Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

majkll:

Díky za reakci.

Nejde mi pochopitelně o 100 % ale za 60 % nebo i 55 % budu vděčný. Pokud by indikátory měly úspěšnost 50%, tak by i tento server postrádal smysl, nebo ne?

Anebo vy používáte k otevření pozice náhodnou dobu (random walk)? Bohužel od Larry Williamse jsem nic nečetl. Chtěl jste mi říct, že trh je dynamický a tím pádem je logické, že v rozmezí 10 let nemůžu najít žádné univerzální pravidlo?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

radone:

jsem tu ve forex sekci jen na navsteve, takze jen velmi kratce, at tu nedelam nejake zmatky..
uspesnost 55% i 60% jde samozrejme v realu dosahnout..chce to ale primerene zkusenosti a vypracovany diskrecni pristup ke grafum (plus ve forexu asi i orientaci ve fundamentalni analyze)..to vse stale za predpokladu "random walk", tj. ze vstupy do trhu jsou pro tradera vzdy jakoby 50na50, i kdyz ma statisticky dolozene na nejakem obdobi pravdepodobnost treba 65%...v realu musi byt schopny od kazdeho obchodu ocekavat zisk, nebo ztratu - nikdy ne jen zisk..tj. to co je opravdu dulezite neni podle me ziskani svateho gralu v podobe nejlepsich vstupu na svete, ale je to spise nasledne rizeni otevrenych pozic a s tim uzce souvisi dobry moneymanagement..moneymanagement..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

premnath:

omyl..rozhoduje hlava, resp. psychika (vyrovnanost, disciplina, atd atd)..muzeme mit stejny MM i vstupy, ale kazdy bude jinak uspesny..dale toto rozebirat nebudu..pokud jsou pro vas nejdulezitejsi vstupy, pak jsou pro vas nejdulezitejsi vstupy..presvedcit o necem jinem se muzete jen vy sam, rozhodne vas nedokazu presvedcit ja nebo ostatni..

radonemu preju hodne uspechu.. (tu)

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll Napsal:
-------------------------------------------------------
> to vse stale za predpokladu "random
> walk", tj. ze vstupy do trhu jsou pro tradera vzdy
> jakoby 50na50, i kdyz ma statisticky dolozene na
> nejakem obdobi pravdepodobnost treba 65%...v realu
> musi byt schopny od kazdeho obchodu ocekavat zisk,
> nebo ztratu - nikdy ne jen zisk

to je samozřejmé, to by jinak nebylo 65 % ale 100 % :)

> .tj. to co je opravdu dulezite neni podle me ziskani
> svateho gralu v podobe nejlepsich vstupu na svete,
> ale je to spise nasledne rizeni otevrenych pozic a s
> tim uzce souvisi dobry moneymanagement..
> moneymanagement..

A nebyl by potom tento server a veškerá diskuze na něm defakto k ničemu? Zkrátka bychom náhodně zvolili, že v 10:34 otevřem pozici a např. 22:45 uzavřem - nepochybuji, že se na tom dá vydělat. Ale se stejnou šancí i prodělat. Proč potom ztrácet čas sledováním grafu či učením se indikátorů?

Docela by mne zajímalo, zdali je tu někdo, kdo má 50 % úspěšnost a dokáže z toho být dlouhodobě v zisku. Selský rozum mi říká, že to nepůjde ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll Napsal:
-------------------------------------------------------
> omyl..rozhoduje hlava, resp. psychika
> (vyrovnanost, disciplina, atd atd)..muzeme mit
> stejny MM i vstupy, ale kazdy bude jinak
> uspesny..dale toto rozebirat nebudu..pokud jsou
> pro vas nejdulezitejsi vstupy, pak jsou pro vas
> nejdulezitejsi vstupy..presvedcit o necem jinem se
> muzete jen vy sam, rozhodne vas nedokazu
> presvedcit ja nebo ostatni..

Neberte to prosím jako útok, spíš jako diskuzi, která může obě strany obohatit - mne, že si uvědomím nové možnosti, popřípadě vás, že si uvědomíte možné riziko náhodného úspěchu.

Pokud by ale bylo vše jen na disciplíně - zkrátka vezmu vzorec, vyppočítám částku, hodím kostkou a řeknu si, že otevřu pozici následně si po každém ticku můžu hodit znovu jestli pokračovat či ne - tj. šance šance stejné - 50:50 navíc bez nervů (byl bych si vědom, že je to o náhodě). Díky spreadům bych se bál, že to dlouhodobě ziskové být nemůže. Osobně bych do tradingu s 50:50 indikátory nikdy nešel...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Return to risk ratio samozřejmě používám. Nicméně právě ten je ale na 50 % (ale obdobně je to i s cenou). Pokud by mne někdo byl ochoten nasměrovat, byl bych určitě velice vděčný.

BTW: menší než 50 % by byl přece úspěch - pokud bych měl úspěch např. 30 % tak stačí invertovat a znamenalo by to ze 70 % úspěšný systém. V současnosti se mi bohužel nedaří vymanit se z těch 50 %.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll Napsal:
-------------------------------------------------------
> radone:
>
> toto by vam melo odpovedet na vase pochybnosti o
> tom, jestli lze profitovat i s mensi nez 50%
> uspesnosti..ten figl se jmenuje RRR...a je to
> prave jeden ze zakladnich prvku moneymanagementu..

Aha, tak beru z casti zpet. Ja mluvil o RRVAL indikátoru, ne systému. Nicméně se dle tohoto zdá, že dívat se do grafu je zbytečné. ALespoň zatím....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím!

Už poměrně dávno sleduji tuto diskuzi teď však mám otázku.
Jakým způsobem tyto servisy , poskytující signály počítají se
spreadama při budování svých modelů ( ovšem řeč je o těch, kteří
se snaží automatizovat proces ). Voni berou spready konkretního
brokera nebo nějaký průměr několika brokerů? Jasně, že pokud se
jedna o základní páry tak spready jsou zhruba stejné, ale někdo pracuje
aj s "exotickými" nástroji, kde rozpětí hodnot se může výrazně lišit.

Myslíte si tedy, že se to řeší poskytováním univerzálních signálů, vyhovujících
pro práci s jakýmkoliv brokerem? Aneb to není tak jednoduché..Poučte nováčka!

Všem předem dííík.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dei Ko Napsal:
-------------------------------------------------------
> Jakým způsobem tyto servisy , poskytující signály
> počítají se
> spreadama při budování svých modelů ( ovšem řeč je
> o těch, kteří
> se snaží automatizovat proces ). Voni berou
> spready konkretního
> brokera nebo nějaký průměr několika brokerů?

Není nutné aby to bylo automatizované - chce to ale ověřit dostatečnou množinu případů, aby byly statisticky významné. Do tohoto testování netřeba uvažovat spready - nejedná se o obchodní systém, ale o ověření, zdali nějaký indikátor funguje. Dosavadní závěry bohužel jsou, že nikoli :-/

Link to comment
Sdílet pomocí služby

premnath Napsal:
-------------------------------------------------------
> radone
> asi ťa nepoteším, k pozitívnym výsledkom sa dá
> dopracovať zvládnutím všetkého o čom tu bola reč
> vrátane fundamentov. Indikátory sú dobré minimálne
> na zmapovanie trhu, pri dobrom použití (hlavou) i
> na viac. Nemám také dobré oči a hlavu aby som to
> videl rovno na cene.

S tím souhlasím a jsem si toho vědom. Někde se začít ale musí a nic horšího než 50 % už být nemůže :-)

Čím bych přispěl do diskuze co možná ocení i ti zkušenější - nemyslím, že trh lze analyzovat pouze hlavou. Kdo mne přivedl k vyzkoušení obchodování je přibližně 60 letý chlap, co přibližně 40 let obchoduje a 30 let nepřetržitě ziskově (v roční periodě). Víceméně od něj mám, že se nemám pouštět do obchodování, pokud indikátory nebudou ověřeny na nezávislé množině dat a nebudou fungovat alespoň z 60 %. To je mimochodem zmíněno i v knize "The New Market Wizards". Vzhledem k tomu, že má odborné publikace v IEEE, v 21 letech vyhrál se systémem pro automatické obchodování v USA (který za těžké prachy prodal) a následně pracoval pro jednu z nejvýznamnějších obchodních institucí po řadu let, tak mu to i věřím, že si nejen honí ego. Svůj systém mi samozřejmě nedá, ale alespoň od něj můžu čas od času nachytat nějaké rozumy :-)

Když tu pročítám některé vlákna, tak mi přijde, že někteří se do obchodování pouští bez rozmyslu a chtějí okamžitě vysoký zisk i za cenu, že pravděpodobnost ztráty je rovna pravděpodobnosti zisku. Do toho já jít nehodlám - pouze na štěstí spoléhat nechci. Výše zmíněný chlap i přes 30 let úspěchů mluví o tradingu jako o hazardu, kde musí pravděpodobnost jít spolu s vámi. Překvapuje mne, že někteří jsou ochotni po pár měsících bez ověření na nezávislých datech opustit zaměstnání a věří, že se vždy bude jenom dařit. Nevěřím, že trading je jednoduché a je to i důvod, proč je úspěšných jen několik málo procent obchodníků (nemyslím tím nikoho v této diskuzi a samozřejmě úspěch přeji i těm co do toho jdou po hlavě).

Doufal jsem že ve vlákně o indikátorech bychom se mohli bavit o tom, jak na ty indikátory, aby pracovaly pro nás. To se obávám, že se asi nedozvím... ale kdyby to bylo tak jednoduché, tak asi vydláváme všichni :)

S pozdravem,
radone

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...