Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Jaké články si přejete?


Doporučené příspěvky

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 134
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Zdravím

Tiež by som rád priítal články z bežného dňa tradera. Ako vyzerá bežný deň, či už full-time alebo iného obchodníka, či už ženatého, slobodného, s deťmi alebo bez. A deň myslím ten trade day. Ako vyzerá práca alebo obchodovanie. Určite nie každý si môže popri záväzkoch dovoliť obchodovať v tých najzáujimavejších hodinách a pod., poprípade rada od ženatých s deťmi, či sa odporúčia oženiť pred alebo po stupienku, kedy už máte aký taký konzistentný príjem z tradiungu

Uvedomujem si, že asi je to dosť ťažké, keďže autori a asi nikto nemôže byť vo všetkých situáciách naraz. Ale určite máte okolo seba zástup ľudí, ktorí sú v takýchto situáciách.

Myslím si, že by nám určite pomohlo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja by som este rad napisal ze celkom zaujimave by bolo tiez precitat si vyvoj traderov ktori zacinali pre x rokmi a teraz su uz profitabilni na full time. Napr aky bol ich proces transfromacie, s akymi prekazkami sa stretli. Tomas a Peter ako lektori urcite budu mat vela poznatkov aj v tejto oblasti od svojich studentov. Verim ze zazili pomerne dost ludi v procese transformacie z novackov az na full time traderov. Dakujem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ked uz pisem, mna by zaujimalo, ci ste mali nikedy niekto taky problem, ze co trader vlastne robi, co je traderova pridana hodnota spolocnosti. Nevyrabam topanky, ani neposkytujem sluzbu...mozno je to smiesne a niekto povie, ze to znie pateticky, ale bol som vychovany tak, ze pridana hodnota prace/cloveka spociva v zlepsovani niekoho zivota v generovani relnych hodnot. Akoby som citil trosku vinu...neprispievania. Akoby mi to branilo tesit sa zo ziskov, ci co...you know - core values and so...
vdaka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2Booky:
To je problem mnoha traderu. Byl jsi vychovan podle nejakych vzoru a pravidel a ty se tezko dostavaji z hlavy. Co jako trader delas je ze nakupujes a prodavas :) Delas byznys. Zaroven pomahas aby trh fungoval, aby bylo mozno ferove obchodovat s komoditami a vytvaret nabidku a poptavku. Komoditou muze byt obilnina, maso, atd. A to uz je neco ceho se clovek naji :) Pokud i presto mas spatne svedomi vuci spolecnosti, tak pridavej na charitu, v tom ti nikdo nebrani a pokud budes uspesny, prispejes na charitu vic nez treba ten ktery vyrabi boty. Mimochodem, myslis ze vyrobci botu jde v prvni rade o sluzbu lidem? Jde o penize, o zisk, to tak proste je. Tim ze ale vydelavas penize nedelas nic spatneho. Nikoho neokradas, na trhu muzes k prijit k penezim ale i penize ztratit. Je to ferovy boj. Precti si nektere psychologicke clanky zde na financniku, pisi presne o tomto problemu ktery mas :)

Hodne stesti
D.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Booky...Konkretne u vas by me zajimalo - je to dotaz, jehoz cilem je najit pred sebou ospravedlneni? Proc nevyrabite topanky nebo neposkytujete sluzbu? Jak konkretne vam trading brani abyste prinasel spolecnosti to co povazujete za pridanou hodnotu?

Misto ospravedlneni je tu dalsi alternativa - vyplnit cas tim co pro Vas ma smysl.
Kdybyste se zeptal pracujiciho proc neprinasi vic uzitku spolecnosti, odpovi vam "Protoze nemam cas se o takove veci starat, kdyz chodim do prace/mam rodinu".
Trader je v pozici, kdy treba ten cas ma. A cas spolu s potencialne neomezenymi zisky mu umoznuje delat pro spolecnost i vetsi veci nez beznym zamestnancum.

Vsem traderum hodne stesti v tom, aby nasli zpusob jak rozumne naplnit volny cas :)

Namet je to kazdopadne zajimavy, a jsem si jisty ze komunita traderu mezi sebou mohla zaslechnout radu nazoru, at uz tech k ospravedlneni, nebo tech k vyuziti volneho casu. Dalo by se to pekne rozpitvat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý den,
právě v mém backtestu "zažívám" špatné období, tak mne napadlo, zda by se na toto téma nedal napsat článek. Jak takové období vypadá na equity, jak to působí na náladu, jaké možné obrany použít, aby se trader udržel v rozumných mezích a dokázal toto období přetrpět až do konce. Pro zkušené tradery to jistě moc přínosné nebude, ale začátečníkům by jistě mohlo, především s uvědoměním si, že tato období má každý systém.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Budete ještě překládat další články z blogu dr. bretta steenbargera? ty články byly dokonalé a další podobné mi chybí, zajímá mě hlavně psychologie, a ta mi posledních pár týdnů zde na finančníku chybí, ale chápu že musíte uspokojit všechny čtenáře, nejen mě. Takže za mě - psychologie, psychologie, psychologie!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Privital by som clanok alebo seriu clankov o velmi silnej technicke alebo sposobe nazerania na trhy zvanom DIVERGENCE. Ohladom divergence neje tu takmer ziaden clanok. A ak si aj dam nieco vyhladat tak nic konkretne neviem najst. Neviem najst ako divergence vznika, co to vlastne je, ani ze existuju skryte divergence alebo falosne div. ake indikatory su na div. vhodnejsie atd atd... Myslim si ze tato metoda nazerania na trhy a vyhladavanie potencialne uspesnych obchodov si zasluzi viac rozobrat.
Ked som sa chcel dozvediet jan ieco viac o div. tak som musel ako anglicky neznaly siahnut po inom serveru. co je skoda, lebo financnika osobne povazujem za miesto kde by som mal najst vsetko co sa tyka tejto oblasti. Mozno vsetko nie, ale divergence urcite ANO.

Dakujem za zvazenie mojho navrhu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 týdnů později...

Zdravím, přivítal bych, kdybyste tady vytvořili, buďto v diskusi nebo přímo v článcích, téma "srazy traderů". Myslím, že už jsem v jedné diskusi na toto téma narazil a psali jste tam o tzv. kalendáři. Z jakého důvodu se to nerozjelo? Určitě by to mnoho začínajících traderů, kteří to myslí s tradingem vážně, uvítalo.
Děkuji :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...