Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

majkll Napsal: ------------------------------------------------------- ovšem lidi, kteří obchodují třeba průrazy korekčních linek do trendu se na 1min hodně spálí, protože většina průrazů těch linek bude falešná...a přitom většina z těch korekcí může vypadat dobře...zrovna tohle je příklad nebezpečné strategie pro nízký tf.. Majklle prosimte, co jsi myslel temi korekcnimi linkami? To co jsem zakreslil do obrazku? Jestli ano, tak potom by mne zajimalo, v cem je takovy pruraz lepsi na vyssim tf, v "platnosti" takoveho prurazu, ze se pravdepodobne (statisticky) nebude jednat o sum? Dik

17874

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Uff tak dnes jsem udělal školáckou chybu, když jsem si zapomněl zkontrolovat vyhlašování reportů.. dnešek byl celkově dost smolný i mimo trading :D ale ten skok po reportu v 16:00 byl zdaleka nejdražší chybou dneška :D hned jsem si tak smáznul třetinu měsíčního profitu :D Nástup jsem měl 15:59:59 short a 16:00 už jsem byl přes 200 USD na kontrakt ve ztrátě, nevšiml jsem si, že signál byl tím pádem neplatný a místo okamžitého zavření obchodu jsem začal zadávat SL... mno tak suma sumárum 320 USD na kontrakt ztráta mimo plán... špatně já, ale zaplatil jsem za to... :D Asi si vylepim screenshot nad monitor s popiskem "KONTROLUJ ČAS VYHLAŠOVÁNÍ REPORTŮ"

17900

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka
Aby som nezabudal na take dolezite veci, mam pripraveny vzdy papier (zo zaciatku som si ho kazdy den tlacil) teraz uz ho viac menej mam v hlave (ale este stale ho tlacim) kde zaskrtujem vlastne pripravu pred obchodovanim.
napriklad:
- skontrolovat expiraciu kontraktu
- skontrolovat ci neje dnes sviatok
- zaznamenat vsetky fundamentalne spravy z forexfactory do grafu
- vykonat technicku analyzu na vyssich grafoch a zapisat poznamky.
atd...

a az ked toto mam vykonane a vsetko je zaskrtnute tak vtedy zacinam obchodovat resp vyhladavat platne signaly pre obchod podla planu.

tak skus mozno neco podobne par mesiacov a potom sa ti to dostane do podvedomia a budes to robit automaticky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka
Mi se dnes stalo to samé, ale byl jsem v opačném směru (long). Takže jsem inkasoval profit, ale nemám vůbec radost. Mohl jsem dopadnout stejně, né-li hůř. Jen protože jsem něco nezkontroloval!!!

Spíš sem poprvé v životě dostal lepši cenu než limitní (PT). Limit prikaz me vzdy predtim bud nezobchodoval nebo dal presnou cenu.
Dnes se stalo,že jsem měl PT nastavený na $90 a dostal jsem plnění až na $240. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to zury: docela trefné s tou kudličkou :D :D s vyhlašováním reportu se mi to stalo poprvé, normálně to vždy kontroluju... ale je pravda, že už jsem jednou vstoupil tak, že se mi signál nakonec v poslední chvíli zvrátil v nic :D tehdy to ale bylo při běžné volatilitě, takže se to dalo skončit v podstatě bez větších ztrát :D tohle byl extrém :D

to stranger: checklist před obchodním dnem mám, ani nevím, proč jsem tam tohle nenapsal, doteď jsem to dělal uplně automaticky, v OP to zapsané mám taky... na cheklist jsem to po včerejšku samozřejmě doplnil :D :D :D dík za tip ;)

to rogi: drž se (tu) ztrátové vstupy dle plánu jsou pořád dle plánu... už se staly v minulosti :D já včera zasekl během pár vteřin ztrátu přes 600 USD mimo plán díky tomu, že jsem zapoměl před seancí zcheckovat, jestli nejsou na pořadu dne důležité reporty... :D

to marcossoft: ahoj, zatím obchoduju jen pomocí indikátoru wcci a pouze variaci patternu, kterému tady říkají obvykle 0/V... samozřejmě ale pracuju na dalších patternech, které bych v budoucnu rád zařadil a drobných vylepšeních, které by mohly zlepšit úspěšnost stávajícího systému... je ale pravda, že k výdělkům by měl stačit i tento pattern, další chci zařazovat spíše kvůli diversifikaci... :) to co teď obchoduju může mít solidní drawdown :D

to BOBR: :D :D asi bych byl taky raději poučen tvým způsobem :D ale pravda je, že se mi to možná vrylo do paměti tím hloub :D :D kontrolu reportu mám odteď v checklistu a nejen v hlavě :D :D



Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Rogi:

Zdravim Te,

dival jsem se na tvuj screen a mohu jen uvect, ze bych podobny vstup mel take, pokud bych tento trh v tuto dobu obchodoval. Signal byl dle meho platny na shortovani a proste to jen pokazde nevyjde. Nic vic. Na grafu vidis ze musel nekdo tvrde zabojovat dle volume, aby to dostal do up trendu.To ale az po tvem vstupu. Jsi zkuseny a vis, ze se to stava.
Hlavne se drz sveho a nic okamzite po nejake te ztrate ktera OBCAS prijde nepredelavej a nepasuj svuj system presne na posledni dny a obchody. Pokud to dlouhodobe vychazi, drz se toho!!! Pisi ale co asi vis.

Preji Ti hodne uspechu.
romanrak

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Takové malé zamyšlení. Když jsem dělal svůj první bactast, tak jsem si dal obchodování od do a podle toho jsem bral obchody. Na konci mě vyskočila pěkná equity. S přechodem na live krom jiného jsem začal brát v potaz vyhlašování. V bactastu jsem ho nebral. No ale protože jsem si na fóru přečetl, že někdo nebere 5 min před a po významném fundamentu signál a znělo to logicky tak jsme to začal dělat taky a ještě si to dal do pravidel. Na forexfactory je to ještě hezky barevný, takže se mi to i líbilo. No jen do doby kdy jsem měl obchod, ale kvůli fundamentu jsem ho nevzal a vzhledem k tomu, že to byl PT to pěkně bolelo a hezky mě to rozhodilo a o trošku víc to podkopalo mou důvěru v můj systém. Ne že by ta důvěra byla nějaká velká:-)
U dalších systémů jsem si musel položit otázku zda to v potaz brát či ne. Obchoduji (testuji) Fesx (dopolední trh) a fundamenty v potaz prostě neberu. Má zkušenost je taková, že se tam téměř neprojevují. V případě např. TF bych, ale již uvažoval o získání historických přehledů a zakomponování zpráv do systému a jakým směrem se to projeví.
Vcelku pochybuji o tom, že někdo z vás kteří začínáte si podobnej back udělalo a ví, že jim vynechávání obchodů nezamává systémem.
Dobrá zpráva je, že nikdy není pozdě ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...