Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

Ahoj

Luky: Nevím sice co si pod pojmem Money Management představuješ konkrétne, žádny poisition sizing tu použit není. Jde jen o pipsy, který mi generuje muj systém. Používám fixní SL a PT v kombinací s jedním specifickým výstupem na bázi 1-2-3 a posun SL na určitém profitu.

Beraniste: tyto data jsou z B-testu, ale dle demotradingu a realu vycházejí dost podobně. jak jsem již psal od hodnot je odečten spread a slip mívám +/- 1 pip od zadání příkazu(nekdy mívám horší plnení, jindy zase lepší, proto jsem to do grafu nezanesl).

Pokud nekdo z Vás obchoduje také 5M EUR/USD rád bych s vámi porovnal equity. JEstli Vám to nebude delat problém, můžete mi je poslat na mail, který mám v profilu, nebo vložit sem?

Díky

Barell

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Luky:
Už to stahuji a jdu to tím prohnat, díky moc za tip!!

Stanley:
Prave pracuji na B-testu za kveten a červen..takže uvidíme jak se system bude chovat v "nových" mesících, pak sem dám zase Equity křivku.
Například muj dnesní real obchodní den byl 3* SL 2* PT a 1* lehka ztrata.. Dnes byl slip vyložene proti me a oproti B-testu jsem si nasekal o 6 pipsu za celou seanci mín. Ale ne vždy to tak bývá, ve většine případů je slip "šulnul"

co se týkká optimalizace: zkoušel jsem si veškerá data za září 08 - duben 09 rozdelit na 3 části a po optimalizaci jedné části přenést nastavení na další části atd, atd.. Výsledky byly hodne podobné.


Jinak díky všem za cenné připomínky...

Barell

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Tak jak jsem slíbil v příloze equity z forward testu - test. období je od května až do včerejšího dne.. Interpretace různá: Ztrátový měsíc? Špatný systém? Nízká volatilita trhu? Sám nevím jakou vypovídací hodnotu tento test má. Nicméne do dalšího obchodování mi elánu moc nedává, nehledě na to, že jsem za poslední 2 dny projel 59 pípáků....

9521

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stanley:

Ano překročil..Ale tak an druhou stranu s tím že tato situace může nastat se počítalo..

Optimalizuji především PT a SL..a to ne moc často.. což se nejspíš bude muset změnit..na druhou stranu se chci vyhnout "přeoptimalizovanosti" systému v B-testu. Vstupy mám víceméně dané, ty neoptimalizuji vubec..Jedná se o vyhledávání dna korekcí a nastupování do trendu, založeno na paternu ZLR..

Dle Tvého příspěvku tuším že pouze optimalizace SL a PT stačit nebude
Uživatel Luky mi doporučil jeden obch deník, kde se pracuje s Indikátorem ATR. Tuším že by mi mohl pomoci. Tom a Petr se o nem v jejich knize taky zminovali..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, chci se zeptat neporozuměl jsem (viz článek tunelová metoda zde na finančníku) jakým způsobem obchodovat 4H tunel,doteď jsem obchodoval na deních grafech s poměrně slušnými výsledky (jedu zatím demo). Budeme li se konkrétně bavit např o páru EURO/USD tak pro 4H tunel platí ta samá pravidla jako pro denní (tzn. že počkat až trh na 4H grafu protne 3 fibo nebo výše pak hledat technické indikátory signalizující obrat v trendu , pakliže jsou 2 pozice za sebou ztrátové počkat na překročení poslení fibo jeli i tento obchod ztártový pak počkat až se trh vrátí do tunelu a začít znova atd.) nebo je třeba chytit signál na denním grafu podle toho se rozmyslet zda jít long nebo short a pak přejít na 4 hodinový graf a vstoupit do pozice.


Díky za vysvětlení (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

shapel Napsal:
-------------------------------------------------------
> Andrea84: Ahoj, mohla by jsi sem dat ty 3
> indikatory, ktere jsi pozila pro divergence?
> Pouzil jsem tve nastaveni a nejak mi nesedi ty
> divergence, hlavne u toho indikatoru Force vidim
> kostrbatejsi prubeh, na rozdil od toho tveho. Díky
> moc
>


Jsem tu nový, a tak se chci zeptat k jednomu starému příspěvku.

Jedná se o tvých obchodech založených na divergenci. Který indikátor Ti zakresluje divergenci do všech tří grafů?
Díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stanley, Luky Ahoj!! tak jak jsem zjistil optimalizovat SL a PT podle ATR je v mém systému ješte větší cesta do pekel..:D Ale jak jsem na to tak koukal, napadlo me jiné využití ATR..Po desítkách hodin práce jsem přišel na toto: Použít ATR jako filtr na vstupy. Paradoxne ATR s vyšší hodnotou mi házelo často SL, tak jsem jednoduše bral signály, při kterých má ATR s periodou 14 na 5M grafu hodnotu menší jak 15.. Tím pádem hodnoty pod 15 ATRbodu jsou tam, kde jsou pekné trendy a trh zbytečne "nelítá" (jak to bývá u ATR vyšší hodnoty) na obrázku equity s aplikovaným filtrem na moje klasické obchodní hodiny.. Tolik moje euforie z dnešního zjištení, večer me čeká forward test na květen a červen...tak jsem zvedav..

9568

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...