Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

radone
" že se nemám pouštět do obchodování, pokud indikátory nebudou ověřeny na nezávislé množině dat a nebudou fungovat alespoň z 60 %."

To asi myslíš nejaké špeciálne superindikátory aké ja nepoznám ani neviem naprogramovať. Hoď sem nejaký na odskúšanie. Ja používam len klasické indikátory, ktoré má každá platforma a dúfam, že nemusím napríklad MA ešte nejako zvlášť overovať keď ich pozná každý aj s kódom. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

premnath Napsal:
-------------------------------------------------------
> " že se nemám pouštět do obchodování, pokud
> indikátory nebudou ověřeny na nezávislé množině
> dat a nebudou fungovat alespoň z 60 %."

Bohužel zatím nemám. To jsem právě doufal, že mne u někdo pomůže nasměrovat. Nějaké výsledky sice mám, obávám se, že pro ziskové obchodování to ještě nebude.

> To asi myslíš nejaké špeciálne superindikátory aké
> ja nepoznám ani neviem naprogramovať. Hoď sem
> nejaký na odskúšanie. Ja používam len klasické
> indikátory, ktoré má každá platforma a dúfam, že
> nemusím napríklad MA ešte nejako zvlášť overovať
> keď ich pozná každý aj s kódom.

Ne, ověřovat ne. Spíš důkladně vyzkoušet, jestli skutečně fungují, jinak je to koledování si o průšvih. Většina, se kterými jsem zatím přišel do styku, mají vypovídající hodnotu velice malou (žádnou).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

radone
"Ne, ověřovat ne. Spíš důkladně vyzkoušet, jestli skutečně fungují, jinak je to koledování si o průšvih. Většina, se kterými jsem zatím přišel do styku, mají vypovídající hodnotu velice malou (žádnou)."

Napríklad spomínané MA naozaj fungujú tak, ako majú v kóde, a takú majú aj vypovídací hodnotu. Možno chceš skúšať úspešnosť obchodov, tam nestačí pozerať ako sa krivky križovali v minulosti, ale aj na to, ako sa krivky vytvárali (oneskorenie), potom to naozal asi bude 50/50. Cez tie krivky vidíš na jednom obrázku viac, ako by si videl len na cene na tom istom obrázku. Potom už len vyveštiť podľa správania sa kriviek v minulosti čo to urobí teraz, vrátane vplyvu spreadu. Tento "malý detail" sa mi žiaľ tiež nedarí. Aby som tu nespamoval, môžem ti poslať čo som robil naposledy a budem rád, keď vyhodnotíš pravdepodobnosť úspechu. Klikni na moje užívateľské meno. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jestli tu nemá někdo zkušenosti s obchodováním metody tunelu, který se vytvoří mezi 7-8, nebo 8-9 hodinou ranní? Právě mi zajímá, který z těchto tunelů je lepší využívat? Zatím jsem několik dní testoval tunel mezi 7-8 hodinou na GBP/USD a často dává falešné signály. Prosím pokud tu má někdo zkušenosti s touto metodou, žádám o radu,
Děkuji mnohokrát,
Josif

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No nastavím tunel na nejvyšší a nejnižší bod mezi 8-9 hodinou na H1 grafu a vstupní pozici dám buď na hranici tunelu a nebo po uzavření první 5 minutové svíčky mimo tunel. SL dám podle toho, jak velký tunel se vytvořil. Když je tunel užší tak dám SL na protilehlou hranici tunelu, když není tak ho dám pod nebo nad S/R uvnitř tunelu. Jdu si pro zisk alespoň 20 pips. Já jsem o téhle metodě někde četl, tak jsem jí začal trochu testovat, ale pořád jsem se nerozhodnul kterej ten tunel je výhodnější a bohužel už jsem nenašel kde jsem to četl... Tak když poradíte, budu vědět a pak si to pořádně otestuju...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Forexáci Chci Vám tu ukázal výsledky equity z mého obchodního systému. Rád si vyslechnu kritiku a případné návrhy, tipy na vylepšení apod. Budu rád za jakékoli hodnocení a příspěvky. Equity, které je na obrázcích je v bodech,od každého obchodu je již odečten spread ve výši 2 pips. v realném obchodování se dostávám na dost podobné výsledky (slip je jednou negativní, jindy pozitivní, takže nula od nuly ve většine případů pojde :D ) . Důvodem toto příspěvku je moje zvědavost kam se až dá zajít ve "vylepšování" systému a srovnání se zkušenými tradery. Nerad bych totiž hledal sv grál a vylepšoval co už vylepšovat nejde. Jde mi především o info, zda-li jsem na dobré ceste, protože mám pocit že se nikam neposunuji. Pár informací k přílohám Trh je 5M EUR/USD Obr č. 1 - test za září 08 - duben 09, testované hodiny 9.00 - 18.00, Obr č. 2 - test za leden - duben 09, obchodní hodiny 13.00-17.00 (tyto hodiny mi dle optimalizace vyšly jako nejprofitabilnější Obch systém: Používám kombinaci WCCI a Finwinu - Z každého z techto dvou obch systému jsem si vzal to co fungovalo nejlépe.. Díky moc.. Barell

9484

9485

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...