Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

to Klepíno:
uz jsme to resili drive (myslim mas to na strance tady kolem 82,83 a 84 na 84 rada Pajuse ze v platforme od IB je to presny no nemam to s kym porovnat treba zitra nebo dalsi den jsem hodim screen platformy IB a treba nekdo hodnej porovna zda je VOL trochu realne. Takze to moje VOL ber trochu s rezervou- ja graf 1´tf porovnavam s grafem,platformou od IB.

to PetraSR:
rad o Tobe slysim, Ty ses ma psycho podpora asi tapem tak trochu ve stejnem levlu ;)
kdyz jedu live nebo sim snazim se udelat 1-max.3 obchody (na tom TF bych vic psych. neunes po 2 SL cca 150 def.konec ten den) a ten 3. je spis uz jen tzv. pro Bobra (100-120usd) po "vymaknuti konce trendu a zpetny pohyb" - coz se trh musi vykreslit urcitym spusobem a splnit asi 5 podminek, raz jsem tu korekci nebo otaceni trendu popsal i tady na screenu (pak to proslo "recenzi" od majklla a JIMa, ze tak je potreba premyslet o trhu, no a tak to vzniklo), pak jsem to sledoval napsal zakon-paragraf co a jak a zatim to jede.

to majkll:
moc Ti dekuji ze kvuli mne stracis cas (tu) urcite z toho cerpa hafo lidi ;) tve nazory mi zapadaji do meho stylu a log. postupu pri obchodovani.

Hezkej vecer vsem- At se dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Rogi: No clovicku , nevim nevim... podle mne jedes bud live, nebo sim. Tohle stridani je na palici, vzdyt se to neda ani nasimulovat na backtestu, ne? Nebo sis delal backtest stylem, ze po maximalni ztrate v ten den uz ani tuk?
Ja kdyz jsem jeste jela se SL 100 kapru, a praktizovala pravidlo "maximalni denni ztrata=100 kapru", tak mi to zadny uzitek neprineslo, spis jsem jak na potvoru vychytala ten ztratovy obchod ...
Ted je drviva vetsina mych SL 30, coz mi dovoli 3 obchody, to uz je celkem pekny, ne? RRR pod 1:3 neberu, vstup jen limitem. BE nemam nastaven automaticky, SL posouvam az na logicke urovni v oblasti noveho swingu. No, uvidime, jaky uspech prinese tahle nova strategie... urcite se ozvu co a jak, jelikoz jsem zas na lodi jmenem Live :))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rogi:
dívej se na futures na akciové indexy, ale obchoduj klidně ETF (třeba SPY se hýbe stejně jako emini ES), pozice se dají skvěle škálovat a je to velmi levný trh.

Až (!) si konzistentním live obchodováním ověříš, že máš opravdu nějaký ten EDGE, tak přejdi na emini a pak se teprve soustřed na svoji psychologii a emoce při obchodování s velkou pozicí. Takhle se zbytečně trápíš a snažíš se zvládnout moc věcí zaráz. Pěkně a systematicky krok za krokem. Tvůj úkol ze začátku není vydělat, ale přežít!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pepe2000, Rogi:

díky za pochvalu, potěší.. (tu)

ad samomluva po vstupu) snad to pomůže..myslím, že ta manipulace s SL v úvodu po vstupu je jeden z velkých problémů obchodníků..já osobně mám asi štěstí, že nejsem tak moc impulsivní po vstupu, resp. jsem se snažil už od začátku obchodování být v tomhle hodně disciplinovaný, takže jsem se nutil řídit pozici jen v rámci pravidel, které jsem si stanovil (např. že na SL se šahá až po rozjetí z první korekce po vstupu atd...)..

člověk se tyhle mechanické věci dokáže naučit, nemyslím si, že když je někdo impulsivní, tak to prostě nikdy nepůjde..jen je potřeba si předem stanovit ty podmínky a pak se snažit kontrolovat..a třeba vstupovat do obchodu s tím, že právě tohle je obchod, u kterého perfektně dodržím řízení pozice...dávat si takové malé cíle..a postupně se to zažije a zlepší se to..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

K tomu co psal Majkl. Přesně to se mi dneska stalo. Vstup v pořádku (zde již chyby téměř nedělám), první posun na be po DT v pořádku, pak trh dosáhl mého PT, ale nebyl jsem vyplněn a pak přišla korekce a chyba. Posunul jsem SL ne pod korekci, ale přímo na ní viz screen. Dnes to dopadlo dobře, protože nakonec by mě trh vyhodil tak jako tak, ale na druhou stranu mohl jít zase spět up. No každá chyba nás posouvá kupředu, hlavní je se nebát je dělat (to mi jde na jedničku) a poučit se z nich.

18707

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdarec lidi, dnes to bude asi obdobne jak v pondeli PMK 4,8 - zatim se ani nechystam ke vstupu nevim zda v pripade prekonani 832 na trhu TF nezacnou vybirat zisky pozicni traderi a trh klesne, uvidime- no opatrne ;) davam sem screen VOL v NT a VOL od IB. Muzete nekdo prosim porovnat co je realnejsi? at se dari

18714

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rogi:

Tiež by som poradil lacnejší trh alebo znížiť nejako SL proste menšie %risku na obchod. Lebo to čo robíš je nehnevaj sa na mna totálne zle prepínať medzi live a sim v náhodnom poradí je úplne mimo... Veď sa nad tým len zamysli ty berieš live pekné situácie a tie čo sa ti až tak nezdajú lebo máš strach berieš sim týmto si vlastne hovoríš "teraz bude zisk teraz strata" keby si vedel kedy máš zisk a stratu tak si po live mesiaci obchodovania na coveri WSJ:) Distribúcia ziskov a strát je náhodna no v konečnom výsledku v tvoj prospech samozrejme ak máš v trhu edge.

Za január čo idem live s normálnym netréningovím objemom som na spebe spozoroval jednu vec vždy keď sa všetko zdá zlé tak sa vzopnem a ekvita ide hore za január som dva krát utovoril DD lebo som neveril trhu dva urobil som jeden peak na ekvite zisku. Teraz tahám peknú šnúru obchodov od posledného DD a za 5-6 dní som dosiahol pekné %.... ale zmysel tohoto príspevku je ten že musíš prekonať čas beznádeje nervov a neštastia tak aby si mohol stále obchodovať. Ak máš výhodu čo vieš len sám skôr či neskôr sa dostaneš do tempa a ekvita pôjde hore... A sme opäť na začiatku tieto obdobia neprežiješ ak riskuješ viac ako 1-1,5% lebo z 20% DD sa už ide hore tažko min o 5% tažšie ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rogi:

nechápu přesně co řešíš?? máš jakože jedny data pouze od IB, ale do NT ti tečou nějak špatně? pokud je to tak, tak jednoznačně kontaktuj support NT a přilož jim k tomu tyhle obrázky...pokud je to skutečně jeden poskytovatel dat v TWS to ukazuje nějak a v NT jinak, tak je to jednoznačně problém softwaru..jinak já mám data od Zen-Fire a zdá se mi to určitě podobnější s tím obrázkem v TWS (pokud to teda TWS je s tím černým pozadím)...je možné, že máš něco v NT jen špatně nastavené..

jinak bych tohle asi spíš řešil ve vláknech k Ninjovi a IB, protože to může pomoct i jiným lidem..tady to asi nikdo hledat nebude..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak dnes to bol pre mna vynikajuci den. Akurat minuly tyzden som bol frustrovany lebo som ho zakoncil so ziskom +30 USD. Januar bol cely nemastny neslany, ale tento tyzden sa to zacina pekne rozbiehat. Dnes 4 obchody. Prvy SL -70, druhy +170, treti +120 a stvrty +240. Dnes teda 444 (aj s komisiou) a koncim. Jedine co ma mrzi je predcasny vystup na poslednom, chcel som "hrat na istotu" a preto som vystupil za market nie v sulade s OP.

18720

18721

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to berry:
cau,chvilku jsme komunikovali a pak mi odepsal toto:

Thanks for clarifying.
Unfortunately when using the TWS connection, it is possible to have real-time spiking of volume. Reloading historical data will repopulate in historical data from IB to make it correct again. This is a limitation of TWS API and nothing we can do to change this behavior at this time.

admin: omlouvam se ze to jsem nepatri - polepsim se ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll

místo aktivace SL, který ti obchod automaticky uzavře ve ztrátě lze uplatnit různé jiné metody. Nevím zda jsi nad touto možností uvažoval. Podle tvých negativních projevů asi moc ne.

V krátkosti jen např.: můžeš v mentálním místě SL otevřít podobný kontrakt nebo dva do protisměru toho nakoupeného. Tím ti vlastně vznikne spread. Pak jen čekáš až ti najede profit a vše uzavřeš. Stačí jen nízký profit. Je to vlastně náhrada minusové stopky.
Jsou i další metody, ale tato je dostačující a v podstatě bezriziková.

:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...