Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Směrové opční strategie.


jancocer

Doporučené příspěvky

Týdenní bych vypisoval jenom proti drženému podkladu. Jsou tam menší prémia, takže musíš vypsat blízko. Cena pak trochu ustřelí a je třeba hned rolovat.

Nebo se dá koupit Put s dlouhou expirací a proti ní vypisovat týdenní Put. Pokud se zinkasuje větší prémium, než byla cena kupované je to v plusu.

Potenciál týdenních opcí vidím spíš při kupování opcí do směru trendu v intradenních obchodech. Jako náhražka podkladu se použije opce. Má menší margin. Osobně ale neumím předpovídat směr trhu intradenně :(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Čekal jsem procento down a SPY už je momentálně -1,3%...

Jasně, že při rolování weeklys to nevyjde vždy tak, aby se dalo rolovat z týdne na týden. Někde je potřeba zvolit delší dobu. Jak píše radim2, záleží na tom jak moc "ustřelí" podklad. Důležité ale je, že pokud koupím se ztrátou opce zpět, okamžitě otevřu za víc nové. Hlavně, že mají v sobě časovou složku a za pročekaný čas pak přichází odměna.

Osobně nedělám striktně weeklys. Mám je rád, ale hlavně u dražších akcií. Jsou rychlé a baví mě jak rychle ubývá časová složka. Mám momentálně v portfoliu 6 různých expirací. Několik titulů na tento týden, několik na příští atd. až do poloviny května. A takto pořád dál. Aby každý týden nějaké to prémium ukáplo. No a rolovat musím tak 2-4 pozice měsíčně. Když se to hlídá, šlape to fajn.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dagobert Napsal:
-------------------------------------------------------
> To nighthero:
> a) Máš pravdu, že 200x300 zabírá 60000 kapitálu,
> ale od brokera mám dvojnásobek overnight takže mi
> to blokuje pouze těch 30000 vlastního kapitálu.
> :-) Úroky za půjčený margin jsou zanedbatelné.
> b) Pro upřesnění, AMZN mám short, takže si hraju s
> PUTkama. U pozic co mám long (jednu) si hraju s
> CALLkama.
> c) Ano, naked vypisuji zároveň PUT i CALL. Je to
> za jeden kapitál. Akcie nemůže být při expiraci na
> dvou cenách zároveň, proto je to za stejný margin,
> ale cca. dvojnásobné prémium.
> d) Jj, cokoliv jsem zatím roloval, vždy jsem
> dostal více než jsem obětoval. Takže byť malý, ale
> stále zisk.
>
> To pesiak:
> Jak jsem již psal v bodě d) pro nightgero.
> Rolováním jsem zatím nikdy netratil. Je potřeba
> pohlídat, že čím více akcie utíká, tím vzdálenější
> expiraci musím zvolit, abych měl alespoň
> symbolický zisk. Těch 200,300,500 apod. jsem
> udával namátkou. Ale z mé praxe jsou čísla třeba
> taková: Buyback opcí za cca. 9000, výpis opcí za
> 12.800. Posunutí expirace o 3 týdny a posunutí
> strike o 1 USD. Konkrétně se týká FB, strike 64,
> exp. AprWk4. Momentálně ale FB padá dál tak budu
> pozici asi dále rolovat. Uvidí se za pár týdnů.
>
> To radim2:
> V podstatě máš pravdu. Díky dostatečnému posunutí
> expirace ale nikdy neroluji, abych zbytečně
> inkasoval ztrátu. Takto se mi podařila zachránit i
> situace, kdy akcie utekla o více než 20%. Pravda,
> musel jsem rolovat o 3 měsíce dopředu.
>
> Pro zajímavost jsem se podíval kolik mi ta AMZN
> pozice již přinesla na prémiích. Je to přes
> 10.200. Takže se uvidí dál. Dnes asi trh pofrčí o
> další procento/a na jih tak jsem na to zvědav.
>
> Hodně štěstí kluci.

Dagobert,

ty si v AMZN v mínuse 4600 USD a na prémiach si už zíískal 10 200 USD ?! :D Dobre rozumiem ? :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

"b) Pro upřesnění, AMZN mám short, takže si hraju s PUTkama. U pozic co mám long (jednu) si hraju s CALLkama. "

Môžeš, prosím, ešte toto vysvetliť ? Lebo logicky sme si mysleli, že keď si short, tak a hráš s CALLkami. Ak si v akciách short, ako vyzerá hranie sa s Putkami ? Lebo to asi prvýkrát čítam takéto niečo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To pesiak:
Ano, rozumíš správně. :-) Jen bych to upřesnil, AMZN včera dál pokračoval na jih a momentální nezrealizovaná ztráta pozice je už jen 3552. Kdežto na již získaná prémia to nemá pochopitelně vliv. Pouze na PUTku, která je momentálně vypsaná (2 kontrakty). Exp. příští týden tak se uvidí jak na tom bude AMZN příští pátek.

Před přiřazením si hraju za jeden kapitál (myšleno na konkrétní strategie straddle) s CALL i PUT společně.
V případě přiřazení je to takto:
Když mám short pozici, která vznikla proměnou CALLky, logicky musím vypisovat PUTky, abych se podkladu zbavil. Tím vznikne situace "married put".
Když mám long pozici, která vznikla proměnou PUTky, logicky musím vypisovat CALLky, abych se podkladu zbavil. Tím vznikne situace "covered call".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dá se, ale u backtestování je s tím spousta práce.
Jednoduše např. vlastníš akcie a vypisuješ CALL opce.
Otázka je, na jaké STRIKE vypisovat když jsi long za 100 a cena jde dolů, je třeba k 80.
Buď vypíšeš na 100 aby jsi v případě Upu prodal za kolik jsi koupil + získal prémium.
Nebo vypíšeš na 90 aby jsi v případě Upu musel rolovat, ale získal vyšší prémium. Pokud k Upu nedojde zůstane ti vyšší prémium a opce vyprší. Pak vypíšeš znovu.

Těch kombinací na jaké STRIKE to vypsat je hodně...
V backtestu si musíš vybrat jen několik, jinak se z toho zblázníš.

Zisk v excelu je pak už jednoduše
+prémium-prémium(při nutném rolování)+prémium+-zisk z podkladu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jasné chlapi, ale ja by som skôr potreboval vidieť ceny opcií. Práve o to ide, že ako sa menia ceny opcií s tým ako sa hýbe cena akcií.

Radim, napríklad:

"Otázka je, na jaké STRIKE vypisovat když jsi long za 100 a cena jde dolů, je třeba k 80.
Buď vypíšeš na 100 aby jsi v případě Upu prodal za kolik jsi koupil + získal prémium."

Toto ti na 90% garantujem, že na strike 100 nebude v ponuke žiadna opcia. pri najlepšom za minimálny prémium (napr. 2 USD, čo je nič).

Ale skús to sledovať vo forme paper tradingu, lebo inak to nevidím. Aj keď to budem musieť sledovať veľmi dlho, aby som si mohol povedať, že stratégia funguje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bez platformy TOS, to nezbacktestuješ. Jsou tam historické ceny opcí několik let dozadu.

U týdenních ne, u měsíčních jo. To byl jen příklad. Šlo o to ukázat, že je více možností kam to vypsat a každá má výhody a nevýhody.

Papertrading by byl na dlouho, musíš si sehnat demo TOS.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

K tomu co napsal pesiak:

Je to tak, záleží na ceně podkladu, volatilitě a expiraci jak velké bude prémium.
Např.: FSLR teď stojí 73,87... CALLky strike 90 s expirací za 10 dní se dají prodat za 8-10 USD.
Takových titulů v podobné cenové relaci lze na trhu najít mnoho.

Konkrétně FSLR jsem se včera zbavil. Měl jsem straddle 77,50/60 exp. také za 10 dní. Pozici jsem držel týden a protože už nabídla přes 50% zisku, zavřel jsem jí. Šel jsem do GMCR, TSLA a prodal jsem květnové call VIX 26.

Dnes bych chtěl začít využívat začátek earnings sezóny, tak si vyberu 1-2 nové tituly s nějakým pěkným potenciálem. Až se zvedne VIX, prodám ještě May14 strike 27 a vyšší.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chlapi,

tak napríklad - v utorok som vypísal weekly ATM naked put opciu. Cena akcie však šla dolu a dnes som opciu kúpil späť so stratou 85 USD. Takže som rolloval, avšak rollovať som chcel tak, aby prémium bolo viac ako 85 USD samorezjme. Najbližšia ATM opcia, ktorá sa dala vypísať bola až s expiráciou 2.mája, čo je dosť sakra.

Svojim spôsobom, ja teraz budem akože 3 týždne čakať kvôli zisku 15 USD ? :D

Čo keď pôjde akcia aj naďalej dolu ? (alebo nepostupoval som správne?)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To pesiak:
Nepíšeš jaké jsi zvolil striky. 2.5. se blíží a čekání se vyplatí, byť na 15 USD.
Důležité je jak se člověk na dobu čekání dívá a kolik kontraktů naráz v pozici prodává.
Čekání na expirace prémií je holt o čekání.
Ve Tvém případě ale můžeš zisk vzít dříve nebo pak rolovat z lepšího postavení. Když půjde podklad tvým směrem, rapidně se zazelená opce, která expiruje toho 2.5. Pokud podklad půjde dál opačným směrem, budeš dál rolovat dokud se situace neobrátí v tvůj prospěch. V konečném součtu budeš v plusu. A o to jde především.
Já někdy musím rolovat třeba i 2-3 měsíce do budoucna, abych získal větší prémium než to obětované/zaplacené.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ještě bych doplnil, že mě osobně až tak nezáleží na čistém prémiu (myslím absolutní hodnota čistého získaná za kontrakt), ale kolik mi to bere marginu. Tzn. procentuální zhodnocení.

Příklad: Vypíšu dostatečně vzdálené VIXy (když je třeba na ceně 15, vypisuji 27 a vyšší) ... čekám měsíc a zisk mám čistého 8,75 USD za kontrakt. (prodej za 10 minus 1,25 poplatek)
Je to málo? Je to relativní. Rozhodně to není málo. Jednak vypisuji vždy kolem 500 kontraktů (zatím) a blokovaný margin je v tomto množství cca. 60000 USD.
Takže sice čekám 4-5 týdnů, ale při 500 kontraktech získám 4375 USD netto při investici 60K USD. Tj. za tu dobu krásných 7,29% zisk. A to je pro mě ok za pár týdnů čekání. :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Dagobert,

no prvý strike bol 20. Vtedy bola cena akcie tušim 20,50 USD

Potom cena akcie išla dolu (tušim až k 19 USD), tak som roloval so stratou 85 USD s tým, že teraz mám vypísanú naked put na toho 2.mája. Ak to výjde, čistý zisk bude 15 USD, čo je v relatívnom vyjadrení nejakých 0,75% za tri týždne (ak dobre rátam). Podľa mňa nič moc...

Asi som sa mohol nechať priradiť a ešte v minulý piatok (ked som vedel, že už budem priradený) rýchlo vypísať call opciu na další týžden pri strike 20.

Neviem sakra, čo by bolo lepšie riešenie. To sa ukáže až tým, ako sa bude hýbať akcia tento týždeň...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...