Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Triple Screen - Update


Libic

Doporučené příspěvky

Dobry den Radime,
ano, je mozne, ze je to zacatek Elliota. Ross je jednoduchy, coz je jeho vyhoda, ale jeho zpusob obchodovani vyzaduje notnou davku casu ke studiu a praxi. Tvrdim, ze trh je jen jeden a tudiz se TA musi v mnoha bodech prekryvat, resp. TA popisuje jeden trh mnoha ruznymi zpusoby, v mnoha analyzach lze najit mnoho spolecnych prvku. Jde o to najit si svoji cestu. Uspesnost vstupu touto metodou je kolem 65%. Jak psal Lubos, metoda bude predstavena Rossem na jeho meetingu, coz je skvela prilezitost pro mnoho zacinajicich obchodniku.

Preji Vam mnoho uspechu s Elliotem!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 834
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim priznivce Rosse,

Libici, i metodu 1,2,3 testuji, ale specialne u Meats pouzivam vcera popsanou metodu u nichz by se na zobrazenem grafu LC vstupovalo pod Low o 8 usecek nize, dalsi vstup pod Low o 7 usecek nize, dalsi o 5....dalsi vstup je pod Low posledni usecky, ale usecka je dost dlouha a lze ocekavat malou korekci...(do tohoto obchodu jsem dnes tez sel a byl vyhozen na SL)...jednoduche, ucinne a tak to ma byt :)

Iveto, diky jen co bude cas, tak se na to vrhnu..The Law of Charts jsem uz prelouskal, ale dalo mi to :)

Hodne stesti a pevnych nervu, preje Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Pete,
na Vasi otazku je tezka odpoved. Nemam patent na Rosse a netusim, co je jeho originalni vyklad. To by musel rici sam Ross. Na obrazku je kongesce a v te je formace 123, kterou obchoduji ja. Bar oznacena RH byla pro me potvrzenim formace, kterou jsem oznacil. Verim, ze se najde dalsich 10 nazoru na formaci, kterou jsem oznacil a 9 z nich muze byt teoreticky spravnych, stejne tak dalsich 10 nazoru bude tvrdit, ze Ross je jen podvodnik. Dle nazoru Rosse neni formace 123 tou nejpodstatnejsi v jeho analyze pri obchodovani 123+RH. Podstatna je formace RH po 123 formaci. Pro me osobne plati to same. Z vyse uvedenych duvodu uvadim, ze je nutne poridit si literaturu od Rosse a udelat si vlastni nazor na vec. Z tohoto duvodu take uvadim, ze uvedene ilustracni obchody jsou jen mym vykladem formace 123+RH. Verim, ze mi rozumite.

Preji Vam mnoho uspechu!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

LIBIC,

jasne, chapu to - v tradingu je bezne ze kazdy muze danou formaci videt jinak.

Sam odebiram rossuv newsletter asi 4 mesice + mam archiv newsleteru nekolik dalsich mesicu zpatky a je to velice zajimave cteni nejenom o jeho formacich, ale take o ruznych dalsich aspektech obchodovani.

Doporucuji.

Pete

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Libici !
S potěšením zjišťuji, že se téma "Ross" díky tobě úspěšně rozbíhá i mimo vlákno ve V.I.P. diskusi.
Na grafu Cattle Live na příspěvku 11.4. 17:04 z mého pohledu nevidím Rh v označeném místě (Rh= první selhání ceny vytvořit nové low), ale dal bych ho na 2. červený bar za bod (3). Zajímavé je rovněž rozdělení barů na modré a červené. Původně jsem předpokládal, že je to obdoba zelených a červených svíček, ale pokud se kouknu na graf, tak jsem nalezl několik červených barů s close výše než open. Jde o nějakou chybu TNT, nebo je to značeno jinak?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Libici!

Omlouvám se, že šťourám. U tohoto grafu, dle mého skromného názoru, by bod (2) měl být na 3. červeném baru za bodem (1). A to proto, že mezi body (2) a (3) by měla vzniknout plná kotekce, tedy vyšší low (to vytvoří malý modrý bar po mém označení bodu (2) a vyšší high (to již je bod (3).

Jinak mohu potvrdit, že Rossovy metody jsou skvělé - zvláště v trendujících úsecích trhu. Co mně osobně dělá stále problémy, je odlišit období, kdy se trh plácá do boku od Rossových signálů, kdy po pohybu do boku startuje trendový úsek. Pro tyto účely testuji různé podmínky pro Bollinger Bands (bary ve správném kanálu, otevření vrátek, squeeze) + EMA(50) a jako pomocný parametr pro odhadu momenta ještě MACD.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Brondo,
muzeme tu zacit resit, co je Hook a co neni. Oznacena bar je pauza v trendu [bar vytvorila vyssi close nezli predchozi bar], pricemz pauza v nastoupenem trendu je idealnim mistem pro vstup do trhu [citace z knihy napsane Rossem]. Dokonce i oznacena 123 formace muze byt oznacena jinak, protoze za mnou oznacenou formaci 123 se objevila dalsi tato formace, jeste pred oznacenou korekci. Jak jsem psal jiz od zacatku: moje ukazky jsou v urcite mire odlisne od navodu popsaneho Rossem. Proto take uvadim, ze je nutne vzit knihy Rosse a studovat, najit si svoji cestu trhem.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Brondo,
jedine, co mohu uvest je zopakovat moji odpoved vyse. Ano, je mozne, ze takto analyzujete 123 formaci. Ja uvadim analyzu, tak jak ji provadim ja a tato neni vernou kopii Rosse, coz uvadim v kazdem svem prispevku. Rosse jsem uvedl jako cloveka, ktery me k teto analyze privedl, na zaklade studia jeho knih.

K barvam na bars:
dle TNT barva odlisuje, zda-li last close lower / higher. Ty barvicky tam mam jen proto, aby graf nebyl jen modry nebo jednobarvevny. Vice jsem o nich nepremyslel.

Preji vsem mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Libici!
Ptal jsem se na toto umístění Rh proto, že oproti Rossově definici Rh, který vycházá z Low/High je to docela zajímavá myšlenka. Často se totiž stává, že klasický Rh včas nevznikne a trh si vesele trenduje a utíká a já čekám a čekám. Někdy ono pozastavení trhu vypadá tak, že vzniknou vedle sebe 2 bary se stejným low (při downtrendu). Při přepnutí na nižší timeframe je situace mnohdy jasná. Hledat po formaci 1-2-3 potvrzení trendu (Rh) na základě Close a nikoliv high resp. low je myšlenka, která rozhodně stojí za pozornost.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...