Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

To timd :
Ten kod je urceny pre uzivatelov TradeStation. Je jednoduchy a ma za ulohu dat na obrazovku Alrety : Trend Up, Tren Down, No trend.
Ten SW je naprogramovany tak aby dokazal tieto stavy rozoznat. Mozem si nastavit az 3 TF, napriklad 60 min 15 min a 5 min. V momente ak sa vsetky tri trendy zhoduju, tak obchodujem v smere trendu. Ten MM mi prikupuje pozicie v smere trendu. A pri dosiahnuti pozadovaneho zisku uzavrie vsetky pozicie.
To SID :
" Mail tady mám přeposlaný od Tomáše, odpovím přes mail až bude trochu více času.. . "

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To all: Přidávám do sbírky indikátor, jehož cílem je zobrazovat na grafu ekonomické události z Ec Kalendáře. Zobrazováno je v ukázce posledních pět událostí. Součástí indikátoru je samostatný generátor scriptu pro VT, který přetransformuje data z EC (ekon. kalendr.) do VT jazyka. Jedná se o zkušební verzi, podkud by vás zaujala není problém v genrátoru nastavi počet událostí na požadovaný rozah (na všechny události v EC). DavidF

763

764

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TiborFX:
Predpokladam, ze ne moc lidi bude vyuzivat Trade Station (nemylim-li se - je podobne jako Visual Trader, spjaty s jedinym brokerem - je to tak ??).
Software je size zdarma, ale az od 10 lotu ci 100 minilotu mesicne, coz vytvari pomerne hraz pro zacatecniky - jako jsem ja ;-).

Pokusil jsem se trosku rozkodovat pouzite funkce:

MACD(Close, MACDFastLength, MACDSlowLength); - vraci "main" MACD indikator
XAverage(MyMACD, MACDLength); - prakticky jednoduche SMA nad vyse vypocitanymi hodnotami
AverageFC(Close, MALength); - znovu jednoduche SMA, tentokrat na Close

Muzes potvrdit me domenky???

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To andro : To bol kod pre TS a znamena to, ze ked je cena nad SMA20 a rychla ciara v MACD 3,10,16 je nad pomalou tak ma dat signam TREND UP. Ak je cena pod SMA20 a rychlaciara v MACD 3,10,16 je pod pomalou tak ma dat signam TREND DOWN a ak je to v nesulede ma dat signal NO TREND. Vo VT sa to asi programuje inak. Pre ilustraciu prikladam obrazok. Treba si vsimnut, ze v niektorych pripadoch, ked je zmena trendu robena dlhou svieckou cez ciaru SMA20 to signalicuje zaciatok trendu neskoro a ze ukoncenie Trendu tiez niekedy zasignalizuje o sviecku neskor, co by bolo treba este vyladit. Ja to mam realizovane tak ze pre vstupy a vystupy pouzivam trendy s roznych TFjmou. Takze si nastavim naprikald trendy na 5 min , 15 min a 60 min. Do obchodu vstupujem iba ak sa mi vsetky 3 trendy zhoduju. Tym sice nezachytim zaciatok trendu, ale signaly su o to silnejsie. Potom specialnym MM prikupojem pozicie a pri pozadovani urciteho profitu nastavim takzvany Trejling Profit. To znamena, ze neprikupujem pozicie, iba posuvam TrStop v smere pohybu ceny. Pri korekcii ma to same vyhodi, ale na profite, ktory som si nastavil.

773

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dal jsem to jeste vcera do programu i s temi vice TF. Vysledek nevypada nejhure a mam pocit, ze se mi podarilo u me zreprodukovat to co ty mas v TS. Ja pouzivam MT4 (i kdyz s vyhradami).... Prvni obrazek je s jednim indikatorem na TF. Druhy pocita na 5m tebou zminene 5m, 15m, 60m.

775

776

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To TiborFX Ještě k těm trendům..vypadl mi z přehledu jeden poměrně nový indikátor na trendy - Trend Continuation Factor (TCF). Indikuje trendy na základě trochu jiného algoritmu než MA. V originále je nastavení na periodu 35 a vstup na Buy nebo Sell vzniká při crossu dvou linií - PlusTCF a Minus TCF, zároveň indikuje i sílu trendu. Do indikátoru jsem ještě vložil vlastní úpravu - linie 0, -0,005 a +0,005 (lépe to indikuje sílu trendu). Příklad je na dnešní EUR/USD 15 min. v originál nastavení, ale dobré jsou i delší periody (50,70) nebo změna vstupu z close na Median, close Heikin-Ashi atp. Třeba vyzkoušet.. :) SID

779

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Teda klucí to je příspěvků na téma indikátory a obchodní systémy, které jsem si kvůli obsáhlosti a náročnosti nechal z celého fóra FOREX až na konec a myslím že si to raději pročtu vše znovu , chtěl bych Vám všem poděkovat za Vaši práci kterou odvádíte protože mám pocit že žiji v jiném světě. Měl jsem pocit že v české republice není lidí kteří jsou ochotni jen tak z kamarádství podělit se o výsledcích a zkušenostech své práce s ostatními. Jsem rád že jsem tyto stránky našel protože mám pocit že jsem konečně našel věc kterou mohu dělat s nasazením a kde se výsledky dostaví aniž budu závislý na spolupracovnících, zaměstnancích, úřednících či jiných faktorech které negativně ovlivňují vaše snažení. Přesto že informace co jsou zde prozatím pouze hltám a vše co zde bylo napsáno si zkouším na demu, doufám že až do toho zapadnu budu se i aktivněji podílet na osvětě. Pokud ovšem o to bude někdo stát protože mám pocit že většina z Vás zde Ví o čem píše, takže nebudu zde otravovat nějakými začátečnickými otázkami protože vše co jsem chtěl vědět zde bylo napsáno několikráte, stačí si jen pročíst celé fórum. Mimochodem celý týden nedělám nic jiného, je to napínavý jak detektivka a vidím obrovský kus práce který ostatní odvedli za dobu kterou zde strávili aby to nám ostatním , neznalým a nevěřícím ulehčili. Ještě jedno díky Vám všem se dívám na svět veseleji, jste machři. lisakus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Lisakus
Jsem rád, že jsi objevil fórum, kde si lidi z ČR (ale i z SR) zkušenosti vyměňují. Pokud máš nějaké dotazy, klidně se ptej, je už tady dost schopných lidiček, kteří ti určitě rádi a fundovaně odpoví. Hodně trpělivosti v čtení "detektivky" zvané FX.. :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Preji dobry den,
po tomto udaji jsem jiz neuspesne nekolikrat patral ...
Pokud vezmeme v uvahu kompletni objem obchodu na celem svete, VOLUME u napr. VTTradera je urcite jen nepatrny zlomek, realizovany touto platformou.
Ale - co VOLUME znamena u platformy VTTradera ? Vi to nekdo ?
Je to :
- pocet obchodu za casovou jednotku ?
- pocet zobchodovanych lotu za casovou jednotku ?
- pocet zobchodovanych lotu se stejnou cenou za casovou jednotku ?
...

Pokud vezmeme v uvahu TICKovy udaj - tj. VOLUME=1, vse se zjednodussi (?) :
- 1 kontrakt s 1 lotem za danou cenu ?
- 1 kontrakt s x loty za danou cenu ?
- y kontraktu s 1 lotem za danou cenu ?
- y kontraktu s x loty za danou cenu ?

Nevim ...

Odpoved jsem nikde nezjisti - a po blizsim "seznamenim" s charakterem indikatoru ani dale nepatram - sleduji jen trend - tj. VOLUME roste nebo klesa. Pro me rozhodovani staci.

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Volume ve TV trader a na Fx trhu obecně: FX trh není klasciký burzovní trh > rozuměj na jednom místě, je to takzvaný OTC trh "přes pult" > tudíž z jeho podstaty není možné zjistit v objem obchodů v daný okamžik. To by si museli všichni brokeři a obchodníci v daný okamžik sdělovat tyto objemy. U každého brokera jeho platformy je zobrazováno volume s dat, které má on k dispzici. Viz volume = je počet ticků na jednu svíčku. DavidF

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PP (S/R) s 4 MA Na vlákně Obchodní strategie proběhla diskuze o Tunel metodě "Vegas". Přidávám jeden vlastní indikátor s EMA 12,144,169 a 233, který je doplněn o graf hranic S/R (podpora/odpor), který se vždy automaticky mění v 17,00 N.Y. (23 hod. SEČ), ale je ho možno nastavit i na jiné hodiny nebo minuty. Hranice S/R jsou doplněny ještě o "mezipřechodové hranice" a je možno je v indikátoru (Vlastnosti) libovolně zapnout nebo vypnout. Sledování překonání hodnot S/R pro ten který den je myslím v kumulaci s EMA 12, 144,169 a 233 rovněž dobrým signálem, podobně jako překonávání Fibo linií. Jednotlivé křivky jsou popsány v grafu. Indikátor lze použít i na menší časové úseky než je 60 min. graf. Příklad je na EUR/USD 15 min. graf z pátečního (27.1.) závěru. Přikládám celý indikátor pro backtesty. SID

798

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Elder pise, ze jsou tri zpusoby, jak se volume stanovuje:
1/ skutecny objem zobchodovanych kontraktu / akcii - coz funguje napr na NYSE
2/ pocet uskutecnenych obchodu - takhle se pry meri na London Stock Exchange (nezohlednuje se objem jednotlivych obchodu, takze jednokontraktovy obchod se projevi stejne jako stokontraktovy)
3/ tick volume - coz je pocet cenovych zmen v dane casove periode (tj podle periody grafu). Vetsina trhu s futures pry nereportuje intradenni volume a obchodnici pouzivaji prave tick volume.

Ja osobne tipuju, ze na Forexu se volume taky nereportuje a bude to metoda cislo 3. Coz nevadi, protoze vetsi objem obchodu trh vzdycky rozhybe, takze to zrejme odpovida a da se podle toho ridit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...