Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

2 Barell,

Ta hodnota ATR tam byla přidaná pro větší variabilitu deníku.Vím, že to někdo používá. Já osobně ne.
Jinak na M5 bych používat periodu meší než 14.Už tady o tom psal SID někdy v minulosti...dobrá perioda na M5 je 12.
12x 5= 60minut.
Jinak s tebou souhlasím, ATR s menší hodnotou bývá často na korekci,vlajce..a tam stačí často SL pod Lower low a na to stačí i ta perioda 12-14 s hodnotou do 15, a také je k dispozici dobré RRR.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky


Chci se zaptat, zda li někdo nezkoušel výstup dle ATR na forexu?
dejme tomu, že jsem na základě MFE,MEA dostal dvě čísla(statisticky nejlepší), pro TP to je 32 pro SL 25.
Pokud čísla vydělím dostanu 1,28.Dále toto čislo vynásobím hodnotou ATR na vstupu(např: ATR 16)=20,48 zaokrouhledeno je číslo dolu na 20.To by bylo naše číslo pro TP nebo i pro SL v ten aktuální obchod.
Jde mi o to jestli to někdo zkoušel na fx, a s jakým výsledkem. Jde vlastně o volantilitu trhu a variabilní TP,SL.
Link to comment
Sdílet pomocí služby


Ahoj všem...jak se daří vašemu systému v prázdninovém období?
Ptám se proto, že dle výsledků mého backtestu za říjen - červen mam velmi profitabilní systém (a jakékoli přeoptimalizování rovnou popřu - vstup na ZLR, filtry ema34 a ATR, Fixní SL a PT fungoval na ruzných mesících stejne, takže jednoduchý a čitelný systém)
No a na demoučtu jsem temeř po 2 tydnech simulovaneho obchodovani 130 pips v minusu..
Přičemž aktuální DD je tak trojnásobek maximálního DD v Backtestu...Počt obchodu za obch. seanci temeř stejný ale z 18ti obchodu jen 2 ziskové? To mají EUR/USD prázdniny a fláká se neboco? :D


Luky: testoval jsem neco hodne podobného, ale jak jsem napsal byla to spíše jeste vetší cesta do pekel..:D Ale mrknu se na to, idea je dobrá

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Neviem ci tento prispevok davam do vhodneho vlakna, ale snad sa nikto nenahneva ak nie. Minuly tyzden som manualne testoval, pomocou testra v MT4 a funcii ktore sem dal Tomas Kopecky, jednu obchodnu strategiu. Pokusal som sa dosiahnut co najvacsie percento ziskovych obchdov a zaroven co najvaci profit. Skusal som to na paroch EU,GU,EY,GY a postupne som EU vyradil, pretoze nema dostatocnu voatilitu, teda aspon nie pre tento pristup. V podstate som sa snazil hladat extremy ( priebezne high/ low na 5M grafe , alebo ak chcete S/R ) a to pomocou BB,SMA a WCCI ( teda nepouzil som nic specialne). Pokial sa jednalo o vstup, ktory isiel do trendu (vstup na korekciach), tak som casto vstupoval aj 2,3x za lepsiu cenu, pokial islo o protitrendovy obchod( vstup na max/low) , tak som sa snazil ist len jednu poziciu. Vstupy som sa snazil selektovat tak, aby mali dostatocny potencial na dosiahnutie TP (podla mojho celkoveho pohladu na graf) . Aby som obchodoval takpovediac na istotu (pre tych co si o tom myslia svoje, dodavam ze to myslim len obrazne , na fx nic nie je iste ) musel som TP volit dost maly, tak som sa rozhodol pre TP=10 pips a to aj vzhladom na to aby to nebolo povazovane za scalping ( vacsina brokrov za scalpovanie povazuje profit do 10pips ). Dalsim krokom bolo najst vhodny SL. Aj napriek tomu ze, MM je postaveny na hlavu idealny SL podla testov vychadzal 75-85 pips. Pri testovani ma celkom prijemne prekvapila celkova uspesnost, ako aj celkovy profit tohto pristupu. Kedze tester v MT4 neumoznuje testovat viac parov ani viac TF sucastne nasledoval forward test na deme. Ako sa mi to podarilo posudte z priloh. Objem pozicie som volil hoooodne velky a to vzhladom na to, aby som nesedel pri PC zbytocne, kedze TP je pomerne maly a aj vzhladom na to, aby som zistil kedy ma navstivi pan MC, ale to sa pocudovanie nestalo ani pri tak velkeych poziciach a obcas aj agresivnejsom pristupe. Naviac vysledky z forward testu su este lepsie ako z testra, lebo mam moznost vidiet vsetky pary ako aj rozne TF spolu. Pri real pouzivam pre orientaciu 30M graf, najdolezitejsi je pre mna 5M graf a samotny vstup sa snazim doladit na 1m grafe. Davam sem 2 prilohy. V prvej su obchody od piatku do vcera. potom ni z nejakeho dovodu zamrzol demo ucet a nedalo sa nan prihlasit ( stalo sa mi to uz viackrat u AT ked som testoval profitabilnu strategiu), tak som si musel otvorit novy ucet a z toho je vypis za dnesok. Velkost pozicie samozrejme nemusi byt taka velka aj v pripade minilotov su vysledky velmi zaujimave. Dokonca aj v pripade mikrolotov by slo spravit 1-20 USD/den. Darilo sami ist s profitom > 100 pips / den. Ak test bude pokracovat takto dalej mohol by to byt celkom uspokojivy sposob tradingu. V pripade ak sa niekto pohraval s podobnou myslienkou, alebo nieco podobne skusal a ma k danej teme co povedat, budem rad ak sa mi ozve ( yogi4exzavinacgmailbodkacom) PS1: Chcem sa zaroven podakovat Tomasovi Kopeckemu, ktory sem "hodil" doplnky k testru MT4, umoznujuce jeho rozsirenie o manualne obchodovanie. PS2: V pripade , ze sa rozhodnete nieco podobne skusat, nedoporucujem citat v dobe obchodovania chat, lebo to znacne nahloda vas usudok ... PS3: Zhodou okolnosti som tento tyzden dostal mail ( neviem kde splasili moju adresu ), v ktorom je ponukany jedem komercny EA. Na ich strankach su vypisy ako z testra, tak aj forward testy. Neuvadzam to z dovodu kupy, ale preto, ze podla forward vypisov by tento EA mal pracovat na hodne podobnom principe ako metoda na ktorej momentalne pracujem ja ... Ak to niekoho zaujima tak odkaz na ich web dam do vlakna kam to patri teda: Komercni EA Tesim sa na konstruktivne pripomienky a postrehy ...

9775

9776

9777

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Yogi
za ty roky jsem už tady četl spoustu hloupostí, ale radit "nečtěte chat, nahlodá to váš úsudek" je opravdová perla :). Buď si je trader jistý ve svém rozhodování, věří svým indikátorům, analýze, úsudku atp. a od vstupu na pozici jej neodradí nic anebo si jistý není a jen tápe. "V prvej su obchody od piatku do vcera. potom ni z nejakeho dovodu zamrzol demo ucet" - a tím se asi mnohé vysvětluje..srovnávat demo a live je klasika - jablka a hrušky. Chat slouží především pro výměnu okamžitých fundamentálních informací z různých zdrojů Bloomberg, Reuters, Ciko, bankovní zdroje atp. atd. - a to jak s nima trader naloží je už věcí jeho hlavy a vlastního rozhodnutí. 100x mi mohou různé indikátory (a kterých jsou taky stovky), jenž mapují pouze minulost a dle toho tipují budoucnost, ukazovat např. běž teď short na USD/CHF, když vím (a mnohdy právě díky chatu), že celý svět předpokládá avizovanou intervenci SNB proti franku - a to pak není o "nahlodání úsudku", ale o tvrdé realitě na kterou čeká celý finanční svět a která šmahem obrátí trh o 180 st. A takových příkladů jsou denně, na vysoce variabilních finančních trzích, desítky. Zkrátka - pokud jsem skálopevně přesvědčen o správnosti mého rozhodnutí a o tom, kde riskuji svoje live peníze, tak mne neodradí nic - ani chat. Je to vždy moje vlastní odpovědnost. Pokud si jistý nejsem a hraju si jen s demem, tak je to vlastně šuma fuk.. Ale čím více informací o trhu máš, tím lépe.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sid

Bol som nes mimo PC, takze som nestihol reagovat skor ...

Nemyslel som to zle a ani sa nechcem s tebou hadat ci mam, alebo nemam pravdu. Napisal som len svoj nazor a netvrdim, ze sa s nim musi kazdy stotoznit. Tvoj pohlad je pohlad profika a vystihuje to aj nasledovne: “Buď si je trader jistý ve svém rozhodování, věří svým indikátorům, analýze, úsudku atp. a od vstupu na pozici jej neodradí nic anebo si jistý není a jen tápe.“ Myslim, ze vacsina osadenstva na tomto sevri je prave tych co tapu a maju pred sebou este hodne dlhu cestu aby si „boli isti svojim rozhodnutim“. Neberte po prosim v zlom, nechcem sa nikoho dotknut ... Ver tomu , ze 95%, mozno aj viac ludi, do znacnej miery ovplyvnuju nazory a pohlad ostatnych a to tie dobre , ale aj tie zle, co je OK, ale nie v priebehu uskutocnovania samotneho obchodu. Tam by mal mat kazdy cistu hlavu.
Mne sa jednoducho osvedcilo precitat si chat hned rano 8-9 hod. a potom az vecer, ked skoncim obchodovanie.
Podla mna je lepsie obchodovat to co vidim na grafe ako zatazovat si hlavu nicim nepodlozenymi hlaskami typu „cable pojde short“, alebo „ja som to vedel ,ze to tam pojde“, atd...

Si jeden z mala traderov ktoreho nazor a pohlad na trhy si vazim a respektujem ho, ale nemusis hned reagovat tak podrazdene len preto, ze mas na vec iny pohlad.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Yogi : snaž sa vobec pochopiť,čo Sid píše.Nejde tu o podráždenosť,ale fakt,že ti chce vysvetliť len pravdu o trhu....Príklad,obchoduješ nejaký pár na FX,príde info,news od iného nicka,o tom news si nič nevedel,takže správa sposobí,že ide otvorený obchod proti tebe,zožerie ti 85 pips na SL(taký používaš,príklad) .Keby si však prečítal news a pochopil dosledok,možeš nesprávny obchod zavrieť s malou stratou a otvoríš opačný smer.Ak nechceš nič vedieť,žiadne fundamenty na FX,news,som zvedavý ako sa ti povedie na live dlhodobo...

"Ver tomu , ze 95%, mozno aj viac ludi, do znacnej miery ovplyvnuju nazory a pohlad ostatnych a to tie dobre , ale aj tie zle, co je OK, ale nie v priebehu uskutocnovania samotneho obchodu. Tam by mal mat kazdy cistu hlavu."

To k tomuto vyjadreniu.Isteže,čistá hlava je v priebehu uskutočňovania obchodu doležitá,ale snažiť sa nebyť kvoli tomu informovaný,čo sa na trhu deje alebo bude diať,odhady,predpoklady a možné zmeny smerov pri určitom čase,vyhlasovaní dát,atď, pokladám pri diskrečnom obchodovaní za značnú chybu...Akákoľvek TA može byť v okamžiku na FX nesprávna,keď príde nejaká významná správa alebo news,pretože indikátory mapujú len minulosť.To sa týka aj price-action techník..Čím viac vieš a si informovaný,tým lepšie možeš potom reagovať a tvoje rozhodnutia sa možu opierať o viac faktov a vedomostí ako len nasledovanie nejakej svojej TA.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...