Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

Roman:

Ešte otázku k tej úrovni 3TPO to som sa nedočítal čo to obnáša? Je to úroveň kde sa cena drží 3časové periody teda 3TPO do boku a potom na nej kúpiš korekciu v prípade že value ide dobrým smerom? Či som mimo?

Akurát držím long na eure od 11:40 prvý PT som vybral pri dnešnom high pár ticks nad range extension a druhý PT mám pri 1,219 je to realistické vychádzam z toho že včera bol pekný up den a nálada sa nezmenila trh už vyplnil gap a cesta hore je pomerne volná?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

iigis, je to jenom S/R uroven kterou pouzivam a funguje dobre, pokud je distribuce hodne nahustena tak beru ty 3 TPO vedle sebe, pokud je roztahla, tak vetsinou spis lokalni vpoc ktere je pobliz techto 3TPO...

pouzivam to pro vstupy na korekcich do trendu nebo na protitrendy...

... a guvernera neres :) vsechno je v grafu..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Roman:

aha jasné už sú mi tie 3TPO jasné idem sa na to popozerať troška do zadu. Ako sa darí tento týždeň dosť sa mi to ťažko obchoduje tie dni bez smeru, ale dá sa toho zase dosť naučiť.

Správy neriešim ale včera som mal trade ktorý by som nebral lebo som vstuppoval min pred tým ako začal klábosiť, keby som o to vedel počkal by som na reakciu.. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis, dni bez smeru se daji dobre obchodovat, je to jenom narocnejsi na premysleni, a musis byt vice rychlejsi, driv vybirat zisky a v podstate je to o vice obchodech - ale pouze pokud se trh hybe.. .tento tyden je to docela lemra... obchodu mam hodne ale poradny zisk ne a ne prijit vsechno jsou to BE nebo skrece kolem nuly....

dneska jsem sel short vcerejsi vpoc PT 2:1 a na vpoc predevcirem jsem sel do spreadu long protoze jak je to v CG tak trh mohl nabrat i velky long az nad vcerejsi high takze sem se tak jistil... - tedka mam PT 2:1 a SL takze zisk velikosti 1 x SL ... to je vse co se da tak sebrat zatim... a jestli sledujes libru tak tam jsem byl long od prostred tela po prurazu na PT 2:1 vyslo to na tick :) ... mej se ... kdyztak neco posli tady sem tam to sleduju....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no kdyz je ve stredu FED, ve ctvrtek ECB a v patek %nezamestnanosti, tak se da docela ocekavat, ze v Po a v Ut a ve St do vecera se moc dit nebude. Navic jak psal roman, trh je pak v nejakem pasmu najde si svoje S/R a tam se odrazi, takze tam clovek muze obchodovat do zblbnuti nebo az prijde ztrata a pak se S/R obraci na druhou stranu. Dneska jsem sledoval press conference a docela zajimave, nejdriv se pan Draghi posadil a trh zacal rust, ale jak zacal mluvit, tak prisel obrat a cim vic mluvil, tim trh vic padal. Ted jsem zvedavy na US a dneska zatim rozhodne zadne longy dokud neprijde nejaky naznak uptrendu, ktery by to zhatil.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravím vespolek! Někomu by se to mohlo zdát až frustrující, jak se nám to na trzích vlní, dnes by se dalo říct dokonce až tsunamí ;) Rozhodně už delší dobu dostávají co proto Buffetovy rady o buy and hold! Abych řekl pravdu, v samotné "rétorice" pánů jako Draghi, Bernanke, Barroso, van Rampoy, Rachoy apod. strejdů se dá těžko zorientovat, ještě hůř když "klamou tělem" ;) Sleduji toto dění a snažím se být co nejvíc opatrný. V poslední době je na trzích tolik šumu, že to ani jinak nejde. Jeden s něčím přijde, vzápětí je to druhým popřeno, hra pokračuje! Dnešek mohl dopadnout všelijak, teď už víme že Drahgi neudělal vlastně vůbec nic z toho čím "strašil" a taky to schytal. Nad 1,24 bylo vše náležitě rozprodáno, jsme téměř o tři figury níž a kdoví kde se zastavíme?! :S Přikládám obrázek EURUSD trošku z jiného pohledu jak toho intradenního, jen tak k zamyšlení co se za ten rok přihodilo, kde bylo zajímavé prodávat a naopak kde nakoupit.

20058

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yax :

Ja som chcel len naznačiť, že akýkoľvek trader, čo obchoduje intradenne nejaký konkrétny štýl, či už MP,OF, TA,fundamenty, dáta, plus kopec iných štýlov, s výnimkou azda automatov, až sa nestará alebo nevie, kedy bude taký Draghi púšťať do éteru svoje keci, može byť potom prekvapený, čo sa teda na trhu deje, unikne mu súvislosť. Keby Draghi potvrdil svoju prognózu činmi, euro by tak určite nekleslo. Vie teda nejaký trader, kde to pojde dopredu, keď trh čaká niečo významnejšie ?

Roman04 napísal "... a guvernera neres .. vsechno je v grafu.."

som teda na to reagoval príkladom, že politici, guvernéri, atď, rozne news, výrazna zmena prognózy fundamentu, intervencie, možu rozhýbať trh ľubovoľným smerom, značne, za krátky čas, narušia akúkoľvek prognózu na základe roznych štýlov tradingu, vytvoria explóziu, kolaps ceny, a to neraz viacnásobným smerom, preto teda trader , čo neobchoduje EA musí v intradennom obchode riešiť tieto informácie, byť na to pripravený...Len toľko...Nič iné za tým nie je.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Roman:

tak ako vravíš treba byť rýcheljší a vec ktorú nemám vychytanú je cit na to kedy mám ísť po aký velký PT tu mám vela priestoru na zlepšenie a hladám cesty ako na to prísť...

Inak ja dneska po open long potom po IB tiež long ale o ničom jeden na BE a druhý 20 tam bol tiež väčší potenciál. potom prisla tamtá SPARTA to som sa len pozeral čo sa deje a smial sa.. :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis, zkus nahlizet na vystup stejne jako na vstup kde bys eventuelne vstupoval reverse nebo kam uz by trh nemel jet, timpadem jsi pak schopny dostat i edge diky vystupu ... dneska jsem byl long dole uvnitr IB a vybral na posledni PT 49 pips na te 3TPO urovni na ..263 samozrejme ze se pak nabizel jeste dalsi PT na local vpoc 85 .... ale uz sem spis cekal ze trh zpomali... zkus to vsechno vnimat z tech levelu a budes vzdy vedet pro jaky PT zhruba jit . .. malokdy trh prejede 3 levely bez korekce.. vetsinou se porad ty S/R testuji a tam muzes vstupovat a vystupovat v souladu s predpokladanym vyvojem...

kdyz na to mrknes tak je ti asi jasne kde jsem vybiral prvni PT ... to je hadanka pro tebe...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Roman:

Pravda musím na tie výstupy nahliadať z iného uhlu ako len čisto RRR.. Keď sa naučím čítať viacej range potenciál tak to pôjde lepšie stále sa učím..

K tomu prvému PT ja by som tam nastavil niekde okolo 1,2247 to by mohlo byť z dôvodu včerajšej DD ako test vyššieho value?

Podľa čoho si sa tam dostal už v IB či keď B perióda neprekonala a lows? dikes
(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis ... jo 40 - local vpoc - 47 1TPO = na techto cenach jsem sledoval volume a kdyz se dost zvedalo tak to znamena bud zpomaleni a korekce nebo ze kazdou chvili vypali dal, takze jsem vybral PT1 ....

ten vstup tezko vysvetlim... bylo to odvozene od spiku a vpoc a jakym zpusobem presel tyto lajny nahoru... vstup byl az na "D" periode na cene ...212 - korekce 50 fibo + uzavreni diry mezi "A" a "C" to uz bylo jen nacasovani vstupu....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...