Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Začátečnické rozpaky


twinkie

Doporučené příspěvky

To:michal-administrator

Díky za povzbuzení, že suma neni extremně malá, vím že jste to myslel stejně jako já. Já se držím doporučení pana Williamse, že 1/4 milionu je dostatečná suma a tudíž se srovnávám s touto kategirií. Já to neberu jako šetření, ale jako smart postoj k hospodaření - tedy rozumné ceny odpovídající danné kvalitě v souvislosti s potřebou. Kdybyste Vy, nebo já rozumně nezvažoval ceny - tedy neštřil - určitě bychom nenašetřili na trading. Nešetřeního se vyhybám, to vidíme všude kolem dost a kam to vede taky- k zadluženosti pro léčení si komplexů. Takže to stále beru, že jsem pro trading chuďas.
Jde-li o data a backtesting, tak já to "doufám" chápu alespo%n dostatečně-jsem totiž spíše perfekcionista- zároveň ale cca 3/4 roku sleduji grafy a vychytávám, co mně jde přirozeně. Z toho vycházím při systému - i když to není uplně klasický papertrading. Takže vím, že premium společně s OI a cenou v kanále a to vše podpořené TDM jako základ je moje "obchodní přirozené vidění". Navíc, když si pomáhám s Fiboccineliho předpovědí s doplněním Williamsovou odmocninou = 1,28. Je to sice asi složité a zbytečně pracné. Ale proti gudtu žádný dišoutát a zatím mně to jde. Samozřejmě to doladuji a hlavně upravuji TP a S/L- které si pro zajímavost zkouším pro různé typy futures / ověřuji si "své vidění světa" raději rovnou i na futures, které ani nehodlám dělat - tedy na 10 trzích.
V té souvislosti mám otázku, jesli Vy, nebo někdo jiný může porovnat z praxe TDM na pitu a elektronické burze ( jelikož se liší počtem obchodovaných dnů).


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 334
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Má někdo zkušenosti s expressfutures nabízejí na Globex e mini za 3.50 flat
rading Software $0.00 - Transaction Fees $0.00 - Brokerage Fees $0.00 -Exchange Fees $0.00
Regulatory Fees $0.03 -Clearing Fee $1.25 - co je to Clearing Fee a kdy se platí? Nabízejí platformy :Vision Advantage, Vision Express, CQG Trader, Vision QST,TradeMaven. Data: * Monthly Seasonal Recommendations
* Free Daily Futures Research
* On-line Account Review
* Futures and Options Quotes & Custom Charts
* Opening Market Calls
* Daily Trade Recommendations
* Weekly Trade Recommendations
* Trading Tips- 12 Golden Rules
* TradeSignals Quotes and Charts
Vypadá to slibně, ale co je za tim. Nabízejí totiž knihu zdarma po registarci a tak jsem to schválně zkusil a objevilo se, že ji dostanu po otevření konta. To se mně nelíbí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všichni, umí mně někdo vysvětlit co znamená: Tick Size: One half of 1/32 of a point ($15.625/contract) rounded up to the nearest cent/contract; par is on the basis of 100 points
Quoted Units: Points ($1,000) and one-quarter of 1/32 of a point
Myslím si, že by to mělo být, že 1 tick je vlastně 1/64 a to je 15,625 USD. Co je ale to "par is on the basis of 100 points",
Co ale to quoted units říká netuším. Jedná se o FV,CBOT .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zatím jsem se nikde nedozvěděl, jak broker určí, jaký margin nám počítá-zda intradenní, nebo poziční. Zanmená to, že automaticky počítá ID a pokliže nevystoupíme z pozice před zavřením, tak to předělá., nebo se musím registrovat na některý typ a pak počítá poziční i pro ID, když nahlásím, že jsem poziční, či jak je to. Co ksyž někdo dělá oba typy najednou?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Kdo poradí? Připravoval jsem se, že využiji MIRUS pro live obchody(až budu zralý), ale překvapilo mě, že nepoužívají -dle vlákna- šifrování a vše se zasílá prostě mailem a i výběr z konta se děje na základě zaslání mailu s částkou a kontem kam to mají převést. Jelikož je to informace od zástupce MIRUS, ztratil jsem k nim důvěru. Proto bych byl rád, kdyby mně někdo sdělil, jak je to u IB, případně jiných brokerů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dík za potvrzení mé domněnky. Ještě tedy jedno ujasnění. Pakliže tedy před koncem dne budu chtít uzavřít a vyhnout se overnight narginu a nestihnu to, co se stane? Uzavře to zas mě broker i když bych měl na kontě dost, ale ne na margin. Případně do jaké doby to musím uzavřít-posílá např. broker varování ap. Samozřejmě, že bych to raději uzavíral tak 1/2 hodiny před koncem. Je to optimální pro NQ, nebo ES? A dále -kdy je na elektronické burze doba, kdy se to bere za konec dne. Mají 2 x přerušení behem dne? Platí pro toto stejné podmínky pro všechny brokery?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím znalé, také bych se rád dozvěděl co mohu od brokera čekat pokud mě to před "koncem" zůstane v pozici ale kdy ten konec vlastně je: trh NQ jede dle našeho času a dle dat Mirusu do Ninji do 22:14:59 pak se rozjede ve 22:30:00 a jede dál do 23:29:59 a pak dál pokračuje po naší půlnoci. Jenže někde jsem se dočetl o času (dle našeho) 23:15:00.
(V pátek jedou data jen do 22:14:59 a rozjíždí se to až po půlnoci z neděle na pondělí).

Mirus má intradenní margin na index - 500$, o maitenance jsem se u nich nedohledal a na overnight margin odkazují na burzu.

Pokud tedy budu mít na účtě 2000$ a z toho 500$ bude blokovaných intradenním marginem na long, co se v jaké minutě či snad vteřině po 22:14:59 stane?

Jak to dopadne budu-li short (to bych mohl asi pak mít na účtě přidáno)?

Ve které minutě (našeho času) se do trhu (NQ) dá zase vlézt opět už jen za intradenní margin?

Předem děkuji pokud mi někdo dokáže odpovědět,
Jiří S.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: Jiri S.
Nevěř nesmyslům. sám jsem se o něco podobného zajímal a odpovědi mně připadaly nesmyslné a tak jsem se zeptal u MIRUSu. Zde je odpověĎ: Daytrading hours depend on the contract. For example the ES is from 3:30pm
CST to 3:15pm CST during the week. The overnight period for that contract
is only that 15 minute window, as well as the weekends. The day margin on
the contracts that you mentioned is $500 per contract.

The overnight margins are set by the exchange and can be found on their
website www.cmegroup.com. I know the ES is $6,188 per contract during the
overnight.

Pakliže, byste potřeboval překlad tak stručně: čas ID marginu záleží na konkrétním kontraktu. Příklad ES od 15:30 do 15:15 času v Chicago. Overnight margin tedy platí jen v okně těch 15 minut!!!! Margin na plný kontrakt např. ND, SP ap. je tedy také jen $500 na kontrakt!!!
Samozřejmě je potřeba si uvědomit, že u plného kontraktu je třeba počítat s denním rozpětím několika tisíc. Je to ale šance jak je dělat i když člověk nemá stovky tisíc dolarů na účtě, nebo i jen skoro 40.000 jen pro margin.
Já to hledal asi ze stejného důvodu jako Vy. Mám např. ve strategii tento malý margin a S/L 17 ticků s tím, že počítám toto: vstup do pozice jako kdybych jel pozičně a výstup (neotočí-li se dříve, nebo nevyhodí-li mě to na S/L-málo kdy) před koncem "usnutím trhu" . Lze si takto nechávat výdělky a až si člověk vydělá na overhight margin, už to nebude problém.
Přeji mnoho úspěchů a nevěřte všemu, co si někdo jen myslí. Jinak ale je zde mnoho inspirace.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To greatboy:

beru v potaz že owernight je tedy jen 15 minut od 22:15:00 do 22:29:59 našeho času a včetně víkendu do neděle 23:59:59 našeho času.

Teď jde ještě o to, co se stane (kdy mě vylejou nebo co se kdy stane) když začne owernight a já nebudu mít dost peněz na účtu k blokaci marginu?
Přitom se tedy vlastně v overnight době vůbec neobchoduje.
(Hodlám začít NQ s 2500$ a owernight margin je pro něj tuším 3500).

Ono se totiž někdy ke konci jede proti pravidlům do 22:15 tvrdě jedním směrem nehledě na indikátory a po 22:30 opačným až do čistého jasného ziskového supportu takže když se do toho nechám blbě zavřít a pokud by mě pak z toho vylili, tak musím hned naskočit jinak budu koukat na ztrátu. Samozřejmě bych rád začínal někdy po startu akciové burzy a končil v zisku do 20 hod. našeho času a pak už do toho nelez i kdyby pečení holubi padali.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...