Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

V tuhle dobu před rokem zprávy ohledně řecka vyvolali obrovskou volatilitu na trzích. Pro někoho období velký zisků, pro někoho velkých ztrát. Já tehdy patřil do té druhé skupiny. Neměl jsem žádnou zkušenost s takto divokými trhy. Jak jste na tom byli vy? Já bych se nezlobil, kdyby to teď proběhlo znovu ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

echeck

zaclo to uz na zacatku srpna a nebylo to Recko, ale USA.
A rozhodne se nevyplati spolehat na to, ze kdyz se delo neco loni v tuto dobu, tak letos se opet neco bude dit. Takhle to rozhodne nefunguje.
Ted se treba ES neda moc obchodovat, pokud nekomu nestaci delat obchody pro bod nebo dva. Ale jine trhy nez indexy se hybou obstojne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

echeck:
v tuhle dobu pred rokem jsem mel dlouhou serii hodne ziskovejch obchodu (i kdyz sim) ... letos je srpen zatim az moc tichej a bez kyzeny volatility ... preci jen je svet uz asi navyklej, netecnej a unavenej ohledne zprav z Recka a veskerych prohlaseni, ktery maj tak akorat nekolikaminutovy vliv. Tenkrat jsme byli dlouhodobe podeseni.
Mozna, ze je lepsi si prodlouzit dovolenou a procistit hlavu.
Napr. dnes na TF 16.21 @ 800.1 long a byl jsem rad, ze me to po 20-ti minutach vylezlo na 802.6
happy trading
sublo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Už cca 9 dní mi připadá, že je trh NQ zcela nehybný. S live tradeingem začínám a takhle dlouhou šňůru bez pohybu jsem ještě nezažil (vyjma jedné či svou večerních seancí). Proto bych se rád optal na Váš názor, nevzal jsem ani jeden obchod, protože mi v papertradingu podobné dny spíše prodělávaly. Jde jen o můj dojem a dá se čile obchodovat, nebo jsou takováto období v trzích naprosto normální a je lépe se držet stranou? (v backtestu a papertradingu jsem to nějak neregistroval, ale možná to teď vnímám daleko intensivněji, když sedím v reálném čase a vlastně nic nedělám :) )

Link to comment
Sdílet pomocí služby

illk,
pokud zacinas, tak si myslim, ze prazdniny nejsou to nejlepsi obdobi ... navic jeste srpen. Pokud se podivas i na ostatni trhy, tak uvidis, ze je to vsude podobne a nejaky pohyby se provedou jen cca prvni hodinu po open, pak volume a volatilita rapidne klesne.
happy trading
sublo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tiez pocitujem ze je to nicom.
Take obdobie som este nemal, tj aj zisk je oproti minulym mesiacom o 70 % mensi v tomto mesiaci. Je to sposobene tym ze obchodujem a vyhladavam prilezitosti na zaklade volatility takze ak volatilita nie je, tak ani prilezitosti velmi niesu.

illk Myslim si, alebo aspon ja to tak vnimam, ze tieto situacie kedy neide vsetko tak ako by malo alebo ako by sme chceli su najlepsi ucitelia ktory nas skusaju, tj ucia nas trpezlivosti aby sme si pockali na chvile podla planu. To ze si nemal obchod tym by som sa netrapil. Hlavne je ze dodrziavas plan.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no, myslim, ze se da velmi slusne obchodovat vsechno, co ma vic jak cca 100T volume za den. Pokud to Vas OP neumoznuje, asi bude neco spatne. Stejne tak jako domenka, ze jeden, dva obchody na 1´TF denne staci na to, abych se tradingem mohl zivit. Pokud teda neobchodujete 10 a vic kontraktu. A to uz musite velmi dobre vedet co delate.

Zkuste se zacist i do jinych zdroju nez diskuze tady a zjistite, ze traderi uvadi pomerne male $zisky pri obchodech na nizkych TF. Coz znamena rovnici vic obchodu + vic ztrat + vic casu nad monitorem = mozna vic $$$. Tato rovnice se meni az casem a usti bud pri stejne frekvenci obchodu s vice kontrakty na prechod na vyssi TF(dayTF) nebo castejsi obchody s vice kontrakty na nizsim TF.

Spravne postavenemu OP nevadi zmena obchodovaneho instrumentu ani vyssi cetnost obchodu. A at chcete nebo ne, tak trading generuje male zisky a obcas velke. Neumim si predstavit OP, ktery dava na 1´TF hlavne sto a vic $$$ zisku/kontr a ma obcas BE nebo par$ zisku. A par SL. Coz ale neznamena, ze to nejde. Jen ja to neumim. Skoda.

Ze screenu, ktere jsou videt tady na foru je zrejme, ze stejne signaly trader jednou bere a jindy nebere. To je proste nedodrzeny nebo spatny OP. Trhy jsou iracionalni, tzn ze nikdo nevi ani po signalu co se stane. Pouze se lehce zvysuje pravdepodobnost pohybu Vasim smerem. Ale jistota = 0. A uz vubec nikdo neodhadne kam trh dojde. To je jen hra nervu a nejake vlastni filosofie vystupu. Je jedno jaka je. Musi byt dodrzovana, stejne jako vstupy. Tedy ergo nejde o vyber nejakych extra situaci filtrovanych z generovanych signalu. Proste mam signal => Entry, mam signal => Exit. A je jedno jestli je to 5x nebo 30x za den.

Chtel jsem rict, ze pokud ted nemuzete obchodovat a trhy se Vam zdaji nevolatilni, line.... mate pravdepodobne moc utazeny OP cileny na vysoke profity.

Navzdory dogmatu ze OP se nema menit, pokud me nepusti do obchodu a Vy zpetne na konci obch.dne vidite ze potencial byl, je cas na zmenu.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

avocado,

Volume může být velké jak chce, ale pokud je cenové rozpětí malé, tak prostě nic nevyděláš.

Domněnka jednoho, dvou obchodů na 1min TF denně stačí na to, abych se tradingem mohl živit je pravdivá - ano s jedním kontraktem - ale nemyslím si, že je vhodná pro začínající obchodníky.

Nechci tady rozvádět, co a jak obchoduji, ale kvůli nízkému rozpětí ES jsem si na dopoledne přidal FDAX 2min graf, v podstatě stejný systém jako používám na ES 5min graf, ale jen jeho základ. Udělal jsem si rychlý backtest, vyhodnotil nějaké klíčové otázky a už jsem v klidu obchodoval FDAX 2min, pouze první hodinu, pouze jeden kontrakt, tzn. od 8:00 do 9:00hod. Výsledek: 10 obchodů, z toho 8 ziskových po 10pt, tudíž 80pt celkem a dva obchody - zrovna dneska ráno - B/E a +2pt. A víš ty co? Předešlé měsíce vykazují také skvělé výsledky, takže tohle raní obchodování už budu provádět stále, i když na ES bude velké rozpětí a zisky budou na určité úrovni.

Obchodovat nízké TF pro malé zisky a často je cesta do pekel. Při obchodování ES chci udělat jeden obchod a získat 10pt a více, při velice nízkém riziku. Tohle pravidlo jsem přenesl i na mé obchody na FDAX. Nechci pro 10pt udělat 10 nebo 20 obchodů. To nikam nevede.

Píšeš tady o tom, že správně postavenému systému nevadí změna trhu. Já to vidím spíše jako že každý si můžeme koupit konfekční oblek, službu udělá stejnou všem, nicméně když si necháš udělat oblek na míru, u krejčího, tak je to hned jiný pocit, hned se v něm cítíš a chováš jinak. Tak podobně to vidím se systémem na míru danému trhu.

Kdybych tady zveřejnil své obchody, tak bys viděl, že pattern jeden den zobchoduji a druhý den ho nechám běžet. Není to o nedodržení systému nebo o špatném systému, je to o tom, že vím, co dělám. Obchodování není o tom že "vystřelím na všechno, co se hýbe a ještě tím co mám zrovna po ruce“. Pokud obchoduješ stylem mám signál/nemám signál, tak si udělej AOS a nemusíš trávit den před monitorem.

Každý obchoduje to, co mu vyhovuje a stylem kterým mu to vyhovuje, pokud jsi se svým přístupem konzistentně profitabilní, tak je to rozhodně úspěch a věřím, že se ti bude dařit i nadále.

Na závěr bych jenom dodal, jak tvrdí LW, že po dnech s malým rozpětím přichází dny s velkým rozpětím, takže buďte připraveni.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

V předchozí verzi byla každá jednoduchá ATM strategie přehledně vidět v seznamu strategií kde se v reálném čase aktualizovaly hodnoty zisku/ztráty a byla vidět i jejich bázová cena i když byl FLAT stav.

Teď, bohužel, už to jde jen takhle blbě kdy je nutno ostatní zakrýt. V DOOMu je vidět jen pidičást cenového rozsahu, takže prakticky se to dá používat jen přepínáním v grafu.
Samostatně mám jeden z grafů takto nastaven a vybranou strategii "none" kdy to ukazuje všechny současně běžící pokyny včetně průměru zisku/ztráty a součtovou bázovou cenu a na konkrétní ATM přepínám až když ji chci vidět.

Pokud je ale nějaký pokyn proveden bez této jednoduché ATM, nebo i se nějaká dvojice ATM pokynů tzv. vykřížkuje, tak už to vidět nebude, jen že nejsem FLAT a celková průměrná vstupní cena při "none".

Také se potom nedají jednoduše, případně i nedají, rozklíčovat výsledky obchodů v Account Performance.

Mimochodem také jde do již běžící jednoduché ATM vložit další pokyn (musí být ale na stejnou stranu (long/short)) a pak jsou 2 targety a dva stopy v jedné ATM. A to ještě, samozřejmě, může být ta ATM autoposouvací s pokyny.

Když se ale někdo zamotá což při Long i Short současně je razdva, tak lze vždy zmáčknout CLOSE a Ninja vše vypáruje do FLAT stavu, nebo alespoň nezapomenout přepnout strategie do "none" a zkusit to ukočírovat ručně nevázanými pokyny. A ten FLAT stav si ještě 2x ověřit. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to NickG22

no asi si neozumime, ja psal o vysi volume, ne o obchodovani v chopu (male cenove rozpeti).

Kdyz si prectes par vlaken tady v diskuzi tak je videt, ze novi obchodnici maji problem s psychikou - myslim s rozklikanim se vedoucim ke ztrate casti uctu. A resit to jednim odchodem denne - kterym, kdy, jak dal - o tom uz tu toho bylo popsano moc, neni treba to rozvadet.

Tak ty jedes na 2min TF hodinu a udelal jsi 10 obchodu - na 30 useckach, jo? A zisk po 10 pT? No to jsi strelec. A ja si myslel jak moc nedelam obchodu.

Pokud sam jednou signal beres a jindy ten samy ne, tak bych predpokladal, ze vis co delas - tedy mas nejake pravidlo - takze v podstate delas to co ja.

Jinak zmena, doplneni portfolia obchodovanych instrumentu je docela normalni vec, sam obchoduju dopoledne GBL, GBP a odpoledne nektere indexy. S tim, ze se divam i jinam, a pokud se mi zda neco vhodnejsi, tak jdu jinam. Mam jeden system na vstupy a resim jen vystupy a MM.

V cem se lisi v jednotlivych trzich vykreslovani indikatoru, divergenci, patternu PA? Pokud teda jedes podle TA. Pak je mi docela jedno co obchoduju. Chapu, ze obchodovani fundamentu, reportu a pod.muze byt odlisne. Nerikam, ze by nebylo mozne se detailni optimalizaci dopracovat k o par % lepsimu vysledku. Ale to by znamenalo neustale upravovani parametru a hlidani trhu a kolotoc typu - "Je to uz konecne ono?". Ja to mam rad jednoduche a bez organizovani vlastnich komplikaci, staci ty co pripravi nekdo jiny.

Ja si taky myslim, ze vim co delam, jen nevim co udela trh. Ty jo? A nemyslim si, ze strilim na vsechno co se hybe - jen proste mam nastavena pravidla tak, aby mi to vyhovovalo.

Prirovnani k obleku na miru rozumim - v tradingu jsem si ho usil sam - tak aby mi v nem bylo dobre. Asi jsem teda mel stesti ze mi sedi na vic trhu.

Pro me znamena signal ktery nevezmu nejakou diskreci - a to se mi v minulosti vzdycky prodrazilo. Tak uz to nedelam. A je to lepsi.

Svym minulym prispevkem jsem chtel rict, ze je treba myslet, a pokud se Vam zda, ze jedou trhy bez Vas, tak zkuste neco zmenit. Pokud na to mate chut, znalosti, cas a koule. To, ze jste si neco vymysleli a nejaky cas to funguje, neznamena, ze casem nevymyslite neco jineho.

A abych doplnil jak ja rozumim tvemu citatu LW - dny s velkym rozpetim znamenaji sanci na vetsi zisky. Vzhledem k tomu , ze nevim ktery den to zrovna bude, obchoduju stejne.

Dobry lov

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...