Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

MNovak:

tím "podobný kontrakt" myslíš jiný trh? např. k ES trh TF nebo YM trh NQ, což jsou dvojice, které mají podobnou velikost ticku a patří do skupiny korelujících indexů? pokud to dobře chápu..

jinak napsané to může vypadat velmi bezrizikově, ale v reálu to asi zase tak moc bezrizikové nebude, že:-/

př. co když nakoupím kontrakt v YM, trh se otočí a protne můj mentální SL, v tom okamžiku prodám 2 kontrakty NQ, ale okamžitě, jak prodám ty 2 kontrakty se trh znovu otočí...takže větší pozice je ve ztrátě a menší v zisku..co teď?

a i kdybych praktikoval strategii s jedním kontraktem na obou nohách "spreadu", pak mám asi celkem problém z dvou důvodů:

1)pokud mají oba trhy podobnou vleikost ticku a hýbou se podobně, tak pokud otevřu protichůdnou pozici až když bude předchozí otevřená pozice ve ztrátě na nějakém mentálním SL (třeba -50 USD), pak i kdyby se pohybovali oba trhy souměrně, se nikdy ze ztráty nedostanu, protože pokud od té doby udělá trh třeba 50 USD pohyb, tak na jednom trhu budu +50 a na druhém -50...ale ještě musím přičíst těch počátečních -50 USD mentální SL...takže jsem celkem -50 USD jako před otevřením "spreadu"...

2)pokud trhy stagnují, což je celkem často..oni totiž nekorelují na 100%, tj. snadno se můžou obě pozice (long v YM i short v NQ) dostat současně do ztráty (nebo jedna stagnovat a druhá se propadat do hlubší ztráty)..neplatí totiž pravidlo, že když YM jde dolů, tak NQ jde taky dolů a vice versa.

abych to shrnul, tahle tvoje bezriziková teorie tedy počítá s tím, že budeš mít štěstí a náhoda ti bude velice nakloněná a trh, který je ve ztrátě se po otevření "spreadu" ideálně zastaví nebo dokonce otočí zpět do zisku a protichůdná pozice půjde okamžitě do zisku..ale v obchodování není moc dobré spoléhat na štěstí..no schválně to vyzkouším, jak moc bude náhoda a štěstí nakloněné mně..

doufám, že tohle přijmeš jako konstruktivní argumentaci..budu rád za další diskusi..teď už je o čem - předtím to vyznělo skutečně jen jako popíchnutí..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

majkll, MNovak:

presne o tomto som dlhsie uvazoval. Moze to dobre fungovat v kombinacii so vstupom do trhu s relativne vysokym volume na S/R urovniach kde to je "bud alebo". Bud trh prerazi alebo sa odrazi. Chvilu som miesto tohto spreadu skusal aj 2 prikazy do short a long v urcitej hranici od S/R. Problem je to co pise majkll. Ked trh urobi volatilne pohyby do oboch stran a skoncis s 2xSL.

Druha moznost je ze som to nepochopil spravne a ty vlastne pises ze nepouzivas vobec SL, iba urobis tento spread a nasledne vystupis. Je to myslene takto?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdarec,
dnes vstup 16,58---- za 821,8 up hned jak jsem zadal prikaz buy stop tak trch odskocil a ja jsem nakoupil az za 822,4 coz se mi nelibilo a chtel jsem ven (ten protitrendovy vstup beru 1,1 bodu= bobrika :) ) par vterin jsem cekal az tam budou aspon + 2% a dal jsem close v NT. Vystup za 822,4 :( . Z cg to slo zas do TR.
Zas to slovicko kdyby co nemam rad, ale kdyby jsem byl vyplnen, tak je PT, je mi jasne za 1. ze jsem dal prikaz uz pozde a za druhe mel jsem pockat aspon na close toho myho vstupniho baru= z ceho plyne ponauceni, kdyz jsem se rozhodl riskovat, ale jsem byl vyplnen pozde a za blbou cenu, tak to ukonc aspon na close baru.
at se dari
PS:
to berry - necham to tak, majkll psal ze to VOL ma skoro stejne jak ja v TWS, tak se zatim budu ridit podle TWS.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Georgie zatial to nevyzera na short smer. je pravda ze sa jedna o kanal skor ako o nomalny trend long, ale s mojim op sa citim aj v takej situacii dobre. uvidime co z toho vzide., spekulujem ze cena by mohla ist este vyssie, aspon k high dna 2554 kde je aj hlavny PP.
Ale ako sa hovori nemozeme vediet co trh urobi o minutu a ne to este o 20 minut, navyse su pred nami fundamentalne spravy po 18stej a priznam sa ze su to situacie ktore nemam rad. v op mam pravidlo 10 minut pred fundamentom odist, ale som uz pekne v zisku, neviem ci sa mi oplati ukoncit to pred fundamentom, navyse myslite ze ten fundament bude silny? ale je oznaceny cervenou farbou. tak neviem...
toto je situacia ktoru nemam este velmi doriesenu v OP a skor sa rozhodujem na zakalde toho ako som daleko ci vystupim pred fundametom podla op alebo to necham tak a uvidim co mi ponukne trh s tym ze som zmiereny ze skoncim na BE.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to stranger:
nevidim tvuj trh ani pozici, ale ja mam v planu ze pred fundametem:
1. nelezu do obchodu
2. kdyz uz jsem tam v slusnom zisku tak vylezu
3. ------------------------ // --------- a je sance pokracovani v mem smeru tak jen pritahnu SL a dej se vule bozi :)

Ja na TF mimo, nic jsem zajimavyho nenasel.
Tak at se dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mám z toho růstu započatého kocem roku taky takové to šimrání břicha jako u doktora :) Stačí se podívat na krátkodobější EMU jak jde nezdravě ostře nahoru a cena si od ní drží stále náležitý odstup, což je opravdu na pováženou! A pohled na překoupené RSI i MACD je taky hodně volající po zkorigování jižním směrem!
Rozbuškou by mohla být např. ouzo party :)

stockcharts.com/c-sc/sc?s=$SPX&p=D&b=5&g=0&i=t05455002562&r=544

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rogi pred fundamentom ani ja neleziem do obchodu, ale ja som vliezol 16:09 na pinbare.
vacsinou co mam odsledovane tak pri fundamente mozu nastat len 3 situacie
1. fundament podpori smer trhu, cena vystreli
2. fundament zbrzdi cenu, mierne sa vrati a potom pokracuje opat povodnym smerom
3. fundament zbrzdi cenu, mierne sa vrati ale uz nebude pokracovat smerom LONG ale otoci sa na short.

situacia cislo 3 sa stava malo kedy.
pravdepodobnejsia je situacia 1 a 2
navyse mam aj nastroje ktore to mozu potvrdit o ktoru situaciu sa bude jednat

Cize moja chamtiva stranka mna mi hovori ze ostat, skusit vytazit co najviac.
moja rozumna stranka mi hovori ze radsej sa uskromnit zos vrabcom v hrsi ako s holubom na streche

Na buduci mesiac uz nebudem riesit take blbosti lebo uz nasadim 2 kontrakty ale zatial musim.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger : by som to doplnil... :)

1. fundament podpori smer trhu, cena vystreli
2. fundament zbrzdi cenu, mierne sa vrati a potom pokracuje opat povodnym smerom
3. fundament zbrzdi cenu, mierne sa vrati ale uz nebude pokracovat smerom LONG ale otoci sa na short.

4. fundament nepodporí smer trhu, cena vystrelí explozívne opačným smerom, teda nie mierne a nevráti sa
5. fundament, ktorého výsledok by mal podporiť smer trhu, cena reaguje opačne, značný pohyb proti výsledku fundamentu, potom po určitom čase, neraz aj pár hodín cena otáča do povodného smeru výsledku fundamentu rýchlym pohybom, bežný jav napríklad na cable.
6.fundament je významný, cena neurobí nič, zamrzne...
:) neraz sa to stalo na FX pri vyhlasovaní sadzieb v zmysle, že celý trh čaká pohyb a realita nič, max. úzky pohyb do strany, teda urobiť bolesť značnej skupine traderov, vrátane opčných obchodníkov...

a iste by sa našli ďalšie možnosti..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Truncus
aj to vystrelenie sa kona co si popisal ale vacsinou je to po 22 nasho casu, ako v minulom mesiaci. ked vyhlasoval svoje vysledky google ci nejaka taka vyznamna spolocnost.
Inak ja som uz vonku, neviem jaky by mohol byt zisk, uspokojil som sa s 60 tickami.
a radsej to vypinam a koncim na dnesok lebo uz sa poznam, zacnem blbnut ked uvidim ze cena ide mojim smerom a mohol som mat viac...
hold tie emocie su svina :D

pekny vikend prajem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger : Ja som viacmenej popisoval možnosti správania sa trhu, ceny, v reakcií na fundament aj v rámci FX. To vystrelenie na FX može byť len preto, že nejaký politik povie novú news a cena sa za 3 minúty zmení napríklad na eure o pár desiatok pips. A to nehovorím o intervenciách centrálnych bánk, ktorú možu prísť hocikedy a nie po 22 hod. Ty iste narážaš na trh, čo poznáš...

tiež želám pekný víkend...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...