Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Směrové opční strategie.


jancocer

Doporučené příspěvky

To m.hunter:
Skutečně záleží na zvolených strategiích, money managementu a vůbec na individuálním přístupu každého obchodníka.

Osobně mohu popsat své zkušenosti: S 10000 USD jdou vypisovat 2-4 Iron Condoři týdně, dostatečně široké a k tomu pár call naked VIXů s max. měsíční expirací (prodej za 15-20 USD kus, podle volatility trhu a aktuální ceny VIXu).

Osobní rekord mám s 10K USD zisk přes 14% za dva týdny, ale to jsem měl asi trochu štěstí. Nelze na takovou úspěšnost spoléhat trvale. Jen jsem to zde zmínil, že to lze a je to reálné.
ALE: S rozumným rizikem a dlouhodoběji může být ziskovost kolem 1-2% per week. Takže do 1000 USD měsíčně. Ale znovu okakuji, je to o osobní disciplíně a nebýt chamtivý. I takovýto účet lze (pokud člověk nevybírá) polehoučku, pomaloučku během několika desítek týdnů zdvojnásobit. A logicky lze to samé i pak dál, takže z 20K je po další době např. 40K atd. A to už člověka může živit.

Hodně úspěchů a klidný start do úžasného světa opčních obchodů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to m.hunter:
S $10K pro mě osobně určitě lepší jet opce/akcie, než futka. A jaké zhodnocení se dá očekávat? Záleží na tom, jak obchoduješ a jak jsi agresivní. U opcí je ten rozptyl fakt velký a konkretizovat nebudu, stejně by to číslo znělo nedůvěryhodně :D Jaký máš nachystaný systém, přístup?

to Romul:
RRR 1:9 máš, měl jsi taky spočítaný statistický win? :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to tom_czr:
statistický win jsem spočítaný neměl, vycházel jsem jen z aktuální situace na trhu a z deního grafu kde mi cílová cena 22 do září nepřipadala až tak nereálná. Samozřejmě podobné sázky nejsou na stabilní příjem, já to bral jen jako doplněk a taky jsem už část pozice zrealizoval protože se cena slušně pohla nahoru.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fúha a to sa ti ako darí ?? Dve veci mi prosím ťa napíš:

1. kedy otváraš obchod a kedy zatváraš ? To akože v pondelok otváraš a v piatok je už exspirácia ?

2. ako sa ďaleko od ceny podkladu sa ti IC podarí otvoriť ? ...resp. akú deltu má vypisovaná opcia ?

Odpovede smeruj prosím ťa k SPX, pri ňom ma to najviac zaujíma. Díky :)

BTW: ja som obchodoval nie IC, ale len spready na ES a to sa nedalo proste. V piatok som otvoril obchod a budúci piatok bola exspirácia. Vždy ma trh dobehol a straty boli dvakrát vyššie ako inkasované prémium ! A rolovať sa veru neoplatilo...Ak chceš rozumné prémia, neodroluješ dalej ako 1% od ceny podkladu....Toť aspoň moja skúsenosť

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dakujem vsetkym za reakcie a vase nazory. Zatial nemam ziadny system a o opciach toho este tolko neviem. Len mi to pride z casoveho hladiska vyhodnejsie ako napr. obchodovat intraday, tak preto zistujem ake asi tak zhodnotenie mozem ocakavat. Ak by som vedel neskor robit cca 10% mesacne, tak by som bol velmi spokojny :), ale urcite bude stacit aj nieco okolo 5% mesacne na zaciatok :)

Akurat uvazujem ze absolvujem tu ponukany webinar, alebo aj obidva, podla toho co mi da ten prvy. Absolvovali ste niekto tieto webinare?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To zaciatocnik1:

Ano, obchod oteviram v pondeli a v patek je expirace. Vybrané opce mají deltu 0.10 až 0.15 (resp -0.10 až -0.15).

U SPX by to např. na příští týden bylo takto:
Tento týden už nemá smysl, protože už máme vzhledem ke svátku před sebou jen jeden a půl obchodní seance.
Proto kdybych měl jít teď do IC SPX, zvolil bych na straně call 2020/2030 a na straně put 1920/1910.

Např. při pěti kontraktech mi to ukazuje prémium cca. +200 USD při marginu necelých 5000 USD. To jsou 4% za necelé dva týdny.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dagobert a kedy roluješ ? Podľa ceny podkladu, alebo podľa otvorenej straty, alebo podľa delty ? A ako roluješ ? Do dalšieho týždňa, alebo aj na dlhšie exspirácie ?

Inak jedna vec ešte, čo sa týka SPX: za aké ceny otváraš spread ? Vždy sa ti podarí za MID cenu ? Pretože, ako určite vieš, u SPX máš velmi velký rozdiel (spred) medzi BID a ASK.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Roluji, když je v den expirace nebo den před expirací jedna strana ATM nebo ITM. Většinou o týden, někdy o dva. Vždy tak, abych víc získal než obětuji při rolování.

Otevírání obchodů je napínavé, protože jak píšeš, spready mezi BID a ASK jsou velké. A tím spíše u IC, kde otevíráme 4 nohy najednou. Moje platforma to řeší elegantně, je k dispozici tzv. WALKING LIMIT.

Např.: Při vyplnění tabulky mnou požadovaného IC mi systém vypočítá konečné BID a ASK.
Je to třeba 0.30 a 0.90. Obrovský spread. Cena 0.30 je vlastně market. To bych ale byl hlupák, kdybych na to skočil a ošidil se. Nastavím walking limit, protože chci vypsat/prodat logicky za co nejvíc. Vyplním tedy další malou tabulku:
Platforma mi hodí na trh nejprve cenu 0.90, za kterou se mi to pravděpodobně neprodá, ale co kdyby. Nastavuji si interval "slevy" a čas jak dlouho chci cenu na trhu mít. Takže když neklapne 0.90 po dobu třeba 20 sekund, platforma sama nabídne cenu např. 0.86 po dalších 20 sekund. A tak dále dokud nenajdu protistranu.
Jak píšeš, většinou se ceny spárují někde kolem MID. Výhodou je, že cenu nemusím hledat a ručně měnit a nejlepší možnou mi to najde samo. :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dagobert,

písal si, že za 5 spreadov dostaneš na jednu stranu cca 100 USD (za celý IC dostaneš cca 200 USD). To znamená, že na 1 spread dostaneš cca 20 USD. Ak ťa trh dobehne a vypísaná opcia bude ATM, tak tvoja strata na 1 kontrakt bude minimáálne 200 USD !! Takže celá tvoja put/call strana bude v strate asi 1 000 USD (cca). Ďalším rolovaním dostaneš tých tvojich 100 USD/5 kontraktov. Takže môžeš sa snažiť ako chceš, nikdy rolovaním nedostaneš viac ako "obetuješ" pri rolovaní. To sa jednoducho nedá. To by si musel rolovať do septembrovej exspirácie a nie rolovať na další týžden :D

Rozumieme si ? Asi si ešte nezažil ani jednu stratu na weeklys ako tak vidím :) Ale jednoducho obchodovanie štýlom "Pondelok otvorím, v piatok exspirácia" sa nedá. Jedna strata ti vymaže dvojmesačné zisky....(mám to odskúšané - nedávny uptrend mi spôsobil neskutočné problémy)

BTW: potom ja nespochybňujem to, čo robíš, ale jednoducho matematika nepustí...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rozumím, v podstatě máš naprostou pravdu. Ale naštěstí je to takto:
a) je velmi malá pravděpodobnost, že při takto širokém rozpětí nohou IC trh dorazí k mým strikům a budu ATM, v horším případě ITM
b) pokud se tak stane, roluji s malým vyšperkováním... rotahuji spread a tím si zvyšuji prémium (sice mě to stojí na chvíli větší kapitál, ale procentuálně mi to vlastně nevadí, stále beru slušný zisk), takže není třeba na call straně už 2020/2030, ale po rolování třeba 2025/2045 - když se podklad vrátí, lze spread zase zúžit a uvolnit si kapitál

Ano, na weeklys jsem ztrátu nezažil, protože jsem v případě průseru roloval. A dodávám (což potvrzuji Tvá slova), že takto samotná strategie pondělí/pátek nestačí. Dříve či později člověk musí doplnit o naked short straddly, VIXy apod. Možností je mnohem více, popisuji jen jaká diverzifikace je pro mě zajímavá a která nese zisk. :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jaj lebo to je také veľmi jednoduché odhadnúť budúcnosť nie ??

však keď trh spraví +2%/3% za týždeň, tak logicky uvažuješ, že po takto silnom uptrende by sa trh mal ukludniť, preto preroluješ call na call. Keby prerolujem call na put a trh si to nasmeruje dolu, čo potom ?

Vôbec nechápem čo s tým má chamtivosť. Vysvetli mi to, prosím. Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To 3ddi3:
To dělám průběžně také. :-) Podle možností. A chamtivost není úplně dobrá, je zničující. :-))))

To zaciatocnik1:
Pokud si to trh nasměruje dolů, jupí... vyřeší se mi call strana a putku řeším pak podle potřeby podobně. Stále je důležité nechat si platit za čas a sosat stále prémia. Dlouhodobě je to výnosné.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...