Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Pro příznivce Fibonacciho linií a posloupností pro trading, vznikl jeden zajímavý "eBook" pod názvem "The Truth About Fibonacci Trading" (autor Bill Poulos). Obsahuje mimo vysvětlení Fibonacciho posloupnosti i převodník na koeficienty Price Retracement Levels (0.236, 0.382, 0.500, 0.618, 0.764) a Price Extension Levels (0, 0.382, 0.618, 1.000, 1.382, 1.618) a příklady jejich použití pro tradery. Poučná je hlavně asi desítka příkladů, jak s pomocí Fibonacciho obchodovat a zde uváděné postupy lze snadno aplikovat i do vlastních indikací nebo AOS. Doporučují k stažení a k studiu.. :)

fibonacciprofits.com/fibonacci_ebook.pdf

SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pro ty co se chtějí seznámit také s kritikou Fibonacciho linií a posloupností z hlediska matematika doporučuji knihu A Mathematician Plays the Stock Market, shodou okolností se také jmenuje Paulos. Zastánci TA se při čtení této knihy asi budou trochu ošívat, ale trocha opačných názorů neuškodí. Ke stažení dávám vybranou část týkající se Fibonacciho poslopností. Bob75

813

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Objevil jsem minulý týden jeden zajímavý průzkum napříč FX spektrem v USA, kde se pokusili udělat průzkum oblíbenosti dílčích indikátorů TA pro obchody na FX trhu v minulém a předminulém roce (nejedná se ani o VT nebo MT či jiné fórum konkrétního brokera). Výsledky jsou celkem zajímavé (i bodové hodnocení) a signalizují poměrnou převahu "starých, dobrých" MA... :) a konkrétně vítězství úplně triviálního SMA ( v jednoduchosti je asi síla..). Pro mne je překvapením čtvrté místo indikátoru ATR, který není tak obecně silně propagován a myslím, že jej používá i málokdo tady na fóru, a větší "použivatelnost" celkem neznámého (pro FX) ROC před DMI i před PSAR...

1. Simple Moving Average ( SMA) - 27.4
2. Exponential Moving Average (EMA) - 20.4
3. CCI - 16.7
4. Average True Range - 14.4
5. Fibonacci - 13.9
6. MACD - 13.2
7. Bollinger Bands - 6.5
8. Relative Strength Index (RSI) - 5.5
9. Stochastic (Fast or Slow) - 3.4
10. Rate of Change (ROC) - 2.8
11. Accumulation Distribution - 2.2
12. Directional Movement Index (DMI) - 1.5
13. Parabolic SAR - 1.0
14. Donchian Channels - .02

SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Timd
Tam nebyl uveden žádný time fram, jen to, co jsem tady copy - pořadí a body. Zkusím v té změti FX odkazů to fórum najít

To Glader
O hladinách S/R se už tradičně tvrdí, že jsou klíčem k úspěchu, jak pro TA tak i pro odhad situace po datech, kam až to může (by mohlo) jít a kde se to může zastavit. :), když se podíváš na "běžné" S/R, tak i na vývoj S/R po datech, většinou to funguje spolehlivě....V pátek jsem zkusil právě S/R (Pivot s Fibo liniemi) na data a vstupoval po lotech až při průrazu linií a šlo to jedna báseň...I když taková příhodná situace pro FA, jako v pátek bez výrazných zpětných pohybů při zvoleném směru, nastane tak 2-3x za měsíc...Klasičtí vyznavači TA, holt asi věří prověřému ve stylu MA a CCI anebo jsou amíci hodně konzervativní...

SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

glader,

každý indikátor jen indikuje - tj. oznamuje, naznačuje... ale netvrdí nikdy nic na 100%... :)
Když tobě nefunguje EMA nebo CCI, neznamená to, že na tom někdo nemůže vydělávat těžké milióny. Pořád se tady opakuje dokola, že prostě každý má svůj kus pravdy, a každému může fungovat něco jiného. Podívej se na Woodieho - milióny jen s CCI. Vegas - milióny jen s MA atd. atd. Prostě si vyber to svoje a vypiluj to k dokonalosti.

Těchhle posledních pár dní se kromě USDJPY mlátily majors sem tam bez trendu (alespoň tedy pro poziční trading), tak jsem taky kreslil S/R úrovně a trendlines. Kdybych jim věřil aspoň tak, jako tomu, na co mám backtest, mohl jsem mít v pátek podobnou žeň jako SID. Protože to ale nemám dostatečně ozkoušené, tak jsem jen seděl a čuměl jako péro z gauče, jak přesně a dokonale jsem to měl nakreslené a jak dokonale mi seděly průrazy a stopky... :) Místo několik set pips jsem posbíral drobné...

Tím chci říct znovu jen to, že každý systém někdy funguje a někdy ne. Někdy ti budou fungovat tvoje S/R úrovně, patterny a retracementy, a v okamžiku, kdy ti to nebude vydělávat, tak se napakuje někdo jiný třeba zrovna na CCI... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Caky
Zkušenosti s Hans 123 nemám žádné, ale indikátor(nebo spíše systém) Hans 123, tady někdo dával k dobru na str.65 tohoto vlákna. Jinak jedině vyhledat termín Hans 123 přes Google nebo na VT fóru je k tomuto systému diskuze a k dispozici i novější systém k stažení. (nutná je registrace na VT fóru)
forum.vtsystems.com/index.php?showtopic=3119&hl=Hans123+Discussion+Area

SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...