Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

dnes jeden obchod. short 1271. PT 1260, možná 1250 (HVN prosinec). SL 1273,50 (miniresist nad týdenním HVN). Indicie: - vytvořen NEUT, obchod do směru proražení - responsivní odraz od pátečních high následovaný hladkým průrazem týdenního HVN - očekávání průrazu na nové hodnoty Proč nebrat: - špatně dedukuji iniciativní pohyb z minor BA, obchoduji falešný break, trh se odráží od HVN asie. Správný postup viz amoniakův tip výše. Jakou jsem cítíl výhodu: - mizernou, najednou jsem nevěděl, co chci dělat. Rozhodnutí při pre-an šla do kytek vlivem pobytu v tradingroomu a videí:-) Další postup: - dále si sedět na rukou a vyčkávat na iniciativní break, možný spike nad 1277.

18212

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

zdarec lidi, to je dnes hezký den (chopík)na trening vytrvalosti :-) ja jsem začal s uvažováním asi dobře, pak jsem viděl nějaký pohyb tak jsem 3x reagoval naštěstí SIM a dne s -54,2 usd. Náboje vyčerpány max. 3x tak asi bude lepší dělat něco užitečnějšího. :) Ať se daří

18221

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nemůžu si pomoct, ale uplně mi to přijde, jakoby trhy chtěli ze začátku roku totálně vymlátit všechny lidi, kteří se rozhodli do toho po Novém roce praštit, nebo obnovit obchodování..sice jsem měl prosinec slabší, což je normál, ale pohyby byly vcelku konstatní a ok...zato od začátku roku to je strašný chaos..šílené zátahy nahoru, dolů, chop, nerozhodnost, žádný směr, žádná výrazná síla, nic....

dnes spousta lidí vyletěla na indexech kolem 16.30 na falešném longu..mě to zázračně minulo a měl jsem tam vstup short, který vykazoval super šanci na pohyb dolů..ale aktuálně jsem opět na BE venku..je neuvěřitelné, jak nerozhodný trh je..

osobně mi to teď vůbec nesedí..agresivním protitrendovým strategiím se teď naopak musí dařit..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to majkll,
"nemůžu si pomoct, ale uplně mi to přijde, jakoby trhy chtěli ze začátku roku totálně vymlátit všechny lidi, kteří se rozhodli do toho po Novém roce praštit, nebo obnovit obchodování..sice jsem měl prosinec slabší, což je normál, ale pohyby byly vcelku konstatní a ok...zato od začátku roku to je strašný chaos..šílené zátahy nahoru, dolů, chop, nerozhodnost, žádný směr, žádná výrazná síla, nic...."

můj případ no držím se stranou, doufám že ta tvoje předpověď (viz. celosvětová situace) nebude celoročná, na denním grafu byl náznak pro up ale....

to berry: jak seš na tom chlape? nebo se učíš?

ať se daří klucííííí

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll:
dovolil bych si oponovat, je to určitě obtížnější start roku, sám sem v malým drawdownu za minuly týden (ale je to moje chyba, ne trhů, po Vánocích jsem byl zrezivělej, nesoustředěnej a uteklo mi dost obchodů ...)

Minuly tyden bych sice taky neukazoval jako učebnicový příklad trhů, nicméně i na to musí být člověk schopný reagovat (nebo se naučit nereagovat :). Dnešek je ale opravdu ukázková svině :))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rogi ja to tiez neberem ako silny fundament, ale ked si vsimnes tak kazda fumdamentalna sprava ovplyvni trh.
- Bud dojde k docasnej zmene trendu a potom trh pokracuje novym smerom po drobnej korekcii
- bud dojde k docasnej zmene trendu a potom trh o malu chvilu pokracuje povodnym smerom (ako v tomto pripade)
- bud dojde k tomu ze fundametalna sprava podpori povodny smer a trh sa zrychly a vykaze aktivitu ktora znaci otocenie trendu ale opak je pravdou, po tejto mini korekcii opat pokracuje povodnym smerom, az druha aktivita je potvrdenie otocenie trendu

Si to treba vysledovat. ja mam v tomto pripade OP jasne pravidla ktore mi dovolim si povedat s 90 pravdepodobnostou povedia ku ktorej situacii z tychto troch dojde. a keby analyza zlyhala mam predsa SL :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...