Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

nevím kam to napsat, tak to dám sem.
Chci se zeptat na jednu věc, která se týká fx páru. Někde jsem četl(je to už ale dlouho,a proto se ptám tady), že se každý pár skláda z ruzných dejme tomu části...že obsahuje,např indexy,...atd,a to v určitém % zastoupení. Uvítal bych pár rad nebo link, at si to moje hlava připomene...tak trošku to je asi i otázka na Sida ten se v tom asi vyzná.
děkuju :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Luky
nejprve obecně - pár se skládá ze dvou měn, které vyjadřují hodnotový poměr jedné měny k druhé. Pokud je dnes EUR/USD na hodnotě cca 1,41 - dostaneš za 1 euro 1,41 usdolaru. Opačný poměr (hodnota páru) USD/EUR je nyní cca 0,7090 - za jeden usdolar dostaneš 0,7090 euro. Páry musí vždy na FX v tzv. křížové tabulce "sedět" (1,41x0,709=cca 1) na tom je princip FX založen. Takže - měnový pár se skládá vždy ze dvou různých měn - nic víc, nic míň..
A teď to na co se ptáš. Měna v sobě obsahuje (možno říct i absorbuje) celkové nálady trhu, její postavení na trhu (vůdčí měna dolar, euro), její význam ve vztahu ke komoditním trhů (hlavně kanadský a australský dolar) a hlavně zájem trhu o tuto měnu ve vztahu k další směně (zlato, ropa, akcie, před krizí velkou roli hrály úrokové míry té které národní banky atp.). Někde jsem taky četl pokusy o rozložení síly měny do jednotlivých rangů - zlato, ropa, indexy, akcie, Libor/Libid úroky atd., ale to byly dle mne jen teoretické studie typu "co by bylo, kdyby bylo"... Před krizí se dalo fundamentálně sázet na to, že rostou akcie (přeneseně ekonomika dané země) - roste místní měna, roste zlato a ropa - padá dolar, různá data (hlavně vyhlašování úroků) hrála obrovskou roli atp. Dnes je vše jinak a trhy se momentálně zajímají spíše jen o to, zda je nebo není obnovena důvěra v kapitálový trh (indexy, akcie) a dle toho padá/roste zájem o dílčí měnu (patrno hlavně u dolaru, jako rezervní měny, dále u jendy i eura). Takže paušalizovat to, že se měna skládá z určitých částí (zlato, ropa, indexy, úroky) jsou dnes spíše teoretické hříčky. Kdyby byl tento algoritmus nějak pevně a předem dán, pak bylo obchodování na FX sranda - odvodit si z toho sílu měn a následný stav vývoje párů, to by si dokázalo spočítat spousta traderů..Pokud máš o tyto studie zájem, tak jedině to nějak vygooglit, už nevím kde jsem něco obdobného četl.
Jediný obchodovatelný předmět, který používá pevné poměrové zastoupení v % (v tomto případě měn) podle předem stanového koše, je USA index - ale to je zase o něčem jiném.
tož tak :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

YOGI

niekolko rokov tiez uz sledujem tento chat..... nic nove pod slnkom, mozes sa snazit ako cerveny mravec, pisat sem elaboraty, obetovat svoj cas a pracu nad svojim systemom, davat ho sem na posudenie...nie vzdy si spravne pochopeny..... preto sem neprispievam... emocie sa tu prejavuju tak isto, ako vsade inde, niekedy dokonca aj od profesionalov, co je prinajmensom udivujuce :) ... takze v skratke, tak ako Yogi pise, vazme si tento chat, ale dokladne filtrujme. Venujme sa podstate tohto vlakna, nakolko vlakno na emocie zatial nik nezalozil. good pips!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat na názor na způsob mého obchodování. Jestli je to vyloženě hazard,nebo jestli je možné takto dlouhodobě obchodovat a samozřejmě vydělávat. Obchoduji LIVE FOREX asi rok.Do dubna celkem neúspěšně.Nevydržím se držet pevně plánu,posouvám SL když jde trend proti mě,vstupuji vyloženě špatně atd. Od května jsem si začal trošičku dávat pozor,ale o slovu systém asi nemůže být ani řeč. Obchoduji pouze na základě ceny a 3xMA.Mám sice ještě na monitoru CCI,ale spíše pro formu. Vstupuji na základě vyloženě vizuálního pohybu ceny okolo MA.Jak jsem si někde kdysi pěkně přečetl:snažím se vstoupit nízko , prodat vysoko a naopak vzhledem k MA.(TF M1,M5,M15)Lehce sleduji S/R ,a trendové čáry.Ale nic přesně(žádné přesné pravidlo). Druhé co mi utkvělo v hlavě a co asi nebude to pravé ořechové je,že bližší PT se protne rychleji než vzdálený SL.Takže jsem nechal SL na 3% účtu,PT na 2xSL,ale většinou obchod uzavírám rychleji a to i v plusu i v mínusu.Většinou to vyjde na 3SL:1PT než 1:2 jak by bylo třeba :o( . Asi by se řeklo,že prostě obchoduji od oka a tím tedy nemůžu ani přesně analyzovat atd. Jediné čeho se držím je max. SL .Prostě mi to takhle sedí. Co mě ale na mém obchodování zaujalo,že jsem tímto stylem začal vydělávat. Přikládám náhled na LIVE za týden,ale v podstatě nevím co se z toho dá vyčíst. A teď mě zajímá názor zkušených.Je takovýto způsob obchodování cesta do pekel? Nebo je možné takto dlouhodobě profitovat? Děkuji za názory.

9865

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nevím co myslíš tím,že obchoduji sum.Nebo jestli je to překlep .Ano,težší to je,i počet obchodů o tom svědčí.Pro mě je zatím důležité,že tento "systém" jde obchodovat na jakémkoliv TF.Záleží pouze na ceně kterou právě vidím.Nesleduji moc fundamenty a v obchodě setrvávám od pár minut tak do jedné hodiny.Vzácně nechám obchod běžet dýl,zadám SL a PT a jdu pryč.Mrknu po pár hodinách a když není ukončeno,většinou ho ukončím jelikož se změnilo co jsem viděl když jsem do obchodu vstupoval.Někdo by tomu mohl říci i scalp,občas beru i pár pips-to když se to nerozeběhne a cena se třepotá okolo vstupu.Na vyšší TF zatím nepřecházím právě kvůli SL-musel bych povolit více a na to si zatím netroufám.
Max. PT je okolo 40-50 pips na obchod.Ten beru tak 2x v týdnu-většinou končím okolo 10 pips,počkám pár minut ,nebo přes korekci a otevírám další obchod.
Zatím díky za reakci...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sum neviem ako je po cesky, ale v podstate ide o to ze S/R na urovni M1/M5 su marginalne vyznamne a hlavne nie su dostatocne, dlhodobo spolahlive. Tiez je smozrejme nevyhoda spread ktory pri tychto TF ma vyznamnejsi vplyv.
Kazdopadne, opakujem,nepoznam ziadneho dlhodobeho FX tradera na M1/M5 TFramoch a samzorejme ani zoiadne vyznamne institucie sa neriadia pdola toho ci prave nahodo nejdeme k M5 suportu.
Ak uz sa bavme o otazkach MM tak staci zmensit velkost pozicie a zvysit velksot SL v tom problem nevidim

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ak je niekto schopny vstupit na M1/M5 a manageovat trade na daily tak klobuk dole. Nepoznam nikoho.
Riziko treba mat konstantne t.j. so zmensenim SL zvacsit velkost pozicie, ak povedzme riskujem 1% z uctu na obchod aku vyhodu ma znizenie na 0.5% na obchod? Ale to sme uz v oblasti MM, co sa samotneho obchodovania tyka tak plati to co som pisal vyzsie t.j. nepoznam ziadneho dlhodobo profitabilneho skalpera na FX.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

alter
Chápem, ty obchoduješ na dlhých tf, ja na krátkych. Ty meníš riziko veľkosťou pozície, ja sa snažím o čo najpresnejší vstup a pozíciu určujem percentom z účtu. Pracujem s pevným stoplossom 20 pipov na cable, iné teraz neobchodujem. Obidva spôsoby sú profitabilné. Rozhodne nemožno hovoriť o skalpingu ak držím rádove desiatky minút aj niekoľko hodín. Aktuálne júl.
Total Trades: 73 Short Positions (won %): 48 (72.92%) Long Positions (won %): 25 (64.00%)
Profit Trades (% of total): 51 (69.86%) Loss trades (% of total): 22 (30.14%)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...