Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

to SID
SIDe, dnes jsem si udelal cas a procitam zpetne nektere prispevky z minulosti a dostal jsem se k Tvemu DERVAS systemu /strana 51/, respektive DERVAS boxum. S nastavenim mam trochu "problemy" Viz (cituji) "Nastavení Dervas boxů musí být vždy adekvátní minutáži grafu"...jsou tam hned dva boxy. Mas nastaveno pro 30 min graf - BOX1 30 a BOX2 50. Tzn na 10 MIN graf mam dat 10 a 30? Mohl by jsi to trochu dovysvetlit? Pak je v AOS prilozen profit display, ktery dosahuje rozdilnych hodnot v parametrech Profit a TotalProfitinPips. Jak to ze jsou rozdilne? (to je jen takova malickost ale rad ych se poptal)
Diky a preji uspesny rok.
GLADER

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Richip:
nejstarší data pro MT4 jsem sehnal z Alpari od 16.6.2004. Jestli smím přiložit svůj názor, hledat starší data je zbytečné. To co funguje na období 1,5 roku bude skoro jistě fungovat i dále, to co nefungovalo na tomto období, zcela jistě nebude fungovat ani nadále. Delší testovací období na tom s velkou pravděpodobností už nic nezmění.
Přesto, údajně TradeStation má data až 20 let stará, ale je to placená verze.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

milane dik za odpoved.
taky mam data z alpari.testoval jsem na nich svoji strategii kterou ted obchoduji na 5 a 10min timeframe na coz bylo dat opravdu vice nez dost.nyni jsem si ale testoval novou strategii na 4h(obdoba tunelu) a vetsich timeframe, ktera vykazala podezrele dobre vysledky ovsem za cele obdobi co mam data jsem udelal asi 70 obchodu, tak jsem to chtel vyzkouset na delsim obdobi abych mel vice obchodu a udelal si spolehlivejsi obrazek.r

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mezi svátky bylo trochu času, tak jsem si dopiloval další jeden vlastní indikátor, který jsem si pracovně nazval Sid Hilo Activator (SHA). Základem je indikátor Gann Hilo Activator( GHA), který je obecně znám s jednou volitelnou periodou. Protože považuji GHA za jeden z těch lepších indikátorů, vytvořil jsem mutaci čtyř GHA v jednom, které jsem rozdělil do dvou párů. Takže dnes má tento indikátor na serveru Finančník světovou premieru..:-). Každý pár má volně volitelnou periodu a zakomponoval jsem do skriptu každého páru pro lepší přehled tzv. mraky či oblaka, známé z indikátoru Ichimoku Kinko Huo. Každý pár GHA tak vytvoří při fázi do Buy (svíčky nad mraky) nebo do Sell (svíčky pod mraky) určité barevné seskupení, které je vodítkem pro vstup/výstup na pozice. Standardní nastavení jsem zvolil 5,8 pro první pár a 13,21 pro pár druhý (první obrázek). Lze nastavit ale např. 5,8 a 8,13, kdy se nám pak jednotlivé mraky prolínají a vstup je tak "jistější" (druhý obrázek). Třetí obrázek je jen další příklad s nastavením 3,5,8,13. Podle indikátorů SHA lze vysledovat přechodové fáze mezi jednotlivými mraky, ale dá se řídit i šířkou mraku nebo jeho volatilitou a taky vzájemným prolínáním mraků dílčích párů. První pár má barvu zelenou pro Buy a červený mrak pro Sell a druhý žlutý pro Buy a fialový pro Sell. Možností nastavení period je nepočítaně, ale vždy musí platit zásada, že první perioda v páru musí menší než ta druhá. Jinak se vytvoří totožné mraky, ale s přehozenými barvami..Doufám, že se indikátor někomu zalíbí a bude mít podobný úspěch jako SID 9 MA. :) SID

697

698

699

700

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2observator,
jo dik ale jak jsem psal data z alpari mam.jestli po me chces skript systemu tak te musim zklamat ale nic takoveho nemam. kdyz zkousim strategii o ktere uvazuju ze bych ji mohl nekdy obchodovat tak ji testuji vzdy rucne coz zabere mnohem vic casu ovsem pro me to ma mnohem vetsi cenu protoze ziskam lepsi predstavu jak co funguje kde jsou slabiny atd...
jinak system vychazi z 1h tunelu na ktery tu uz byl nekolikrat zminovan i s odkazem. zmeny jsou nasledujici: zakladni SL davam trosku jinak, beru obchody jen v trendu ktery urcim na 8h grafu pouze pomoci 34EMA,a po dosazeni 233, pouzivam dost tesnou stopku, ktera mi sice vetsinou zabrani dosahnout 377 i kdyz tam trh dojede ale to co dostanu se mi zatim jevi jako vynosnejsi.
jinak na strankach toho puvodniho systemu jsem myslim videl nejaky skripty pro MT4 takze ty by ti snad mohly pomoct.r

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všetkých traderov,
forex sledujem intenzivnejsie len niekolko tyzdnov, pomaly sledujem rozne AOS. Len narail som na problem, vsetkym AOS sa dari v dobe, kedy trh pekne trenduje, robi pekne vlny, ale ani jeden nezvlada, ak je trh nerozhodny, 10 pips hore, 8 dole a tak stale dokola. Preto chcem do mojho pripravovaneho AOS pridat vlastnost, ze by proste taketo vykyvy do urcitej vysky ignoroval. Napr. ak trh pojde povedzme v rozpeti -10 az 20 pips od vstupnej pozicie. Nasledne ak by jednu z hranic prekonal, aktivuje sa bud stop-loss alebo posuvny stop na zaistenie zisku.
Som len novacik, ktory to skuma vsetkymi moznymi sposobmi, preto neviem, ako by to bolo mozne naprogramovat v praxi. Tesim as na vase napady a pripomienky. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Roxo: problem s obchodovanim trhu v trendu versus trhu do strany je i v rucnich systemech, nejen v automatech :)
Obecne trend pomahaji zachytit treba MA nebo MACD a pod., kdyz jde trh do strany, je mozne vyuzivat oscilatory (RSI, CCI atd).
Naprogramovat se da vsechno, otazka je funkcnost. Ja osobne verim spis lidskemu usudku nez automatu.
dzink

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Roxo:

vychytat kdy konci trend a trh jde do strany je problem zkus indikatory co ti doporucuje dzink a jeste by ti mohl pomoc DMI a ADX a pak mi tu nekdo poradil indikator JUICE ten neni standartne ve VT ale najdes ho na VTFORU. Ale podle me nelze resit tento problem jednim indikatorem ale kombinaci vice s ruznym nastavenim.

Mira

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Sid

Ahoj prajem vsetko dobre v novom roku a hlavne vela uspechov. Mam na teba jeden sukromny dotaz. Na strane 58. tohto vlakna si mi poslal dva grafy GBP a EUR voci USD. Podrobne som analyzoval oba a nejde mi do hlavy na grafe EUR/USD v case 2:10 - 2:20 NYT podla mna doslo k regulernemu obchodu na sell. A ty pises ze Euro len placa a pre Teba nedoslo k regularnemu signalu, preco? tak ako to ja chapem mal byt sell alebo sa mylim? Ak mi odpovies budem rad. Vopred dakujem.

Observator

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Observat.
Je to sice 14 dní back, ale koukal jsem na to znovu..K náznaku Sell signálu došlo (2,10 hod. NYT), ale Kama mi asi přišla málo volatilní, stejně jako málo průkazná reakce EMA ( i když došlo před tím ke crossu MaFa). Zase po mne nechtěj, abych analyzoval každou situaci, třeba jsem byl ještě kolem 8,10 hod. SEČ rozespalý... :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...