón.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...