Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Nabídka a poptávka - Supply and Demand


rusty517

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 504
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Georgie:
Díky za materiály, mám co studovat :-) Takže držíš pozici i přes noc? Vyšší timeframe zřejmě bude vyžadovat i větší účet (kvůli širším S/D oblastem). Mám v plánu začít live s 10000 USD a rád bych dodržoval SL 1% z účtu. Už jsem si založil účet u AMP, tak zůstanu u komodit. Akorát se zřejmě přesunu z trhu TF na levnější NQ nebo YM.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold]Gumved: [/bold]
Myslím, že ti dokážu odpovědět. S 10.000 USD není reálné obchodovaz pozičně vyšší TF. Osobně z toho důvodu jsem se začal zajímat spíše o Intraday a minutové grafy (respektive zvyšuji na 5m TF, protože 1-2m TF je příliš šumu).

I na 5m TF bude problém s 1% risku.
Samozřejmě pokukuji po nějakém pořádném OS na 4h TF, protože bych se chtěl věnovat obchodování spíše pozičně.




Link to comment
Sdílet pomocí služby

MixaJ:
Ani jsem neměl v úmyslu obchodovat jinak než intradenně. Jedině někdy ve vzdálené budoucnosti, pokud bude dost financí na účtu. Doposud jsem zkoušel 3 min tf, ale třeba předevčírem se mi nevydařil obchod, když se cena odrazila ještě než došla do vyznačené demand oblasti. Tak jsem kouknul na 10 min tf a na něm byla oblast hned o trochu širší a cena se odrazila přesně od ní. Takže budu zkoušet, kolikaminutový tf mi bude vycházet nejlíp při dodržení SL 1% velikosti účtu. Mohl bych sice dát SL i 2 %, to by ještě nebyla taková tragédie, ale už to snižuje počet pokusů. To raději kouknu na ty levnější trhy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No, platná demand zóna je na 5 min TF, to co máš na 1H označené není demand ...

Nehledej místa odkud cena vzrostla jen tak, vždy musíš najít zónu (S/R úroveň), jinak tento koncept nelze obchodovat.
Oblasti se 3-6 svícemi jdoucími do strany, které vyústí v nějaký pěkný pohyb kurzu - to jsou supply a demand zóny. Ne nějaké náhlé pohyby bez utvoření konsolidace.

Podívej se na ty zóny na USD/CZK, to jsou pravé supply a demand oblasti. Podívej se, že hledám konsolidace cen (rozhodování) a pak jestli se trh vydá na jih, vzniká supply, jestli na sever, vzniká demand. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Aha, tak to budu muset ještě pořádně prostudovat. Protože z většiny článků od Sama Seidena jsem to pochopil tak, že pokud v dané úrovni cena setrvává trochu déle, to je víc svící vedle sebe, tak už je v dané oblasti více rovnováhy a S/D už nemá takovou váhu. A naopak tam, kde se cena zdrží jen minimální dobu, tam je nerovnováha velká. Teď koukám, že jsem to zřejmě pochopil trochu blbě...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gumved: Vice svici vedle sebe neznamena dele-jeden den v roce je kratka doba stejne jak 1hodina v tydnu, zalezi na meritku, jak daleko odzoomujes. S tou delkou setrvani jsi to pochopil dobre. BTW: kdyz je nerovnovaha velka, lovis vrcholy a dna a tak mas malou pravdepodobnost zasazeni takove oblasti a nemuzes obchodovat moc casto, na druhou stranu to zas dava lepsi RRR.

Georgie: 1h svicka obsahuje celych 12 svicek na 5min TF :). Tva definice S/D zon je nekompletni a zahrnuje pouze dosazeni rovnovahy nasledovane vytvorenim nerovnovahy. Tenhle typ vstupu je dobry pro zony "uprostred" vln s vysokou pravdepodobnosti zasazeni a horsim RRR.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Georgie: hadam ze asi myslis 4 druhy vstupu a ne urovni.
Na tomto obrazku vstupuje jak rikas, a vystupuje nad urovni o ktere mluvim ja, jeste predtim, nez to obrati profici.
www.forexfactory.com/attachment.php?attachmentid=771603&stc=1&d=1314287901

mas dve moznosti jak trendy startuji:
1. rovnovaha -> nerovnovaha
2. nerovnovaha jednim smerem -> nerovnovaha druhym smerem

Z toho co jsem videl tak Samovy vstupy byvaji moznost 1, kdezto pro vystupy pouziva moznosti obe. Coz samozrejme nikomu nebrani delat obe moznosti i pro vstupy.
Z hlediska S/D (jak to chapu ja), jde o to, ze prvni pripad chce slusne orderflow jednim smerem, aby se trend prostrilel rovnovahou. Zato druhy muze(nemusi!) pochazet i z malych objemu a tudiz urovne nemusi byt tak spolehlive(protoze nemusi existovat silna naloz prikazu, ktera level bude branit).
Konkretni zdroj k tomu co pisu od Sama nemam, jde o moji interpretaci, ktera mi dava smysl.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...