Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

TO observator

taky v casu volna zkoumam to co nastinil SID problem je to naprogromovat tech podminek co to musi udelat pro SELL a BUY je krapek vic a nejak se mi nedari :) (konec roku a nestiham v praci) ale verim ze nejaky vysledek to bude mit i kdyz to nemusi byt svaty gral jde to zkoumat hledat zkouset ;). Ty to mas naprogramovane nebo mas vsechny indikatory vlozeny do grafu a vyhodnocujes to rucne?


Mira

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Dark Man

vyhodnocujem to v grafe, ono sa to ani ako AOS podla mna naprogramovat neda - problem je ze tam nikdy nezakomponujes ludsky usudok a fundamentalnu analyzu. Ale treba skusat. Ja som to nazval preto svaty gralik, lebo po velmi dlhej dobe je to spolu s kvalitnym moneymanagmentom a obchodnym planom je to naozaj dobre. Sam dobre viem ze realne a aj ziskovo sa da robit pokial dodrziavas horeuvedene dve veci aj na takom indikatore ako je napr. RSI a bude to ziskove. NAJDOLEZITEJSIA je obrovska disciplina. JA by som to prirovnal asi takto : rozdelis sa ako osoba na dva kusy :) /zacina to zaujimavo ze/ jedna je planovac, ktory vsetko vopred naplanuje - kazdy detail, kazdu drobnost ktora ta moze na trhu stretnut, tato osoba to da na papier a polozi to pred druhu osobu volam ho robotnik, ktory uz nema co spekulovat ci to planovac dobre alebo zle naplanoval ale LEN pracuje podla podmienok, ktore mu boli zadane. Nic nedomysla, nic neprikrasluje ani nic podobne. Ked tieto "dve" osoby spojis vysledok je dobry a uspesny obchodnik. Co ty na to? :) ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Observator:

Jasne souhlasim s tim o cem mluvis. Ja prave chci ten system prepsat do AOS aby to na me v praci pipnulo a ja bych jen zkontroloval situaci a udelal si vlastni usudek popripadne vstoupil a zadal SL a PT. S fundamentama docela bojuji, respektive ted jen sleduji jak na data reagoval trh nejaky odhady podle neci predpovedi nedelam protoze v anglictine trosku plavu, ale uz jsem se dokopal k jejimu uceni.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Observator:
Ako používaš DMADX na potvrdenie výstupu? Výstižne si popísal, čo musí byť splnené na signál SELL niekoľko strán dozadu na tomto vlákne. S trochou sedliackeho rozumu to dáva skvelé a presné signály na vstup. Trochu však tápem v exitoch. Pridal som si TSL ako pomôcku na určenie SL, ale zjavne je to málo. Ak to nie je problém, popíš trochu ako používaš DMADX na výstup a s čím ho prípadne kombinuješ. Dík. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To VachnikD
Davide, nemám rád velká slova, ale to co jsi tady dal na sklo (DV MAFIBO), je prostě excelentní !! Už mi problesklo hlavou pár nápadů jak toho využít a "vyšperkovat" ..a čekají mne díky tobě asi i dlouhé noci a ujma na spánku.. :), ale klobouk dolů - jedno z mála, co se mi hned na první pohled zalíbilo.. (tu)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To SID děkuji za pochvalu, ale je potřeba to rozvíjet. Už připravuji verzi EVO2 To namodro pokusím se popsat podle přiloženého obrázku. - kolečko s číslem 1 symbilizujé kažké překřížení MA55-tky - kolečko s číslem 2 nebo 3 je označení vzorce na základě něhož je proveden siglál long nebo short "šipka", tato kolečka se pro přehlednost nemusí zobrazovat, ale dal jsem je tam aby bylo jasno z programátorského hlediska. Jsou jen pomocné. - symbol exit se provede vždy pokud dojde k překročení jednotlivých úrovní fibo. Taky by šlo naprogramovat, aby se tam zobrazily jen pokud je sigbál short nebo long a jen jednou, ale tak aspń vím, kdy k tomu docházelo - symbol STOP se zobrzí pokud dojde k odvrácení trendu opačným směrem než bylo doporučení. Neobchoduji na tom dlouho, ale nejvíce se mi jeví, že nakoupím při sygnálu pro vstup např. čtyři miniloty a následně je po jednom uzavírám, tak jak protínají jednotlivé hranice fibo a stopku pro všechny posuvám po MA55. S tím, že stopku nastvím ihned jak se přiblíží první FIBO. Potvrzení sygnálu dojde na základě KST. vachnikd

713

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To observator:
prešiel som GBP/USD na 10 minútovom grafe. Skutočne GH je slušný indikátor na potvrdenie zmeny alebo zastavenia sa trendu. Vcelku sa mi vidí, že aj pretnutie MAMA s GH signalizuje to isté, čo samotný GH pri pretnutí s cenou. Niekedy dokonca o jednu- dve sviečky skôr. Samozrejme zvyšuje sa tým aj riziko falošných signálov na výstup. Nie je mi ale celkom jasné ako čítať DMADX. Niekedy sa mi zdá, že GH signalizuje výstup z napr. short pozície, cena skutočne začne stúpať a DMADX začne klesať, a inokedy GH signalizuje výstup z long pozície, cena klesá a DMADX tiež klesá. Nemal by vtedy stúpať? Niečo nechápem správne :S. Dám Ti príklad: GBP/USD 10 minútový graf:
1. 5.1.2006 o 20:20 EST cena klesá, DMADX klesá tiež.
2. 6.1.2006 o 04:00 EST cena stúpa, ale DMADX začína klesať.
P.S.: A ako sledujem o dve sviečky neskôr sa vyrovnal a ide rovonobežne, dokonca sa trochu začína otáčať dohora.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To observator:
Možno sa mýlim, ale mám taký pocit, že pri DMADX nie je ani tak rozhodujúce, ktorým smerom je zatočený, a či stúpa alebo klesá. Rozhodujúce je, že sa pohybuje buď hore alebo dole. Keď som na to spätne pozrel, zdá sa, že akonáhle sa jeho pohyb vertikálne zastavil a začal sa pohybovať horizontálne (prípadne opačným smerom) znamenalo to spomalenie až zastavenie trendu (v prípadne otočenie trendu).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To galant

DMADX je je trendovy indikator, co znamena ze signalizue jednak zmenu trendu ale aj silu trendu, to znamena ze ak si v obchode na buy a DMADX smeruje hore znamena to ze aj sila trendu v ktorrom si je silna / je pritom jedno ci si na sell alebo buy / akonahle sa vsak DMADX zacne vyrobnavat a dokonca otacat nadol znamena to ze trend oslabuje a zacina sa otacat. Preto ho v spojeni z GH pouzijem len ako potvrdzujuci signal. Napisem to inac si napr. nakupeny na sell, DMADX smeruje pekne nahor- dokonca je nad urovnou 20 znamena to ze si v dost dobrom trende avsak GH Ti ukaze ukoncenie obchodu - pritom sa jedna len o nejaku hlbsi korekciu 20 -30 bodov a nasledne pokracuje dalej a dokonca sa GH vrati spat. Pritom DMADX stale smeruje nahor. Neboj sa ak by narast proti tebe bol vaznejsi DMADX sa otoci a prvy to signalizuje na 5.min grafe. V pripade ze sa otoci a GH je prerazeny proti tebe. Skus sa s toho vysomarit
;) :) :)

Prajem pekny den.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...