Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

... ja bych se mozna podelil o mou zkusenost se "zapomenutymi" casy reportu ... nebyl ani tak zapomenutej ale Bloomberg, na kteryho pravidelne koukam, uvadel min tyden ve stredu EIA (ropa) report na 17.00 a jaky bylo moje prekvapeni a nastvani, kdyz v 16.30 trh zacal jancit (pochopitelne jsem slizl SL). Jinak poslednich 20 min pred reportem uz nic neberu. Proste se sekli o pul hodiny a dodatecne si to opravili v kalendari.
Od ty doby se koukam i na jiny servery.
at se dari
pajus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Jardat: osobně ty obchody zatím nehodlám vynechávat právě proto, že by se výsledky backtestu nepochybně změnily... jen je třeba být opatrnější a musím si počkat třeba až na úplné vykreslení mého signálu a vstoupit třeba na open další svíčky, když se potvrdí... jindy běžně vstupuji před close signální svíčky, když je situace zřetelná...

každopádně kdybys věděl o nějakých historických přehledech toho, jak a kdy byly vyhlašovány fundamenty, rád se na to mrknu :))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel K.
jsou to přeci jen čísla a člověk umí dělat chyby ;) Ale to se samozřejmě raději ututlá než aby se šlo s pravdou ven! Jinak těm vydávaným makrodatům nezbývá než věřit, hůř bych to viděl s manipulací trhu nejrůznějšími verbálními výkřiky (mnohdy i protichůdnými) čelních představitelů vlád, institucí atd. No a ještě lepší je samozřejmě přímá intervence, jako třeba dnes centrálních bank a nebo burzou při změně marží.....tím se dá pěkně nasměrovat ten "správný" směr!! :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děláš si srandu, Pavle, ale kdoví :)

každopádně tohle neni uplně normální..a to tím normální myslim ne uplně normálně normální..

každopádně pokud se správně dívám, tak fundament, který to odstartoval je nějaké vyhlašování FEDu..protože detailně fundamenty nesleduju, rád bych poprosil Dillingera a jiné fundamentálně založené tradery, kdyby mohli trošku přiblížit, co že se to na tom FEDu stalo..samozřejmě zagoogluju, ale zkušenější praktici v téhle oblasti určitě dokáží vysvětlit problém líp než novináři..

díky,

PS. každopádně mě taky trkla do očí ve 14.15 ADP Non-Farm Employment Change která poskočila ze 130 na 206k..koukal sem do historie a musím se podívat jaký vliv měly podobné změny na trh ve dnech 5/1/2011 a 1/6/2011

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No ja fundamenty sleduju jenom trochu..
Ve 12.00 to bylp - Čínská centrální banka snižuje požadavek na minimální povinné rezervy pro banky o 50 bps s účinností od 5. prosince (Bloomberg)
Ve 14.00 - Fed, ECB a další 4 významné centrální banky v koord. akci snižují sazby u USD swapů pro zajištění likvidity (Bloomberg) - díky tomuto kroku se vlastně zlevnil dolar

Oba dva kroky vedou ke zvýšení likvidity na trzích.
Já nakonec jenom jeden papertrade, v tomhle se mi do toho pouštět nechtělo, neznámá situace. Teď už končím..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je to přesně tak jak píše Pavel K., situace s likviditou se v poslední době v eurozóně dramaticky zhoršila. Dolar je oproti euru za tři měsíce dražší o nějakých 1,6%! Evropské banky prostě nestíhají krýt své pohledávky v dolarech, a proto dnes přišla ECB s tou koordinovanou intervencí, kdy po dobu víc jak roku vytvoří linky lidvidity, a to podle potřeby v jakékoliv měně! K tomu snížila ECB i marže z 20% na 12%! Takže jak už tu jednou někdo psal v podobných situacích, sorry nepamatuju se už kdo, opět jedeme na růstovém cracku, vychutnejte si to opojení iracionality (až do dalšího pádu)!! :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gumazcek:
Včera byl velmi zvláštní den Gumaczku, ale SHORT covering to určitě nebyl, spíš prostě jen další konsolidace po obrovském GAPu, volume byl za pondělí a úterý velice slušný, ale trh přesto nedokázal rozšířit rozpětí, čekal jsem že uzavře ten GAP nahoře, ale profil pod 1203 kou velmi ztěžknul a odseknul nákupní snahy, i přes enormně agresivní a persistentní prodeje ale trh moc nespadnul, takže na druhé straně zase někdo trpělivě akumuloval LONG pozice ...

Den začal poměrně přesvědčivě odmítnutím pondělní rovnováhy, takže byl tam cítit býčí smrad, ale nemělo to sílu typickou pro trendový den, zprávy trochu urychlily vývoj, přinesly krátkodobou volatilitu (pár lidí se tady do toho chytlo) a vynesly trh nad pondělní HIGH, ale na 1202.25 (mesíční pivot point) byly zřetelně vidět výběry zisků asi krátkodobých-střednědobých obchodníků, to byl okamžik kdy profil "ztěžknul a do trhu začali naskakovat agresivní prodejci, vydrželi to až cca do šesté hodiny a pak už tam nebyl žádný silnější kupec, který by s tím pohnul, zůstali tam BOTi a mně podobní, takže nebylo moc o co stát.

Já včera neudělal ani jeden obchod, před reportem (a chvíli po něm) jsem neobchodoval a celkově jsem nějak neviděl velký potenciál. Držet se stranou je taky někdy pozice :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dillinger Napsal:
-------------------------------------------------------
> Je to přesně tak jak píše Pavel K., situace s
> likviditou se v poslední době v eurozóně
> dramaticky zhoršila. Dolar je oproti euru za tři
> měsíce dražší o nějakých 1,6%! Evropské banky
> prostě nestíhají krýt své pohledávky v dolarech, a
> proto dnes přišla ECB s tou koordinovanou
> intervencí, kdy po dobu víc jak roku vytvoří linky
> lidvidity, a to podle potřeby v jakékoliv měně! K
> tomu snížila ECB i marže z 20% na 12%! Takže jak
> už tu jednou někdo psal v podobných situacích,
> sorry nepamatuju se už kdo, opět jedeme na
> růstovém cracku, vychutnejte si to opojení
> iracionality (až do dalšího pádu)!!


Jeste jsem to nikde nestudoval a musim ficet pryc, tak se jen rychle zeptam... znamena to, ze zas budou centralni banky pumpovat penizky, ale tentokrat koordinovaně a hodlaji to delat vic jak rok? :D :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...