Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Nabídka a poptávka - Supply and Demand


rusty517

Doporučené příspěvky

gumved: Především gratuluji k prvnímu obchodu! Už jen zvládnout nervozitu a vstoupit chce pevné nervy. Předpokládám, že tvůj OP říká SL nehýbat, viď? No, děláš chyby jako asi všichni ostatní, lidi se prostě musí učit na vlastních chybách :)
Dávej si pozor, aby se tato chyba již neopakovala, vím, o čem mluvím, kvůli disciplíně jsem si musela dát nejen pauzu ale taky trocha "převorat" svůj OP. Teď zadám příkazy limitem, zkontroluji vyplnění včetně nastaveného SL a PT a už na to nekoukám, jen sleduji stálost internetového připojení. Dokonce jsem posunula i hladinu BE výš, protože se trh do S/D zóny častokrát vrátil a pak vypálil mým směrem, ale již bezemně.Tak se drž, přeju hodně úspěchů!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 504
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

PetraSR:
Díky za podporu. Byla to moje blbost, způsobená psychikou. Sice jsem se necítil moc nervózní, ale stejně jsem jednal jinak než jsem chtěl. Asi bude lepší dělat to jako ty a po vstupu do obchodu už na graf raději nekoukat.
Jinak druhý obchod další den skončil SL a opět to bylo nedodržením disciplíny. Vstoupil jsem moc brzy. Prostě jsem si najednou všiml, že se trh blíží k něčemu, co mi v tu chvíli připadalo jako S/D. Tak jsem rychle vstoupil, nastavil SL a PT. Až potom zpětně jsem musel uznat, že to bylo ukvapené, S/D nevypadala tak, jak měla, a hlavně jsem vstupoval proti směru dlouhodobého trendu. Je to taková začátečnická klasika. :) Včera už jsem byl zdrženlivější, tak to bylo bez obchodu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gumved: No , já nejsem ještě zběhlý trader, ale vím, co to je dělat chyby :) Naštěstí jsem neztratila moc, ale mým sebevědomím to otřáslo. Ale vždy lepší, než cítit se jak mistr světa a odvařit účet. Já si S/D úrovně vždy kreslím do grafu, osobně mi například pomáhá, že si v NT zakreslím úroveň na 60ti minutovém TF a pak ten samý graf přepnu na nižší TF a už jen ladím vstup/výstup a nebo pokud vidím příležitost i tam, kde 60ti minutový graf nic neukázal, tak stejně mi ty vyznačené úrovně aspoň navedou, jestli neshortuji proti silné demand úrovni a naopak. Smím se zeptat, jak dlouho jsi papertradoval S/D a odkud čerpáš?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetraSR:
Až tak moc dlouho jsem je nepapertradoval, asi tak dva měsíce. Už kvůli tomu bych měl být opatrnější a pečlivě obchody vybírat. Navíc se k tomu nedostanu každý den a mám ještě situaci ztíženou tím, že se doma snažím obchodovat tajně. Čerpám z článků Sama Seidena na internetu od Georgieho, který mi poslal celý soubor, kde jsou odkazy na články pěkně pohromadě www.financnik.cz/forum/read.php?7,187037,201713,report=1#msg-2017 , tak je čtu postupně od začátku.
Také to tak dělám, že si nakreslím zóny předem. Ten poslední obchod právě byl zbrklý tím, že jsem si zónu najednou „vymyslel“ v místě, kde ani nebyla. A také začínám na větším tf a zpřesňuji to na menším. Hlavně kvůli tomu, že se oblast zúží natolik, kolik potřebuji pro svůj SL vzhledem k velikosti účtu. Když to pak přepnu zpátky na vyšší tf, tak je kolikrát oblast jen na spodku dlouhého knotu, což sice snižuje pravděpodobnost zasažení vstupního příkazu, ale zachová to možnost malého SL.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetraSR: Když bude něco zajímavého, tak sem graf dám. Ale pokud to nepůjde, nebudu to lámat přes koleno a dám si také na čas pauzu. Třeba dneska jsem se moc nechytal a jen jsem koukal, co to dělá. Nemá cenu snažit se udělat obchod za každou cenu a trpělivost přináší růže :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

S tím SL, jak to jen říká Sam: "Set and forget." Asi už jsem to tady dával, ale zajímavé postřehy lze načerpat odsud: http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=230888&page=1750 (mnoho obchodníků si S/D koncept upravuje podle sebe a je zajímavé sledovat, na co postupně přicházejí) Btw, všimnul jsem si, že obchody RBR a DBD mají strašně špatnou úspěšnost (teda alespoň u mne). Raději se tak zaměřuji už pouze na DBR a RBD, ty jsou podle mě více spolehlivé. (Jestli jste někdo přišli na způsob jak zvýšit úspěšnost těch pokračovacích zón, prosím podělte se. Mám takový dojem, že si Sam nechal nějakou vychytávku jen pro XLT :)) Dollar index bude příští týden v pěkně drahých cenách. To by mohlo způsobit oslabování dolaru a tím pádem průraz na indexech a instrumentech navázaných na dolar směrem up, co myslíte? ;)

18175

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Georgie: diky za tip na forum, urcite si ho projdu. Taky si musim jeste jednou poradne projit vsechny videa, clovek to najednou proste nepochyti. Jen se zeptam, abych mluvila o tom samem, napriklad tuhle uroven, co jsu ted nakreslil, povazujes za DBD (ja to tak vidim), nebo kratsi RBD? Ja nemam moc uspesnost pri osamocenem vyraznem RBD. Kdyz uz jich mam ale vice u sebe, tak jim uz duveruju vic. Smim se zeptat, jak dlouho se timhle zabyvas a s jakym uspechem? JInak, taky cekam kazdym dnem, ze dolar pojede dolu, ale moc se mu , potvore, nechce. Chtela bych totiz sve uspory na beznem uctu prevest na dolar, coz mi kvuli spekulaci nad koupou auta pred par mesici uteklo na cene 17,6 a porad to drzim v korunach :(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pokud jste videli videa od SS nebo cetli jeho clanky, tak on nedoporucuje brat RBR a DBD, kvuli nizke ppsti.
SS ma nejakych 6 pravidel (rika jim odd enhancers), kteryma hodnoti S/D zony a podle hodnoceni je bud bere nebo ne.

muj pristup k teto technice je kombinace s IA (nejdriv jsem zkousel ciste S/D na jednom trhu a pak jsem si k tomu prihodil IA na vice trzich), kdy sleduji nekolik korelujicich trhu a hledam, kdy se vetsina sledovanych trhu se dostanou blizko S/D zony (DBR nebo RBD) a pak se hned otoci a ctvrty trh se dostane primo do S/D zony a taky se zacina otacet, tady pak vstupuju (obcas takovyhle pattern v grafu vypada jako DT resp. DB)
RBR a DBD (coz jsou vlastne swingy uprostred trendu) delam jako proti/trendove DB/DT, kdy vetsina trhu pokracuje v trendu a ctvrty se jeste vratil k H resp. L predchozi swingu (vice viz. vlakno o IA).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

blahetal: Ahoj, diky za prispevek do diskuze. Mozna chapu RBR a DBD spatne,ale nezda se mi, ze by je SS nedoporucoval, zalezi na leveli jako takovem. Napr.viz obrazek, kde to pro mne je DBD. Myslim, ze v jednom svem seminari se konkretne zaobiral rozdilem RBR a DBR, mam v planu je vsechny jeste jednou zhlednout, tak pak dam odkaz. Pokud to vidim spatne, tak budu rada za sirsi diskuzi.

18177

Link to comment
Sdílet pomocí služby

>>PetraSR
v nejakym videu o tom mluvil, ale taky uz nevim ktery :)

tu prvni oblast, kterou jsi vyznacila, je po gapu? nevim, jaky mas presne pravidla pro jejich urcovani, ale podle me je tam tech svicek nejak moc - viz. pravidlo 4. Time - ale pokud te to takhle funguje, proc ne :)

me ty DBR/RBD prijdou zrejmejsi na prvni pohled, protoze hledam velky rust a pak pad ceny
DBD/RBR jsou pro me na prvni pohled min viditelne, protoze hledam chvilkove zastaveni (base) v trendu a pak pokracovani...a to vidim tak nejak vsude :)

co se tyka materialu od SS, spis doporucuju jeho clanky nez videa, ktery se ctou rychleji, a prijdou me zajimavejsi
napr. starsi clanky zde (ono staci precist nebo shlednout par veci od nej, protoze porad dokola rika to samy)
www.trade2win.com/authors/630-sam-seiden
www.mrswing.com/articles/author/Sam_Seiden

novejsi clanky z trading academy od SS a dalsich na ruzna temata (opce, forex, apod.)
www.tradingacademy.com/free-resources/Newsletters.aspx

nebo zapisky z jeho placenych kurzu, kde lze obcas najit zajimave veci
www.bobsgear.com/display/stocks/Online+Trading+Academy+Course+Notes

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...