Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Směrové opční strategie.


jancocer

Doporučené příspěvky

Díky za info, to už je konkrétnější, ještě by mě pls zajímal titul kvůli likviditě a volatilitě. :-)

Nicméně, 0,75% za tři týdny je skutečně málo. Podle toho co je to za titul, pokud jde jen o jeden kontrakt (tedy v případě přiřazení 100 ks akcií), nechal bych se raději přiřadit a vypsal bych týdenní call strike 20 přesně jak píšeš.

Pokud by podklad padal třeba na 18, vypsal bych 20 call třeba vzdálenou 2-3 týdny. Tak může být prémium zajímavější.
Někdy se mi stane, že třeba týdenní opce nabízí 60 USD, dvoutýdenní 150. V tomto případě pak platí, že 1+1 je více než 2.

Pokud by podklad dál padal, vypsal bych další putku a akcii si naředil a pak by šlo vypisovat nižší call striky než 20.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

BOla to CRUS. Okrem toho sledujem ešte CLF a TCK. Podľa zaujímavé akcie (všetky vyberám do 25 USD, kvôli velkosti môjho účtu).

Inak ešte hypotetická otázka. Ak by si teda vypísal tú CALL opciu na 20 USD s expiráciou 2-3 týdne, čo by si robil za predpokladu, že akcia by stále išla dolu ??? Toto by ma ešte dosť zaujímalo. Díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za info, tyto tituly jsem zatím nezkoušel. CRUS a CLF mají ale tento měsíc earnings, tak je zkusím podojit a uvidíme. :-)

Pokud vypíšu call opci a podklad jde dolů, zůstane celé prémiu. Pokud nemáš volné finanční prostředky na ředění, můžeš si je vydělat a našetřit díky prémiím. Např, když podklad spadne na 10 USD tak ti pak stačí na dalších 100 ks akcií 1000 USD. Pokud jsi předtím koupil (díky přiřazení za putku) za 20 také 100 ks, jsi na průměrné ceně 15 USD. A to už je blíž než čekat stále na 20. Pokud tedy držíš 200 ks akcií za průměrnou cenu 15, lze již vypisovat 2 kontrakty strike 15 call a i prémium je pak příjemnější.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dagobert,

prosím ťa, ešte by som potreboval poradiť s tým, kedy treba opciu rolovaŤ. Takže uvediem príklad:

Akcia sa momenátlne obchoduje za 19,50 USD. Ja teda vypíšem naked put strike 19 na túto akciu s expiráciou na najbližší mesiac.

Predpokladáme, že cena akcie pôjde dolu. A teraz mi povedz, že KEDY presne by som ja mal rolovať. Podľa čoho sa riadiť? Podľa otvorenej straty, alebo podľa ceny akcie, alebo podľa čoho ? Takže KEDY je tá správna chvílka na rolovanie vypísanej putky ? (o čom sme sa bavili, že netreba sa nechať priradiť, ale možno rolovať opciu s expiráciou na další mesiac/dva mesiace).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pokud není opce dramaticky ITM, roluju v pátek, v den expirace. To proto, abych si nechal maximální časovou část opce. Pokud je opce dramaticky ITM, spočítám si jak moc je ITM a jak málo je její časová hodnota. Pak roluju tedy i několik dní před expirací na vzdálenější opci s uspokojivou časovou složkou. Klidně o 1-2 měsíce do budoucna. O tom jsem psal již dříve.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jasné Dagobert, rozumiem a je to aj logické. Ale ešte sa potrebujem spýtať niečo, načo môžem dostať odpoveď iba od toho, kto už opcie obchodoval.

Takže obchodujeme opcie na akcie. Keďže tieto opcie sú amerického typu, potreboval by som vedieť, kedy zhruba dochádza k priradeniu. Kolko musí byť opcia ITM, aby došlo k priradeniu ? Asi to závisí do doby, ktorá zbýva do expirace, ale ak mám napr. naked put so strike 19 a akcia sa obchoduje za 18,50 a do expirácie je napr. dva týždne, je velká pravdepodobnosŤ, že budem priradený ?

A ešte: 2. predstavme si, že je piatok a opcie expirujú. Ak mám strike napr. 19 a akcia uzavrela na 18,80 alebo 18,90 určite budem priradený ? Logicky hej, lebo asi iba somár by si nechal kúpenú opciu nechať vyexpirovať ako bezcennú, že ? :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dle mých zkušeností (stalo se mi to zatím dvakrát za celou dobu co obchoduji) se přiřazení dříve než při expiraci stává, když je opce hluboko ITM a to tedy znamená, že její vnitřní hodnota je už kolem 99% její celkové hodnoty.

Ve Tvém případě je pravděpodobnost malá, že dojde k předčasnému přiřazení. Pokud by podklad spadl někam pod 16, pak by se to možná už kupci opce vyplatilo, nechat se přiřadit dříve. I tak to ale není stoprocentní. Takže zatím žádný strach.

Co se týče toho pátečního přiřazení, ano, je pravděpodobné, že při strike 19 a zavíračce 18,80-18,90 dojde k přiřazení díky putce. I malý zisk je zisk a tak si ho asi nenechá nikdo ujít. :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rádo se stalo. :-) Jsem k dispozici. O své zkušenosti se vždy rád podělím nebo alespoň vyjádřím svůj názor, na trhu je peněz dost pro všechny kdo to myslí s obchodováním vážně.

Ať se daří. :-) Tento týden mi zatím vyšel IC GOOGL, už jsem dal limitní příkaz na zavření pozice hned zítra po otevření. Dnes bylo vyhlášení výsledků.
Mám i IC CMG tak uvidíme zítra v afterhours. V pátek je myslím v USA volno.

Takže zatial sa maj dobre. :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Dagobert,
zaujal mě docela Váš přístup k obchodování opcí. Prošel jsem i celkem zajímavé stránky www.fullyinformed.com zabývající se výpisem naked PUT a případnými Covered Cally, ale pokud to jde tak spíše se brání přiřazení přes rolování.
Chci si teď otestovat tyto přístupy v TOS platformě a tak jsem se chtěl zeptat, jaký je Váš přístup k vypisování opcí? Podle čeho si danou akcii, ETF vybíráte (S/R úrovně, trendové formace, indikátory)? Jak určujete které strike vypsat a určujete si i nějak profit target, stop loss. Jak přesně bráníte pozici pokud jde trh proti Vám?

Vím, je to hodně otázek, ale myslím, že nějaký souhrnný popis by nepomohl jen mě :) Pozoruji jaké principy mají jiní a zkouším si z toho vybrat něco pro sebe, co mi bude fungovat.

Děkuji,

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To beginner:
Přesně tak, pokud to jde (prakticky vždycky), rolováním lze uniknout event. přiřazení.

Akcie a ETF vybírám dle volatility a likvidity. Také musí být podklad dostatečně "drahý", aby byl na výběr dostatek striků. Pokud spekuluji na vzálenost 3-4 týdny, na obě strany (call a put) vybírám alespoň 10% vzdálené striky od aktuální ceny podkladu. Využívám hojně earnings, kdy jsou ceny opcí vysoké a při velkých spreadech jsou prémia více než uspokojivá.
Naposledy mi vyšel tento týden NFLX. Měl jsem vypsané 245 putky a 430 callky. NFLX se obchoduje po zveřejnění výsledků kolem 370 USD. Zisk necelých 7% za týden z investované částky.

Profit target mám zvolený od počátku co jsem začal s opcemi. Je to jednoduché, chci celý účet hodnotit průměrně alespoň o 1% týdně netto (tedy i po odečtení 15% daně z kapitálových výnosů). Co je nad, s toho lze žít. Zbytek chci kumulovat na budoucnost.

Stop lossy zásadně nepoužívám, jen nevhodně vykopávají člověka z trhu. U opcí ani moc potřeba. Využívám plovoucí limit. Cena je vždy o chlup lepší než si původně stanovím.

Pokud jde trh proti mě? Jak bráním pozici? Když jsou peníze, ředím. Když ne, roluji. Tím odkopnu problém a uvolním trochu marginu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nevím jak na to TOS přišel, ale max. zisk debit spreadu si vypočítávám takto: Rozdíl strike krát 100 minus co mě stál spread. Ve Vašem případě vidím zelené číslo 2.75 ... pokud je to cena za spread a vidím spread 5.00 ... tak dle mě je max. zisk v tomto případě 2.25 x 100 tedy 225 USD.

Ale je to jen názor. Mohu se plést. V platformě na obrázku se neumím pohybovat, používám jiného brokera a jiný soft.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravim, chcem sa vás, ktorí obchudujete opcie spytat, ci ma vyznam pustat sa do obchodovania opcií s kapitalom cca 10 000USD a kolko cca mozem ocakavat zhodnotenie.
Viem ze je to rozne a zalezi od agresivity obchodovania a pod., ale iba tak informacne, kolko mozem od tohoto sposobu ocakavat? Popripade ako sa dari zhodnocovat ucet vam (hlavne ak niekto obchoduje s tak malym uctom)?
Snazim sa vybrat si pre mna to prave, a tak porovnavam rozne sposoby obchodovania.
Vopred dakujem za odpovede

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Michale, vyznam to urcite ma, je ale potreba brat ohled na velikost uctu, takze bych to asi nevidel na nejakou vynosovou strategii kde by jsi vydelaval na rozpadu casove hodnoty opce, ale spise na smerove strategie pomoci spreadu. Urcite si vzdy spocitej RRR (risk/zisk) a klidne jdi do toho. Ja treba pred nedavnem sel do spreadu na stribro (SLV) kde jsem koupil zarijovou PUT strike 21 a vypsal zarijovou PUT strike 22 a inkasoval za to 90 USD (za 1 ks, poridil jsem jich samozrejme vice). Pokud cena zustane pod 21 budu muset vyplatit rozdil obou strike coz je 100 USD (ale 90 jsem dostal takze je ztrata 10), pokud bude cena nad 21 vracim jen rozdil mezi cenou a horni strike 22 a pokud bude cena nad 22, zustava mi cela inkasovana castka 90 USD. Risk/zisk mi teda vychazi na 10/90 takze RRR je 1:9 a tim padem jsem moc nevahal. Marginove to taky neni narocne na ucet, v podstate jen 10 USD protoze z pozadovaneho marginu 100 USD dostavas hned 90 cash na ucet. Takze si zkus najit nejake podobne prilezitosti, moznosti je urcite vice, jak treba sazka na pohyb indexu, komodit, nebo volatilnich akcii.
Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...