Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zbuchal som si jednu vec, ktora je plne zalozena na ADXMA/PP od SIDa.
V novom ramci to vykresluje rozdiel od dvoch ADXMA (MA20, ADX20, MA9, ADX13) a plavajuceho pivota (PP50) od Close ceny sviecky.
Viedlo ma k tomu to, ze som na klasickom grafe dobre nevidel hlavne ten zaciatok trendu, na ktory vsetci zvycajne cakame na zaciatku Londynskej session. Teda ked sa zacne ADXMA alebo PP vzdalovat od ceny (resp. prekrizenie ceny s indikatormi).

V tom spodnom ramci teda pozeram, kedy jednotlive indikatory prekrizia 0 uroven, resp. ked sa od nej zacnu vzdalovat.

Celkom sa mi osvedcila jedna vec (pre konzervativnejsich traderov) a to je nastupovanie na prvom retracemente ceny po rozbehnuti. T.j. ked sa indikatory vratia k 0 a potom sa rozbehnu zasa v smere trendu (na prilozenom obrazku je tam krizik). Taktiez si vsimnite to tukanie indikatora zospodu o 0 uroven..

ADXMA sa vykresluju vo farbe presne ako v poslednom indikatore od SIDa (aspon dufam).

Snad to niekomu pomoze.
Endy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zbuchal som si jednu vec, ktora je plne zalozena na ADXMA/PP od SIDa. V novom ramci to vykresluje rozdiel od dvoch ADXMA (MA20, ADX20, MA9, ADX13) a plavajuceho pivota (PP50) od Close ceny sviecky. Viedlo ma k tomu to, ze som na klasickom grafe dobre nevidel hlavne ten zaciatok trendu, na ktory vsetci zvycajne cakame na zaciatku Londynskej session. Teda ked sa zacne ADXMA alebo PP vzdalovat od ceny (resp. prekrizenie ceny s indikatormi). V tom spodnom ramci teda pozeram, kedy jednotlive indikatory prekrizia 0 uroven, resp. ked sa od nej zacnu vzdalovat. Celkom sa mi osvedcila jedna vec (pre konzervativnejsich traderov) a to je nastupovanie na prvom retracemente ceny po rozbehnuti. T.j. ked sa indikatory vratia k 0 a potom sa rozbehnu zasa v smere trendu (na prilozenom obrazku je tam krizik). Taktiez si vsimnite to tukanie indikatora zospodu o 0 uroven.. ADXMA sa vykresluju vo farbe presne ako v poslednom indikatore od SIDa (aspon dufam). Snad to niekomu pomoze. Endy. PS: Este raz VDAKA SID!

3283

3284

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chcel by som poprosit, ci nahodou niekto nema indikatory Darvas Box a Trailing Stop Loss - Level, ktore su sucastou VT, pre MT4 pripadne ci by niekto nebol ochotny to pre MT4 preprogramovat. EA naprogramovat zvladnem, ale s indikatormi mam problem. Na nete som par Davasov nasiel, ale ani jeden nepracoval tak ako vo VT, hlavne sa u nich nedala nastavit perioda. Podobne je tomu aj u Triling Stop, vsetko co sa tomu pre MT4 podoba pracuje inak. Trocha som sa hral s VTckom a podarilo sa mi spravit EA, ktore dava zaujimave vysledky ( obr. v prilohe). V PD je zapocitany vzdy len prvy vstup po zopnuti. V pripade ze beriem prve 3 vstupy po sebe ( testovane rucne, pri 4 vstupe uz vacsinou vznika strasta ) je profit cca 2x vacsi pri zachovani povodneho DD -> to sa mi uz zda celkom slusne 5000 pips za 5 mesiacov pri max. DD 400pips ( DD pocitany pri prepnuti do opacneho smeru ). Dalsie zvysovanie profitu je mozne pri riadeni vstupov z nizsich TF, co vsak VT pri EA neumoznuje a tak to testujem rucne na deme. Problem je, ze testovat EA vo VT je mozne len na 5000 svieckach, co je dost malo. Zaujimave je, ze aj ked sa jedna o trendove EA so spinanim na close sviecky, tak si do urcitej miery poradi aj s range a nenadeluje velku stratu. Chcelo by to prehodit EA do MT4 ( preto potrebujem uvedene indikatory, ktore su tiez jeho sucastou ), kde je mozne otestovat niekolko rokov, volit viacnasobne vstupy na zaklade nizsich TF a pohrat sa s TP a TSL.

3285

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,
mam na Vas prosbu o pomoc....
chcem vyexportovat data z metatraderu do excelu, vyexportuje mi to do formatu *.csv ale problem je ten ze vsetky udaje danej sviecky su iba v jednom stlpci. Rad by som sa Vas opytal ci a ako sa da rozlozit jednotlive udaje danej sviecky - open,high,low,close do jednotlivych stlpcov...

mam este jednu otazku... neviete nahodou niekto aky je vzorec pre vypocet EMA v metatraderi?

Za pomoc vopred dakujem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Pepe:

Pozeram, ze riesis plavajuce pivoty s ADXMA. Ja sledujem pivoty vyse pol roka, spravil som podla nich jeden system a robil som statistiky vyse pol roka. Je sice v zisku, ale nie je to nic prevratne - bolo tam relativne dost falosnych vstupov. Tak som hladal nieco, cim to vylepsit a Sidove indikatory vyzeraju, ze by mohli byt presne to, co som hladal. Ak by sa ti chcelo poriesit nieco s pivotmi a vymenit skusenosti, ozvi sa na icq: 281-094-393, alebo na mail (je viditelny).

Maatej

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pri surfovani po nete som narazil na zaujimavy AOS. Nepriamo vyuziva korelaciu vybranych parov, pricom vypina vsetky otvorene pozicie, ked sucret ziskov a strat na jednotlivych paroch dosiahne pozadovany profit. Skusal som ho pustit na deme, ale nejako sa mi ho nepodarilo rozchodit. Zrejme som nieco zle nastavil ... Ak sa s tym chce niekomu pohrat, budem vdacny za informacie ako na to. AOS je v prilohe a jeho popis je na stranke: http://codebase.mql4.com/957

3325

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pred par dnami som sem dal ukazku PD jedneho AOS, ktory dosahoval celkom slusne vysledky. Od tej doby sme na nom este trocha popracovali a aj ked povodny AOS nebol zly, tak sa podarilo pridanim vhodneho oscilatora znizit max. DD na -160pips ( povodne bol max. DD -400pips) a zvysit celkovy profit takmer o 1/3 na 3.100 pips / 5 mesiacov. Vysledky su v prilohe a PD ukazuju profit len pre prvu poziciu po signale do daneho smeru . Signaly su generovane aj pre pripadne dalsie vstupy. Na obr. je tam porovnanie PD stareho( verzia 53) a noveho AOS (155). To daryl2264: Neviem ci tvoja otazka bola urcena mne, ak ano, tak sa v podstate jedna o EA, ktory obchoduje tak trocha pozicne, obchody mozu trvat par hodin, ale aj par dni. Pouzil som 2 indikatory ktore sa daju nazvat ako trendove, dalsie dva sa daju zaradit do kategorie breakout-ovych ( Darvas a TSL) a jeden oscilator. Indikatory su volne dostupne vo VT, jeden som nasiel tu vo fore. Kazdy z nich ma ine vlastnosti a ich vhodnou kombinaciou sa podarilo dosiahnut pozadovany vysledok -> o tom vlastne AOS su ... Hlavna filozofia je, ze system dobre identifikuje trend, dokaze ho podrzat dostatocne dlhy cas, neprepina smer na korekciach, ale az ked je velka pravdepodobnost, ze sa trend naozaj otaca a tym dava uvadzane vysledky. EA nepouziva SL, ale prepina smer az na zaklade splneni podmienok predpokladu otocenia trendu. Pri pokusoch so SL dochadzalo k zbytocnym vypnutiam na zaklade falosneho pohybu a daleko lepsie vysledky boli dosiahnute bez neho. Je to vzdy o kompromise -> nieco za nieco a principialne je jedno, ci skoncim 5x-20 pips, alebo 1x-100 pips, ak je to potvrdene vysledkami ... S max. DD uz toho asi nepojde vela spravit, ale celkovy profit sa este asi bude dat zvysit ( par napadov by sa naslo). Zial VT na to uz stacit nebude. Zatial mam stale problem dostat to do MT4. Ak ma niekto zaujem o spolupracu a bude sa mu chciet mi s tym pomoct, budem nesmierne vdacny. Samozrejme ze o AOS sa s nim rad podelim ...

3330

Link to comment
Sdílet pomocí služby

4x.sk
Prepac a neber to v zlom, ale zatial by som ho nerad zverejnoval. Jednak na nom stale pracujeme, druha vec je, ze zatial nic lepsie nemam a po tretie, zatial nie je ani dostatocne otestovane ( 5000 sviecok + mesiac pred je malo, hoci aj napriek tomu to uz ideme Live ) . Dal som ho sem len preto, ze ked som pozeral testy inych AOS, tak v porovnani s nimi ma slusne parametre. Taktiez som myslel, ze to niekoho zaujme ( asi som sa mylil ) a bude mat zaujem podielat sa na dalsom vyvoji ...
Ak vsak zvladas programovanie, napis mi na mail, mozeme sa dohodnut na spolupraci a dat ti potom EA k dispozicii. Potrebujem hlavne pomoct s prepisom do MT4 a nasledne potom doprogramovat v MT4 dalsi indikator, ktorym by sa riesili viacnasobne vstupy a vystupy na zaklade nizsich TF. Podla manualnych testov by to malo zdvihnut profit, pri dodrzani povodneho DD. Na tieto veci moje programatorske vedomosti zatial nestacia ( smola ), ale aj napriek tomu to stale skusam, hoci zatial bezuspesne ... O mnoztve hodin za PC radsej ani nehovorim ... To zrejme pozna doverne kazdy, kto sa FX venuje .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vzhledem k tomu, ze nekteri z Vas obchoduji a hloubeji se zabyvaji divergencemi, chtel bych se zeptat na to, jakym zpusobem pri teto vstupni strategii volite strategii vystupni? Materialu k divergencim na bazi ruznych indikatoru - a tedy vstupu - je k dispozici dostatek, bohuzel ani jediny, ktery jsem zkoumal vsak neobsahoval tuto podstatnou cast - vystup.

Zkousel jsem nekolikero strategii - pruraz trendline vytvorene divergenci, kanal (channel) z trendline, opacny smer slope, protnuti nulove primky... zadna z techto strategii se mi nejevi z dlouhodobeho horizontu profitabilni (alespon co jsem testoval na Forexovych datech a vice volatilnich parech...).

Nekteri berou divergence jako indicie, nekteri jako v podstate jediny signal pro vstup. Jak tedy resite vystup?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PaJaSoft

a prozradíš jak chceš divergence obchodovat? Diskrečně a nebo automatem ? Pokud diskrečně, tak asi budeš brát v potaz různé faktory a výstupy se ti mohou obchod od obchodu diametrálně lišit. Testuju strategii založenou na Bollinger band a teď to filtruju pomocí divergence RSI (RSI podle mě není tak náchylné na nastavení jako MACD nebo STO) Mám zatím 4 typy výstupů (1. statistický TP 2.TrailingSL 3. výstup na ema 4. Psar) s tím, že otestované mám zatím Psar a to s těmito výsledky: 4601pip 58obch. PF=6.49 DD=204pip na období 32 měsíců, 1pár. Uvidím jak dopadnou moje testy, vstupy mám díky BB a divergenci RSI špičkové, teď jen uspokojivě vyřešit výstupy :-) Strategie založená na divergenci je zajímavá pokud je v portfoliu na více párech a v kombinaci se strategií na jiném principu, v mém případě breakout.
Rhombic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...