Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Jaké články si přejete?


Doporučené příspěvky

Uz to bylo zmineno: neuvazovali jste o tom, prizvat treba nejakeho zkuseneho tradera ke spolupraci? Ne ze by se mi Vase clanky nezamlouvaly, to nemohu rici :) Ale urcite se na financniku pohybuje dost lidi, kteri by meli co rict - napr. Heron o AOS, Gladiator028 o price action (i kdyz "jeho" vlakno o eurexu je i tak dostatecne vyzivne), nekoho, kdo napr. obchoduje podle Joe Rosse apod..

Kazdopadne diky za financnika ! (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 134
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Ahojte, za mna by som rad uvital,

1) Prisposobenie aktualnym trhom a nove obchodne pristupy (napr. aktualne videotutorialy od Petra na temu intermarket analyzy)
2) Pozitivne motivacne clanky na temu sklbenie obchodovania a zamestnania (pri full time, na pol uvazku) po dobu ked bude trader pravidelne profitabilny
3) Recenzie zaujimavych knih - pravidelne sa inspirujem a tieto knihy kupujem a citam
4) Clanky z bezneho zivota tradera - na relax - napr. tie o Portulgalsku, Lanzarotte
5) Rozne tipy a triky a pomocky s obchodnym software

Dakujem za vsetku inspiraciu a podporu prameniacu z vasho portalu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
rada ctu:

1. Komentare k aktualnimu deni na trzich
2. Obchodni psychologie (teorie i aplikace)
3. Duch moderni doby tradingu :DDD (jakym smerem se trading ubira, zkusenosti profesionalu - at jiz osobne znamych, ci "potkanych" pri studiu)
4. Dotaznikové pruzkumy pro tradery


dekuji za vasi aktivitu

jitka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ja by som si rozhodne zelal aspon 1,2 clanky v ktorych by sa vyuzili data z dotaznika ktory sme tu pred par mesiacmi robili. predpokladam ze do prieskumu sa zapojilo niekolko stoviek ucastnikov a ziadny relevantny vystup sme nevideli. dotaznik som vyplnoval v domneni ze data budu sluzit vsetkym ktori sa zapojili. ja mam statistiku a prieskum velmi rad. takze to by som si zelal.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike Napsal:
-------------------------------------------------------
> ja by som si rozhodne zelal aspon 1,2 clanky v
> ktorych by sa vyuzili data z dotaznika ktory sme
> tu pred par mesiacmi robili. predpokladam ze do
> prieskumu sa zapojilo niekolko stoviek ucastnikov
> a ziadny relevantny vystup sme nevideli. dotaznik
> som vyplnoval v domneni ze data budu sluzit
> vsetkym ktori sa zapojili. ja mam statistiku a
> prieskum velmi rad. takze to by som si zelal.


Ahoj,
co třeba toto: www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/cesta-k-profitabilite.html
:)
Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pribinacek

ano ten clanok som samozrejme cital, a musim povedat ze ak porovnam informacnu hodnotu clanku v porovnani z informacnou hodnotou statistiky na zaklade ktorej bol napisany, bol som trochu sklamany.

jedna vec je nazor a druha vec su cisla. ak sa objavi nejaka statistika o tradingu, ktora zahrnuje vzorku 1435 respondentov, tak si myslim ze si zasluzi daleko vacsiu pozornost. a kompletne zverejnenie. mna zaujimaju cisla ktore vyhodnocujem si dokazem vyhodnotit. a preto ak by to chalanom nevadilo zverejnit statistiky, ja by som bol len rad.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, jak už tu několikrát bylo řečeno tak i já se přikláním k :

- výstupy
- psychologie obchodování
- motivační články
- koncentrace, meditace (nevím přesně jak to popsat, ale rád bych uvítal víc informací i tom jak se uvolnit pomocí nějakých meditací, jak jeden z autorů finančníka psal něco o meditaci a následně i o knize ve která řeší tu problematiku, předem se omlouvám jestli to píšu špatně) :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Velmi by mně zajímaly články o tom, jak jste řešili nejrůznější trable ve vašich začátcích při tvorbě obchodního systému a jeho vývoji s nárůstem zkušeností. Nemyslím tím obecný pohled, ale opravdu drobnosti, jednotlivosti, které vám v ten který moment motaly hlavu. Ideální by byl celý "příběh", od nalezení problému, přes pokusy ho vyřešit až po konečné řešení. Strašně by mně zajímal způsob uvažování v jednotlivých fázích řešení problému a myšlenkové postupy, které vás k jeho řešení přivedly. Předem díky.

A

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, nastíním svou situaci:
Testování a papertradingu se věnuji již několik let, ale zdá se, že jsem uvíznul na mrtvém bodě: Mám zpracováno množství backtestů různých systémů, jejich optimalizací a pod., rád bych už začal obchodovat živě, ale všechny systémy, které jsem kdy zbacktestoval se později ukázaly jako již nefunkční (i když na silném základě), nekonzistentní, co se distribuce equity týče, nebo neobchodovatelné z důvodu malé velikosti průměrného obchodu. Bojuji se sebou, pokud mám něco testovat a neberu příliš ohled na charakteristiku trhu z delšího pohledu.
Nevím, jestli se svým problémem nejsem sám, ale myslím, že téma 'Jak se pohnout z mrtvého bodu' by mohlo pomoci nejednomu obchodníkovi.

Díky, Tomáš Vítek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím,
dnes mě popadla "zajímavá" myšlenka. Přečetl jsem si spousty článků o position sizingu a o tom jak je důležité obchodovat s 2-10 kontrakty. Ale zajímalo by mě, jak probíhá i následný vývoj. Předpokládám, že 10 kontrakty to nekončí. Jistě přichází i časem změna trhu a další věci, které jsou mi zatím skryté a především, zatím se tomuto tématu články vyhýbaly. Možnáto není praktické pro většinu lidí zde, ale jistý druh inspirace by to být mohl.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...