Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To SID dakujem za ten DID9MA . Poslal som Ti mail, ale asi Ti nedosiel, tak pisem sem. Moj SW mi umoznuje nastavit si trendy na 3 TF , napriklad 120 min 30 min a 5 min. SW mi dovoli vstupit do pozicie iba ak sa mi vsetky 3 trendy ZHODUJU. Pritom kazdy TF moze ukazovat trend UP, DOWN , alebo NO Trend. Takze otazka znie : Podla akych indikatorov, alebo ich kombinacii na forexovych trhoch najlepsie urcit ZACIATOK TRENDu, KONIEC TRENDu ci stav NO TREND ? Ja som pouzil dost primitivne urcenie Trendu a to pomocou MACD a MA020 . Ak je cena nad MA20 a MACD ukacuje UP, trend je UP, Ak je cena pod MA20 a MACD ukazuje DOWN, tak je trend DOWN a ak su v nesulade tak je NO TREND. Pikladam vysledny obrazok z testu. Na vysvetlenie som pripojil obrazok na ktorom su znazornene 2 grafy. Ten vrchny znazornuje pomer otvorenych a zatvorenych pozicii. Pricom modra krivka znaornuje velkost USD v uzatvorenych poziciach (Rozdiel medzi ziskom a otvorenymi poziciami). Cervena krivka znazornuje kolko USD je v prave otvorenych poziciach. Spodny graf znazornuje priebech ceny EURUSD za rok.Pricom oranzova farba znamena NO Trend, zelena UP a cervena DOWN. S priebehu ciary vyplyva, ze celom slusne identifikujem nastup do Trendu, ale horsie to je s jeho ukoncenim. Tak co pomoze mi niekto na tomto FORE najst nejaku lepsiu kombinaciu idikatorov na identifikaciu trendu ?

749

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Timdfx
Mail tady mám přeposlaný od Tomáše, odpovím přes mail až bude trochu více času.. :).
Jinak "klasickými" ukazateli trendu jsou mimo MA a jeho modifikací (dobrý je pro trendy např. Kama, kde se dá určit i volatilita trendu) - ještě BB, CCI, PSAR, DMI(ADX), ale jsou i novější např. GHilo a další.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TiborFx,
mimo kanalu a TL,je takova nejjednodussi metoda, kdyz trh dela vyssi vrcholy a vyssi dna. Sice se to neda poradne zbacktestovat, ale funguje to. S indikatory je takova mensi potiz, ze ti trend ukaze kazdy jinak a 100%-ne to netrefis zadnou kombinaci. Takze pouzivej maximalne 2 trendove indikatory soucasne a jen si dolad jejich nastaveni. Hlavne nehledej zadne zazraky a akceptuj, ze jakekoli nastaveni bude mit obcas spatne obdobi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pro vyznavače "Tunel metody" se dnes objevil na VT fóru zajímavý indikátor od autora Bemac - Holtonk Tunnel Indicator. Pracuje rovněž na principu Fibo linií, které už tady tuším prezentoval ve svém systému nick Namodro.Obsahuje volně nastavitelné MPMA (přednastaveno na periodu 55), SMA periodu (přednastaveno na periodu 8) a šest Fibo linií (34,55,89,144,233,377). K stažení je na VT fóru v sekci Indikátorů, ale přidávám jej ke stažení i tady. Určen je pro 4 hod. grafy. Nebude určitě problémem z něj vytvořit solidní AOS a asi by neměl chybět v indikátorech každého tradera s VT.. :) SID

754

755

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Skoda, asi som zle napisal moj prispevok. Ja obchodujem FOREX na zivom ucte 3 rok. Takze o trende som uz toho pocul ozaj dost. Myslel som, ze tu rozsirime temu ludi, ktori konkretne obchoduju a pouzivaju pri identifikacii trendu konkretne indikatory s konkretnym nastavenim a tym pomozeme zacinajucim obchodnikom preskocit dlhe hodiny a tyzdne badania a skumania. Ja pouzivam konkretne na urcenie trendu MACD 3,10,16 a MA20. Co som aj zverejnil. Dalej tu ponukam aj kod do TS, aby som zaujemcom ulahcil pracu pri programovani. No a este ponukam ludom ktory maju zaujem, ze im na specialnom SW a specialnom MM mozem ich konkretne nastavenia odladit a zverejnit vysledky. Tak ak ma niekto zaujem. Nech sa paci
[LegacyColorValue = true];

inputs: MACDFastLength(3), MACDSlowLength(10), MACDLength(16), MALength(20);
variables: MyMACD(0), MyMACDAvg(0), MyMA(0);

MyMACD = MACD(Close, MACDFastLength, MACDSlowLength);
MyMACDAvg = XAverage(MyMACD, MACDLength);
MyMA = AverageFC(Close, MALength);

if CurrentBar > 2 then
begin
if (MyMACD crosses over MyMACDAvg) or (Close crosses over MyMA) then
begin
if (Close > MyMA) and (MyMACD > MyMACDAvg) then
Buy ( "TREND_UP" ) next bar at market
Else
begin
Buy ( "TREND_NONE" ) next bar at market;
Sell SHORT( "TREND_NONE " ) next bar at market;
end;
end;
if (MyMACD crosses below MyMACDAvg) or (Close crosses below MyMA) then
begin
if (Close Sell short( "TREND_DOWN" ) next bar at market
Else
Buy ( "TREND_NONE " ) next bar at market;
Sell SHORT ( "TREND_NONE " ) next bar at market;
end;
end;

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To TiborFx: vítám, každou nabídku pomoci :-) Mám jeden dotaz a jednu prosbu. Mohl by jsi popsat svůj obchodní styl - plán? A pak jsem tě chtěl poprosit zda by jsi ten kód okomentoval, zejména z toho důvodu, že tu je více používaných platforem a scriptovacích jazyků a funkce nejsou shodné. Bylo by to přístupnější více lidem a nedocházelo by k zkreslení při jejich výkladu. DavidF

PS: net SW na MM je komrční záležitost, nebo vlastnítí tvorba?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...