Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj Romane, konečně jsem se dostal k PC, dnes jsem měl nějakou tu pijatiku s kolegy z práce;) Co tu teď napíšu a byla by mezi tím snad i nějaká ta hrubka, tak se předem omlouvám! Neměj obavy, zle to brát určitě nejde, ani mě není zvědavost cizí :o) Svůj způsob nahlížení na trh globálně jsem především v tomto vláknu několikrát popisoval, je to komplexní přístup kombinace TA a sluduji dění kolem sebe, takže se při vstupu opírám i o fundamenty. Není to samozřejmě nijak nutné, ale to je věcí přístupu každého tradera. No když se podíváš na to co jsem avízoval v úterý a mrkneš na grafy teď, možná si to nějak dohromady poskládáš. Market Profile sluduji jen okrajově, spíš jako EOD pro "náhled z výšky", prostě sleduju vývoj ceny, stanovím si pár pravděpodobých scénářů a je to. Sleduju co se děje na EURUSD, protože tyto pohyby hodně souvisí s chováním na akciových indexech, okrajově do budoucna se snažím dostat do oka komodity jako ropu wti a zlato. U daného instrumentu se snažím detekovat oblast, která se vytváří opravdu velice ojediněle, tuhle změnu mít před očima napříč několika timeframes a na těch nižších prostě naplánovat ten vhodný vstup, takže spíš držet pozici pozičně víc dnů jak pouze při ID. Sleduju co mi ukazují EMAs s různou periodou. K EURUSD, ohledně toho supportu, proč 1,2420? V posledních dnes se to prostě kolem této ceny točilo a vytvářelo se už několikáté dno toho silného poklesu. Je to asi dost o nervy, možná je pro někoho lepší u toho nesedět, já mám v hlavě prostě svou představu a pozici neposouvám při prvním protipohybu. Buď je má hypotéza správná a držím se toho, když ne tak uznám ztrátu :) Dnes jsem v této souvislosti poukazoval na olbast 1,2525-1,2550. V přiloženém grafu (1h) můžeš nakouknout. Jestli tady přijde nějaká pikantní podpásovka a podíváme se silně dolu, budu zvažovat vystoupit dřív. Uf, a teď už jdu ale opravdu spát ;)

19709

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dillinger:

Podobne od rána som bol long vybral som +40 a chcel som až na 1,271-272. Pred príhovorom majstra som si stiahol SL pod 1,259 pod tým to už nemalo zmysel držať zmena sentimentu a ten negatívny fundament to zariadil takže dneska spoko vytažil som ešte niečo navyše:)

Inak pekný trade presne tam som mal aj ja long ale väčšinou to držím max 1deň tak som tieto uppohyby vychytal na viacej tradov:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravím vespolek,
tak klucí z Fitchákova zaveleli a před zavíračkou dávají lidem šanci své rizikové longy pozavírat ;)
Iigis, pravda, před Bernankem je lepší být napozoru, ale moc toho z něj nevylezlo. A tak přiložili ruky k dílu jiní, co umí dát impuls :) Chvíli budeme padat, no a pak přijde někdo odvážný z elitního klubu a světu sdělí, že to Španělsko tedy ostatní solidárně zachrání ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dillinger:

Ja som vsadil na prieraz do hora longoval som na cene 1,245 s profitom 1,249 potom som chcel nechať runner do večera.
No zlý trade management zariadil to že som skončil s 0 keď si v hlave poviem blbosť ako dneska je piatok radšej to posuniem na BE úplne odveci tak to asi inak dopadnúť nemohlo, treba sa poučiť (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím tě, iigis. No nebudeš tomu věřit, ale ...no schválně, koukni na screenshot ;) Jsme dnes asi nějak na dálku přesně na pip propojeni :) Začíná se to ale nějak "zadrhávat" a nahoru se tomu moc nechce. Sleduju po očku co dělá zlato a v opačném směru USD.CZK, je to tak nahraně a ne a ne se rozhodnout, jestli to vystřelí k nebi a nebu žuchne dolů :o) O víkendu se očekává, že se Španělsko ozve a požádá oficiálně o pomoc, no na EU to už mají prý v tom případě vše pod kontrolou a nástroje prý jsou :D

19726

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dillinger:

Pekný obchod ;)

Pekne vidieť význam trade managementu vstup rovnaký ja s 0 ty si vydoloval pekný obchod. Ja som posunul SL asi o 10pip vyšie ako som mal a dostal som SL na 3pips asi len sa z toho poučiť :)

PS: k situácii v eurozóne sa nevyjadrujem nemá zmysel to čo sa deje je ďaleko od "ozdravovania" :D (td)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj iigis,
někdy je opravdu lepší agresivně neposouvat, já posouvám minimálně. Buď prostě tvůj záměr vyjde a profituješ opravdu zásadně a nebo ne, na cemž utrpíš jen minimální ztrátu. Samozřejmě je třeba zvážit vhodný vstup, a to nebývá vůbec jednoduché. Čím nižší TF, tím pravděpodobně víc potenciálních signálů, a to ale i těch falešných :) Raději to sleduji z vyšších úrovní, něco v podobném duchu jak teď vytvořil vlákno amoniak s market aukcií, za což mu tímto velice děkuji!! Podobné věci mají neskutečně velký potenciál!
Jinak koukám, že dnes trhy otvírají po tom dalším bruselským majstrštyku výrazně výš! V pátek jsme se bavili na EURUSD o zdolání 1,2500. Dnes se otevřelo s gapem 100 pips a blížíme se k 1,2670. Podlě mě ale ze střednědobého hlediska naudržitelný. Takhle donekonečně to se zachraňováním dál podle mě nepůjde. Hned po schválení pomoci Španělsku se ohlasilo Irsko, že i ono žádá o přehodnocení svojí pomoci z EFSF, a to retroaktivně!! Prostě když se může zachraňovat ze společného Španělsko, proč by to nemohlo jít i u jiných. V Irsku kvůli záchraně svého bankovního systému padlo tehdy jejich HDP o 30%! No prostě můžeme se těšit na pořádné pohyby, vlny jako tsunami nahoru, pak dolu....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dillinger:

Ja sa riadim podľa 30min barov na 1min len sledujem ako to vyzerá z blízka ale smerodajný je 30min profil. S tým posúvaním si musím dať pozor je to ako vravíš len moja hlava chce mať "risk free" obchod lenže to pri zlom posune znamená aj "no profit" takže tak:D

Inak dneska na eure po tom upgape ráno super short o 9 nastavený short na breaku do dola. Bohužiaľ bezomňa tento týžden mám troška hektický budem obchodovať len štvrtok dneska som mal prímačky zajtra som mimo SR stredu tiež prímačky na VŠ takže nič moc dúfam že aspoňten štvrtok bude pekný:)

K tej našej únii ako vravíš ja očakávam že budú žiadať minimálne ďalšie dve krajiny lebo s táto solidárnosť predsa nemôže ostať nevyužítá.. ja podľa toho neobchodujem ale zaujíma ma tento všeubecný prehlad:) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravím amoniak, iigis.
Tak se ta víkendová záchrana moc nevyvedla, spíš naopak. Každý kdo má nohy utíká!! Španělské bondy si opět laškují s 6,5%, jsem zvědavej kdy se zmobilizuje LCH.Clearnet a začnou si počínat podobně jako např. s Řeckem. Tak jak jsme po půlnoci s plnou eufórií otevřeli s takovými gapy, během dne je vše vymazáno a nevypadá to ale vůbec růžově, tedy lépe řečeno při pohledu do grafů to vypadá spíš dost červeně ;) Čekal jsem co se bude dít na ESku v oblasti 1320-1325, neřekl bych že jsme s tím poklesem u konce, asi to bude na pokračování! Tedy alespoň proteď není znám žádný fundament k optimismu, ale kdoví co se na nás zase peče někde v Bruselu :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...