Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

Rogi: to co sa ti stalo nie je nic vynimocne, stava sa to bezne. Vela ludi pritahuje na BE, a trh si pre tieto stopky pride. To je fakt, tak trhy funguju. Niektori traderi budu stale na zaklade par obchodov vymyslat, co bolo v tomto obchode zle, ale kazdy obchod je iny a neda sa vymysliet univerzalna logika.
Logiku v tom musis mat ty a musis si odpovedat na zakladne otazky.

1. Dokazes prijat ze z obchodu ktory je 200usd v pluse urobis stratu, za to ze budes cakat na vacsie PT?
Ak ano, mozes rozmyslat o tom, ako nepritahovat SL, pripadne ich pritahovat velmi pozvolne do logickych zon. Odmenou ti bude ze tvoje ziskove obchody ti budu prinasat vyraznejsie zisky. Nevyhoda ktoru ale musis akceptovat je ze casto zo ziskovych obchodov , ktore budu v otvorenom pluse +150 +210, +240 usd .... spravis straty -70, -120, -90 ..atd
Budes s tymto v pohode ?

2. Ak nedokazes urobit z obchodov v zisku stratu, mas zasa dalsie 2 moznosti:
2.1. Budes pritahovat SL na BE, ak budes X dolarov v pluse. Vyhoda je, ze obchody ktore pojdu rychlo k PT vzdy dosiahnes, nevyhoda zas, ze kvoli tomu ze trh sa pohybuje vo vlnach, velmi casto ti presne vymetie SL, a potom pojde bez teba k tvojmu pomyslenemu PT. (Toto je myslim teraz tvoj styl:)
2.2 Vyberat mensie zisky, ktore trh ponuka bezne (100-200usd). Vyhoda: Zo ziskoveho obchodu vacsinou vytiahnes tvoj mensi zisk a to velmi casto a zaroven zo ziskoveho obchodu neurobis stratu, maximalne + - BE.
Nevyhoda: velke 700 -1000 usd pohyby tymto stylom nechytis nikdy.


Musis sa rozhodnut ktory pristup ti vyhovuje a obchodovat podla neho. Nie ze na kazdy obchod aplikujes iny pristup.

Jedine ty musis mat jasno v tom, co od trhu chces. Lebo ak nevies co chces, nikdy to nedostanes ! :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Nesedite este pri trhoch ci hej? ja uz davno nie, len som prisiel este dat pre Petru ten obchod.

vstup 16:06 na cene 2339,25 cize close usecky. Prisiel som neskoro k trhom a tak mi vstup na lepsej cene usiel, Tak som nasadil konzervativnejsi druh vstupu.

Tak ako som predpokladal ze cena sa dostane k hodnote 2359 tak sa aj stalo, teda presnejsie 2358,75
Takze vysstup na 2357,25 o 20:00. Trh uz nemal pravdepodobnost ze dorazi vyssie, navyse bola vytvorena aj divergencia ktora to potvrdzovala ze pojde skor SHORT. Malej rastu zubky takze idem opat ku nej

Pekny vikend
Petra tebe obvzlast.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Sirix,
dík ze reakci, 2.2 - je pro mne asi nejlogičtější varianta i když je škoda když už si dám "tu práci" se vstupem
že nedokážu využít nabízený poteciál, no lepší vrabec ...... a pak logicky pro věčší zisk stačí jen navyšovat kontrakty, že jo.
Tak zdarec, ať se daří.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nj Rogi, doženeš to kontrakty. Nezapomeň totiž, že na TFku je i 1 tick po odečtení poplatků malý zisk. Nebo ne? I pět nebo patnáct dolarů jsou peníze. Mám např i variantu vstupu, že první kontrakt zavírám už na +1 bodě ($100 na TFku), díky momentu ten jeden bod dosáhnu 8x z 10.. Zbytek utáhnu a nechám jít aspoň na jednou tolik dle SL.. Nepoužívám to vždy, ale většinou ano - když se trh chová příznivěji (pro mě) než tento týden ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rogi:

poměrně primitivní, ale hodně dobrá metoda na tohle přitahování SL je tato:

1) pokud chci přitahovat SL na BE, ale cílit na vyšší PT v rámci víc než jednoho swingu, pak na BE přitahuji až po uzavření 1.korekce po vstupu!!

2) pokud chci přitahovat SL na BE, ale nechci čekat na uzavření 1. korekce kvůli psychice, pak musím PT cílit v rámci pouze 1. swingu (nohy swingu, která jde do mého směru)!!

hodně prosté, ale opravdu hodně na zamyšlení..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rogi

Další možností, kterou používám já, je posun pod vznikající swing při směru long a nad při směru short.

Vedli mě k tomu dvě věci. První mám to napozorováno:-) a druhá logika. Pokud přijmu za své, že v kterýkoliv okamžik se můžou překlopit váhy na opačnou stranu než nyní jsou, tak mi říká posuň SL když jde trh tvým směrem pod bod obratu (počátek dalšího swingu) a chraň svoje peníze.
Pak můžou nastat tři věci buď trh pokračuje a já mám PT, nebo si to rozmyslí a můj SL je zasažen a jede na opačnou stranu (obvyklý scénář selhání směru trhu a v tu chvíli jsem se ochránil před plným SL), nebo vymete můj SL a maže k PT.
Důležité je nedoufat, dát si jasná pravidla kdy a za jakých okolností posouvat SL a to nejtěžší dlouhodobě to dodržovat a nestřídat různé přístupy jen proto, že tenhle tejden funguje líp něco jinýho než používám. Těžká věc.
Těžký to je z důvodu vnitřího konfliktu - nevěřím tomu co dělám, nestalo se to součástí mě samého.

Vyjímkou je pro mě DB nebo DT proti pohybu v kterým zrovna jsem. V tu chvíli dávám okamžitě na be.




Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mozno by nebolo od veci obchodovat 2 kontrakty ak to psychologicky tazko zvladas.
Jedne uzavries povedzme v RRR 2:1 a druhy nechas bezat do tvojho PT.
Pise o tom v trading in the zone autor ako psychologicky lahsiu. Horsie je to ked trh vymetie tvoj SL ktory je dvojnasobny, cize hned 2 SL. Tomu ale musis prisposobit aj MM. Verim ale ze ked su tvoje analyzy viac spravne ako nespravne a vstupy tiez, ze prv pojde trh po tvoj RRR a az potom sa otoci a dorazi k pripadnemu SL.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim Rogi,

jojo sirix to napsal tak jak bych to okomentoval ja take. Chce to lepe ridit pozici, nechat si proste za obchod zaplatit, nepromenit jiz papirovy zisk ve ztratu. K tomu pomaha nejlepe obchodovat vice jak jeden kontrakt. Jednoduse u prvniho kontraktu (sady) seberes pevny PT v rozumne casto dosazene vyssi na tvem trhu diky vzniklemu momentu, a druhy kontrakt (sadu) uz ridis budto jen posouvanim SL nebo posunutim SL na BE v momente uzavreni prvni pozice (jako priklad) a exit z druheho kontraktu na pevnem PT nebo, posunutem SL treba dle EMA, low/high swingu, vznik doji, svice s extr volume atd.,. Tato cesta muze byt lepsi, nez se snazit s jednim kontraktem delat co nej... obchody.
Samozrejme to jde i s vice sadami a kontrakty podobne. Pokud neni penez na vice jak jeden kontrakt, potom budto zachytit prvni nejcasteji dosazeny prumer po vstupu u jednoho kontraktu, nebo dosetrit coz lze take timto zpusobem obchodovani, nebo zmenit trh. V kazdem pripade nenechat papirovy profit cc.100$ dojit do ztraty . Staci se zamyslet pokud jeste pracujes, jak dlouho ti trva vydelat 100$?. Bylo by ti jedno, ze ti je zamestnavatel neda a vezme si od tebe 100$? Tolik muj nazor. Ja jsem nyni take zpet part trader, a to prave z duvodu navyseni kapitalu na efektivnejsi rizeni pozic. Tim padem mi ubyl tlak na nezbytne zajisteni financi z kazdeho obchodu. Co se tyka samotnych vstupu, ty jsou myslim OK a protoze obchoduji trh NQ v soucasnosti, mohu jen dle me analyzy by vychazeli podobne coz nema pro tebe asi zadnou vahu.
Preji mnoho uspechu.

romanrak

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Michal-admin, Focus:
Předem se omlouvám, že dávám příspěvek do tohoto vlákna, ale rozhodl jsem se z toho důvodu, že je toto vlákno hodně frekventované.
Včera dopoledne 7. 1. 2012 jsem si všiml v diskusi, že bylo založeno nové vlákno od Focuse, na které jsem se těšil asi nejen já, ale i ostatní návštěvníci "finančníka". Ctěl jsem si navečer celé vlákno v klidu pročíst, ale jaké bylo mé zklamání, když jsem jej v diskusi již nenašel. Dokonce mi zmizelo i z historie na mém PC.
Proto se chci zeptat, jestli nevíte co se stalo? Jestli je závada na mém "přijímači" a nebo je to způsobené něčím jiným. Pokud si dobře pamatuji, tak byla v tomto vlákně zapojena do diskuse i Petra SR, tak jestli náhodou i ona něco neví?
Ještě jednou se omlouvám za OT a děkuji předem za odpověď.
Turbo68

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...